Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Spalare masina, Cum e mai bine sa speli masina?

mmgmarius
post 28 Feb 2008, 13:01
Post #61


Invisible to everyone


Group: Members
Posts: 418
Joined: 21 December 07




Gata cedez, am citit decat prima pagina. Ideea e ca petreci atat timp sa speli masina cu fel si fel de produse si vine unu si o vede spalata, lucioasa si zice: "Al dracu ia uite ce o spala, parca numai el are masina" si in doua zile gasesti o mare zgarietura pe masina. Asa am patit si eu... o spalam o curatam si dupa 2 zile cineva a vrut sa ma ajute la curatenie si s-a gandit sa o stearga cu ceva ascutit. Am fost sfatuit de un amic sa nu o mai spal atat ca iese in evidenta fata de celalte din parcare si cum lumea nu are ce face, sau are dar isi face timp si pentru zgariat masini. Acum stau sa ma gandesc ce prefer: praf sau zgarieturi intentionate


--------------------
Renault Symbol Music 1.4 8V dec 2007
Numai cei ce ies din tipar intra in istorie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Christu
post 28 Feb 2008, 13:09
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.094
Joined: 9 June 07
From: Bucuresti




Si mie mi-au sgariat-o, stai linistit, insumat cam un metru juma, 2m, pe bara fata si capota. Traiasca CASCO.
Si ca sa fiu On-topic - asta nu e de la faptul ca o tin mereu curata......in ultima vreme din contra chiar.


--------------------
Alfa Romeo 159
ex: Renault Megane Sedan 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
95puf
post 28 Feb 2008, 13:30
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 271
Joined: 12 January 08
From: Medgidia




Pai mmgmarius, de unde stii ca asta este cauza? Pot fi multe cauzele, de ex invidia pe valoarea masinii, de ce tu ai si el nu, de ce a ta este mai noua ca a lui, sau pur si simplu din cretinism. Daca iti cureti masina regulat, o faci pt ca tie sa-ti fie drag sa te urci si sa mergi cu ea, nu? Masina este oglinda proprietarului cred. Si mai cred ca asa cum tu ai grija de masina asa are si ea de tine! Mai gandeste-te, s-ar putea sa ai un "prieten" care pur si simplu a vrut sa-ti plteasca o polita, si cum probabil nu are curajul sa te infrunte direct a facut-o cu ajutorul cuiului. Nu toti oamenii au caracter. Traim in Romania, si asta ne ocupa tot timpul!!!!(citand din clasici in viata - cred ca este singura replica inteligenta a lui Mircea Badea). Mai gandeste-te, oricum. Nu merita sa abdici de la principiile tale.
-Crisxx sunt de acord cu party-ul. Ocupa-te de invitatii, eu vin cu restul radmasa.gif

This post has been edited by 95puf: 28 Feb 2008, 13:34


--------------------
Renault Clio 3 2007 dynamique / 1.5dci / 70 CP - CT-95-PUF
Tacerea este singurul raspuns logic pe care il poti da prostilor...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mmgmarius
post 28 Feb 2008, 14:04
Post #64


Invisible to everyone


Group: Members
Posts: 418
Joined: 21 December 07




Ce nu stiu ei e ca am pus o camera video sa inregistreze tot. Sa-l vedem pe urma.
Masina am spalat-o prima data la o spalatorie in Bucuresti si nu mi-a placut cum au facut treaba. mi-am luat o perie din par natural, o piele de caprioara si o spal eu personal cand are asa un pic de poaf pe ea. cand se murdareste mai rau o duc la spalatorie... unde desigur nu isi vor face treaba cum trebuie.


--------------------
Renault Symbol Music 1.4 8V dec 2007
Numai cei ce ies din tipar intra in istorie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DRD
post 28 Feb 2008, 17:10
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 709
Joined: 20 September 06
From: Brasov




Vorba lui 95puf,nu aveam ce naiba sa facem,pana la urma traim in Romania deci asta e situatia.Pe langa toti distrusii care iti zgarie masina mai avem o carca de gropi si sa nu uitam de praf.....e mai mult decat in desert.Si eu sunt condiser ca masina este oglinda proprietarului si este normal sa ai grija de ea,doar iti protejezi investitia ta.


--------------------
Renault Megane 2 1.5 Dci Comfort Expresion 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
95puf
post 29 Feb 2008, 19:04
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 271
Joined: 12 January 08
From: Medgidia




DRD, iti prezint "scula" cu care nu reusesc sa ma impac. Poate ma luminezi. Ori sunt eu mameluc, ori este de vina "el" si atunci ii dau foc (sant convins ca va arde pina la ultimul milimetru..........).

Attached thumbnail(s)
DSC00357.JPG ( Size: 892.96k ) Number of downloads: 1814
DSC00359.JPG ( Size: 840.63k ) Number of downloads: 1829
DSC00361.JPG ( Size: 884.74k ) Number of downloads: 1725
DSC00362.JPG ( Size: 830.35k ) Number of downloads: 1652
DSC00365.JPG ( Size: 845.39k ) Number of downloads: 1636
DSC00366.JPG ( Size: 868.49k ) Number of downloads: 349


--------------------
Renault Clio 3 2007 dynamique / 1.5dci / 70 CP - CT-95-PUF
Tacerea este singurul raspuns logic pe care il poti da prostilor...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DRD
post 29 Feb 2008, 21:27
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 709
Joined: 20 September 06
From: Brasov




Salut 95puf,"scula" livrata cu aparatul tau pare sa fie cam slaba d.p.d.v calitativ,ai incercat sa umpli rezervorul numai cu sampon sonax sau ceva mai tare?.Din cate vad eu in poze "lancea" nu prea are ajustaje decat probabil inelul ala negru cu "toarta" din partea de jos.Daca se misca incearca sa dai ajustajul la maxim ai sa primeasca mai mult sampon din rezervor,daca este totul turnat atunci asta e,atata poate,inseamna ca trebuie sa umpli rezervorul numai cu sampon,daca nici atunci nu scoate spuma poti sa ii dai foc... .Daca ai manualul,arunca un ochi acolo si vezi ce iti zice,poate e ceva care ne scapa.


--------------------
Renault Megane 2 1.5 Dci Comfort Expresion 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 29 Feb 2008, 23:09
Post #68


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.436
Joined: 23 February 07
From: Arad




Daca jetul este "tapan" (recte sta bine cu prostata smile.gif ) ar trebui poate sa-i atasezi o sita in fata la tuturoi, asa cum au pulverizatoarele Clin si o sa-ti faca o spuma de n-ai vazut !
Daca tot nu merge trimite-mi-l mie, platesc transportul si deranjul ! tongue.gif


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
95puf
post 1 Mar 2008, 20:29
Post #69


Membru autentic


Group: Members
Posts: 271
Joined: 12 January 08
From: Medgidia




Of DRD! Are si o sita in interior (daca reusesti sa maresti atasamentul, se vede prin gaura sita), iar inelul de la guler nu are nici o legatura cu jetul. Iar in legatura cu concentratia, am incercat si numai cu sampon dar acelasi efect. Atasez cartea tehnica, poate reusesti sa intelegi mai bine ce se intampla (masina mea este AQUATAK 1200 plus). O sa incerc sa ii dau jos si un filtru cu 4 gaurele care este in capul furtunasului ce aspira lichidul din bidon (poate nu trage suficient sampon), dar nu-mi pun mari sperante, si mai am de incercat sa fac amestecul cu apa calda. Oricum astept sa-mi vina si spuma de la Sonax. Inca mai sper........ Oricum te invidiez icon_mrgreen.gif

This post has been edited by 95puf: 1 Mar 2008, 20:31

Attached thumbnail(s)
DSC00363.JPG ( Size: 817.62k ) Number of downloads: 577


Attached File(s)
Attached File  AQUATAK_Power.pdf ( 438.38k ) Number of downloads: 235


--------------------
Renault Clio 3 2007 dynamique / 1.5dci / 70 CP - CT-95-PUF
Tacerea este singurul raspuns logic pe care il poti da prostilor...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DRD
post 2 Mar 2008, 12:05
Post #70


Membru autentic


Group: Members
Posts: 709
Joined: 20 September 06
From: Brasov




M-am uitat in cartea tehnica dar nu te ajuta cu nimic,nu pot sa imi dau seama din ce cauza nu scoate spuma.....tu esti singurul care poate sa isi dea seama care e problema pentru ca ai lancea in mana,deci scoate toate filtrele si vezi daca merge asa desi nu prea cred.Daca nu a scos spuma cu sampon concentratie 100% atunci apa calda nu face nimic in cazul asta....Daca nu merge nimic mai au doua optiuni:ori dai comanda din Anglia de lance de care ti-am aratat(sper sa poti sa platesti,e cam nasol) ori renunti la lance si folosesti aparatul doar la clatire si la inceput cand dai grosul jos impreuna cu un washmitt (termen din engleza),un fel de manusa cu care iti speli masina.Este net superioara buretelui pentru ca nu tine mizeria la suprafata.Pun si niste poze cu ce am eu cumparat.

f_02032008515m_8f25500.jpg

f_02032008516m_f08e5b6.jpg

"Manusa este facuta din piele de oaie si se foloseste impreuna cu doua galeti de apa,una cu apa limpede si alta cu sampon si apa.Prima data bagi manusa in apa cu sampon,dai pe masina (in linii drepte)dupa care bagi manusa in apa limpede,clatesti,dupa care repeti procesul.In felul asta nu cari mizeria din galeata inapoi pe masina.
Daca este interesat mai adaug un link de unde poti sa cumperi.Costa cam 60ron,stiu ce e scumpa dar merita.

Sincer imi pare rau ca nu pot sa te ajut cu mai mult,sper sa fie ok.
Daca e ceva baga un post aici.

Bafta.

PS.Cred ca sita aia mica din poza pusa de tine e cea care trebuie sa faca spuma.

This post has been edited by DRD: 2 Mar 2008, 12:07


--------------------
Renault Megane 2 1.5 Dci Comfort Expresion 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinCT
post 2 Mar 2008, 15:28
Post #71


Honor et Patria


Group: Members
Posts: 3.441
Joined: 22 July 07
From: Constanta




Am ajuns sa tin masina cu 1cm de noroi pe ea sa nu se mai vada zgarieturile. Un bucurestean cu chef de munca mi-a zgariat masina de jur imprejur cu cheia. Polishul nu ma ajuta cu nimic, urmeaza full body respray.


--------------------
Renault Megane Sport Tourer 2012 Privilege 1.5 dCI - CT-XX-LEA
Citroen C4 1.6 HDi 2006
Clio III 1.5 dCi Expression 2007
EX: Megane Sedan II.1 1.5 dCi Expression 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DRD
post 2 Mar 2008, 15:42
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 709
Joined: 20 September 06
From: Brasov




Nasol.... sleep.gif ,polishare nu poate scoate zgarietura daca e prea adanca dar ii poate reduce vizibilitatea.Poate nu ajungi pana la vopsire.

This post has been edited by DRD: 2 Mar 2008, 15:43


--------------------
Renault Megane 2 1.5 Dci Comfort Expresion 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
95puf
post 2 Mar 2008, 20:40
Post #73


Membru autentic


Group: Members
Posts: 271
Joined: 12 January 08
From: Medgidia




Multumesc mult pt tot DRD. Apreciz toate sfaturile tale. Asa este, lancea e la mine. In maxim o luna (atat ii mai dau termen sa ma chinuie) ori devin expert in spuma, ori ii dau foc recipientului. mad.gif Ii dau eu de cap... Daca reusesc, postez pe forum o fotografie cu masina plina de clabuc, sa fi si tu invidios pe mine, ca eu am fost destul (glumesc, bineinteles!). Oricum, parca si Crisxx are cam aceeasi problema, si daca am inteles eu bine, parca tot cu Aquatak se chinuia. Mai vorbim, te tin la curent. smile.gif
Si mai am o intrebare, sita trebuie sa fie foarte deasa, caci la mine mi se pare totusi cam rara?

This post has been edited by 95puf: 3 Mar 2008, 09:25


--------------------
Renault Clio 3 2007 dynamique / 1.5dci / 70 CP - CT-95-PUF
Tacerea este singurul raspuns logic pe care il poti da prostilor...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinCT
post 3 Mar 2008, 13:35
Post #74


Honor et Patria


Group: Members
Posts: 3.441
Joined: 22 July 07
From: Constanta




Eh e doar pana la metal, no biggy.


--------------------
Renault Megane Sport Tourer 2012 Privilege 1.5 dCI - CT-XX-LEA
Citroen C4 1.6 HDi 2006
Clio III 1.5 dCi Expression 2007
EX: Megane Sedan II.1 1.5 dCi Expression 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vid313
post 3 Mar 2008, 23:07
Post #75


Fotograf


Group: Members
Posts: 215
Joined: 16 June 06
From: Calarasi




Rog pe cei care folosesc pompe cu presiune pentru spalarea masinilor sa ne spuna ce tip de pompa folosesc si daca sunt multumiti. Ce ati alege intre Bosh, Karcher si Makita? Am gasit, pe un site de profil, Bosch Aquatak 1200 Plus la pretul de 750 lei, plus cateva accesorii (promotional pana la 07.03.2008). Ce ziceti, merita? Astept parerile voastre.


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 2006 1,5dCi Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
95puf
post 4 Mar 2008, 14:23
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 271
Joined: 12 January 08
From: Medgidia




Eu am o masina Aquataq 1200 plus. Daca exclud faptul ca nu pot obtine o spuma consistenta cu ajutorul recipientului din dotare (de vina spuma / recipientul / utilizatorul = inca mai insist [vezi discutiile de pana acum din acest topic]) pot sa ma declar multumit, mai ales ca eu am luat-o in ianuarie 08 de la Metro cu 599 RON. Deci presiunea e OK. Mai putin cu spuma. Mai sus ai si manualul de utilizare pus de mine. Rasfoieste-l ca sa poti sa faci comparatie cu alte aparate. Se pare ca DRD are cele mai bune rezultate in domeniu. Poate te lumineaza el wink.gif
Cine a folosit spuma activa biodegradabila de la Sonax (26 RON /1L) sa-mi spuna si mie care este raportul de diluare optim caci expeditorul a omis, desi i-am solicitat acest lucru si prin e-mail (am primit samponul si spuma activa de la Sonax, abia astept sa-mi murdaresc masina biggrin.gif ), Crisxx mai este valabila invitatia? icon_mrgreen.gif


--------------------
Renault Clio 3 2007 dynamique / 1.5dci / 70 CP - CT-95-PUF
Tacerea este singurul raspuns logic pe care il poti da prostilor...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 4 Mar 2008, 14:31
Post #77


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




de 6 milioane speli masina de 60 de ori..... la un spalat pe luna in cazul meu... faceti voi matematica


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Duyu
post 4 Mar 2008, 16:33
Post #78


Membru dependent de forum


Group: Members
Posts: 2.259
Joined: 10 March 06
From: B u c u r e ș t i




Si in plus o spala altii, nu tu. Si mie mi se pare cam scump aparatul, dar este si asta o posibilitate daca stai la curte. (ma refer la spalatul masinii in antimpul cald, ca doar n-oi sta sa speli masina pe -15 grade).


--------------------
Renault Clio Symbol 1.5 dCi, 65 CP - with Vredestein Snowtrac 3

An Fabricație: 2006

Kilometraj: ~95.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
95puf
post 4 Mar 2008, 16:40
Post #79


Membru autentic


Group: Members
Posts: 271
Joined: 12 January 08
From: Medgidia




La un spalat pe luna nu e rentabil. Dar eu o spal in fiecare saptamana (poate si de doua ori / saptamana daca ploua). Le-am platit aparatul celor de la spalatorie de 3 ori pana acum daca tin cont si de Loganul anterior. biggrin.gif Si nici nu se compara grija la detalii cu care o speli tu si indolenta fufelor de la spalatorie, nu? Si daca tot am unde si timp, de ce nu? Mai ales cand este cald afara. Pe timp nefavorabil neaparat la spalatorie....... icon_mrgreen.gif


--------------------
Renault Clio 3 2007 dynamique / 1.5dci / 70 CP - CT-95-PUF
Tacerea este singurul raspuns logic pe care il poti da prostilor...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vid313
post 4 Mar 2008, 19:54
Post #80


Fotograf


Group: Members
Posts: 215
Joined: 16 June 06
From: Calarasi




Multumesc pentru raspunsuri. 95puf te rog sa ne ti la curent daca reusesti sa rezolvi problema. Am comandat si eu jucaria in speranta ca o voi folosi cu succes. Am o mica problema cu debitul apei, mai ales in perioada de vara cand toata lumea uda gradinile, dar sper sa nu fie probleme.


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 2006 1,5dCi Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 4 Mar 2008, 20:25
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(95puf @ 4 Mar 2008, 16:40)
La un spalat pe luna nu e rentabil. Dar eu o spal in fiecare saptamana (poate si de doua ori / saptamana daca ploua). Le-am platit aparatul celor de la spalatorie de 3 ori pana acum daca tin cont si de Loganul anterior. biggrin.gif Si nici nu se compara grija la detalii cu care o speli tu si indolenta fufelor de la spalatorie, nu? Si daca tot am unde si timp, de ce nu? Mai ales cand este cald afara. Pe timp nefavorabil neaparat la spalatorie....... icon_mrgreen.gif
*


La ritmul asta de spalare sunt convins ca in 3 ani o sa duci masina in service la vopsit! O parere!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DRD
post 4 Mar 2008, 20:33
Post #82


Membru autentic


Group: Members
Posts: 709
Joined: 20 September 06
From: Brasov




Daca ai curte merita toti banii,nu ai nici un regret,practic iti faci masina cu luna cu mana ta,si daca folosesti tehnici corespunzatoare masina o sa arate pe masura.


--------------------
Renault Megane 2 1.5 Dci Comfort Expresion 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 4 Mar 2008, 20:35
Post #83


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Eu am curte si crede-ma ca masina nu a iesit in viata ei ca la spalatorie!
Bine, ma mai apuca si lehamitea la un moment dat!
Parca uneori e mai bine sa platesti si sa te uiti, nu?


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
95puf
post 4 Mar 2008, 20:55
Post #84


Membru autentic


Group: Members
Posts: 271
Joined: 12 January 08
From: Medgidia




De ce crezi Solon ca se poate intampla asa din moment ce nu intervii asupra vopselei decat cu apa si sampon/spuma cu ph 8.5-9.5? Plus de asta curtea este la soacramea si trebuie sa sufere si ea putin pt masina, nu? radmasa.gif


--------------------
Renault Clio 3 2007 dynamique / 1.5dci / 70 CP - CT-95-PUF
Tacerea este singurul raspuns logic pe care il poti da prostilor...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vid313
post 4 Mar 2008, 21:39
Post #85


Fotograf


Group: Members
Posts: 215
Joined: 16 June 06
From: Calarasi




Eu am ales sa spal in curte pentru ca:
1.Imi face placere;
2.Ma scuteste de cozile si orele de asteptare la spalatorii;
3.Nu mai pun mana pe masina toti gibonii nespalati, care se uita urat cand le lasi bacsis DOAR!! 5 lei blink.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 2006 1,5dCi Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andr3y
post 4 Mar 2008, 21:58
Post #86


Membru autentic


Group: Members
Posts: 200
Joined: 23 May 07




QUOTE(95puf @ 29 Feb 2008, 19:04)
DRD, iti prezint "scula" cu care nu reusesc sa ma impac. Poate ma luminezi. Ori sunt eu mameluc, ori este de vina "el" si atunci ii dau foc (sant convins ca va arde pina la ultimul milimetru..........).
*



si eu tot un bosch aquatak 1200 plus si ma declar multumit de el ... si de accesoriile incluse in pachet ... icon_mrgreen.gif


--------------------
Renault Megane 2.2 2007 / luxe privilege - b 89 RUN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
95puf
post 4 Mar 2008, 22:11
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 271
Joined: 12 January 08
From: Medgidia




Andr3y, ma bucur ca esti multumit. Si eu as fi daca as reusi sa fac spuma! Ce marca de spuma/sampon folosesti?


--------------------
Renault Clio 3 2007 dynamique / 1.5dci / 70 CP - CT-95-PUF
Tacerea este singurul raspuns logic pe care il poti da prostilor...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vid313
post 5 Mar 2008, 17:20
Post #88


Fotograf


Group: Members
Posts: 215
Joined: 16 June 06
From: Calarasi




Am gasit "spuma activa" la un singur magazin in oras (5 litri - 40 lei). Maine imi vine jucaria Bosh 1200 si in weekend, daca avem vreme buna, o testez si va anunt rezultatele.
Ma gandesc totusi cum sa fac amestecul, pentru ca vanzatorul mi-a spus ca se face un amestec 1:50, dar asta presupun ca in cazul in care se pulverizeaza direct pe masina. In cazul meu o sa pun amestecul 1:50 in borcanasul special al masinii si va fi pulverizat din nou in combinatie cu apa, deci automat se vor strica proportiile. Voi in ce proportii puneti spuma+apa in bidonasul masinii?
Tot vanzatorul mi-a spus ca pot strica vopseaua masinii daca amestecul este prea concentrat cu spuma/detergent. Dati-mi un sfat cum sa procedez.


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 2006 1,5dCi Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DRD
post 5 Mar 2008, 19:26
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 709
Joined: 20 September 06
From: Brasov




Pai totul depinde de concentratia solutiei,raportul de diluare este scris de obicei pe eticheta produsului,si eu recomand sa o urmezi.In cazuri extreme,daca concentratia e prea mare,spuma poate sa atace plasticul si cauciucul cu care intra in contat,dar asta doar daca este un produs ieftin si facut sa fie cat mai coroziv fara alte precautii.Daca respecti raportul de diluare nu ai nici o problema...si felecitari pentru achizitie smile.gif

This post has been edited by DRD: 5 Mar 2008, 19:29


--------------------
Renault Megane 2 1.5 Dci Comfort Expresion 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vid313
post 5 Mar 2008, 22:23
Post #90


Fotograf


Group: Members
Posts: 215
Joined: 16 June 06
From: Calarasi




Multumesc pentru raspuns DRD. Asa o sa fac, cel putin la inceput icon_mrgreen.gif , voi respecta raportul de diluare, iar daca rezultatele nu vor fi pe masura ma voi mai juca un pic cu proportiile.


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 2006 1,5dCi Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
8 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 11:07
Dacia