Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

47 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

Daewoo Matiz 0.8 Big Turbo, Because stock is for pussies.

441529
post 31 Jan 2008, 01:18
Post #61


Administrator de blocuri


Group: Members
Posts: 160
Joined: 14 January 07
From: Comuna Bucuresti




QUOTE(aurelv @ 30 Jan 2008, 22:21)

Dar, daca tot vb. de Daewoo, pentru mine cel mai placut a fost cand am avut parte de un espero din 98' un week-end cu plinul facut biggrin.gif. Nu mi-a venit sa cred cum fuge masinutza aia si ce vana poate sa aibe in ea, partea mai naspa a fost luni dimineata cand am adus-o pe rosu la munca dupa vreo 250 km facuti tongue.gif.
*




Cu riscul de a fi off-topic, te superi daca te contrazic un pic?
Am avut Espero 1.8 iar consumul nu era chiar atat de exagerat. Mie imi lua ~10-11 in oras si ~7 afara. De exemplu la un drum Bucuresti - Calimanesti, 4 persoane, mers cu 160-170 pe autostrada, consum 7. Vorbesc de anul 2004 cand poate si circulatia era mai lejera.
Sa spui ca la aprox 250 km ai consumat un plin, inseamna ca nu ai condus masina, ci ti-ai batut joc de ea, ca doar nu era a ta, nu?


--------------------
Renault Megane Nissan Pathfinder 2.5 dci SE+ 174 CP Nissan Urvan 2.4i
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 31 Jan 2008, 07:36
Post #62


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




Nu e buna comparatia cu Espero, motorul de 1,8 de pe el , chiar si de 1,5 nu e chinuit, e dimensionat la masa masinii, ori la matiz 800 cc la 900 kg(cu un pasager) mi se pare subdimensionat. Un motor subdimensionat masinii intotdeauna consuma mai mult.

Cu acelasi motor dar pe carburator, Tico consuma mai putin pentru ca are 600-650 kg daca imi aduc bine aminte.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aurelv
post 31 Jan 2008, 09:25
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 226
Joined: 28 March 07
From: Bucuresti




441529 n-ai dc sa ma contrazici, eu am adus vb. de espero pentru ca mi-a placut masina, ma refer la puterea ei si cum se infige, nu am adus vorba de consum, pentru ca oricum era plinul facut pe banii firmei si putin m-a interesat cat consuma. Am zis de ea pentru ca am mers si cu nubira, leganza si stiu ca diferenta de masa este evidenta, dar espero e putin altfel, se conduce mai bine...nu ai senzatia aia de barca ca la nubira si leganza.
Era modelul de 1.8.

si daca tot a-ti vb. de Spark, va zic eu de ce ar merita niste banisori in plus...Are rezistente pentru incalzire rapida, asa ca iarna in max 1 min e cald in masina (nu generalizez, am vazut asta la un model al unei prietene, dar care eraprintre cele mai ieftine, asa ca e posibil sa aiba toate).
Iar cel cu motorul de 1l si 64 hp, e mult mai sprinten decat matiz-ul, dar trebuie sa si stii sa te dai la el, ca daca schimb in 2-2500 zici ca impingi la el.


--------------------
ex DSN / Seat Clima / Leon 1M 2003 /2003 - B-83-YMF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 31 Jan 2008, 09:57
Post #64


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Mare grija cu "buburuza":

http://www.euroncap.com/tests/daewoo_matiz_2000/65.aspx

Nu e de bine deloc.

Sa o stapanesti sanatos, insa eu n-as fi facut niciodata o asemenea alegere.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 31 Jan 2008, 12:05
Post #65


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Deci ce ne sfatuiesti tu, este ca atunci cand avem accidente (mai mult sau mai putine grave) sa avem grija sa nu ne lovim prea tare, sa ne ferim de volan cand se deformeaza masina, iar cand lovim un pieton, sa avem grija cu ce parte a capotei il lovim. Multumim, vom tine cont (eu, cel putin).


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 31 Jan 2008, 12:19
Post #66


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




QUOTE(mihye @ 30 Jan 2008, 18:23)
Legat de portbagaj, prefer sa imi gasesc plasele de la supermarket in acelasi loc si cand ajung acasa, iar pe de alta parte neavand copii, in cele 2-3 concedii pe an folosesc si bancheta spate ca spatiu de bagaje.
Iar motorul cred ca e subdimensionat la matiz de acolo i se trag toate.
*



Cred ca ai vrut sa zici tutungerie in loc de supermarket. sleep.gif


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 31 Jan 2008, 12:20
Post #67


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




Matiz-ul are acelasi numar de puncte la euroncap ca si Loganul, adica 19, dar a fost testat un model anterior celui facut la Craiova, cu dublu airbag, si centuri pretensionate, nu stiu de ce am impresia ca daca ar mai testa inca odata un Matiz craiovean facut in 2008, ar avea o surpriza...

Spark-ul produs la craiova, pe platforma vechiului Matiz, a luat vreo 2,5 stele.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AmunDei
post 31 Jan 2008, 12:46
Post #68


Fără turbo viața e pustiu...


Group: Members
Posts: 1.985
Joined: 8 June 07
From: Cucuveieni Deal




Mie singura diferenta fata de un logan mi s-ar parea protectia mai proasta pt picioare. In rest e aproximativ la fel. Daca imi luam tico probabil mi se zicea sa iau matiz ca are mai multe stele wacko.gif Cand iau o masina de buget, cred ca stiu la ce sa ma astept de la ea in caz de impact.


--------------------
Dacia Logan 1.0 TCe GPL 2020
Daewoo Matiz 0.8 Turbo - under construction, AGAIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BlaueCorsa
post 31 Jan 2008, 12:50
Post #69


Membru cu Prafuitor


Group: Members
Posts: 1.097
Joined: 6 October 03
From: Socola Tower, Iasi




Care Spark produs la Craiova?!


--------------------
Dacia / Renault Duster / Captur 2018 Confort / 2015 Authentique
Mon amour, tu es la lumière de mes jours...
sans numéro! sans numéro! sans numéro!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 31 Jan 2008, 13:06
Post #70


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




QUOTE(AmunDei @ 31 Jan 2008, 12:46)
Mie singura diferenta fata de un logan mi s-ar parea protectia mai proasta pt picioare. In rest e aproximativ la fel. Daca imi luam tico probabil mi se zicea sa iau matiz ca are mai multe stele  wacko.gif  Cand iau o masina de buget, cred ca stiu la ce sa ma astept de la ea in caz de impact.
*



Si tu nu esti subiectiv acum...


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AmunDei
post 31 Jan 2008, 13:15
Post #71


Fără turbo viața e pustiu...


Group: Members
Posts: 1.985
Joined: 8 June 07
From: Cucuveieni Deal




Daca era sa-mi iau altceva, mi-as fi luat un Citroen XM. Gasisem unul de prin 91, cu vreo 190000 km, negru, folie autorizata, benzina + gpl, full options: abs, airbag, clima, jante aliaj, interiorul full electric, tapiterie piele, roti de schimb etc... vreo 2800 euro. Kilometrajul nu este o problema la o asemenea masina, am avut un CX in familie si va spun, motoarele sunt indestructibile, si directia si suspensia sunt de vis. De departe cele mai comfortabile masini care exista. DAR, intretinerea te rupe la o asemenea masina. La CX-ul care l-am avut, numai RCA-ul si impozitul erau aproximativ 1000 ron pe an. Motorul era de 2.2 diesel. Iar la consumabile si piese de schimb, nici nu ma gandesc. Iti trebuie bani seriosi sa intretii o asemenea masina. Cred ca cu banii pt asa ceva, intra intretinerea si la logan si la matiz, inclusiv casco la ambele.

Atasez si cateva poze, nu sunt cele ale masinii care am descris-o, dar ca sa va faceti o idee. Asa ca am preferat o masina noua, care sa aiba garantie, si sa fie ieftina de tinut. Ca daca mi-as fi luat XM probabil la prima problema statea in parcare, ca n-as fi avut bani sa o fac.

dmsszvocitroenxm1996bucer4.th.jpg
l3460nn0.th.jpg
l3463hz4.th.jpg
l3464tq4.th.jpg


<span class='edit'>31 Jan 2008, 13:16:</span>
QUOTE(tribunul @ 31 Jan 2008, 13:06)
Si tu nu esti subiectiv acum...
*



Inclin sa cred ca nu sunt, dupa ce le-am condus pe amandoua. Nici loganul nu musteste de siguranta...

This post has been edited by AmunDei: 17 Oct 2009, 18:28


--------------------
Dacia Logan 1.0 TCe GPL 2020
Daewoo Matiz 0.8 Turbo - under construction, AGAIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 31 Jan 2008, 14:09
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Bravo AmunDey, e foarte clara explicatia ta. Si mie mi se pare super XM-ul, mi-a placut intotdeauna masina asta, dar zi de zi e mai bine sa ai masina pe care ti-o permiti.
Eu daca as primi si maine vreun SLR, vreun Q7 sau mai stiu eu ce, l-as vinde in secunda 2 si mi-as lua un Matiz pe el, restul de bani as prefera sa-i folosesc intr-o calatorie in jurul lumii, nu sa-i blochez intr-un fier in fata blocului cum fac multi prostani.

This post has been edited by Laurentziu83: 31 Jan 2008, 14:10


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DSN
post 31 Jan 2008, 17:29
Post #73


Membru


Group: Members
Posts: 119
Joined: 9 May 06




QUOTE(Laurentziu83 @ 31 Jan 2008, 14:09)
Eu daca as primi si maine vreun SLR, vreun Q7 sau mai stiu eu ce, l-as vinde in secunda 2 si mi-as lua un Matiz pe el
*


Ce le place unora sa manance ....... sigur ti-ai fi luat Matiz.


--------------------
ex Renault Megane break - RO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AmunDei
post 31 Jan 2008, 19:32
Post #74


Fără turbo viața e pustiu...


Group: Members
Posts: 1.985
Joined: 8 June 07
From: Cucuveieni Deal




Poate nu Matiz, dar ceva in maxim 20000 euro sa zic, ce poate fi intretinut. Poate si el, ca si mine, prefera placerea condusul unui autoturism modest, unei masini de zeci, poate sute de mii de euro, la care intretinerea costa foarte mult. Daca as avea si un salariu baban, intr-adevar, as tine-o. Dar in conditiile descrise, adica primit cadou o masina foarte scumpa, si eu as face la fel. As face intai un test drive, sa nu mor prost, apoi as vinde-o, cuiva care isi permite sa o tina, iar cu restul de bani prefer sa fac altceva, decat sa dau mii de euro pe an pe asigurari si revizii wink.gif Vezi tu, e chestie de om, fiecare decide ce vrea, iar daca auzi de la cineva ca ar da un SLR pe un Matiz, eu zic ca mai bine trebuie intai analizate motivele omului, inainte sa ne aruncam la afirmatii nefondate.

Noroc!

This post has been edited by AmunDei: 31 Jan 2008, 19:34


--------------------
Dacia Logan 1.0 TCe GPL 2020
Daewoo Matiz 0.8 Turbo - under construction, AGAIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihye
post 31 Jan 2008, 21:15
Post #75


  


Group: Members
Posts: 316
Joined: 4 May 06
From: TM




QUOTE(tribunul @ 31 Jan 2008, 12:19)
Cred ca ai vrut sa zici tutungerie in loc de supermarket. sleep.gif
*



Chiar 4-5 plase nu-i de tutungerie, nelocuind la tara nu am nevoie sa pot cara furaje in portbagaj...


--------------------
 Fiat GP 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bulan
post 31 Jan 2008, 21:35
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.040
Joined: 20 March 06




Hai lasa nu te mai supara!A vrut sa spuna ca MATIZ e o masina mica si simpatica!Si in mod sigur daca se duc 4 persoane la supermarket nu mai are rost sa treaca decat pe la tutungerie.Singur in MATIZ e cu totul altceva!


--------------------
a b c
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionelfromrom
post 31 Jan 2008, 23:06
Post #77


Membru incepator


Group: Members
Posts: 73
Joined: 15 April 06




Salut
Am cumparat si eu un matiz in luna noiembrie 2007 este varianta e ac lpg de care sunt destul de multumit.Mai am un logan Laureat din 2004 pe care din vara trecuta am pus gpl pe el si merge foarte bine si de asemenea sunt foarte multumit .Matizul este foarte bun la mersul prin oras, in aglomeratii te descurci cu el destul de usor, de parcat este o treaba simpla de facut din cauza dimensiunilor reduse ale lui,sta prost la spatiul din portbagaj (normal) ,mai sta prost zic eu la confortul din interior daca il folosesti la drumuri lungi,sta foarte prost la insonorizarea interioara dar una peste alta e o masina buna cu un cosum mic iar daca e si pe gpl e foarte bine.


--------------------
dacia logan laureat - gj22rzv
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 1 Feb 2008, 00:29
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(DSN @ 31 Jan 2008, 17:29)
Ce le place unora sa manance ....... sigur ti-ai fi luat Matiz.
*


Nu ma intelege gresit. Eu am un Clio, ai mei parinti au Passat TDI si Dacie 1310. Stiu ce inseamna sa conduci masina de 21000 de euro, stiu in acelasi timp ce inseamna sa sufli in jiglere.
Cand am fost in Austria de sarbatori, am fost cu Passat-ul, am vazut ce inseamna masina confortabila la sute de km pe autostrada.
Sunt obisnuit si cu hoteluri cu room-service, si cu camera de camin de 5 persoane si wc la capatul coridorului, si m-am obisnuit ca eu sunt cel care face si drege si ca nu am nevoie de vreo masina babana ca sa impresioneze.
Masina ti-o cumperi in functie de venit, adica sa nu depaseasca echivalentul venitului tau pe un an. In cazul unui Matiz, ar insemna un venit minim de 500 de euro. Cati castiga 500 de euro, mai ales in provincie? Putini, nu? Nici eu nu-i castig. Atunci, de ce sa am un salariu de 2 lei si sa umblu cu masina scumpa? Sa ma plang ca e scumpa revizia, sa fac foamea cand se strica ceva? Sa-mi scoata peri albi masina? Pentru ce? Imi scoate suficienti peri albi clio pentru ca am bagat 700 ron in ea din cauza curelelor de accesorii si ar mai trebui vreo 3-400 ca sa-i repar catalizatorul. Sa-mi iau una mai scumpa sa-mi scoata peri albi de cateva mii de euro? Ce dreaku...
Asadar, pentru un drum odata pe an pe autostrazile Europei, nu cred ca merita sa tarai 1.5-2 tone zilnic prin oras.
Nu e magnet la fuste, asta e, se gaseste una poate mai buna care sa se suie si in masina ta.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
router
post 1 Feb 2008, 08:58
Post #79


Recalcitrant


Group: Members
Posts: 790
Joined: 13 January 06




Una e sa-ti cumperi o masina pe care ti-o permiti gen Matiz si alta e sa faci din matiz MASINA IDEALA pentru tot romanul.

Acum sa nu ridicam statuie unei masini care chiar nu a revolutionat deloc piata auto.

Cu riscul ca imi voi lua din nou reputatie negativa de la ANONIMI (macar de-ar avea curaj sa dea reputatia sa-i vad, oricum nu am ce sa le fac) afirm ca MATIZUL e o masina cu bune si cu rele insa parca are mai multe rele decat bune.

SEMNEAZA UN POSESOR DE GOLAN LAUREATE(FEBRUARIE 2007-12.000 KM) SI DE MATIZ(IANUARIE 2007-17.000 KM)



--------------------
Fost Supernovist Actualmente fan Gillette Mach 3 2007 - B-81-XXX
Mi-am luat Dacie = Mi-am luat masina la noroc.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 1 Feb 2008, 09:47
Post #80


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Nu-i ridic statuie, pur si simplu consider ca e cea mai buna alegere pentru o persoana sau un cuplu fara copii. Per total, costa cel mai putin.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 1 Feb 2008, 10:43
Post #81


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Eu tot il astept pe argon sa ne zica de Spark-ul produs la Craiova. icon_mrgreen.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 1 Feb 2008, 10:46
Post #82


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




QUOTE(Laurentziu83 @ 1 Feb 2008, 09:47)
Per total, costa cel mai putin.
*



Pe ce te bazezi cand afirmi asta?
Crezi ca o familie fara copii care pleaca in concediu au o placere nespusa sa-si tina bagajele pe bancheta?


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 1 Feb 2008, 10:53
Post #83


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Pentru 2-3 concedii pe an, cred ca unii ar prefera sa le tina si pe bancheta, eventual sa o rabateze si sa bage linistiti in ea ce doresc, decat sa dea 2-3-4000 de euro in plus pana la o masina cu portbagaj. happy.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 1 Feb 2008, 11:08
Post #84


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




De ce 3000 euro in plus?
Daca tot faci comparatie cu un logan, ala chel parca este 6400.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 1 Feb 2008, 11:14
Post #85


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Unde am zis eu Logan? icon_mrgreen.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
router
post 1 Feb 2008, 12:05
Post #86


Recalcitrant


Group: Members
Posts: 790
Joined: 13 January 06




mi-am luat reputatie negativa de la un anonim

asa e romanul daca nu ii convie ceva da pe la spate si fuge sa nu-l vezi, sa vezi ce ma afecteaza pe mine smile.gif)))


--------------------
Fost Supernovist Actualmente fan Gillette Mach 3 2007 - B-81-XXX
Mi-am luat Dacie = Mi-am luat masina la noroc.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Aleks
post 1 Feb 2008, 12:20
Post #87


membru corespondent


Group: Members
Posts: 253
Joined: 7 July 06
From: Iasi




router, știi cumva "vorba": "Dacă n-ar fi, nu s-ar povesti" ?

Luînd în calcul această veche expresie populară, poate tragi concluziile de rigoare.

Eu, unul, m-am plictisit de postări de genul "iar mi-a dat unul cu reputația anonimă-n cap", "iar am luat reputație negativă de la un laș" etc. ș.a.m.d. Și n-am nici chef de sfaturi de genul "dacă te-ai plictisit, vezi-ți de treabă". Parc-ați fi copii, pe cuvînt !

Iaca, eu cred că ție îți pasă tot atît de mult cît i-a păsat și lui Năstase de milioanele alea de voturi "contra" secrete. Tot așa o făcea și el "pe-a niznaiul" (asta ca să-ți dau apă la moară că-s moldovean). Are omul dreptul să dea cu secretu', dă. Dreptul lui. Care-i problema ? Ți-a furat boii de la bicicletă ? Nu-ți pasă, nu reacționezi. Altfel, în niciun caz din două-n două posturi nu s-ar revărsa frustrările ...

Și ia mai curățați ăi responsabili topicul ăsta, că numai a Jurnal de Bord nu mai seamănă. A ajuns un fel de "X vs. X", combinat cu "cafenea" și "ba tu ești prost, mă! - ba tu!".


--------------------
Renault 11 86/GTX/F3NB718/1709/55/GPL BRC/AT90/STAG100 - 126.000 km
Am întrebat, n-am dat cu parul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
router
post 1 Feb 2008, 12:25
Post #88


Recalcitrant


Group: Members
Posts: 790
Joined: 13 January 06




nu ma deranjeaza ideea reputatiei negative ca poate parerea mea a deranjat

ma deranjeaza faptul ca e anonim

in fine am fost offtopic

scuze


--------------------
Fost Supernovist Actualmente fan Gillette Mach 3 2007 - B-81-XXX
Mi-am luat Dacie = Mi-am luat masina la noroc.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 1 Feb 2008, 13:10
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(tribunul @ 1 Feb 2008, 11:08)
De ce 3000 euro in plus?
Daca tot faci comparatie cu un logan, ala chel parca este 6400.
*


Si pot sa-mi comand si AC la ala de 6400? Fara proiectoare si alte tampenii...Sa dau 6900 pe el...
A, si topicul ar putea sa mai ramana necuratat putin, de-abia am inceput sa conving lumea ca o masina nu-i musai sa aiba si portbagaj ca sa-ti faci treaba cu ea, sa mergem pana la capat.

This post has been edited by Laurentziu83: 1 Feb 2008, 13:12


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Aleks
post 1 Feb 2008, 13:37
Post #90


membru corespondent


Group: Members
Posts: 253
Joined: 7 July 06
From: Iasi




Acu' m-am trezit eu să vă-mpac ... Ca să mă explic: chestiile astea "pro și contra" m-au scos totdeauna din pepeni. Adică nu te c**i în gustul omului, domle. Unuia-i plac blondele - blondele-s cele mai "tari" din lume. Altuia-i plac brunetele - brunetele-s cele mai tari din lume. Și dă-i, frate, păruială pe chestia asta !

Voi chiar nu vă dați seama că nici cînd ne uităm în oglindă nu ne vedem așa cum ne văd ceilalți ?! Acuma, dacă unuia-i place cu portbagaj și altuia - fără, chiar e așa o gaură-n cer ? Sau vi se pare că ce vă place vouă trebuie să placă tuturor ?

Cum vine asta, "de-abia am început să conving lumea ..." ? Never ever n-ai să convingi pe nimeni să-i placă ce-ți place ție. Vezi c-ai mai pățit treaba asta și-n toate topicurile care conțin cuvîntul "magic" GPL. Și eu tot acolo am pățit-o, de-aia zic.

Cît despre anonim ... chiar atîta oftică pentru un îngrozit d-ăsta ? Asta e. Dacă-i dreptul lui ...

Păcat, totuși, că vă "certați" la Jurnal de Bord. Eu credeam că aici se scriu impresiile - plăcute sau neplăcute - legate de deținerea și utilizarea unui autoturism.

This post has been edited by Aleks: 1 Feb 2008, 13:40


--------------------
Renault 11 86/GTX/F3NB718/1709/55/GPL BRC/AT90/STAG100 - 126.000 km
Am întrebat, n-am dat cu parul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
47 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 22:21
Dacia