Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Clio Fidji, prezentare, pareri, comparatii

eddie33
post 7 Dec 2005, 11:49
Post #91


Membru autentic


Group: Members
Posts: 587
Joined: 25 April 05
From: Bucuresti




Boala Loganistilor sa le compare.Cu ce ?Cu 1,5 dci,80 ! Incearca cu motorul asta dci de 80 c.p.,ca l-au vazut mai mic,cu cai putere mai putini si pe deasupra si pe motorina.Dar ei nu stiu ca motorul asta fuge cu 180 fara probleme,e generatie mai noua si se misca mai bine ca multe benzinare ! In plus de asta,multi posesori sau viitori posesori de 1,5 DCI 65 c.p. viseaza la asta de 80 c.p.,exceptie facand cei care le au pe masini sau cei ce isi vor lua Symbol.


--------------------
Renault Clio Extreme 2004-DCI 80C.P.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Race
post 7 Dec 2005, 12:16
Post #92


Membru


Group: Members
Posts: 170
Joined: 8 April 05
From: Bucuresti




Motorul ala sta pe loc.In functie de masina pe care e montat,poate atinge 180 kmh/h,intr-adevar.E generatie mai noua decat foarte multe benzinare,evident.Iti dai seama cate motoare pe benzina au fost facute de pe la 1900 pana acum ? Si cu siguranta se misca bine motorul,si asta pe suportii pe care e fixat...doar e Diesel,trebuie sa vibreze si el.
Floppy abtine-te de la comentarii stupide.Toti posesorii de Diesel ori nu stiu,ori se fac ca nu stiu cum se conduce rapid o masina.Nu-l auzi pe copilul ala,mandelu,ca nu stie sa retrogradeze o treapta ca sa creasca in ture ? Ca sa nu mai vorbim ca toti,cand auziti de 5-6000 ture o dati la intors,ca nu mergi asa prin oras etc.Ce are asta de-a face cu sportivitatea ? In cazul ca nu stii,sportivitatea se vede cu masinile fortate la maxim,nu la ore de varf in ambuteiaj la Victoriei.
Si apropo,am provocat pe destui cu Diesel la o liniuta,chiar si pe forumul asta.Toti au gasit motive stupide de genul "nu e relevant","conteaza soferul","nu ma lasa nevasta sa depasesc 60 km/h"...in mare toate scuzele lor se traduc prin "stiu ca o sa pierd si e doar gura de mine,deci nu ma dau cu nimeni".


--------------------
Renault Clio 1.4 16v Extreme 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 7 Dec 2005, 12:16
Post #93


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Corect. L-au vazut pe asta de 80 mai mic si cu bube-n cap si au sarit pe el! Eu sunt un fost viitor proprietar de DCI 65, actual viitor proprietar de DCI 80 care viseaza la un 1,9!


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Floppy
post 7 Dec 2005, 12:49
Post #94


Membru autentic


Group: Members
Posts: 400
Joined: 28 September 05
From: BRASOV




Race man, ta-m rugat doar sa nu ne faci prosti. Mergem cu ce masini vrem noi si cum vrem noi, unii mai sportiv, altii mai incet, altii prin oras, altii pe unde au treaba.

Atata timp cat nu ne faci prosti si nu ne spui ca noi nu stim sa schimbam vitezele nu e nici o pb. Fiecare cu opinia lui. Comentariile care tie ti se par stupide, li se par altora OK. Daca tu nu esti de acord cu ele nu e nici o pb. Inca o data te rog nu ne mai face prosti/stupizi etc. Spune-ti parerea despre masini si atat, nu despre persoane.

Hai sa nu deviem de la subiect. Consideram ca ne-am impacat pe tema asta...


--------------------
Renault Clio 1.5 dCi 2005 Extreme - PH10RXB
I love my car!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stef
post 8 Dec 2005, 00:43
Post #95


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 1 December 05




mdea...orisucm clio e mai bun la drum ca loganul datorita stabilitatii mai bune in curbe etc,a suspensiilor si kiar a depasirilor;)


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mandelu
post 8 Dec 2005, 08:15
Post #96


Membru autentic


Group: Members
Posts: 409
Joined: 6 January 05




@Race
Draga "schumi" zis si Race: te rugam frumos sa te abtii de la calificative care nu isi au sensul. Asta ca sa nu incep si eu cu unele la fel. daca nu stii sa discuti frumos, du-te pe camp.
Nu am zis nicaieri ca nu stiu sau ca nu se poate face retrogradarea. Dar la jaful ala de cutie de viteze de pe logan poti sa faci 5 retrogradari tot jaf ramane. Parerea mea, care am condus niste mii bune de km loganuri.

Eu am zis ce am avut de zis, o sa mai treaca multi ani pana o sa apara un logan mai "sportiv" decat clio dci 80 cp.

This post has been edited by cmandrei: 7 Mar 2006, 14:58


--------------------
Renault Clio II Symbol 1,5 dci 80 CP Expression Gri Eclipse, 18 martie 2005.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radari
post 8 Dec 2005, 09:55
Post #97


Membru autentic


Group: Members
Posts: 217
Joined: 30 September 05
From: Bucuresti




stiu ca sunt offtopic dar este in context: in ultimul numar ams exista niste teste comparative intre logan si symbol, logan si logan. ideea e ca masinile sunt diferite. acelasi motor, alte performante, alte consumuri. in acelasi timp pretul este muuult diferit. 20-25% e ceva. ce mai vreau sa zic este ca io ma gandesc la viteze de 120-130 km/h, la care daca dai intr-o groapa sau intr-un pietroi (asa cum se cade la noi in tarisoara) mori si in una si in cealalta. nici nu vrea sa ma gandesc ce se intampla la viteza de 180, pe care in paranteza fie spus nu cred ca ati prins-o nici unul. cred ca vreti voi sa vedeti 180, nici nu mai pun la socoteala abaterea vitezometrului, care este de peste 10 km/h. facem cu toti bravura ca conducem sportiv, ca suntem tari, doar pentru ca am avut 2000E in plus. cei care au 20.000E in plus oricum se pisa pe noi.
si inca ceva: daca ne-am informa mai mult, daca am citi macar manualul ala care il primim, am reduce la jumate topicurile de pe forum.


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2 2006 1.6-16V
Daewoo Nubira II - 2002,1.6-105hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Race
post 8 Dec 2005, 10:54
Post #98


Membru


Group: Members
Posts: 170
Joined: 8 April 05
From: Bucuresti




mandelu daca tie a merge la turatii ridicate daca vrei performante si a retrograda daca vrei mai multe ture ti se par concepte legate de lumea Formulei 1,cred ca ar trebui sa mai faci scoala de soferi inca o data.
A dracu cutia aia de pe Logan,aparent nu respecta legile fizicii.Tot retrogradezi la trepte,si turatia tot nu creste...unde a ajuns cibernetica asta ! Eu nu am condus Logan mii de kilometri,ci destul de putin...suficient insa cat sa-mi dau seama ca e mai rapid decat un Diesel cu 10 CP mai putin.
La faza cu viteza maxima sunt si eu de parere ca nici una nu atinge 185 km/h.Daca arata atata,e abaterea vitezometrului.


--------------------
Renault Clio 1.4 16v Extreme 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sagetator
post 9 Dec 2005, 23:12
Post #99


Membru autentic


Group: Members
Posts: 742
Joined: 8 September 05
From: O R A D E A




Deşi e offtopic (şi-mi cer scuze pt. asta), dar tot nu mă pot abţine:

Şi de ar fi cu 50 CP mai puternic un Logan, şi la acelaşi preţ, tot un Symbol de 80 dCi mi-aş lua. Şi asta NUMAI PT. CĂ NU E FĂCUTĂ ÎN ROMÂNIA. Deşi sunt făcute de turci, totuşi parcă au un simţ al răspunderii mai ridicat.

Am cel puţin două motive să-mi întăresc afirmaţia anterioară:

1. Se lansează Loganul. Zic: "nu merg la îmbulzeală ci las să treacă fro' o săpt- două apoi merg să-l văd şi eu". Ajung şi eu într-un final la reprezentanţă. Primul lucru mă uit sub una din aripile spate, aşa la plesneală (s-a nimerit să fie cea din stânga - irelevant oricum). ŞOC! O ditamai crăpătura lungă de aprox. 10 cm şi groasă de-ţi puteai băga degetul în ea la locul de îmbinare (sudare) a suportului telescopului pe tăblăria şasiului. blink.gif blink.gif Automat am şi părăsit reprezentanţa înjurând în gând că-s român....
Asta a fost despre calitatea fabricaţiei acestor "sculpturi în gheaţă" vorba unui prieten de-al meu, de le zice Logan.

2. Îşi ia naşul meu Logan. "Hai să ţi-l prezint" - mă îmbie. Ne îndreptăm spre maşină, dezactivează alarma, şi-mi spune uşor stânjenit: "Cei de la serviceul Dacia, care mi-au montat alarma, nu au pus întrerupător şi pe uşa din dreapta spate !!!! ŞOC! blink.gif blink.gif blink.gif Din nou! Adică au montat alarma, mai puţin pe o uşă! Au fost capabili să fure până şi acel întrerupător. Până şi la aşa ceva s-au pretat "specialiştii" Dacia!!!
Aceasta a fost un exemplu de "calitatea" muncii prestată de reprezentanţii serviceurilor Dacia. Şi din nou am înjurat în gând, pt. acelaşi motiv.

Exemplele-s nenumărate. Ştiţi şi voi asta.


--------------------
Clio Symbol Fidji dCi 82 CP gri eclipse
Megane IV Intens dCi 110cp manuala, gris titanium... o frumusețe.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ess1902
post 10 Dec 2005, 13:20
Post #100


Membru autentic


Group: Members
Posts: 249
Joined: 6 September 04
From: Iasi




@Race
Hai sa ma bag si eu in seama si sa-mi dau cu parerea tongue.gif .Am masina din semnatura, si am condus si loganul de 1.6. Posturile voastre incep sa semene din ce in ce mai mult cu benzina vs diesel decit cu situatia concreta a celor 2 masini.Nu cred ca se pune problema aici ca cineva nu stie ca la o benzinara k sa obtii ceva performante trebuie sa retrogradezi.INSA ceea ce m-a frapat negativ la logan este ca atunci cind vrei sa faci o acceleratie in forta are o "zona" in care ,cu orice treapta ai merge performantele sunt ff slabe...si anume exact intre vitezele 70 km/h - 110km/h (aproximativ), adica acolo unde ai nevoia cea mai mare intr-o depasire.La plecare de pe loc, am accelerat in treapta a 2-a pana spre 80.Dar dupa aia treapta 3 mi s-a parut ff scurta (inca 20 km/h), iar treapta 4 inutila.Este adevarat ca din cauza zgomotului nu am vrut sa mai repet "experienta" biggrin.gif .
La clio in schimb imi place foarte mult felul in care accelereaza si cum este etajata cutia de viteze.
(putin offtopic)...am mers si cu loganul dci cu motor exact k al meu de pe clio.Mi s-a parut mai lenes insa am fost placut impresionat de cutia de viteze care permite o schimbare mult mai rapida si mai confortabila a treptelor.

This post has been edited by cmandrei: 7 Mar 2006, 14:58


--------------------
clio symbol dci 1.5 ,65 cp ,expression, 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cbalmus
post 10 Dec 2005, 13:30
Post #101


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 10 December 05
From: Bucharest, Romania




Aici asa este, la demaraj / proportionare viteze, Clio sta impecabil. Ii faci pe toti la stop. E adevarat ca dupa 140km ora, urca greu spre 160 si pana la 180 ai ceva de asteptat. Dar 100a se prinde f repede, iar in depasiri, cu a 4-a, e f sprintena.

Si franele sunt super pe Clio - se lipeste de sosea daca ai cauciucuri bune. Ca sa nu mai vorbim ca mi se pare extem de stabila in curbe si la drum lung, pentru o masina din clasa ei.


--------------------
Renault Clio SYMBOL 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
burliu
post 10 Dec 2005, 16:54
Post #102


Membru autentic


Group: Members
Posts: 267
Joined: 11 September 03




am si eu o mica problema , daca merg pe piatra cubica si iau viraj stinga sau dreapta (exemplu drumul cu piatra cubica de la aviatorilor spre televiziune apoi spre arcul de triumf ) parca as avea ceva in scut o cheie o surubelnita desi acolo m-am holbat si nu este nimic !se balangane ceva !(nu este benzina din rezervor)
zgomot metalic se aude ,masina este noua de o luna ,nu am dat in nici o groapa sau altceva de genul acesta , a mai patit cineva asa ceva?


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 11 Dec 2005, 09:50
Post #103


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




Sunt clio-uri noi la care se manifesta un fel de pocnit metalic infundat, asta in conditiile de virare cu rotile bracate la maxim, si la plecarea in fata si in marsarierre. Ma gandesc ca ar putea fi de la suspensia fata, bielete de directie si nu vreau sa ma gandesc la planetare.
Cazuri din astea sau inmultit in ultima vreme, de prin vara, cand turcaletii au bagat ca migu', mai ales in perioada cu Remat-ul.
Cresterea, fortarea productiei duce inevitabil la anumite hibe de asamblare.
Si chestia asta ma face sa cred ca si logan-ul va avea cam aceeasi soarta.


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rttt_gia
post 12 Dec 2005, 06:39
Post #104


ExRenoAR


Group: Members
Posts: 488
Joined: 21 February 05
From: Bucuresti




O intrebare legate de fidji: am un prieten care si-a luat masina de vreo 2 luni si d-abia ieri am observat ca are bandoul din stanga inscriptionat cu "fidji", iar cel din dreapta cu "dci" - e normal? adica asa au toate?
(scuze daca s-a mai spus, am dat un search, poate superficial dar...)
bafta


--------------------
Kia Cee'd 1.6 L
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 12 Dec 2005, 07:21
Post #105


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




Da asa au toate, indiferent daca sunt pe benzina sau diesel. Inainte de seria fidji si pe partea stanga era trecut ce e acum pe dreapta.


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sagetator
post 12 Dec 2005, 09:02
Post #106


Membru autentic


Group: Members
Posts: 742
Joined: 8 September 05
From: O R A D E A




QUOTE(hellcat @ Dec 12 2005, 07:21 AM)
Da asa au toate, indiferent daca sunt pe benzina sau diesel...

Totuşi dacă sunt pe benzică, mă îndoiesc că scrie "dCi" rolleyes.gif


--------------------
Clio Symbol Fidji dCi 82 CP gri eclipse
Megane IV Intens dCi 110cp manuala, gris titanium... o frumusețe.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 12 Dec 2005, 21:01
Post #107


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




Nu, nu ma intelege gresit.
Am vrut sa spun ca toate fidji-urile au pe bandoul stang bulina cu FIDJI.
Iar pe bandoul drept este bulina cu tipul motorului: 1.4, 1.4 16v, dCi.


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
puscasebastian
post 14 Dec 2005, 15:55
Post #108


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 18 November 05




maine o iau.deabia astept biggrin.gif
fidji 1.5 80 cp

This post has been edited by puscasebastian: 14 Dec 2005, 15:55


--------------------
renault symbol 2005
renault clio symbol 1.5 dci 80 cp 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dil
post 14 Dec 2005, 16:31
Post #109


Membru verde


Group: Moderatori
Posts: 1.361
Joined: 7 December 04
From: Corbeanca, Ilfov




Sa o stapanesti sanatos! smile.gif

Eu mai am de asteptat aproape doua saptamani.


--------------------
- - - - -
Renault Captur 0.9 TCe XMOD (2015)
ex Daewoo Matiz 2004 (2012-2015)
ex Renault Clio Symbol 1.5dci 80CP 2006 Fidji (2006-2011)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 14 Dec 2005, 16:32
Post #110


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Fidji nu inseamna direct 1.5 dci 80 cp?

This post has been edited by cmandrei: 7 Mar 2006, 14:58


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dil
post 14 Dec 2005, 16:36
Post #111


Membru verde


Group: Moderatori
Posts: 1.361
Joined: 7 December 04
From: Corbeanca, Ilfov




Nope.

Fidji poate fi si 1.5dci de 65 sau versiunile pe benzina.

Fidji este numele promotional pentru Clio Symbol in care ai cadou ABS+airbag pasager (parca mai era si Radio-CD-ul).

This post has been edited by cmandrei: 7 Mar 2006, 14:58


--------------------
- - - - -
Renault Captur 0.9 TCe XMOD (2015)
ex Daewoo Matiz 2004 (2012-2015)
ex Renault Clio Symbol 1.5dci 80CP 2006 Fidji (2006-2011)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 14 Dec 2005, 16:40
Post #112


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Am inteles,mersi frumos!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 14 Dec 2005, 19:41
Post #113


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




QUOTE(dil @ Dec 14 2005, 04:36 PM)
Fidji este numele promotional pentru Clio Symbol in care ai cadou ABS+airbag pasager (parca mai era si Radio-CD-ul).

Fidji este o Serie Limitata a clio symbol-ului. Pe langa abs si airbag pasager, mai sunt elemente care odata la nivelul de dotare expression se plateau bani seriosi in plus: radio cd, scaun si volan reglabil pe inaltime.
Prin ce se distinge Fidji-ul de Expression: tapiteria deschisa la culoare si capacele de la roti (astea se puneau prin 2004 pe bicorp-uri).

Pt cine e interesat sa-si achizitioneze un fidji in viitorul apropiat il sfatuiesc sa se grabeasca, pt ca de prin februarie se revine la expression, unde toate dotarile de mai sus se vor regasi ca dotari optionale. Bine, asa se aude...


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
google
post 14 Dec 2005, 20:06
Post #114


*** Big Daddy ***


Group: Members
Posts: 755
Joined: 5 February 05
From: ...pe aici, pe dincolo, pe peste tot...




QUOTE(puscasebastian @ Dec 14 2005, 03:55 PM)
maine o iau.deabia astept biggrin.gif
fidji 1.5 80 cp

Sa o stapanesti sanatos si sa ne spui repede impresiile.


--------------------
Renault Clio Bicorp 2005-dCi/80cp
Clio Bicorp Dynamique 1,5dCi/80CP, Bleu Odissee, Full Options (15.06.05)
VW Polo 1,4 TDI PD/105CP, Attractive, chiptuning by TCM Turbo (24.10.05)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
google
post 14 Dec 2005, 20:07
Post #115


*** Big Daddy ***


Group: Members
Posts: 755
Joined: 5 February 05
From: ...pe aici, pe dincolo, pe peste tot...




QUOTE(dil @ Dec 14 2005, 04:31 PM)
Sa o stapanesti sanatos!  smile.gif

Eu mai am de asteptat aproape doua saptamani.

Adica trebuie sa o iei intre Craciun si anul nou? Cam nasoala perioada ti-ai gasit.


--------------------
Renault Clio Bicorp 2005-dCi/80cp
Clio Bicorp Dynamique 1,5dCi/80CP, Bleu Odissee, Full Options (15.06.05)
VW Polo 1,4 TDI PD/105CP, Attractive, chiptuning by TCM Turbo (24.10.05)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 14 Dec 2005, 21:14
Post #116


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Pai vad ca seria asta limitata se vinde in draci deja de foarte mult timp si nu cred ca ar fi o afacere prea buna pentru Renault sa renunte la ea. Desi poate daca ar vinde un Expression+optionalele de Fidji ar scoate per total mai multi bani insa marea parte a clientilor s-ar putea sa nu opteze pentru toate optionalele (ceva de genul: nu vreau oglinzi incalzite) asa ca s-ar schimba situatia. Asa omu' vede oferta: serie limitata, cd-player, oglinzi incalzite, etc etc, ar fi mult mai tentat asa si ar trece cu vederea aceste mici amanunte.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
google
post 14 Dec 2005, 21:17
Post #117


*** Big Daddy ***


Group: Members
Posts: 755
Joined: 5 February 05
From: ...pe aici, pe dincolo, pe peste tot...




Ca nu ar vrea sa cumpere toate optionalele ar mai fi cum ar mai fi, dar s-ar putea sa se indrepte spre alte marci.


--------------------
Renault Clio Bicorp 2005-dCi/80cp
Clio Bicorp Dynamique 1,5dCi/80CP, Bleu Odissee, Full Options (15.06.05)
VW Polo 1,4 TDI PD/105CP, Attractive, chiptuning by TCM Turbo (24.10.05)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 14 Dec 2005, 22:06
Post #118


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




Eu ma gandesc ca aparitia SL fidji prea s-a pupat cu programul de innoire a parcului auto (remat) si s-ar putea sa dispara o perioada ca sa apara din nou, odata cu partea a doua a programului (de anul viitor).
Si dupa aia totul e marketing, poate va aparea sub alt nume, cu mici diferente dpdv al dotarilor...


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 14 Dec 2005, 23:46
Post #119


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Nu cred ca are legatura.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sagetator
post 14 Dec 2005, 23:53
Post #120


Membru autentic


Group: Members
Posts: 742
Joined: 8 September 05
From: O R A D E A




Numa serie limitată nu e la cât s-a vândut Fidji-ul anul acesta... concurenţa e acerbă... mira-m-aş să se mai revină la varianta intermediară.

Cel puţin în ce priveşte benzinarele, sunt cel puţin 3 modele care concurează în mod direct Fidjiul. Un exemplu cât se poate de clar, care este peste Symbol ca spaţiu interior: Chevrolet Lacetti... mai ales cu reducerea pe care o au acum de peste 900 euro... e o alternativă mai bună.

Deci vreau să concluzionez că în acest moment, dacă aş vrea să-mi au un autoturism pe benzină, mi-ar fi mult mai greu să aleg.


--------------------
Clio Symbol Fidji dCi 82 CP gri eclipse
Megane IV Intens dCi 110cp manuala, gris titanium... o frumusețe.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
9 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 17:38
Dacia