Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

scenic benzna 1,6l 1997, caldura insuficenta abitaclu; resetare alarma

alex_iac
post 2 Oct 2008, 10:16
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 1 October 08




Cu efortul mare la pedala de ambreiaj m-ati lamurit ca asa e din fabrica, deci n-am ce sa-i fac. In oras te cam oboseste pedalatul.
Va cer parerea la doua probleme pe care le am:
1. Nu incalzeste suficient in habitaclu.(pe jumate ca la un Logan). Mentionez ca :
-termostatul functioneaza corepunzator;
-ventilatorul baga suficient de puternic ;
-am pus mana pe furtunele de la intrarea si iesirea din calorifer si sunt la fel de fierbinti;
-voletii deschid corespunzator.
Ce sa fie de vina pt. incalzirea insuficienta ? Daca ar fi sa fie caloriferul colmatat, stie cineva vreo metoda de a-l curata ?
2. Am inchidere centralizata cu comanda prin infrarosu + alarma montata din fabrica. Armarea alarmei se face concomitent cu inchiderea centralizata din telecomanda cu infrarosu. La un moment dat am ramas fara baterie si mi-a dat cineva curent prin cabluri. Cu aceasta ocazie s-a dus setarea alarmei; nu mai suna goarna (sirena). Stie cineva cum se reseteaza? La service Renault mi-au cerut mult ptr. aceasta operatie. Am auzit ca s-ar reseta din telecomanda cu infrarosu prin apasarea intr-un anumit mod + punerea sau luarea contactului.
Va multumesc


--------------------
renault scenic 1997 - b51 gwo
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 11th May 2024 - 05:41
Dacia