Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

GOCAR Powerbox, A montat cineva asa ceva?

luclapin
post 30 Jun 2009, 20:49
Post #1


Membru din Ardeal


Group: Members
Posts: 609
Joined: 28 September 08
From: SIGHISOARA




Sunt curios daca a montat cineva asa ceva pe vreo masina si ce parere aveti despre un asemenea dispozitiv.
http://www.gocar.ro/powerbox-chiptunning
In urma discutiei cu un reprezentant al firmei,am fost asigurat ca motorul masinii nu v-a fi afectat in sensul unei uzuri premature.Dispozitivul se conecteaza la senzorul de presiune din rampa de injectie si cred ca de fapt transmite informatii eronate calc de injectie.Astept parerile voastre!Respect!


--------------------
Renault Laguna/Modus 2003/2007 Grandtour Privilege 1,9dci/1,5dci - MS-//-///
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 1 Jul 2009, 09:17
Post #2


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




# Pana la 30% mai multa putere
# Pana la 20% mai mult cuplu


blink.gif


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 1 Jul 2009, 19:01
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




TEAPA!
Circula o vorba pe aici: Vrei masina sport? Cumpara una din fabrica!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luclapin
post 1 Jul 2009, 21:12
Post #4


Membru din Ardeal


Group: Members
Posts: 609
Joined: 28 September 08
From: SIGHISOARA




As dori totusi niste opinii pertinente si argumentate de la cineva care lucreaza in domeniu.Intentia mea nu este sa achizitionez asa ceva ,dar am avut o discutie in contradictoriu cu un prieten care si-a montat asa ceva pe un Golf 1,9 tdi(110 cp cred)si mi-a laudat dispozitivul atit de mult incat a inceput sa-mi para rau dupa cei 300 euro care i-am dat anul trecut in Germania pe o remapare(de la 120cp la 150 cp).Si in plus o masina de calibrul Renault-ului Laguna 2 nu are veleitati de masina sport(dar daca iti prinzi mintea cu ea poti "face"la drum multe masini care se dau dret masini sport.Ultimul aspect care l-am luat in considerare cand am cumparat masina a fost sportivitatea.O seara placuta!


--------------------
Renault Laguna/Modus 2003/2007 Grandtour Privilege 1,9dci/1,5dci - MS-//-///
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hecbv
post 1 Jul 2009, 22:37
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 164
Joined: 6 May 05




daca nu ma insel la cutiuta asta minunata e misto ca poti sa setezi tu cata putere vrei avea un amic si instant putea modifica parametrii motorului

This post has been edited by hecbv: 1 Jul 2009, 22:38


--------------------
dacia 1310 Lux - hec_bv
schimb iluminare bord
0723735110
hecaru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luclapin
post 2 Jul 2009, 22:45
Post #6


Membru din Ardeal


Group: Members
Posts: 609
Joined: 28 September 08
From: SIGHISOARA




Da,ai dreptate,are un reglaj al puterii,se pleaca de la niste setari standard,apoi,in functie de puterea dorita se actioneaza asupra reglajului pana se obtin performantele dorite.Respect!
Inca ceva :a aparut o varianta cu telecomanda.

This post has been edited by luclapin: 2 Jul 2009, 22:46


--------------------
Renault Laguna/Modus 2003/2007 Grandtour Privilege 1,9dci/1,5dci - MS-//-///
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 3 Jul 2009, 08:35
Post #7


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




Reclama cumva? rolleyes.gif


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 3 Jul 2009, 10:29
Post #8


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Pe langa ca sunt si eu de parere ca este reclama mascata... se stie va PowerBox sau cum vrei sa o numesti... "prosteste" unii senzori ai motorului transmitand informatii eronate si neadevarate unitatii centrale... de aici pana la a face rau fizic motorului nu este decat un pas.... si anume montarea jucariei.... vrei putere mai multa pune chip... vrei si mai multa putere... schimba masina cu una mai puternica... astea sunt singurele optioune care le vad...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luclapin
post 3 Jul 2009, 13:49
Post #9


Membru din Ardeal


Group: Members
Posts: 609
Joined: 28 September 08
From: SIGHISOARA




QUOTE(Hack @ 3 Jul 2009, 08:35)
Reclama cumva? rolleyes.gif
*


Nu este reclama,am apelat la aceasta sectiune,deoarece am vazut ca exista citeva persoane cu ceva cunostinte in domeniu,iar in cazul in care ar fi aparut ceva pareri pertinente as fi avut ce sa ii arat prietenului meu care este un fan al acestui dispozitiv.Respect!


--------------------
Renault Laguna/Modus 2003/2007 Grandtour Privilege 1,9dci/1,5dci - MS-//-///
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dior
post 16 Jul 2009, 00:34
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 57
Joined: 13 July 09





Tuningul prin powerbox este cel mai bun. Iti ofera posibilitatea sa alegi intre putere si consum(unele nu toate), poti sa o montezi si sa o demontezi singur fara mecanicii lu peste si-ti ofera putere mai multa.
Daca ai motor pe motorina trebuie sa fi prea fricos sa nu folosesti asa ceva. Eu am una de 3 ani si sunt foarte multumit.!!


--------------------
Renault Clio 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ricochet2
post 22 Jul 2009, 11:59
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.770
Joined: 8 November 08
From: Timisoara




Eu am cautat pentru masina mea (Laguna 1, benzina, motor 1.6 16V) si nu am gasit. Nu fac si pentru benzina ? Le-am trimis un mail si astept un raspuns.


--------------------
Renault Laguna Concorde 1.6 16V 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dior
post 22 Jul 2009, 12:31
Post #12


Membru incepator


Group: Members
Posts: 57
Joined: 13 July 09





Eu nu am auzit de cutiutze pentru benzinare. Oricum daca ai benzinara mai bine te lasi. Pentru 10cp nici nu cred ca se merita. La motorina castigi 30cp si cam 50nm.


--------------------
Renault Clio 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 22 Jul 2009, 13:07
Post #13


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(Dior @ 16 Jul 2009, 01:34)
Tuningul prin powerbox este cel mai bun. Iti ofera posibilitatea sa alegi intre putere si consum(unele nu toate), poti sa o montezi si sa o demontezi singur fara mecanicii lu peste si-ti ofera putere mai multa.
  Daca ai motor pe motorina trebuie sa fi prea fricos sa nu folosesti asa ceva. Eu am una de 3 ani si sunt foarte multumit.!!
*




Pe ce masina si pe ce motorizare folosesti aceasta prosteala pt. motor??? Cati km are masina?


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balanel
post 22 Jul 2009, 15:04
Post #14


Transmisie automata - confort si siguranta.


Group: Members
Posts: 1.219
Joined: 29 September 06




Pe site-ul GoCar apare certificat de calitate de la Reinert Tuning.
Intrand pe site-ul lor, am vazut ca produsele sunt branduite cu numele firmei, nu cu GoCar, si au preturi de ordinul a 650 de euro, fata de 750 lei, cele de la GoCar.
In aceste conditii, se nasc o serie de intrebari...

http://www.reinert-tuning.com/chiptuning-t...-KW-82-PS-11311

Si da, au si pentru benzina.

This post has been edited by balanel: 22 Jul 2009, 15:04


--------------------
chevrolet aveo sedan t300 LT+ a14xer - 1.4 benzina aspirat 100 CP/ 2013 (in curand alta masina, cu transmisie automata)
*********
Mwe Louis-Rene Panhard si Emile Levassor, inventatorii transmisiei manuale.
Fan Mircea Badea.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ricochet2
post 22 Jul 2009, 20:11
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.770
Joined: 8 November 08
From: Timisoara




Powerbox nu au pe benzina. Mi-au raspuns repede la mail, au fost foarte prompti si binevoitori. Au spus ca nu au decat pentru diesel si nu recomanda oricum tunarea motoarelor pe benzina.


--------------------
Renault Laguna Concorde 1.6 16V 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dior
post 23 Jul 2009, 02:25
Post #16


Membru incepator


Group: Members
Posts: 57
Joined: 13 July 09




QUOTE(cj98czh @ 22 Jul 2009, 11:07)
Pe ce masina si pe ce motorizare folosesti aceasta prosteala pt. motor??? Cati km are masina?
*




Folosesc o cutie(nu gocar) pe un peugeot 607 2.2 HDI cu 250 000km la bord(aproximativ) Am testat cutia pe dino si sunt foarte multumit cu ce am acum! Dupa cum am zis si mai sus imi place flexibilitatea care o ai de la o cutie capabila si mai ales usurinta cu care o poti monta.

http://img525.imageshack.us/img525/9367/analizamotorwp0.jpg

Ai mai sus o poza cu testul inainte si dupa cutiutza biggrin.gif


--------------------
Renault Clio 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cazacu Vasile
post 30 Aug 2009, 12:09
Post #17


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 30 August 09




Cazacu Vasile Reprezentant GoCar

Buna Ziua Doar celor interesati de PowerBox Profesional si nu de cutiute cu rezistente sau de Box-uri care afecteaza functionarea motorului.



1. Preturile din germania sunt mai mari pentru ca impozitul in acest domeniu este de 50% fara TVA iar pentru vanzarea in cantitati mari se acorda discount si tot pentru cantitati mari si pentru vanzarea in alte tari nu se mai plateste un impozit asa mare si inca un motiv pentru care pretul este mai mic : producatorul nu beneficiaza de reclama in Romania sau in orice alta tara daca produsul este cumparat de la GoCar.

2. Pentru benzina, daca va uitati mai atent pe site-ul producatorului in dreptul motoarelor pe benzina scrie Chip Tuning ( schimbare de soft, remapare.....) si nu Kit Tuning ( PowerBox)
Ei au si solutia de schimbare a softului .


Va astept cu intrebari legate doar de PowerBox-ul GoCar.


O zi buna in continuare.

Cu Stima

Cazacu Vasile



--------------------
Ford Focus 2004 - PH-81-ZET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balanel
post 31 Aug 2009, 13:01
Post #18


Transmisie automata - confort si siguranta.


Group: Members
Posts: 1.219
Joined: 29 September 06




Ok.
Explica-ne ce contine power box-ul, unde se monteaza, si ce parametrii modifica in mersul motorului.


--------------------
chevrolet aveo sedan t300 LT+ a14xer - 1.4 benzina aspirat 100 CP/ 2013 (in curand alta masina, cu transmisie automata)
*********
Mwe Louis-Rene Panhard si Emile Levassor, inventatorii transmisiei manuale.
Fan Mircea Badea.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cazacu Vasile
post 1 Sep 2009, 02:43
Post #19


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 30 August 09




Buna ziua.

Pentru inrebarea " ce contine powerboxul ? " am atasaj cate o poza din fiecare produs pentru ca nu sunt fabricate de mine sa stiu cu exactitate ce contin.

Toate PowerBox-urile care pot schimba spre bine functionarea unui motor prin cresterea performantelor ( putere si cuplu ) sunt numai cele destinate injectiei diesel de tip CommonRail si la acest tip de injectie TOATE ACESTE DISPOZITIVE SUNT MONTATE PE SENZORUL DE PRESIUNE A MOTORINEI IN RAMPA COMUNA A INJECTOARELOR Senzorul se gaseste sub numele de FRP ( fuel rail pressure )

Este logic acum unde actioneaza si ce modifica .

Adevarata calitate a acestor produse se vede la: Toyota , Lexus si la orice motor in V dotat cu doua rampe comune de injectie , unde apar erori sau unde nu se simte nici o diferenta .

Nici motoarele nu sunt toate la fel si nu toate raspund la aceste modificari sunt motoare care au pierdut 30% din putere numai din cauza senzorilor care nu au rezistenta interna intrerupta sa apara ca defect dar nu mai au sensibilitatea necesara unei bune functionari a motorului .


Asta este adevarul despre acest dispozitiv .

O zi placuta.

Cu stima

Cazacu Vasile

This post has been edited by Cazacu Vasile: 1 Sep 2009, 02:58

Attached thumbnail(s)
3.jpg ( Size: 40.3k ) Number of downloads: 4460
Image742.jpg ( Size: 77.09k ) Number of downloads: 4755
Image744.jpg ( Size: 79.76k ) Number of downloads: 4799


--------------------
Ford Focus 2004 - PH-81-ZET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balanel
post 1 Sep 2009, 11:09
Post #20


Transmisie automata - confort si siguranta.


Group: Members
Posts: 1.219
Joined: 29 September 06




QUOTE(Cazacu Vasile @ 1 Sep 2009, 02:43)


TOATE ACESTE DISPOZITIVE SUNT MONTATE PE SENZORUL DE PRESIUNE A MOTORINEI IN RAMPA COMUNA A INJECTOARELOR Senzorul se gaseste  sub numele de  FRP ( fuel rail pressure )

Este logic acum unde actioneaza si ce modifica .



Exact aici voiam sa ajung.
Nu face nimic altceva decat pacaleste senzorul de presiune in rampa, exact ca toate celelalte dispozitive de acest fel.


--------------------
chevrolet aveo sedan t300 LT+ a14xer - 1.4 benzina aspirat 100 CP/ 2013 (in curand alta masina, cu transmisie automata)
*********
Mwe Louis-Rene Panhard si Emile Levassor, inventatorii transmisiei manuale.
Fan Mircea Badea.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cazacu Vasile
post 1 Sep 2009, 12:36
Post #21


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 30 August 09




Buna ziua.

Daca tu crezi ca se poate face altceva in afara de schimbarea softului nu stiu de ce ai mai intrebat.
Prin modificarea softului acelasi lucru se face decat ca acolo este modificata si valoarea senzorului corespunzator turbinei MAP si cel al debitului de aer MAF si in functie de parametri acestui MAF se regleaza si presiunea de injectie si cantitatea de motorina injectata.

Nu ai ajuns nicaieri stai linistit pentru ca toata lumea stie exact ce face acest dispozitiv dar depinde de fiecare produs cat de bine poate sa faca aceasta modificare fara probleme.

Am raspuns la multi care vor sa monteze asa ceva pe motoarele PD la care acum cei de la VW au renuntat dar nu recomand pentru ca acolo boxul se monteaza pe fiecare pompa in parte si modifica parametri de injectie dar calculatorul acestor tipuri de motoare monitorizeaza permanent aceste pompe si le regleaza in functie de uzura fiecareia in parte in paralel cu functie de injectie, dar dupa montarea acestui box vor aparea niste diferente intre ce corecteaza calculatorul si ce modifica box-ul. Motorul va tremura la relanti in special la motoarele cu pompele uzate unde corectia de uzura nu mai poate fi facuta datorata acestor modificari .

O zi buna.

This post has been edited by Cazacu Vasile: 1 Sep 2009, 13:00


--------------------
Ford Focus 2004 - PH-81-ZET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balanel
post 1 Sep 2009, 13:04
Post #22


Transmisie automata - confort si siguranta.


Group: Members
Posts: 1.219
Joined: 29 September 06




Puteai sa spui asa: "Spre deosebire de alte produse de acest gen, care modifica informatiile tranmise senzorului de presiune, cu o valoare sau un procent fixe, produsul nostru, prin particularitatile constructive, permite transmiterea de informatii catre respectivul senzor, dupa un algoritm, ceea ce inseamna o functionare mai buna a sistemului".

In principiu, e bine sa stii ce vinzi.

Bafta!


--------------------
chevrolet aveo sedan t300 LT+ a14xer - 1.4 benzina aspirat 100 CP/ 2013 (in curand alta masina, cu transmisie automata)
*********
Mwe Louis-Rene Panhard si Emile Levassor, inventatorii transmisiei manuale.
Fan Mircea Badea.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cazacu Vasile
post 1 Sep 2009, 19:23
Post #23


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 30 August 09




Buna seara

Am folosit cuvinte care pot fi intelese de toata lumea in final tot la ce am spus eu se ajunge.

Pentru ca eu nu am nici cea mai mica problema cu acest produs chiar ma uimesc anumiti clienti care sunt foarte impresionati de rezultate , nu stiu cu ce motiv sunt aceste intrebari care este nemultumirea ta ?


Eu cred ca am raspuns destul de frumos fara minciuni , imi place sa vand la nesfasit un astfel de produs sa fie toata lumea multumita , daca vrea cineva sa vanda produse proaste doar o luna si apoi stop asta este alegerea lui .

Si inca ceva eu nu stau sa fac compuneri tot ce scriu aici este scris din ce gandesc din ce fac si nu din textele gasite pe internet nu am timp de falsuri si copiute.
Data viitoare am sa te las pe tine sa da-i si raspunsurile pentru ca te pricepi mai bine wink.gif ai o reducere de 8% pentru asta smile.gif



O seara buna


--------------------
Ford Focus 2004 - PH-81-ZET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balanel
post 2 Sep 2009, 10:06
Post #24


Transmisie automata - confort si siguranta.


Group: Members
Posts: 1.219
Joined: 29 September 06




Multumesc de reducere smile.gif

Ceea ce voiam sa punctez era exact diferenta intre ce vinzi tu, si produsele similare. Consider ca era important sa inteleaga aceste aspecte, potentialii clienti.

Din pacate pentru moment, nu imi permit investitia, dar e posibil la un moment dat.

Ceea ce mi-as dori sa explici, sunt posibilitatile de configurare, prin pozitionarea jumperilor. Este de subliniat acest aspect, ceea ce inseamna flexibilitate si posibilitate de a schimba in orice moment setarea.


--------------------
chevrolet aveo sedan t300 LT+ a14xer - 1.4 benzina aspirat 100 CP/ 2013 (in curand alta masina, cu transmisie automata)
*********
Mwe Louis-Rene Panhard si Emile Levassor, inventatorii transmisiei manuale.
Fan Mircea Badea.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cazacu Vasile
post 2 Sep 2009, 21:36
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 30 August 09




Buna seara

In ce priveste reglajul celor doi jumperi, pe fiecare motor in parte trebuie sa cer pe serverul din Germania setarea necesara pentru cei doi jumperi rosu si albastru sau verde la modelele noi , acest reglaj primit de pe server este un reglaj standard de 15% putere dar cuplul ramane cel calculat 65Nm . iar dupa ce se monteaza pe motor se ruleaza cel putin 10 km timp in care sunt copiati parametri motorului care difera de la marca la marca, dupa acest lucu se poate creste puterea (jumperul rosu) acest reglaj se face treptat pana in momentul cand dupa plecarea de pe loc motorul va intra in avarie acest lucru semnaleaza o crestere peste limita suportata de calculatorul motorului in acest caz se revine asuprea reglajului de putere si se modifica cu o treapta spre minus iar in aceasta pozitie se beneficiaza de puterea maxima dar nu peste limita suportata de calculatorul motorului. Jumperul albastru este automat impins de cel rosu in cazul in care motorul accepta o crestere mai mare si se vor muta amandoi jumperi astfel in cat jumperul rosu sa nu treaca peste cel albastru sau verde.

Toate aceste explicatii sunt specificate in manualul de utilizare si montaj in limba ROMANA.

O seara buna .

Attached thumbnail(s)
Reglaj_Standard.JPG ( Size: 15.25k ) Number of downloads: 4590


--------------------
Ford Focus 2004 - PH-81-ZET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dinu_victor_88
post 4 Oct 2009, 14:00
Post #26


Membru Ager


Group: Members
Posts: 229
Joined: 7 December 08




Deci pana la urma tot reclama a fost smile.gif) flacaii ti-au facut intrarea si primul tau post nu a facut altceva decat sa prezinte produse!Sa stii ca orice reclama se plateste...Fratzik ia vezi cum rezolvi problema..Va salut


--------------------
Renault Laguna 2003 Lux Privillege - CT-07-MEV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cazacu Vasile
post 4 Oct 2009, 16:15
Post #27


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 30 August 09




Buna ziua

Nu s-a inteles nimic din mesajul acesta.


--------------------
Ford Focus 2004 - PH-81-ZET
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
reddog76
post 20 Oct 2009, 08:49
Post #28


Membru


Group: Members
Posts: 153
Joined: 28 January 09




Eu mi-am pus una asemanatoare pe un Megan de 1,5 cu 85CP.
Am dat 500 de RON si l-am luat de la cineva care lucreaza la un service autorizat Renault si care le aduce direct din Germania.
Eu unul simt ca masina trage mai tare, are demaraj mai puternic. Se simte foarte bine in depasiri. Senzatia este aceeasi ca atunci cand pornesti Pilotul Automat pe autostrada. Simti inertia. Pur si simplu te lipeste de spatarul scaunului daca accelerezi tare.
Si se simte si la consum.
Cand o acceleram rapid si schimbam repede treptele, consumul maxim instantaneu era de 17-18l. Acuma nu l-am vazut sa sara de 15,5-16.
Aveam o medie in oras de 6.5-7. Acuma se apropie de 5.5-6.
Eu unul sunt multumit.
Chestia desteapta la Power Box este ca daca nu esti multumit, il scoti si asta e.
Pierzi un 500 sau 700 de RON.
La Chip Tunning e tricky. Daca nu-ti iese din prima e nasol. Si daca ai si garantie de 4 ani la masina cum am eu, risti sa o pierzi.
Eu unul zic ca merita incercat, daca 500 de RON nu este suma mare de cheltuit.


--------------------
Renault Kadjar 2015 Intense 1.6 130 CP 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balanel
post 25 Oct 2009, 20:08
Post #29


Transmisie automata - confort si siguranta.


Group: Members
Posts: 1.219
Joined: 29 September 06




Pai, da-ne mai multe detalii, de la ce service, de la cine, si ce marca sunt.
Poate vrem si noi smile.gif .


--------------------
chevrolet aveo sedan t300 LT+ a14xer - 1.4 benzina aspirat 100 CP/ 2013 (in curand alta masina, cu transmisie automata)
*********
Mwe Louis-Rene Panhard si Emile Levassor, inventatorii transmisiei manuale.
Fan Mircea Badea.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
moise robert
post 7 Nov 2009, 19:42
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 17 March 09
From: Ploiesti




Permit sa spun cateva cuvinte despre power box GoCar.
Sunt reprezentant TCM si pot spune ca posesor de Toyota Avensis de 2,2 D-4D,150CP SI 320NM,care nu poate fi remapata-nu se poate intra in calculator-,ca Power Box,este unica solutie pentru crestere putere.Pana in prezent am testat cu pierderea de riguare de bani 6 Power Box atat luate din strainatate cat si de la cei mai galonati distribuitori de Power Box.Sunt posesor de DYNO MAHA,asa ca am putut testa valorile reale ale acestor cutiute.Toate nu depaseau o crestere de 10-12CP si 30-40NM,cum le reglai pe o treapta superioara,calculatorul intra in safe mod. Singurul care m-a multumit ca valori a fost cel de la GoCar cu valoare de 169CP si440NM.Ca idee am batut la Danes la o intalnire forumista un BMW520-170CP-cu o distanta mai mare de 1 masina.Are si comanda de activare sau dezactivare.Asta spun pentru cele ce nu pot fi remapate,raman in continuare adeptul remaparii,ce cred ca este mai OK.Da Power Box da rezultate bune pe anumite motorizari,dar nu poti umbla la limitatorii de cuplu,la presiune turbina,timp de deschidere injectoare,etc.Nu fac reclama,dar spun cu dovezi ca a fost cel mai reusit,pentru mine,Power Box.


--------------------
toyota avensis 2,2 d-4d 170cp-2006 - PH-26-MTR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 06:11
Dacia