Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

239 Pages « < 233 234 235 236 237 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Bancuri

vallixx
post 1 Mar 2020, 11:21
Post #7021


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(madhorsefuzzy @ 21 Feb 2020, 23:49)
A imbatranit 8 ani mosu' intrunul  radmasa.gif
*


Câți? unsure.gif

icon_mrgreen.gif


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Highwayman
post 4 Mar 2020, 08:11
Post #7022


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.872
Joined: 30 September 04
From: Marele sat numit Bucuresti




Interviu de angajare:
- Vorbiți engleza?
- Fluent.
- Traduceti "onion rings".
- Te sună ceapa.


--------------------
- - Ex. Megane 3 2009, Ex. Megane 2 Sedane 2005
"If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut." (Albert Einstein)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 4 Mar 2020, 08:59
Post #7023


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase





Pacientul: doctore, au venit rezultatele analizelor ? Mor de curiozitate !
Doctorul: ha ha ha ! Nu doar de curiozitate


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 5 Mar 2020, 14:47
Post #7024


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Nu am scris nimic pe această temă, din diferite motive despre care nu are rost să discutăm aici, dar sunt lucruri care mă deranjeaza și mă obligă să-mi exprim opinia... Sper să nu se simtă nimeni ofensat, în fond și la urma urmei avem toți aceleași drepturi, dar sunt probleme care ne privesc pe toți, chiar dacă avem puncte de vedere diferite... După umila mea părere și fără nici un interes să supăr sau să acuz pe cineva, chiar dacă nu toți veți fi de acord cu mine, până la urmă fiecare gândim diferit, nu putem să ne impunem criteriile altora, dar această problemă merită analizată cu grijă și dacă o privim dintr-un unghi practic, puțin mai profund, fără să intru în polemici cu nimeni, eu sincer gândesc că nu e normal că încă mai sunt persoane care NU pun usturoi în chiftele...


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 5 Mar 2020, 15:48
Post #7025


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




biggrin.gif


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 11 Mar 2020, 15:09
Post #7026


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Banc de coronavirus:
Nici nu se gândea Ceaușescu ca romanii vor ajunge vreodată sa intre fraudulos în țară. biggrin.gif


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 13 Mar 2020, 18:09
Post #7027


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Un cuplu de oameni în vârsta se prezinta la vizita medicala anuala. Dupa ce a terminat examinarea, medicul îl întreaba pe batrân:
- Sunteti într-o forma foarte buna. Aveti întrebari în legatura cu sanatatea dumneavoastra?
- Da, domnule doctor. Ceva ma nelinisteste… Când fac dragoste cu sotia mea prima data, îmi este cald si transpir… Când fac dragoste a doua oară, îmi este frig si tremur.
- Hmmm, foarte interesant… O sa caut în bibliografia mea. Pâna atunci, spuneti-i sotiei sa intre ca s-o examinez.
Batrâna intra în cabinet, iar batrânul ia loc în sala de asteptare.
Doctorul o examineaza, apoi îi spune femeii:
- Totul este perfect, ca si la sotul dumneavoastra. Totusi, el m-a întrebat de ce îi este cald când faceti dragoste prima data si îi este frig când o faceți a doua oara…
Batrâna se gândeste putin si zice:
- Dar este tâmpit ! Este foarte simplu pentru ca prima data este în luna iunie, iar a doua este în decembrie.


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 16 Mar 2020, 21:29
Post #7028


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Ce repede va mai schimbați. Acu' 1 an strigați cu toții " ieșiți din casă, dacă vă pasă" (#rezist)
Acum ziceți cu toții "stai în casă, dacă îți pasă"(#covid19)
Hotărâți-va odată !!!! nedumerire.gif


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 16 Mar 2020, 22:04
Post #7029


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




De ce o disparut hartia igienica.

Cand unu stranuta....cinci se c@ca pe ei.


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
74r12
post 17 Mar 2020, 12:24
Post #7030


Membru autentic


Group: Members
Posts: 514
Joined: 2 July 04
From: Planeta Pământ (Terra)




Jurnalul unui bărbat căsătorit în carantină
Ziua 1: sunt fericit, după 20 de ani o nouă lună de miere, seara nu o doare capul și uită de post, magic.
Ziua 2: Am făcut picnic în balcon, am constatat că în soare are ochii verzi.
Ziua 3: S-a îmbrăcat sexy, fără să vreau am ascuns verigheta când am văzut-o.
Ziua 4: Diseară diversificăm, ea asistentă medicală și eu instalator.
Ziua 5: Facem sarmale împreună ca în scena cu olăritul din "Ghost".
Ziua 6: A început să o doară capul seara, îmi cade bine.
Ziua 7: Mă plictisesc, oribile conservele de fasole.
Ziua 8: Pescuiesc din balcon, dau cârnăciori din conservă la bichon, mi-a rupt guta un maidanez, trebuia să pun de o sută ca pentru somn.
Ziua 9: Am rămas fără bere, am ochit la et.1 în balconul lu' Gicu o navetă de bere, încerc să o pescuiesc dar am agățat un bax de făină, copiii lu' ăla de la 2 țipă și țopăie în balcon "mamiii, ninge afară!".
Ziua 10: Nu mai avem țigări și ne uităm urât unul la altul, cred că îmi pune ceva în cafea.
Ziua 11: Nu putem să dormim noaptea de ăia de deasupra, țipete și le scârțâie patul, cred că sunt în primele zile de carantină.
Ziua 12: Mă risc, ies după țigări și bere, mă îmbrac cu o rochie de când era gravidă nevastă-mea, ciorapi cu chilot, perucă neagră. Mă machiază Veta și mă pune să merg ca manechinele alea sfrijite, mă enervează cu "mergi de parcă ți s-a rupt apa, mergi măcar ca Becali". Am ieșit, babele în scară blocului se uită lung după mine ca la "Ai stil" și bârfe "de când stă parașuta asta în bloc la noi?".
La butic jur că blonda din față este Gicu de la unu (el e), ne facem cu ochiul și bezele, un cocalar "ale dracu lesbi că urâte mai sunteți", la ieșire Gicu ținând grațios naveta de bere "sugi pwla misoginule!" cu voce tabagică, cocalarul s-a căcat pe el de frică.
Până la scară am sudat trei țigări, babele tot acolo, una "țoapelor" eu n-am rezistat "moaștelor".
Ziua 13: Noroc că avem țigări că eram în pragul divorțului.
Ziua 14: Am scăpat, dracu mai stă în carantină.


--------------------
Megane 2.2 Expression+ 1,5 dci 85 cp
Megane 3 Sport Tourer Privilege 1,5 dci 110 cp EDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 17 Mar 2020, 19:52
Post #7031


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.707
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Întrebare la Radio Erevan: cu câte cazuri a crescut epidemia astăzi?
Răspuns: cu câte teste am avut!


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 19 Mar 2020, 19:51
Post #7032


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Pai ce-ai făcut, Bobiță (pardon, Gheorghiță)? radmasa.gif

This post has been edited by D-Ice: 19 Mar 2020, 19:52

Attached thumbnail(s)
FB_IMG_1584640209783.jpg ( Size: 47.83k ) Number of downloads: 1023


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lampard
post 25 Mar 2020, 18:10
Post #7033


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.400
Joined: 7 April 13
From: ARAD




smile.gif

Attached thumbnail(s)
received_268558884137717.jpeg ( Size: 18.2k ) Number of downloads: 953


--------------------
renault laguna 2003 expression,1.9dci,107cp - AR 69 ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
buzasparta
post 25 Mar 2020, 20:39
Post #7034


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.220
Joined: 25 August 07
From: Judetul Romanica




Niste ani mai tarziu posibil sa fie valabil.


--------------------
renault megane sedan 1.6 110cp 2007 expression - GL06cxx
President Ronald +CRT Superstar ML 145
233 SP 94
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
74r12
post 27 Mar 2020, 17:39
Post #7035


Membru autentic


Group: Members
Posts: 514
Joined: 2 July 04
From: Planeta Pământ (Terra)




Horoscop de caratină, 27 martie
Berbec
Azi îl redescoperi pe barbată-tu. Îl vezi dezbrăcat iesind de la duș și îți aduci aminte că nu te-a mai ajutat cu întreținerea de 15 ani. Copiii chirăie și îți pare rău că nu i-ai dat spre adopție acum 14 ani. Seamană cu el. Iți vine să îți iei lumea în cap dar îți aduci aminte că suntem în carantină. Profiți de carantină ca să îți faci unghiile dar tocmai atunci partenerului îi scapă un cârnăcior de bere peste degetele tale. Astrele te sfătuiesc: stai pe curul tău ca să nu te ia poliția.
Taur
Tensiunea se simte în aer de când ai avut poftă de clatite și ea a zis că nu are chef de gătit, că e femee independentă, așa că să îți miști curu în bucatarie și să-ți faci singur. Îți faci singur fix două clatite, fix doar pentru tine. Ea îți zice că ești un porc nesimțit și că divortează. Vă înțelegeți că veți divorța când veți ieși din carantină. Ghinionul vă urmarește: astrele din 2060 prevăd calm si echilibru, fără tribunale, este anul în care millenialșii bătrâni își cumpară loc de veci și prosoape, nu le mai arde de divorț. Astrele vă sfătuiesc: faceți împreună clatite în curu gol!
Gemeni
Gemenii au azi timp să împerecheze toate perechile de șosete, chiar și pe alea cumpărate în anii 70. Spre seară, cand sunt împerechiate și pisicile, partenerii vor avea chef să se împerecheze ei între ei, numai ca mercur retrograd își arată colții: constatați ca nu ați terminat ce v-ați propus: tunelul între dormitor și bucătărie. Încă puțin și peste câteva zile vă veți revedea, asta numai dacă sunteți harnici și săpați 8 ore, nu 4 ca leneșii. Astrele vă sfătuiesc să vă mișcați mai cu talent, altfel rămâneți nefwtuți.
Rac
Azi ramaneți fără mălai. Astrele ar vrea să vă stăvilească furia dar nimic nu mai stă in calea răzbunării. Vă amintiți intr-o secunda tot: cum dumneavoastră ați vrut să cumparați 3 pachete de mălai și el v-a impiedicat, cum dumneavoastră ați vrut să cumparați 10 pachete de telemea dar el a zis sa nu dați cu ochii pe foc, cum dumneavoastră ați vrut smântână dar el a zis ca smântâna îngrașă. Adică a zis ca sunteți grasă. Luați tigaia în mâini jurând răzbunare dar vă amintiți că nu aveți de unde sa cumparați alta nouă. Decideți să nu dați curs furiei deocamdată. Astrele vă sfatuiesc sa beți niște țuică de prune, e ca xanaxu, dar mai ieftină.
Leu
Azi veți proba tot șifonierul. Veți constata că superbul costum de ginere e cu 3 numere mai mic. Vă apucă dracii. Rememorezi că nevastă- ta a gătit în ultimii 30 de ani numa tocanițe, sarmale, musacale și ciolane. Îți dai seama că te vrea urât și cu burtă, ca sa nu se mai uite nici dracu la tine. Începi sa tragi de fiare dar tragi să mori dupa 3 minute. E clar. Vrea sa te omoare. Suni la poliție si o denunți că are coronavirus. Primești amendă. Viața nu e dreaptă. Acum esti și urât, și gras, și mai sărac cu 1000 de lei.
Astrele te sfatuiesc să iti iei haine de la grași si grasuți.
Fecioară
Serialul tau preferat e Dallas, dar îți plăcea Pamela, nu Sue Elena. Încă o sticlă și te va striga soacră-ta Sue Elena. Te gândești la anul când ați vrut sa va luați căsuța voastră dar el a zis ca e mai bine sa stați cu mami și cu tati lui, ca e ca în Dallas, așa, toată familia unită intr-o casă. Numa ca voi nu aveti vilă ca să vă întâlniți pe scări, ci îți faci loc de țâțele lu soacră-ta pe un hol de 1m, într-un apartament cu 3 camere. Realizezi că te-ai măritat cu un sărac, fir-ar capul lui al dracu’ de sărac. În sfârșit, până la urmă Sue Elena e mai mișto decât Pamela. Că nici el nu arată ca Bobi, ci ca Tudorel Toader.
Astrele te sfatuiesc sa bei și apă.
Balanță
Azi vei cunoaște marea iubire, zic astrele. La fix, că ți s-a terminat și carnea din congelator, așa că trebuie să ieși la cumpărături, semn ca la drum de carantină cineva se va intersecta cu tine. Părerea astrelor e că e mai bine să nu ieși din casă intre 11 si 13, ca sa nu te combini cu cineva din grupa de risc ridicat, că abia mai ai bani să iei șuncă de praga pentru tine. Ajungi la magazin. Te uiti după marea dragoste. În magazin mai sunt 3 barbați cu barbă și pentru o secundă crezi că astrele s-au înșelat. Ei aș! Deodată o vezi: mare, grasă, cu un cur roz și bucălat, este ea, gaina de țară la care visai de aseară. Astrele nu mint! Astrele te sfătuiesc să o imparți în 2, să faci si ciorbă și tocaniță, că ești șomer și trebuie să-ți ajungă măcar o săptămână.
Scorpion
Azi e ziua revelațiilor, zic astrele. Azi vei descoperi că ea e blondă, nu brunetă ca la nuntă, iar ea va descoperi că nu ți se mai scoală decât pe tabletă la lezbiene. Vă dați seama că relația nu merge decât dacă amândoi faceți puțin efort, astfel ea se va îmbraca în asistentă și tu în pacient. Uitați televizorul deschis și pe fundal apare Cătălin Radu Tănase care ne anunță că mai avem puțin și murim cu toții de coronavirus. Oricum pwla e moartă, deci ești ca și mort, așa că treci cu nevastă-ta direct la parastas cu pălincă și sarmăi unde plângeți moarta care nu s-a mai ridicat de când aveai o colegă care se apleca cu țâțele peste xexox.
Constatați totuși amândoi că, după 50 de ani, o căsnicie se bazează pe abilitatea de a amesteca perfect carnea de vită cu porc, nu pe sex! Astrele te sfătuiesc să puneți și smântână peste sarmale, apoi să lingeți unul farfuria celuilalt, ca să se reaprindă flacăra!
Săgetător
Azi te reîndrăgostești de partener, zic astrele. Rămâi fără paracetamol la ora 10, motiv pentru care bărbatul trebuie să iasă la vânătoare, la farmacii, cu masca, între 11 și 13. Îți iei rămas bun de la el și stai cu inima strânsă să izbândească în această mare încercare. Te sună pe facetime să te întrebe de care paracetamol: sinus, cosinus, simplu, cu vitamina C, parasinus, timp în care transmite live de la farmacie. Îl vezi în luptă corp la corp, mască pe mască, cu moșotârcii încovoiați niște pantere gata să pună labele pe paracetamol, dar iese victorios din această grea încercare.
Sfat de la astre: fă-i sex oral ca în noaptea când v-ați cunoscut, că Iohannis nu mai are timp acum să acorde Steaua României pentru vitejii în lupte.
Capricorn
Azi înveți lucruri noi, spun astrele. Azi vei descoperi că în casa ta există un aparat pe care nu l-ai folosit niciodată: aragazul. Mă-ta te va învăța azi online live la ce folosesc făina, laptele și ouăle, alte ouă decât cele cu care ești tu obișnuită.
E chiar ușor să faci clătite când ai toate ingredientele, chiar dacă le-ai cumpărat acum 2 ani, stai liniștită la foc dispare toxinfecția. Dar înainte de orice, taie-ți unghiile, ocazia ideală să îți aduci aminte că ai degetele scurte dar puternice.
Sfat de la astre: nu te dezbrăca în fața mă-tii, că nu ești la muncă!
Vărsător
Azi este o zi ideală să petreci timpul în familie, zic astrele. Mai trebuie doar să te decizi în familia cui. Vecina de la 3 are cur dar nu are țâțe, colega de birou are țâțe dar e urâtă la față, iar secretara are țâțe, cur, față, dar bărba-su e boxeur. Nu e momentul să iei coronavirus de la urgențe, așa că incerci porhubul ăla care zice toată lumea că e gratis. Nu e gratis. Acum trebuie să îți pui la bătaie imaginația: 6 surori gemene.
Sfat de la astre: nu te grăbi ca virginul în vestiarul de la APACA, fiecare dintre cele 6 surori are nevoie de dragoste!
Pești
Azi e o zi ideală să petreci timpul cu copiii pe care nu i-ai mai văzut bine de când a apărut iPhone 1. Fii-tu vrea să se joace căluțul pe bani și fii-ta vrea să se joace poker pe dezbrăcate. Sunteți o familie fericită că încă aveți o casă pe care ei au amanetat-o la păcănele. E bine că sunteți împreună, importantă e familia unită în astfel de vremuri când tu tocmai ce te-ai întors din Italia cu caneloni, iar ei tocmai ce au sunat la poliție să te ia cu izoleta. Nu contează cantitatea, contează calitatea timpului petrecut împreună.
Sfat de la astre: copiii cresc, data viitoare dă-le 500 de Euro, că dulciuri le face mă-sa!


--------------------
Megane 2.2 Expression+ 1,5 dci 85 cp
Megane 3 Sport Tourer Privilege 1,5 dci 110 cp EDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 30 Mar 2020, 18:57
Post #7036


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Vine primarul la Bulă și-l întreabă de ce are nevoie acum, cu pandemia...
- Aș avea nevoie de o pereche de cwo@ye, că la inundații am primit o pwul@!


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 31 Mar 2020, 18:55
Post #7037


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




.

Attached thumbnail(s)
FB_IMG_1585673617363.jpg ( Size: 43.27k ) Number of downloads: 744


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lampard
post 10 Apr 2020, 10:47
Post #7038


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.400
Joined: 7 April 13
From: ARAD




Daca e adevarata relatarea...
https://youtu.be/cgnn1Z9Dxx0


--------------------
renault laguna 2003 expression,1.9dci,107cp - AR 69 ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 10 Apr 2020, 11:47
Post #7039


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




E atat de vechi bancul asta...


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 14 Apr 2020, 09:06
Post #7040


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.825
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




După ce trece de validarea dosarului și examenul scris, un candidat pentru un post la o instituție a statului ajunge în mult-temuta probă decisivă: interviul.

După ce a răspuns la majoritatea întrebărilor comisiei de evaluare, candidatu are ocazia să întrebe și el ceva:

- Păi mi-aș dori să știu și eu cam câți oameni lucrează aici în instituție?

- În general cam un sfert din totalul angajaților.


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 14 Apr 2020, 09:57
Post #7041


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.056
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




Si bancul unde-i? unsure.gif




--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 14 Apr 2020, 15:39
Post #7042


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Angajatii unei companii multinaționale sunt întrebați ce vor face cu banii din prima de Paști:
Elvețianul: Din banii de primă îmi cumpăr o barcă.
Reporterul: Și cu restul?
Elvețianul: Și cu restul îmi renovez fațada casei.
Englezul: Din banii de primă îmi cumpăr o mașină sport.
Reporterul: Și cu restul?
Englezul: Și cu restul mă duc într-o excursie în Africa.
Românul: Din banii de primă îmi cumpăr un pulover.
Reporterul: Și cu restul?
Românul: Restul mi-l dă mama.

This post has been edited by D-Ice: 14 Apr 2020, 15:42


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatimeu
post 15 Apr 2020, 09:18
Post #7043


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.710
Joined: 6 September 06




no asta banc bun...dar realitatea e alta

Angajatii bugetari sunt întrebați ce vor face cu banii din prima de Paști:
Munteanul: Din banii de primă îmi cumpăr o barcă.
Reporterul: Și cu restul?
Munteanul: Și cu restul îmi renovez fațada casei.
Olteanul/Moldoveanul: Din banii de primă îmi cumpăr o mașină sport.
Reporterul: Și cu restul?
Olteanul/Moldoveanull: Și cu restul mă duc într-o excursie în Africa.
Elvetianul/nu conteaza: Din banii de primă îmi cumpăr un pulover.
Reporterul: Și cu restul?
Elvetianul/nu conteaza: Restul mi-l dă mama.


radmasa.gif


--------------------
renault/audi Megane III RS/Audi A4 2014/2019 benzinar/tractor 302/190 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hepea
post 15 Apr 2020, 09:24
Post #7044


Membru autentic


Group: Members
Posts: 814
Joined: 8 June 10
From: Bucuresti




Se poate merge pe logica asta si cu pensionarii speciali biggrin.gif

Dar al lui ice e mai bun!


--------------------
ex Dacia Spring 2021 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 15 Apr 2020, 11:30
Post #7045


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




MAI devine un jucator important pe piata utilitatilor, dupa ce in trecut a distribuit gaz, iar anul acesta lumina.
-Pe de alta parte, bine ca nu vine Politia sa ne taie lumina.
-Protocolul este urmatorul:
2 flashuri - primiti lumina
3 flashuri - primiti prescura
4+ flashuri - primiti bataie.
-Dupa ce luati lumina aveti grija s-o stergeti cu spirt


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 15 Apr 2020, 11:35
Post #7046


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




@tatimeu. Anul asta ne-o dă la toți, nu ne dă. icon_mrgreen.gif


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lampard
post 20 Apr 2020, 18:05
Post #7047


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.400
Joined: 7 April 13
From: ARAD






--------------------
renault laguna 2003 expression,1.9dci,107cp - AR 69 ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 21 Apr 2020, 09:55
Post #7048


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10






--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 21 Apr 2020, 10:26
Post #7049


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.596
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Due to the current status of the oil market, i.e. negative prices, the US are expected to organize a military strike in the Middle East to return crude oil. Operation Swift Return.


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tzavalau
post 21 Apr 2020, 10:39
Post #7050


Membru autentic


Group: Members
Posts: 416
Joined: 9 February 08
From: Petrosani




Pastrind "trendul" ,daca mergem la "benzinarie" ne platesc acum....? tongue.gif

This post has been edited by tzavalau: 21 Apr 2020, 10:40


--------------------
Renault Laguna 3 2.0 dci - HD 13 BXL
Cugetare: "Românul e un fel de om care se supără dacă nu îl inviți, și dacă îl inviți nu vine".
Sursa: "Moftul Român",10 iunie 1901
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
239 Pages « < 233 234 235 236 237 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 22:48
Dacia