Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Anvelope pentru marca NISSAN, Topul celor mai bune anvelope de pe piata

fanissan
post 6 May 2008, 19:23
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 29 November 07




Buna, as vrea sa-mi schimb anvelopele la Micra si sunt nehotarat:nu stiu ce marca sa cumpar.Din fabrica am avut Bridgestone, am cautat pe net si am gasit mai multe oferte.Dimensiunea lor 175/65 R15. Bun, cu greu am gasit aceasta dimensiune in oras-Botosani- dar sa vezi chestie ciudata Pirelli la aceeasi dimensiune sunt mai inguste...nu gasesc explicatie si ma intreb acum sa comand de pe net tot Bridgestone? Ce parere aveti de aceste cauciucuri? Parca n-as lua alta marca daca sunt inguste.Nu stiu ce sa fac.



Care sunt mai bune?


--------------------
Nissan Micra 2003/K12/K9K
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 6 May 2008, 23:06
Post #2


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.825
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




175/65 R15 sunt la fel pt. toate marcile de anvelope...ma refer la grosime inaltime etc...ca unele par mai inguste decat altele este alta poveste...banda de rulare este la fel..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PSC
post 26 May 2008, 11:45
Post #3


O cafea cu lapte (cafe latte) e bună oricând


Group: Members
Posts: 56
Joined: 12 November 07
From: Bucuresti




Eu îți recomand Dunlop, dar asta nu fiindcă așa a venit mașina mea, ci pentru că le-am probat în diferite împrejurări: am escaladat o bordură, am mers 2 km cu una pe pană, am intrat în nisip până la nivelul podelei etc. Anvelopele s-au comportat ireproșabil, cea cu care am mers pe pană nu are nicio urmă de uzură. Dimensiunea lor este 205/60 R16 (opționale: 205/65 R15). Să nu crezi că m-am apucat să fac teste cu ele - pur și simplu au fost niște evenimente neprevăzute. Anvelopa cu pană a fost pe dreapta spate, eu mergeam cu ea pe jantă și nu simțeam nimic în volan. Am oprit la un popas și așa am văzut pana.
Am înțeles că o anvelopă Dunlop ar fi undeva pe la 200 lei, dar informația nu este sigură.
Am mașina de 1 an și niciodată nu au pierdut presiune.

LE: scuze, abia după ce am scris am văzut că ai Micra. Eu am Primera. Însă tot Dunlop îți recomand. Am acces la niște statistici și pot să-ți spun că anvelopele Dunlop au rulajul cel mai mare dintre toate cu care am avut de-a face (Kormoran, Pirelli, Good Year, Bridgestone, Michelin).

This post has been edited by PSC: 26 May 2008, 11:48


--------------------
Nissan Primera 2006 Visia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 01:26
Dacia