Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

20 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Diverse Asigurare CASCO

george_c_ro
post 27 Sep 2007, 13:24
Post #61


Membru


Group: Members
Posts: 109
Joined: 15 February 07




Tudor :


Intradevar apare "Fransiza O " pe prima pagina impreuna cu seria calculatiei online .
Multumesc pentru ajutor in lamurirea problemei.


--------------------
DACIA Logan 2006 Laureate Plus 1.4 mpi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristianxxl
post 11 Oct 2007, 06:29
Post #62


flower power


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 31 July 07
From: Otopeni




Am masina din semnatura de 2 luni, i-am montat alarma.Cine ma poate sfatui cum sa aleg casco?Nu am mai avut casco pina acum niciodata si ma gindesc sa imi fac , in caz de accident.
Va multumesc celor care imi veti raspunde!


--------------------
renault Megane 4 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
applexander
post 11 Oct 2007, 06:34
Post #63


Professional Misanthrope


Group: Members
Posts: 23
Joined: 30 July 06
From: Timisoara




astra cei mai ieftini, numai ca daca ai dauna totala, o sa ai ceva meciuri cu ei, dar pana la urma iti dau banii! dupaia transilvania parca. dar astra erau cu m ult mai ieftini.


--------------------
Renault MEGANE II 2003, 1600 cmc, 16 V, - TM-88-CDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
deconectat
post 11 Oct 2007, 07:30
Post #64


Membru cu avatar de sezon


Group: Members
Posts: 1.116
Joined: 11 January 05
From: Brasov




Nu cred ca pretul ar trebui sa fie principalul criteriu dupa care sa iti alegi casco.
Eu as cauta o societate despre care lumea zice ca plateste fara sa comenteze prea mult si care repara, nu carpeste.
M-ar mai interesa sa acopere si vandalism si daca se poate face un casco fara fransiza.

Probabil o solutie acceptabila va fi un compromis intre lucrurile astea si pret. Vezi ca era un sondaj pe undeva pe aici cu cine la ce asigurator are casco.


--------------------
logan 1.6 8v ambition .
Ex. DSN Rapsodie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
galileo
post 11 Oct 2007, 10:36
Post #65


OZN Type-S


Group: Members
Posts: 603
Joined: 12 July 04
From: Bucuresti




Am o intrebare legata de CASCO; ma gandeam eu asa, filozofic, ce se intampla in cazul in care ai masina parcata in fata blocului, si te calca hotii in casa, iti fura cheia de la masina (ca cel putin aia de rezerva e pe undeva prin casa) si pleaca si cu masina. Stiu, e putin probabil, dar totusi, CASCO ce face la faza asta? Considera furt cu chei potrivite si ramai cu paguba?


--------------------
Ex Renault Clio bicorp 2004 1.2i 16V
Honda Civic Type-S (cu toate "S"-urile rosii)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristianxxl
post 11 Oct 2007, 11:10
Post #66


flower power


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 31 July 07
From: Otopeni




Va multumesc!Ca sa fie mai clar eu am dat 5.700eur pe masina...si as vrea un casco pt accident, pt ca de furat/vandalizat e mai putin probabil.Avind in vedere ca sunt profesor incerc sa caut ceva mai ieftin...ideea e ca am incercat la o cunostinta care mi-a pus pretul masinii la 14.500eur si casco era 1100eur/an la Alianz si 780eur/an la Asiban.ma gindeam sa o scot si eu mai ieftin , mai omeneste nu sa dau 10% din cit am dat pe masina pe un an de asigurare casco...va rog , orice idee e binevenita!


--------------------
renault Megane 4 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
deconectat
post 11 Oct 2007, 11:27
Post #67


Membru cu avatar de sezon


Group: Members
Posts: 1.116
Joined: 11 January 05
From: Brasov




Asirom e destul de ieftin si plateste, doar ca taraganeaza mult pana da banii. Tot cam pe acolo am auzit ca e si BCR Asigurari, dar nu am experiente personale cu ei.

Pretul de 14500 de euro e enorm pentru masina aia. Nici noua nu costa atata si oricum se calculeaza in functie de vechime.


--------------------
logan 1.6 8v ambition .
Ex. DSN Rapsodie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristianxxl
post 11 Oct 2007, 11:33
Post #68


flower power


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 31 July 07
From: Otopeni




Asa am zis si eu..de aceea astept sfaturi de la cei cu experienta, eu am mai avut 2 masini si nu le-am facut casco...dar la cum se circula prin Bucuresti nu as vrea sa imi gasesc masina lovita si sa o repar pe banii mei, inainte aveam dacie si nu era o problema de reparat.


--------------------
renault Megane 4 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 11 Oct 2007, 11:50
Post #69


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




Pentru oferte personalizate si sfaturi concrete vizavi de CASCO, mergeti la un broker de asigurari. Intamplator ma ocup de asta de ceva timp incoace smile.gif

Exista firme si ieftine si care platesc repede, insa e clar ca oferta nu va tine mult timp, pentru ca sunt noi pe piata. Eu lucrez bine in ultima vreme cu Euroasig, si nu am avut probleme la plata daunelor.

14.5000 EUR valoare de nou a masinii este mult, insa la aia se aplica niste coeficienti de depreciere. Cristianxxl, ai PM.


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eminescu0
post 30 Oct 2007, 22:59
Post #70


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.180
Joined: 1 September 04
From: Colentina, inima strazii




2 ani am colaborat cu Allianz si am fost multumit. in fiecare an am avut cate o reparatie de facut din cauza loviturilor prin parcarile din oras. constatarile si reparatiile le-am facut la un service din apropiere si am fost multumit. ce-a fost de indreptat a iesit bine, iar vopseaua nimerita perfect.

costuri:
primul an - 1305 lei prima, fransiza 0
al doilea an - 2609 lei prima, fransiza 0 - cu asta m-au socat, motivand ca au schimbat grilele de calcul.
al trilea an - 3400 lei prima, fransiza 682 lei sau 2738 prima, fransiza 1365 lei. oferta asta n-am mai acceptat-o si am incheiat cu ei.

M-am orientat catre BCR Asigurari unde platesc 1750 lei prima, fransiza 0. Am observat ca cei la care imi reparam masina colaboreaza si cu BCR. Sa ma astept la o posibila diferenta in calitatea serviciilor odata cu schimbarea asiguratorului ?


--------------------
Reno Megane I hatch
If you can't convince 'em, confuse 'em.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor
post 31 Oct 2007, 01:53
Post #71


Moderator


Group: Members
Posts: 1.824
Joined: 10 May 05
From: Bucuresti




Calitatea serviciilor nu are de ce sa fie afectata. S-ar putea sa mai petreci cu masina ceva zile prin service asteptand acceptul de plata, dar din banii economisiti cred ca iti poti inchiria linistit o masina de schimb.


--------------------
Renault Clio III 2006 1,5 dCi 80cp Dynamique 3usi
Honda CR-V 2006 2,2 CDTi 140cp Executive
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
19vik
post 7 Nov 2007, 13:51
Post #72


Membru


Group: Members
Posts: 2.948
Joined: 23 October 07
From: Bucuresti




Salut! Vreau sa va prezint si eu o situatie a unui coleg, (sper ca e potrivit locul postarii), care si-a cumparat o masina SH anul asta (nu e Renault) si si-a facut CASCO la Euroasig. In urma cu putin timp, si-a spart spoilerul fata pe lateral, urmare a unui mic incident. Agentul constatator, i-a aprobat inlocuirea spoilerului, dar fara vopsire, pentru ca pe partea opusa are o mica zgarietura, de cand a luat masina, (asa cum au majoritatea masinilor din Bucuresti sau Ro, dupa un timp, sgarieturi capatate prin parcari). Am citit mai sus ca partea deja avariata, nu intra in asigurare, dar aici e vorba de o mica zgarietura. In aceata situatie, cam toate masinile care nu-s noi au mici zgarieturi pe ici, pe colo, cam pe toate partile caroseriei, deci practic, pentru orice avarie, asiguratorul poate sa nu te despagubeasca (aviz celor care isi cumpara masini SH - nu e cazul meu).
In urma cu cateva zile, si-a gasit omul dimineata masina cu oglinda laterala rupta, (cea dinspre trotuar - pentru a doua oara), usa zgariata sub oglinda si parbrizul fisurat pe verticala, incepand de la cheder, pana la jumatatea inaltimii. Agentul constatator, nu i-a aprobat inlocuirea parbrizului, pentru ca nu prezinta urme de lovitura si probabil s-a crapat de la un soc termic (am intalnit si eu asa ceva, dar vara pe canicula, la un parbriz deja fisurat de o pietricica, la o temperatura la care puteai praji oua pe el, la contactul cu apa rece, dar aici nu e cazul). mentionez ca asigurarea lui include si cazurile de vandalism. In atare conditii, daca un 'binevoitor' din cartier i-ti da un cot in parbriz si il crapa, asiguratorul va invoca faptul ca nu prezinta urma de lovitura/piatra?
Vi se par corecte aceste tertipuri ale asiguratorilor, pentru a nu plati daune?
Eu am asigurare la o societate mai bine cotata, dar intreb si eu, ca sa stiu la ce m-as putea astepta in caz de doamne-fereste.


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 2005/1.6 16v Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pi-ng
post 7 Nov 2007, 15:14
Post #73


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 22 July 06




eu am nimerit o bordura si s-a rupt spoilerul fata. vina a fost a mea...
se poate rezolva asa ceva pe asigurare casco?


--------------------
Dacia Logan 1.4 - AR 14 CRT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor
post 7 Nov 2007, 20:18
Post #74


Moderator


Group: Members
Posts: 1.824
Joined: 10 May 05
From: Bucuresti




19vik:
Fara urma de lovire nu se despagubeste pe casco, indiferent de asigurator. Riscurile acoperite sunt listate in polita si nicaieri nu sunt incluse "cauze necunoscute".
Daunele existente la momentul incheierii asigurarii casco nu se despagubesc.
Modul in care a fost tratat colegul tau este normal in asigurari. Nu sunt tertipuri, asigurarile nu despagubesc "orice", ci doar "riscurile listate" conform "limitarilor si conditiilor".
Colegul tau ar fi bine sa lucreze pe viitor cu un agent sau broker care sa il invete sa nu ajunga in situatii de refuz de plata.
Iar chestia cu "cotul in parbriz" e cam fortata... cred ca mai mult decat o vanataie zdrava in cot nu se poate obtine, orice parbriz e geam armat triplex. Cu o lovitura foarte puternica vei reusi sa spargi parbrizul, dar vei si lasa o urma de toata frumusetea.

pi-ng:
Da, se despagubeste pe casco, dar trebuie mers pe la politie si declarat "accidentul usor".


--------------------
Renault Clio III 2006 1,5 dCi 80cp Dynamique 3usi
Honda CR-V 2006 2,2 CDTi 140cp Executive
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 7 Nov 2007, 20:33
Post #75


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




Euroasig platesc fara probleme, daca parbrizul era atat de tare zgariat pe cat zici putea fi trecut la vandalism. Sa mearga din nou la agentul respectiv si sa vada cum poate sa rezolve sa treaca si parbrizul la vandalism.


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pi-ng
post 7 Nov 2007, 21:03
Post #76


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 22 July 06




QUOTE
pi-ng:
Da, se despagubeste pe casco, dar trebuie mers pe la politie si declarat "accidentul usor".

hmm... esti sigur ca astia de la casco ma despagubesc chiar daca am facut eu prostia sa nu fiu atent? - ca sa nu pierd timpul degeaba pe la ei (am mentionat ca a fost vina mea, si nimeni altcineva n-a fost implicat). la urma urmei pare cam ciudat sa faca asta... asa oricine poate declara "accident usor" si sa-si rezolve orice zgarietura sau far spart aiurea. anul trecut mi-a zgariat cineva 2 portiere si n-au vrut sa-mi plateasca revopsirea decat a uneia din ele, pt ca cealalta "nu era la fel ca prima" (adica parea ca nu a fost facuta de aceeasi persoana, de parca ar conta) - inca mai stau cu ea zgariata

This post has been edited by pi-ng: 7 Nov 2007, 21:04


--------------------
Dacia Logan 1.4 - AR 14 CRT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
19vik
post 7 Nov 2007, 23:54
Post #77


Membru


Group: Members
Posts: 2.948
Joined: 23 October 07
From: Bucuresti




Tudor:
Poate nu ai inteles bine. Masina omului a fost vandalizata, pentru a doua oara: prima data a gasit-o dimineata in locul de parcare cu oglinda dinspre trotuar rupta si cu urma de lovitura ce parea de ranga sau bata pe carcasa, acum nici doua luni, iar acum la fel, oglinda dinspre trotuar rupta si in plus, usa zgariata de oglinda care atarna in firele electrice si parbrizul crapat (poate nu am dat exemplul cel mai potrivit cu cotul, sa-ti dau un alt exemplu: un alt coleg a lovit in mers pe sosea, la viteza de peste 90 km/h o pasare si i s-a crapat parbrizul, fara sa aiba alta urma, deci se poate crapa prin lovire), tu crezi ca oglinda a fost rupta de un vandal in timpul noptii, iar parbrizul s-a crapat singur in aceeasi noapte? Parbrizul crapat mai trebuie sa prezinte si alte urme? Crapatura nu este urma de lovitura?
In topicul "Ghid Casco..." tu spui ca:
"Obligatia legala a unui asigurator casco este ca, in urma unui eveniment asigurat, sa plateasca readucerea autoturismului asigurat in starea dinaintea producerii evenimentului, prin reparare sau inlocuire.", asta include si spoilerul.
In baza acestui principiu, noi ne facem asigurari Full CASCO si dormim linistiti noaptea!


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 2005/1.6 16v Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zetu
post 8 Nov 2007, 08:24
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 633
Joined: 18 December 04




Daca prietenul tau parcheaza masina la trotuar pe o strada circulata din ambele sensuri se poate sa aiba parte de soferi neexperimentati si cand se intalnesc cu o masina din sens opus sa traga spre masina lui (zic si eu). Iar daca parbrizul este crapat dinspre cheder, inseamna ca acolo a fost produsa fisura, undeva sub cheder. Si mie mi se pare greu de crapat un parbriz fara urma de pietricica, lovitura.


--------------------
NISSAN QASHQAI 1.3 dct Tekna 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
19vik
post 8 Nov 2007, 08:56
Post #79


Membru


Group: Members
Posts: 2.948
Joined: 23 October 07
From: Bucuresti




Zetu: el parcheaza masina pe o straduta din spatele blocului, putin circulata, iar oglinda rupta, aceeasi in ambele cazuri (abia o inlocuise), nu e cea dinspre strada, e cea dinspre trotuar, nu avea cum sa fie lovita de alta masina. Eu l-am intrebat daca nu cumva ocupa locul de parcare al altuia, pentru ca s-a mutat de curand acolo, (e vorba de un bloc de langa Kaufland-Colentina), iar el zice ca l-a intrebat pe adminisrator si acesta i-a spus ca e vorba de niste pusti rromi, care locuiesc in cartierul de case din spate si se distreaza seara in felul asta, au mai patit si altii pe acolo.


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 2005/1.6 16v Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor
post 8 Nov 2007, 12:37
Post #80


Moderator


Group: Members
Posts: 1.824
Joined: 10 May 05
From: Bucuresti




19vik:
Citeste atent: "Obligatia legala a unui asigurator casco este ca, in urma unui eveniment asigurat, sa plateasca readucerea autoturismului asigurat in starea dinaintea producerii evenimentului, prin reparare sau inlocuire."
Situatia sta asa: inainte de evenimentul enuntat, spoilerul necesita vopsire (nu conteaza cat de mare sau de mica e zgarietura, pentru ca vopsirea se poate face doar integral), asiguratorul ii inlocuieste spoilerul, dar il lasa in varianta: "necesita vopsire"
Repet: problema nu e la inspector, strict legal vorbind dreptatea e de partea lui, ci in modul in care a fost facuta polita (probabil nu s-a specificat clar in ea care sunt avariile existente pe autovehicol), a faptului ca respectiva avaria poate nu a fost declarata si nu a fost reparata si in modul in care s-a solicitat despagubirea.
Daca nu vrei sa ma crezi, lasa-l pe prietenul tau sa conteste decizia la CSA, poate chiar sa si dea asiguratorul in judecata si o sa vada asa cine are dreptate.



--------------------
Renault Clio III 2006 1,5 dCi 80cp Dynamique 3usi
Honda CR-V 2006 2,2 CDTi 140cp Executive
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
19vik
post 8 Nov 2007, 15:19
Post #81


Membru


Group: Members
Posts: 2.948
Joined: 23 October 07
From: Bucuresti




Am inteles, nu e vorba de spoiler, el deja s-a impacat cu ideea sa-l vopseasca pe cheltuiala lui. E vorba de parbriz, a carui inlocuire costa cam 1200 roni.


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 2005/1.6 16v Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor
post 8 Nov 2007, 15:47
Post #82


Moderator


Group: Members
Posts: 1.824
Joined: 10 May 05
From: Bucuresti




Cu parbrizul mi se pare foarte ciudat ca nu prezinta urme de lovire. Trebuie verificat sa nu fie urma exact la marginea chederului si din acest motiv sa nu se vada dintr-o privire generala. Trebuie mers si discutat, chiar cu un sef de daune daca e cazul, mai ales ca are vandalism inclus.


--------------------
Renault Clio III 2006 1,5 dCi 80cp Dynamique 3usi
Honda CR-V 2006 2,2 CDTi 140cp Executive
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
19vik
post 9 Nov 2007, 09:07
Post #83


Membru


Group: Members
Posts: 2.948
Joined: 23 October 07
From: Bucuresti




Colegul de care vorbesc, are un Ford Focus, parbrizul e lipit, nu are cheder in partea de jos, grila dintre capota si parbriz, are din turnare, o lamela de cauciuc la margine, cu care se aseaza pe parbriz, asemanator ca la Megane. Plasticul nu are urma de lovitura. A fost sa vorbeasca cu seful de daune de la Euroasig si concluzia acestuia: ori nu a fost montat bine, ori s-a frecat de caroserie, ori, ori,ori... Nu a vrut sa il schimbe.
Celalalt coleg, cu parbrizul spart de pasare, fara nici-o alta urma (s-a intamplat mai demult), nu a avut nici-o problema cu Omniasig. La el fisura pleca de la marginea din dreapta, de sub cheder, pana la jumatatea parbrizului.
Apropo, mi-am adus aminte de unde am dat exemplul cu cotul: inainte de '89, mergeam cu o Lada a tatalui meu si la o intersectie prin centru, pietonii traversau pe rosu. Trecand prin spatele unuia dintre ei, acesta s-a intors si mi-a dat un cot in parbriz, fisurand-ul.
Personal, stiu ce am de facut intr-o astfel de situatie, pentru a nu ajunge in situatia refuzului de plata, dar nu mi se pare normal.
P.S.: daca nu ar fi avut urma de lovitura pe carcasa oglinzii, ar fi zis ca nu a fost montata bine cu doua saptamani inainte si s-a rupt singura? Eu am patit mai demult, sa gasesc masina cu oglinda rupta si urme de minge de fotbal pe sticla oglinzii si pe usa (parcasem pe o straduta, nu pe un teren de fotbal) si asa m-am dus si la politie si l-a asigurari, cu urmele de minge, dar acestea se puteau sterge foarte usor.

This post has been edited by 19vik: 9 Nov 2007, 09:56


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 2005/1.6 16v Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iuliutz
post 9 Nov 2007, 09:23
Post #84


No Signal


Group: Members
Posts: 309
Joined: 9 April 07
From: Alba Iulia




Ieri mi-am reinoit asigurarea casco la supenova. Am prima rata de 19 euro si restul de 11 euro in 10 rate. Am full casco si am asigurat si gps-ul si detectorul de rada. Eu zic ca a meritat pentru un euro in plus fata de anul trecut.


--------------------
Dacia Super Nova 2001 Confort - AB05XTP
Statie: Yaesu ft857d, Wouxun KG-UVD1P
Antena: Sirio ML145, Proxel Slim Gainer AZ505
Ford Focus turnier 2002, 1.6 benzina
Matiz 2003 798 cc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor
post 9 Nov 2007, 10:25
Post #85


Moderator


Group: Members
Posts: 1.824
Joined: 10 May 05
From: Bucuresti




19vik: Fara urma de lovire un inspector nu poate da despagubire. Anual se iau la verificat (intern la asigurator) cel putin 50% din dosare (unii asiguratori verifica 100% din dosare), iar acolo unde nu sunt urme de lovire, sumele se imputa inspectorilor (in limita procentului din salariu pe care un angajator il poate legal imputa). Asta e realitatea, inspectorii nu fac asta din rautate. Sper ca fiecare a inteles ce trebuia sa inteleaga.


--------------------
Renault Clio III 2006 1,5 dCi 80cp Dynamique 3usi
Honda CR-V 2006 2,2 CDTi 140cp Executive
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
19vik
post 9 Nov 2007, 14:29
Post #86


Membru


Group: Members
Posts: 2.948
Joined: 23 October 07
From: Bucuresti




Tudor: Raspunsul tau ma pune serios pe ganduri. Nici nu m-am gandit la chestia asta pana acum. Ce se intampla un cazul meu, daca ploua puternic si urmele de praf de la minge se spalau, sau le stergea cel care le-a facut, sau daca lovesti o pasare la viteza si crapa parbrizul, sau unul din pustii care stau seara sprijiniti de masini iti rupe o oglinda sau indoaie capota sau o aripa cu cotul...? Mai trebuie si alte urme?


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 2005/1.6 16v Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fuzz
post 20 Nov 2007, 01:39
Post #87


gHIdusul


Group: Members
Posts: 1.013
Joined: 21 October 06
From: RFG




Trebuie sa refac polita CASCO. Daca o fac la acelasi asigurator (BCR), mai trebuie facute iar poze ?


--------------------
Renault Megane Sedan Luxe Privilege 2.2 - 1.6 16v 110cp Decembrie 2006 - B-XX-FUZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor
post 20 Nov 2007, 09:20
Post #88


Moderator


Group: Members
Posts: 1.824
Joined: 10 May 05
From: Bucuresti




99% da, dar cel mai bine e sa intrebi chiar la ei. Inainte nu cereau, dar acum mai toti asiguratorii cer poze la fiecare reinnoire.


--------------------
Renault Clio III 2006 1,5 dCi 80cp Dynamique 3usi
Honda CR-V 2006 2,2 CDTi 140cp Executive
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iuliutz
post 20 Nov 2007, 09:27
Post #89


No Signal


Group: Members
Posts: 309
Joined: 9 April 07
From: Alba Iulia




eu mi-am reinoit recent si nu mi-au facut poze. Mi-au facut doar alta carticica (polita) si am platiti prima rata


--------------------
Dacia Super Nova 2001 Confort - AB05XTP
Statie: Yaesu ft857d, Wouxun KG-UVD1P
Antena: Sirio ML145, Proxel Slim Gainer AZ505
Ford Focus turnier 2002, 1.6 benzina
Matiz 2003 798 cc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fuzz
post 20 Nov 2007, 11:24
Post #90


gHIdusul


Group: Members
Posts: 1.013
Joined: 21 October 06
From: RFG




De data asta o sa discut direct cu un broker, deoarece persoana pe care o aveam la BCRAsig s-a mutat la credite, sa vad cum o sa iasa. Revin pe seara cu detalii.

Iuliutz - de curiozitate, la ce asigurator ?

This post has been edited by Fuzz: 20 Nov 2007, 11:25


--------------------
Renault Megane Sedan Luxe Privilege 2.2 - 1.6 16v 110cp Decembrie 2006 - B-XX-FUZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
20 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 01:16
Dacia