Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

[Cluj] TI SUEROM AUTO, Calea Turzii nr.213 - Cluj

glowstar
post 21 Mar 2011, 15:20
Post #61


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 3 September 10
From: Cluj-Napoca




Am patit-o ieri 20 martie 2011 la Cluj in piata Mihai Viteazu. Am fost lovit la stop din spate de cineva care n-a pastrat distanta si avand anvelope de vara a derapat pe drumul umed (erau vreo 2-3 grade afara fiind seara).
Am fost la Generali sa fac pe asigurarea lui constatarea (asa cum era normal) - foarte operativi baietii, cam intr-o ora jumatate am rezolvat.

Am mers apoi cat mai repede la Reprezentanta Renault de pe Turzii ca ziceau ca iau pauza de la 11:00 la 12:00 asa ca am ajuns acolo cam pe la 10:55 si am bagat masina la ei la spalat sa poata sa lucreze pe ea - fiind vreme ploioasa a apucat sa se murdareasca de ieri de cand o spalasem.

Foarte operativi pana acum la service-ul din Cluj. Mi-au facut fisele de intrare in service si au preluat masina cam in 20 de minute cu tot cu spalat. Trebuie schimbata bara din spate - ziceau ca nu au pe stoc...sper sa nu dureze mult pana o vad reparata.

This post has been edited by glowstar: 21 Mar 2011, 19:53


--------------------
Renault Symbol 2010 Best 1.2 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marsel
post 21 Mar 2011, 19:07
Post #62


Membru


Group: Members
Posts: 105
Joined: 4 March 07
From: Cluj Napoca




Dar de ce te-ai grabit sa lasi masina in service daca ei nu aveau bara pe stoc?? wink.gif Nu mai puteai sa mergi cu masina asa...?
Trebuia sa le spui sa comande bara, sa o vopseasca, si cand ar fi fost gata, mergeai la ei si intr-o ora cel mult, ti-o montau (asta daca numai bara e lovita).
Tare sunt curios sa aflu cat iti vor tine masina la ei.
Sa revii te rog cu detalii! Succes!


--------------------
Renault Megane 2.2 1,9 dci, Privilege, 2008, Tuning by TCM - CJ xx XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
glowstar
post 21 Mar 2011, 19:51
Post #63


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 3 September 10
From: Cluj-Napoca




Nu folosesc in timpul saptamanii masina ca sa merg la serviciu...doar in week-enduri si la cumparaturi. E indoita vreo 2 cm si fusta (cica asa ii zice - partea interioara a portbagajului)
Cel care a preluat-o zicea ca nu crede ca au pe stoc...deci nu era prea sigur. Oricum o sa ii sun maine sa vad care e statusul. Mai cautasem pe aici pe forum si era cineva cu un Megane Sedan si a durat 2 saptamani...sper ca la mine sa se rezolve mai repede totusi.

UPDATE:
22 martie 2011 12:39 - Am sunat la Renault Cluj - Caroserie si au zis ca la demontare au mai gasit suportul de la aripa rupt si l-au inlocuit. Au facut ei reconstatare cu firma de asigurari (Generali) si totul e ok. Bara si suportul de aripa sunt montate si acum masina e la vopsitorie. Ii intrebasem ce fel de vopsire fac...daca e multistrat ca la fabrica, pentru ca am vazut multe masini (Loganuri) cu barele la care se cam decojeste vopseaua. Zicea ca totul e facut ok si n-ar trebui sa fie probleme cu vopseaua.
O sa ma sune imediat ce e gata, cel mai probabil maine sa merg sa ridic masina.
Pana acum sunt foarte placut surprins.

Va tin la curent!

This post has been edited by glowstar: 22 Mar 2011, 13:12


--------------------
Renault Symbol 2010 Best 1.2 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
glowstar
post 24 Mar 2011, 23:27
Post #64


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 3 September 10
From: Cluj-Napoca




Am preluat masina de la service. M-au sunat azi 24martie de dimineata pe la 9 sa vin sa ridic masina ca e gata reparata. Au sunat apoi pe la 12 din nou (a sunat altcineva) ca e reparata masina si sa vin dupa ea. Asta al doilea zicea ca sunt 3 dosare de reparatie si trebuie sa platesc o diferenta de reintregire de vreo 100ron. Am sunat la firma de asigurari si au zis ca sigur e o gresala ca nu exista reintregire la RCA, doar la CASCO.

Cand am ajuns la Dacia Service Cluj Feleac i-am intrebat de suma de plata si au recunoscut ca al doilea apel a fost din gresala. M-au invitat apoi sa semnez actele de primire a masinii, dar am cerut sa o vad mai intai. Bara din spate era schimbata frumos, si suportul de aripa dreapta, dar lipsea un clips din acela negru din partea de sus (cele 4 clipsuri negre se vad doar cand e deschis portbagajul) asa ca l-au montat imediat fara sa le zic nimic. In schimb am vazut ca doua dintre clips-urile negre sunt cam razuite de surubelnita si i-am rugat sa foloseasca unele noi, nu tot pe cele demontate de la bara veche. Le-au schimbat imediat. Apoi i-am intrebat de trusa de prima ajutor, triunghiul reflectorizant si extinctor care nu erau in portbagaj...si le-au adus. Spuneau ca au uitat de ele si ca-si cer scuze - sau ceva de genu. Intainte sa semnez primirea si sa plec cu ea am observat o zgarietura pe bara din fata in coltul din dreapta - care nu-mi amintesc sa o fi facut (si nu era trecuta nici pe fisa de intrare in service a masinii), asa ca le-am spus si s-au oferit sa imi faca polish (nu se mai vede decat daca te uiti foarte atent de aproape)
Oricum, masina mai are cam 4ani si 5luni garantie si au zis ca reparatia nu afecteaza in nici un fel garantia totala.

Una peste alta, baietii s-au miscat repede si au facut treaba buna. Pe fisa de reparatie zic ca au lucrat 14.4 ore si piesele fara tva au costat 1660ron. Suma de plata finala catre firma de asigurari (cu tva si manopera) a fost 3370ron.


--------------------
Renault Symbol 2010 Best 1.2 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tandre1
post 9 Aug 2011, 14:08
Post #65


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 8 July 11




Rares Hodarnau nu mai lucreaza la TI Suerom:(


--------------------
renault megane 1 2002, dci - cj94bra
Megane 1 dci, 2002, 100CP hatchback
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
glowstar
post 9 Aug 2011, 19:03
Post #66


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 3 September 10
From: Cluj-Napoca




Nasol. Sa inteleg ca acum nu mai e recomandat sa merg la revizie la Cluj acum in august?


--------------------
Renault Symbol 2010 Best 1.2 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
anti77
post 11 Aug 2014, 19:31
Post #67


IT Project Manager by day, amateur radio operator by night


Group: Members
Posts: 104
Joined: 23 May 11




Ramas cu portbagajul blocat (nu se poate deschide cu cheia, doar cu inchiderea centralizata), masina o fost dusa la TI SUEROM, fiind cumparat de la ei fiind inca in garantie.

L-au reparat fara programare si foarte repede. Cand ajung acasa si deschid portbagajul, gasesc cele vazute in poze.


Acum trage fiecare concluziile...

This post has been edited by anti77: 11 Aug 2014, 19:31

Attached thumbnail(s)
P1090429.JPG ( Size: 3.94mb ) Number of downloads: 381
P1090428.JPG ( Size: 3.93mb ) Number of downloads: 386


--------------------
renault symbol 2011 1.2 16v
tel 0726 opt opt cinci cinci unu doi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Catalinmodena
post 11 Aug 2014, 21:14
Post #68


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.547
Joined: 7 April 08
From: Aproape de Craiova




Ciobanie ! Aia face oricine.


--------------------
Renault megane sedan manager 1.4 16v 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
anti77
post 9 Mar 2015, 18:30
Post #69


IT Project Manager by day, amateur radio operator by night


Group: Members
Posts: 104
Joined: 23 May 11




Azi trebuia sa ma intorc exact cu aceeasi problema (deci aproximativ 6 luni), nu mi se mai inchidea portbagajul. S-o rezolvat pe garantie. Timpul pierdut cine imi plateste?

Tot acelasi fir s-o schimbat, dar de aceasta data nu au mai lasat mizerie in portbagaj. Poate din cauza ca am facut programare?

As mentiona doar ca electricianul fuma linga masina, chiar langa semnul cu fumatul interzis de pe perete...


--------------------
renault symbol 2011 1.2 16v
tel 0726 opt opt cinci cinci unu doi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DApophis17
post 7 Sep 2015, 10:52
Post #70


Membru autentic


Group: Members
Posts: 395
Joined: 20 August 15
From: Cluj-Napoca




Salut tuturor,

Mi-am cumparat recent un Renault Laguna II 1.9dci/120cp din 2002 si urmeaza sa ii fac o revizie generala: distributie, schimb ulei/etc plus ceva suporti sau cleme care lipsesc, dar si o verificare generala a masinii. Momentan circul cu ea, totul functioneaza bine dar fiind o fire metodica vreau sa fac o intretinere buna si corecta a masinii de la bun inceput.

Mi-e frica sa merg la orice service pentru asta, ca daca nu se pricepe cine lucreaza mai ales la distributie imi poate face surprize neplacute pe termen lung. Din pacate pentru Renault nu cunosc nici un service, sa zicem "specializat". Deci, ma intereseaza un service serios unde se lucreaza bine smile.gif.

Multumesc anticipat oricarui sfat (pe privat daca nu e permisa reclama).

PS: In Cluj-Napoca smile.gif.

This post has been edited by DApophis17: 7 Sep 2015, 14:34


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2002 1.9 dci 120cp/88kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
monicarecrutare
post 11 Nov 2015, 14:48
Post #71


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 11 November 15




In cadrul unui proiect mai amplu căutăm în toată țara si persoane care să detina autoturism marca RENAULT (orice model) si sa îndeplinească următoarele condiții:
- autoturismul să aibă o vechime de maxim 10 ani (să fie produs în anul 2006 sau după)
- autoturismul să aibă sub 115.000 km rulați
- autoturismul să abiă nevoie de revize în următoarele 2-3 luni.

Oferim revizie gratuită. Dacă sunteți interesați, vă rog să mă contactați.


--------------------
renaut clio III 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vonitiu
post 2 Mar 2018, 12:42
Post #72


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 20 June 16




Salut,

Experienta mea cu reprezentanta Renault din cluj a fost oribila. Masina in sine a avut multe probleme, iar cei din reprezentanta nu s-au prea chiunuit sa rezolve problemele. M-au amanat si nu m-au luat in serios. Am foarte multe povesti neplacute cu ei. Regret ca am masina, nu pentru ca e prost facuta ci pentru ca am avut de a face cu cei de la reprezentanta din cluj. Am fost plimbat degeaba de nenumarate ori si am fost luat de fraier.


--------------------
Renault Captur 2015/zen
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
anti77
post 30 Mar 2018, 16:51
Post #73


IT Project Manager by day, amateur radio operator by night


Group: Members
Posts: 104
Joined: 23 May 11




QUOTE(anti77 @ 9 Mar 2015, 18:30)
Azi trebuia sa ma intorc exact cu aceeasi problema (deci aproximativ 6 luni), nu mi se mai inchidea portbagajul. S-o rezolvat pe garantie. Timpul pierdut cine imi plateste?


Dupa 3 ani iar aceeasi problema. A 3-a oara. Masina fiind iesita din garantie demult, l-am reparat in curte, am schimbat o bucata de cablu de 20 centimetri, cea care este supusa miscarii intense la fiecare deschidere/inchidere portbagaj.

Asa zis electricianul de la TI SUEROM a rasucit doar firele si le-a izolat, fara sa le lipeasca. Binenteles s-au desfacut dupa 3 ani.

Desi de renault sunt multumit, de TI SUEROM Cluj deloc. Evitati.


--------------------
renault symbol 2011 1.2 16v
tel 0726 opt opt cinci cinci unu doi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 22:37
Dacia