Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Alegere OS, Android, Bada sau Symbian

bolidu
post 11 Nov 2011, 21:03
Post #1


Pai daca n-am ?!


Group: Members
Posts: 2.068
Joined: 1 July 06
From: Medgidalas




Salutare tuturor. Sunt in si eu in cautarea unui smart-phone, mda nimic deosebit, am in vedere cateva modele toate frumoase si inteligente dar sunt atatea pareri pro si contra despre diferite criterii incat nu poti sa faci alegerea corecta nici cum. In cazul de fata criteriul eliminator a devenit sistemul de operare. Am cautat pe gogu` dar nici o parere in care sa te poti baza, am fost si la germanos si tipul de acolo era mai afon decat mine.
Symbianul spun toti ca este vechi, ca aplicatiile de pe ovi sunt putine si putin interesante, ca se blocheaza, ca merge greu. Personal am butonat si detinut cateva telefoane cu Symbian si am fost relativ multumit. Androidul toata lumea il ridica in slavi cum ca ar excela la toate capitolele dar sincer nu am butonat nici un terminat cu asa ceva, a se intelege ca nu am umblat decat 2-3 min. Despre bada nu stiu absolut nimic.
La symbian m-as orienta catre un c5-03 sau un c6, la android cantre un galaxy s iar la bada catre un s8500 care sunt inebunit dupa el.

Voi ce sistem de operare detineti si daca ati alege din nou ce ati alege ?

Va multumesc ! Numai bine all !


--------------------
Solenza Confort 2005 Opel Astra Coupe - CT-XX-CMF
Daca te lasi de fumat, de baut si de femei, nu traiesti mai mult, doar ti se pare ca timpul trece prea incet.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 11 Nov 2011, 21:09
Post #2


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Eu zic să alegi Bada. N-are nici dracu', să avem și noi de ce să râdem.


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 11 Nov 2011, 21:13
Post #3


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




Pai a vorbi despre "smartfoane" e ca si cum ai vorbi despre fotbal sau politica: toti stiu cel mai bine, si nimeni nu se pune de acord.

Eu am Windows Mobile 6.5, deja e vechi si afumat, deci il scot din discutie.
Practic, mai nou piata e impartita intre iOS si Android, restul jucatorilor fiind in "divizia mica".
iOS-ul e monomarca si automat mult optimizat, la fel si aplicatiile.
Androidul e destinat unui numar foarte mare de aparate, si ca atare mai are si scapari, la fel si aplicatiile, dar, DUPA PAREREA MEA, iti da senzatia de libertate, nu te constrange ca iOS-ul.

Pe langa sistemul de operare, foarte important este si "divaisul" pe care ruleaza.

Asa ca... alege cu sufletul, daca buzunarul iti permite.

This post has been edited by gabizegrean: 11 Nov 2011, 21:14


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 11 Nov 2011, 21:24
Post #4


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Am Android si 99% urmatorul telefon va fi tot Android. E cat de cat matur, raspandit, in plina dezvoltare. Suficient de complex si intuitiv.
In plus poti alege dintr-o gama foarte bogata de telefoane in functie de nevoi, buget, gust.

This post has been edited by Andy_ACS: 11 Nov 2011, 21:26


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ArtVandelay
post 11 Nov 2011, 21:25
Post #5


Anytown, USA..


Group: Members
Posts: 2.662
Joined: 5 January 08
From: Craiova




e bun si android-ul, daca vrei sa faci update-uri la soft zilnic pana gasesti o varianta care nu iti face probleme de-ti vine sa arunci telefonul la gunoi. sau poti sa alegi iOS si sa mearga bine de cand il iei din magazin

This post has been edited by ArtVandelay: 11 Nov 2011, 21:26


--------------------
Ford focus 2001
He wondered why the boomerang kept getting bigger. Then, it hit him.

I got 99 cookiez cause a bitch ate one.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 11 Nov 2011, 21:27
Post #6


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Un tel dinasta e user-friendly, dar isi alege prietenii cu exigenta biggrin.gif
BTW - eu am avut un uptime de peste 45 de zile, l-am restartat sa ii fac update. Destul de bine zic, folosit zi de zi.

This post has been edited by Andy_ACS: 11 Nov 2011, 21:28


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 11 Nov 2011, 21:28
Post #7


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Conteaza si hardul, cum zice gabizegrean, Un hard bun mai acopera din bilbiielile sistemului. Cind vorbim de hard, vorbim de pret. N-ai spus cit esti dispus sa aloci pentru el.
Au cam aparut divaisuri cu windowsul nou, nu sint sigur daca ii zice 7 sau 8 si nici n-am butonat, dar e de cercetat inainte sa cumperi.

This post has been edited by corbex: 11 Nov 2011, 21:30


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
herculane
post 11 Nov 2011, 21:45
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.237
Joined: 30 April 07




@bolidu din ce ai enumerat tu acolo, aleg galaxy s cu ochii inchisi smile.gif

sau, daca vrei ceva perfect, ia un ifon tongue.gif


--------------------
Renault Clio III Exception 1.6 16v 2007 / Ford Mondeo Titanium 2.0 16v 2008 - xxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 11 Nov 2011, 21:52
Post #9


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Ai vrut sa zici galaxy s II biggrin.gif Daca tot dai 16, mai pui 4 si iei pe tata lu' galaxy.

This post has been edited by corbex: 11 Nov 2011, 21:53


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2dor
post 11 Nov 2011, 22:00
Post #10


Desi nu pare, acum sunt fan iPhone


Group: Members
Posts: 2.827
Joined: 14 April 06
From: Bucuresti




Parerile sunt impartite si pana la urma depinde de banul pe care il ai. Daca vrei ceva de varf, cauti un iPhone 4 sau un Samsung Galaxy S II. Se pot gasit la pret asemanator adica 2000 ron de noi, Samsungul la baieti e si 1600 nou. Daca vrei mai jos, clar iPhone iese din discutie, deci nu iti pot recomanda decat un telefon cu Android, altceva nu exista, in primul rand din cauza aplicatiilor, si WP7 si Symbian sunt slabe in acest domeniu.


--------------------
Ford Mondeo Vignale Hybrid 2018
Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 11 Nov 2011, 22:25
Post #11


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Nu stiu de ce toata lumea recomanda Galaxy 2, eu am avut 1 saptamana un Galaxy 2 si HTC Sensation ... am ales sensation cu ochii inchisi, mai bine construit si finisat, mi s-a parut ca merge mai bine de cat G2 ... singurul lucru unde G2 era mai bun era la partea de ecran ... dar nu in lumina puternica, ca atunci se schimba treaba .. si cand ma refer la ecran ... doar partea ca parca se vedea mai bine decat la Sensation ... in rest nu am vazut nici un + la galaxy ... din contra .. mi s-a parut mai slab construit si finisat ... cum sa zic ... mai de plastic ... sin Sense 3.0 de la HTC este beton .. si cum in curand va aparea Rezound .... cu sense 3.5 va fi mai bine ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 11 Nov 2011, 23:07
Post #12


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.353
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Symbianul este deja depasit, OVI store ala e un vis urat (personal mi s-a parut groaznic), iar Nokiile am inteles ca in ultimul timp stau cam prin service (asta e din auzite, asa ca nu pot sa o servesc cu titlu de certitudine).

Parerea mea sincera e sa mergi pe Android.
Ca e Galaxy, ca e HTC....indiferent de telefonul pe care il alegi sau pe care ti-l permiti, mergi pe Android.
Sunt la al doilea telefon cu Android si urmatorul va fi clar tot Android.

Ca recomandare de telefon, (acum nu stiu nici cati bani ai de dat pe el), cele mai bune dupa parerea mea sunt Galaxy S2, HTC Desire ( Desire S sau Desire HD ), LG Optimus Prime, Motorola Defy sau Milestone ...nu neaparat in ordinea asta.
Sigur, lista poate continua, insa recomandarea marcilor de mai sus este facuta exclusiv pe baza telefoanelor mele sau ale prietenilor apropiati.

This post has been edited by vallixx: 11 Nov 2011, 23:14


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
L!nuX
post 12 Nov 2011, 09:21
Post #13


Membru decent


Group: Members
Posts: 1.316
Joined: 4 January 08
From: Bucuresti




mergi si butoneaza un terminal cu android si unul cu wp 7 si vezi care iti place
wp7 in urmatorul an se va dezvolta masiv mai ales ca si nokia lanseaza terminalele cu ei , plus ca se misca super bine


--------------------
Renault Megane 1.6 16v - 2007 - Numar personalizat !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 12 Nov 2011, 09:52
Post #14


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




Inca WP7 nu a ajuns la maturitate, pentru ca nu prea are platforme solide pe care sa fie testat, si nici prea multi utilizatori, in comparatie cu iOS si Android.
Eu zic ca e riscant sa alegi acum WP7, mai bine astepti sa-si bata Nokia capul cu el o vreme, si abia apoi sa vezi daca merita ales.


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 12 Nov 2011, 10:45
Post #15


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




/ironic mode ON/
Eu nu inteleg ce-i cu dilema asta .... APPLE frate. Ala e viitorul.
Adevarul e ca Android nu e pentru oricine smile.gif ...
/ironic mode OFF/


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2dor
post 12 Nov 2011, 12:15
Post #16


Desi nu pare, acum sunt fan iPhone


Group: Members
Posts: 2.827
Joined: 14 April 06
From: Bucuresti




QUOTE(cj98czh @ 11 Nov 2011, 23:25)
Nu stiu de ce toata lumea recomanda Galaxy 2, eu am avut 1 saptamana un Galaxy 2 si HTC Sensation ... am ales sensation cu ochii inchisi, mai bine construit si finisat, mi s-a parut ca merge mai bine de cat G2 ... singurul lucru unde G2 era mai bun era la partea de ecran ... dar nu in lumina puternica, ca atunci se schimba treaba .. si cand ma refer la ecran ... doar partea ca parca se vedea mai bine decat la Sensation ... in rest nu am vazut nici un + la galaxy ... din contra .. mi s-a parut mai slab construit si finisat ... cum sa zic ... mai de plastic ... sin Sense 3.0 de la HTC este beton .. si cum in curand va aparea Rezound .... cu sense 3.5 va fi mai bine ..
*



Eu am avut Galaxy S II si urmeaza sa imi iau Galaxy Nexus. Sincer am butonat un Sensation si in ciuda faptului ca e facut din aluminiu, mi-a dat o senzatie ca il scap din mana constant, fara husa. Nu vorbesc de death grip-ul care afecteaza Wifi si chiar si receptia GSM. Cu tot plasticul de pe Galaxy, si tot e usor si placut de manevrat.

@ L!nuX, Nokia o sa faca o lae cu telefoanele lor cu WP7. Vorbim noi la anul pe vremea asta. Visati voi ca Nokia e marea firma care a fost odinioara, e bine nu mai e, si nu o sa mai fie.


--------------------
Ford Mondeo Vignale Hybrid 2018
Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ArtVandelay
post 12 Nov 2011, 12:15
Post #17


Anytown, USA..


Group: Members
Posts: 2.662
Joined: 5 January 08
From: Craiova




/ironic mode OFF/

E doar pentru nerds

This post has been edited by ArtVandelay: 12 Nov 2011, 12:15


--------------------
Ford focus 2001
He wondered why the boomerang kept getting bigger. Then, it hit him.

I got 99 cookiez cause a bitch ate one.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2dor
post 12 Nov 2011, 12:16
Post #18


Desi nu pare, acum sunt fan iPhone


Group: Members
Posts: 2.827
Joined: 14 April 06
From: Bucuresti




QUOTE(ArtVandelay @ 12 Nov 2011, 13:15)
/ironic mode OFF/

E doar pentru nerds
*



Cred ca nu vrei sa incep sa jignesc userii de Apple...nu ma doare gura si pana si Alex o sa imi dea dreptate la ceva din ce o sa spun.


--------------------
Ford Mondeo Vignale Hybrid 2018
Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bolidu
post 12 Nov 2011, 12:26
Post #19


Pai daca n-am ?!


Group: Members
Posts: 2.068
Joined: 1 July 06
From: Medgidalas




Mda m-am lamurit bustean, dar cu toate astea cele mai multe stele cred ca se duc tot la Android. Referitor la musetel nu o sa dau foarte mult pe el, sa zic undeva la 6-7 mil la ab. la Cosmote la prelungire si cu subventie, 3 telefoane vechi bla bla galaxy s il iau cu aprox 7 mil. HTC nu ma atras in nici un fel, am butonat cateva ale unor cunoscuti dar nu am gasit nimic deosebit in ele dar nu se stie niciodata. Legat de apple normal ca e viitorul dar deocamdata nu sunt dispus sa arunc cu atatia bani pe el.
Saptamana ce vine ma duc la un cosmote (altul decat cel precedent) si ii zic lu` ala sa imi insire mai multe telefoane pe masa poate gasesc ceva potrivit necesitatilor mai ales ca se schimba si oferta pe 15.

Multam mult ! Numai bine all !


--------------------
Solenza Confort 2005 Opel Astra Coupe - CT-XX-CMF
Daca te lasi de fumat, de baut si de femei, nu traiesti mai mult, doar ti se pare ca timpul trece prea incet.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Shush
post 12 Nov 2011, 15:16
Post #20


٩(Ś̯Ś)۶


Group: Members
Posts: 2.117
Joined: 30 January 07
From: Brasov




QUOTE(bolidu @ 12 Nov 2011, 12:26)
Legat de apple normal ca e viitorul
*



Vreo dovada ceva ?


--------------------
Seat Leon 2008 Reference 1.6 - Bv-29-Trei Litere
Yamaha YZF-R125 2009 - Bv-88-Aceleasi Trei Litere
ex Dacia Logan 2005 Laureate 1.4
If a vegetarian eats vegetables, what does a humanitarian eat ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 12 Nov 2011, 16:14
Post #21


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




QUOTE(2dor @ 12 Nov 2011, 13:15)
@ L!nuX, Nokia o sa faca o lae cu telefoanele lor cu WP7. Vorbim noi la anul pe vremea asta. Visati voi ca Nokia e marea firma care a fost odinioara, e bine nu mai e, si nu o sa mai fie.
*


Cred ca asa se va intimpla, dar nu din cauza de WP7, ci pentru ca au pierdut iremediabil trenul.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 12 Nov 2011, 17:03
Post #22


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Nokia o sa isi revina, nu la gloria de altadata dar o sa isi revina bine de tot zic eu.
De ce ? pentru ca urmeaza calea pe care a urmat-o si Motorola.
Va aduceti aminte ca motorola "s-a dat la fund" o perioada? Nimic inovator, nimic sa sara in ochi ... Dar cand s-au trezit si au inceput sa scoata produse pe piata , s-au facut simtiti imediat prin calitatea pe care o pot produce. Si ma refer aici la calitatea constructiei, a finisajelor si la calitatea audio, ca "device" de comunicatii.

Sa nu uitam ca Nokia are un istoric imbatabil in clasa business si nu cred ca know-how-ul ala a disparut, indiferent pe ce platforma o sa se dezvolte in viitor.
Eu zic ca dupa afisarile astea cu seria 800 o sa vedem niste chestii fainute de la nokia.
A .. si nu uitati ca Nokia sunt singurii producatori de telefoane care pot sa isi bage degetele in OS-ul microsoft (dupa cum spuneau niste articole din presa la momentul semnarii acordurilor).

Eu unul inca simt lipsa unor facilitati banale care existau in symbianul de pe seria E de acum 2 ani si care androidul nu le are nici cu add-onuri si cu tot marketul ala smile.gif.

This post has been edited by Liviu: 12 Nov 2011, 17:04


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 12 Nov 2011, 18:41
Post #23


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




QUOTE(C a t a l i n @ 11 Nov 2011, 22:09)
Eu zic să alegi Bada. N-are nici dracu', să avem și noi de ce să râdem.
*



radmasa.gif

Tare... Nu sunt cel mai mare fan al marinarului, dar a fost amuzant de data asta.

Cat despre OS, parerea mea e ca momentan ori alegi Android, ori iOS. Restul mi se par in urma rau. Cum la Android ai de unde alege, mergi cu incredere si uita de mizerii gen Symbian.

Iar despre Nokia, ce pot sa zic, mi-ar placea sa vad finlandezii ca revin in forta, nu inteleg de ce nu au luat si ei Android la inceput, ar fi putut ramane sus. Poate nu pe locul 1, dar tot sus.

"Eu unul inca simt lipsa unor facilitati banale care existau in symbianul de pe seria E de acum 2 ani si care androidul nu le are nici cu add-onuri si cu tot marketul ala "

De acord, si eu simt lipsa unor lucruri de bun simt care existau pe Nokia de ani de zile... Mi-ar placea sa apara un Nokia bun pe care sa-l pot cumpara.


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 12 Nov 2011, 19:03
Post #24


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Mi-e dor de un telefon Nokia bun, nu ca nu as fi multumit de Galaxy.
Daca s-ar face, maine as lua un Noika gen E71 cu Androbitoc.
Asa mai astept pana crapa Galaxia sa vad ce mai scot astia de la MicrosoftNokia.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bolidu
post 12 Nov 2011, 19:56
Post #25


Pai daca n-am ?!


Group: Members
Posts: 2.068
Joined: 1 July 06
From: Medgidalas




Va multumesc pentru raspunsuri. Se pare ca toata lumea trage catre android. Nu contest nimic pana la proba contrarie. In alegerea device-ului nu cred ca vor fi probleme dar orice sfat este bine venit. De Samsung galaxy Ace ce ziceti ?!

Numai bine all !


--------------------
Solenza Confort 2005 Opel Astra Coupe - CT-XX-CMF
Daca te lasi de fumat, de baut si de femei, nu traiesti mai mult, doar ti se pare ca timpul trece prea incet.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 12 Nov 2011, 20:09
Post #26


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




ce sa zicem e mai slab ca desire normal . cel ridica unpic e ramu ala de 1gb .

This post has been edited by C@talin: 12 Nov 2011, 20:09


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 12 Nov 2011, 20:09
Post #27


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Am butonat un Galaxy Ace - l-am ajutat pe un vecin sa si-l configureze. Fata de al meu (Galaxy Mini) mi-a placut, e mult mai cool - ecran putin mai mare cu rezolutie mai buna, parca si contrast mai bun. Build quality e ok in gama de pret. A venit cu Android 2.3.4 (luat de la Orange la abonament).
Conteaza foarte mult cat dai pe el, asa ti-as putea zice daca merita sau nu. La liber e ~950 ron (cam mult zic eu, ai putea ochi un Moto Defy de ex la numai 100 ron in plus - mult mai bun).
El l-a luat cu ~500 ron de la Orange, ceea ce e acceptabil.
Ca alternativa mai ieftina (~650 ron la liber) ai Galaxy Gio - nu-i mare diferenta intre ele.

P.S. Cred ca ai ales bine cu Androidul, e peste Symbian, Bada si Win Mobile. Legat de versusul cu iOS e discutabil sunt destul de apropiate, dar iPhone sunt mult mai scumpe, deci pentru ce vrei tu Androis 100%

LE: C@talin - cred ca esti in eroare, verifica specificatiile de la Galaxy Ace, de ce RAM de 1g vorbesti?
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_s5830-3724.php

This post has been edited by Andy_ACS: 12 Nov 2011, 20:11


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bmwh548
post 12 Nov 2011, 20:24
Post #28


Membru cu insomnii


Group: Members
Posts: 1.943
Joined: 27 March 08
From: Iasi




Fara ROM custom Defy-ul ramane pe Froyo.


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MMVI
post 12 Nov 2011, 20:38
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 611
Joined: 4 April 06
From: Ilfov




am eu, ce ai vrea sa stii mai exact?

daca nu te pasioneaza jocurile HD telefonul este chiar ok


--------------------
renault clio III 2007 1.6 16V dynamique - B-xx-ELF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
herculane
post 12 Nov 2011, 21:10
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.237
Joined: 30 April 07




iti recomand sa iei totusi un android cu 1ghz si cel putin 512 ram. si ace si defy sufera din cauza asta, si nu "se misca" foarte ok tot timpul. lasand la o parte ca defy-ul il poti baga in apa si scapa pe jos cu ura si n-are nici pe dracu', pe de alta parte are mult mai multe bug-uri ca ace-ul

eu ti-as recomanda un desire, e primul telefon care m-a facut sa-mi placa android-ul si pe care l-am tinut aproape 1 an smile.gif

mi-aduc aminte ce dispute aveam pe vremea aia cu utilizatorii ios, incercand sa le demonstrez ca android rulz. asta pana la ifon4 cnd chiar n-am mai avut argumente smile.gif

This post has been edited by herculane: 12 Nov 2011, 21:13


--------------------
Renault Clio III Exception 1.6 16v 2007 / Ford Mondeo Titanium 2.0 16v 2008 - xxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 21:57
Dacia