Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages « < 5 6 7 8 9 > »  
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

Fost Noir Megane, fost Sportage, actual Sportage, 1.5 dci 86 CP, 2007 /1,6 GDI,2017/1,6 T-GDI 2020

Muttley
post 7 Mar 2017, 11:31
Post #181


__________________


Group: Members
Posts: 12.998
Joined: 4 September 04
From: -




Depinde de traseu si de ora.


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aqua
post 7 Mar 2017, 13:06
Post #182


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 24 February 05
From: Bucuresti




da, in mare eu nu stau foarte mult in trafic, stau la cate un semafor,in coada, dar se merge, un drum de la munca spre casa il fac cam in 40 de min cu trafic, fara trafic l-as face cam in 25-30, deci vreo 10, 15 min din 40 sunt in care stau

si nu cred ca ramane totusi la 8 consumul, ca azi de dimineata arata 8.2, sigur mai creste dar sper ca se opreste pe la un 9 max


--------------------
ex. megane dci, ex. Sportage GDI 2017
Sportage 2020 AWD T-GDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aqua
post 14 Mar 2017, 20:22
Post #183


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 24 February 05
From: Bucuresti




Update de consum, 9.3 prin bucuresti, trafic aglomerat
Altfel, toate bune, imi place sistemul de stergatoare, sprituieste f bine in evantai si acopera tot parbrizul, dupa care stergatoarele sterg foarte bine zona, nu mai ramane picatura de apa si nici nu se mai scurge vreun firicel cum facea la megane pe mijloc, se face lumina
Sistemul smart key face toti banii, n am mai scos cheia din geaca de vreo cateva zile,intru in masina apas butonul plec, opresti motorul, te dai jos, trantesti usa, apesi butonul si ai plecat
Stau bine in scaun, desi e suv trebuie sa mi ridic putin scaunul, in pozitia de jos max eu la 187 simt nevoia sa ridic scaunul, are o pozitie destul de joasa de condus, materiale bune, calitative si imbinari mai mult decat bune, chiar daca nu are pretentii de lux interiorul iti da o stare de bine, facut cu grija, ceasurile de bord, aeratoarele, iluminarea de noapte, lumini pe toate butoanele, vreau nu vreau eu fac comparatie acum si cu m2 pe care l am avut
Momentan n am gasit nimic nasol sau sa ma deranjeze evident, n am iesit inca la drum lung serios.


Sa nu uit de incalzirea in scaune, fata si spate, dimineata la 6 grade face bine la spate si bulane

IMG_5013.JPG ( Size: 1.25mb ) Number of downloads: 974


This post has been edited by aqua: 14 Mar 2017, 21:10


--------------------
ex. megane dci, ex. Sportage GDI 2017
Sportage 2020 AWD T-GDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aqua
post 18 Apr 2017, 15:10
Post #184


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 24 February 05
From: Bucuresti




un pic de update, avem 2000 de km cu masina, in afara de un consum de 9,8/10 in trafic destul de aglomerat n am nimic notabil, zilele astea de sarbatori am ajuns la 8,8 , drumuri libere

se misca ok motorul, adevarat ca inca nu m am obisnuit cu liniaritatea de motor aspirat dupa 10 ani de diesel turbo, dar per total masina este mai agila decat meganul, chiar daca in reprize meganul parca era mai sprinten, nimic de reprosat dpdv practic

am remarcat niste plusuri fata de megane 2, sistemul de stergatoare mult mai ok si faptul ca apa de pe parbriz in timpul mersului nu se strange in coltul geamului stanga fata ,cum se strangea la renault, si obtura vizibilitatea in oglinda stanga
ca minus daca ar fi ceva e ca nu are pe toate geamurile urcare/coborare cu impuls, doar la sofer, nu stiu care e ratiunea, si dupa ce opresti motorul nu le mai poti ridica doar din telecomanda, cum puteam la renault, tre sa dai iar pe pozitia accesorii.

masina e mai rigida decat m2, chiar si cu arcuri eibach cum ii pusesem eu, teapana, are o suspensie destul de tare, se simte ok pe drumuri virajate dar prin oras cam zdruncina daca nu incetinesti la linii sau gropi evidente
pe drumuri peticite sau cu gropi usoare lucreaza altfel suspensia, nu se simte, probabil prima parte a cursei amortizoarelor e mai soft dupa care la denivelari mai serioase e mai tare


--------------------
ex. megane dci, ex. Sportage GDI 2017
Sportage 2020 AWD T-GDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 19 Apr 2017, 07:09
Post #185


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.820
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




QUOTE(aqua @ 18 Apr 2017, 16:10)

ca minus daca ar fi ceva e ca nu are pe toate geamurile urcare/coborare cu impuls, doar la sofer, nu stiu care e ratiunea, si dupa ce opresti motorul nu le mai poti ridica doar din telecomanda, cum puteam la renault, tre sa dai iar pe pozitia accesorii.


*



Taieri de costuri pentru prima. Nu sunt singurii care au facut treaba asta....habar n-am cat o fi economia, dar am mai vazut si la alte masini nou aparute tigania asta


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 19 Apr 2017, 10:03
Post #186


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.720
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




La kia faza cu gemaurile e asa dinaibte, eu la Cerato tot asa am, si e masina de 10 ani deja.


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Diac
post 19 Apr 2017, 10:04
Post #187


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.011
Joined: 18 April 05
From: Bucuresti.




Idem la Kadjar.


--------------------
Renault Megane sedane/Nissan X-trail 2005/2017 Influence/Tekna - HAN/AIZ/DIA
Alexandru.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 19 Apr 2017, 10:13
Post #188


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.820
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Pai si la Mazda e la fel. CX-7 pe care l-am avut avea impuls la geamuri si butoanele toate iluminate. La modelel mai noi a ramas impuls doar la sofer, la fel si iluminarea


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aqua
post 19 Apr 2017, 12:16
Post #189


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 24 February 05
From: Bucuresti




de fapt si la pasager dreapta era optional buton cu impuls, da nu ma incalzeste atata vreme cat cele spate unde stau copiii nu au asa ceva, stiu ca astea cu impuls se si opresc in caz ca prinde ceva, totusi plus mare e ca are incalzire si pe locurile spate, utile dimineata pe racoare


--------------------
ex. megane dci, ex. Sportage GDI 2017
Sportage 2020 AWD T-GDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aqua
post 10 Sep 2017, 23:17
Post #190


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 24 February 05
From: Bucuresti




Mi am adus aminte de reno icon_mrgreen.gif
Presteaza f bine si multumitor pentru preteniile mele acest sportage
Deja am 13 mii de km, mers destul de mult in vacante, numai ce m am intors
de prin maramures, timisoara, belgrad, vreo 2700 km
Garda masinii a fost de mare ajutor pe drumul catre borsa dinspre gura humorului, se lucreaza si e groaznic drumul ala, gropane, denivelari, spart si din cand in cand asfalt nou turnat
N am mare lucru de zis, merge ca unsa, ma uimeste inca cat de teapana e facuta, nu troncane nimic pe drum prost, nu scartaie, desi suspensia este cam tare, avantaj in curbe unde sta chiar bine
Consum, am avut mediu pe la 6,7 mers normal in marea majoritate a timpului
La intoarcere, pe bucata buzau bucuresti, m am lasat luat de val si am alergat o cu accelerari puternice la iesire din localitati, am stat intre 130 150 pe e85 unde s a putut si consumul s a dus la 7,2, 3 persoane, bagaje full si AC on.
Masina e f ok, are cateva unghiuri care nu o avantajeaza dar per general chiar arata bine, e parerea mea ca de aia am si luat o, iar interiorul este super ok, n am ce sa i reprosez, pozitie ok in scaun, comenzi ergonomice, bordul putin inclinat catre sofer, iluminarea de noapte, ceasurile si ecranul de bord, astea pot fi subiective


--------------------
ex. megane dci, ex. Sportage GDI 2017
Sportage 2020 AWD T-GDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aqua
post 3 Jul 2018, 11:53
Post #191


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 24 February 05
From: Bucuresti




hai sa mai scriu si eu ceva pe aici, daca tot nu s-a inchis topicul
sportage presteaza corespunzator, inca e teapana, nu zbarnaie, nu troncane, ramane super silentioasa, la relanti inauntru nu se aude absolut nimic cand esti in trafic, consumul pana in 10 pentru bucuresti si drumuri relativ ok, nu foarte aglomerat

cand am luat-o eu t-gdi venea doar cu varianta gt line care nu m-a incantat in mod deosebit din cauza jantelor de 19, niste chestii lucioase pe bord, am zis ca 132 de cai e suficient, am vazut ca ulterior au bagat tgdi si pe style pe care il am eu, din pacate iese faceliftul acum cu niste modificari care nu-mi plac, altfel as fi vrut sa incerc sa o dau cumva la un buy back si sa iau acelasi model cu optiunile mele (buton start, lampi led, etc) dar cu motorul turbo.
venea cu un consum mai mare putin dar avea cuplul de diesel
nevoia de cuplu am resimtit-o doar in afara si cand era masina incarcata, altfel e sprintena daca o calci peste 3500, sunt doar anumite cazuri cand se simte limitarea de motor aspirat
lasand asta la o parte masina e chiar linistitoare, super comoda si sta bine pe drum



--------------------
ex. megane dci, ex. Sportage GDI 2017
Sportage 2020 AWD T-GDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flatron
post 3 Jul 2018, 12:45
Post #192


Membru


Group: Members
Posts: 551
Joined: 10 September 15




Cu buyback e mai comod, dar era foarte posibil să fi pierdut ceva bani față de cazul în care ai fi vândut-o tu, deci poate să nu îți pară atât de rău. biggrin.gif


--------------------
Renault Megane GT 2018 205CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aqua
post 3 Jul 2018, 14:05
Post #193


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 24 February 05
From: Bucuresti




sunt convins ca pierdeam, da' era mai usor sa iau direct masina noua tot prin dealerul de kia, poate chiar din stoc, altfel dura 2 luni, acum ca a aparut faceliftul mi -a cam trecut, poate in realitate arata bine si mai vedem


--------------------
ex. megane dci, ex. Sportage GDI 2017
Sportage 2020 AWD T-GDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flatron
post 3 Jul 2018, 16:41
Post #194


Membru


Group: Members
Posts: 551
Joined: 10 September 15




Stai să vezi noile prețuri, că la noua Ceed se plângeau că e scumpă față de vechea generație. Mă rog, dacă au apărut deja prețurile și le-ai comparat, e ok. Eu doar de Ceed m-am uitat.


--------------------
Renault Megane GT 2018 205CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aqua
post 14 Aug 2019, 14:32
Post #195


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 24 February 05
From: Bucuresti




mai intinerim topicul asta ca uitasem total de el blush.gif
am ajuns pe la 50 de mii cu sportage, nicio problema, ca noua, inca ma uimeste cat de inchegata e, nu zbarnaie nu troncane

papa cam 7,5 spre 8 la viteze de autostrada 130-150, la viteze 90-110 am in jur de 6,7, in oras acum ca e mai liber in jur de 8-9, altfel pana in 11

daca initial nu eram prea sigur, acum imi pare rau ca nu am luat de la inceput automata, si ma tot gandesc serios sa o las buyback la kia si sa trec pe un t-gdi cu DCT, consumul va fi mai mare putin dar incep sa imbatranesc cred ca ma tot gandesc la comoditatea cutiei automate
m-am mai uitat 'si la un superb, mazda 6 cam scumpe daca mai pun si niste optionale cum as vrea eu, da vedem ce iese



--------------------
ex. megane dci, ex. Sportage GDI 2017
Sportage 2020 AWD T-GDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 14 Aug 2019, 14:42
Post #196


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.898
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




pai automata nu era doar pe GT..si aia sarea de 24k.

pa cand un gdi bine accesorizat ...16..17k


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aqua
post 14 Aug 2019, 14:56
Post #197


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 24 February 05
From: Bucuresti




acum s-au mai scumpit ceva, plus ca mi se pare ca au mai si taiat unele chestii pe ici colo la echipari, le-au trecut la optionale, se vede ca le-a mers bine vanzarea
acum ca zici, parca imi aduc aminte ca in 2017 cand am luat-o eu DCT era doar pe GT line si diesel, si deja trebuia sa ma duc la echiparea aia daca vroiam DCT, or eu vroiam niste optionale mai degraba


--------------------
ex. megane dci, ex. Sportage GDI 2017
Sportage 2020 AWD T-GDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flatron
post 14 Aug 2019, 15:17
Post #198


Membru


Group: Members
Posts: 551
Joined: 10 September 15




Ar fi fain un buy back, dar presimt că ieși mai bine financiar dacă o vinzi tu.


--------------------
Renault Megane GT 2018 205CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 14 Aug 2019, 16:39
Post #199


membru


Group: Members
Posts: 4.528
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Normal ca iesi mult mai bine daca o vinzi tu. Gandeste-te doar la chestia asta: tu cand o vinzi unei companii nu o vinzi cu TVA, ca nu esti platitor de TVA. Dar ei sunt. Si din prima strigare, doar ca sa nu iasa in pierdere, trebuie s-o vanda cu un adaos de minim 19% doar ca sa o acopere. Plus costuri cu timpul angajatului care i-a facut receptia, timpul aluia care incearca s-o vanda, locul de depozitare ocupat. Realist vorbind te poti astepta sa scoti vreo 30-35% in plus vanzand-o singur.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aqua
post 19 Aug 2019, 07:07
Post #200


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 24 February 05
From: Bucuresti




da, asa e, la bani se pierde la buyback, da' decat sa ma tiganesc iar cu toti de vor sa cumpere chilipiruri si sa pierd timp pe intalniri si vizionari si pareri cred ca de data asta o sa prefer sa le-o las direct in curte si ei sa mi-o aduca pe cealalta

nu stiu daca am zis cum am dat meganul, ce poveste a fost cu un baiat care se dadea interesat dar prin nevasta-sa care era incepatoare, evident ca i-am luat urma si era samsar, m am facut ca nu mi-am dat seama doar sa iasa treaba si eu sa-mi iau banii
am vorbit un pret, am mai tinut masina o luna cred, cand s-a facut luna a zis ca imi da cu o mie mai putin ca am mai rulat cu ea desi intelegerea fusese clara
am zis nu, a zis ca vrea avansul de 500 de euro inapoi, am zis iar nu ca nu eu m-am razgandit ci el, s-a mai gandit si a inceput sa se tiganeasca, ca aici nu stiu ce are, ca parca bate ceva, si din astea
apoi cu hartiile, i-am zis ca scriu pe talon cand si cui s-a instrainat, initial nicio problema, apoi ca stai sa vezi, bla bla
am stat vreo 1 luna cred la vanzare si 99% din interesati erau samsari

am dat-o pana la urma, undeva la mijloc, nu cat ne intelesesem dar nici cu cat vroia el, oricum per total am dat-o bine, vreo 4 mii parca, desi era samsar
si daca initial era discutia ca ii dau si setul de cauciucuri de iarna dupa ce l-am vazut cum e si a tras de pret, nu le-a mai primit evident si era si suparat dupa ce statusem vreo 30 de min in fata bancii sa se targuiasca cu banii

a trebuit sa stau la discutii ca urma sa vina masina noua si aveam nevoie de banii aia, nu mai aveam timp sa mai gasesc alt cumparator, altfel ii dadeam flit de cand a deschis gura ca sa mai discutam un pic la pret

This post has been edited by aqua: 19 Aug 2019, 07:23


--------------------
ex. megane dci, ex. Sportage GDI 2017
Sportage 2020 AWD T-GDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 19 Aug 2019, 09:36
Post #201


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.117
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




La fel a procedat și un amic de-al meu. A lăsat Octavia din 2015 la buyback pentru un Superb. a primit 12.500 pe mașină iar dealerul o dă acum pe OLX cu 13.500... el consideră că a meritat...


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 19 Aug 2019, 10:17
Post #202


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Probabil dealerul a mai făcut câte ceva la ea... Curățat, o rezivie, etc. Real nu cred sa fie 1k euro profitul lor. Nu mai pui că toată partea de procesare a fost făcută cu angajați, deci ore de lucru.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 19 Aug 2019, 10:31
Post #203


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.117
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Și probabil nu o dă cu 13.500, ideea era că merită și la buyback.... Oricum omul e la a 3-a mașină luată de la ei...


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 19 Aug 2019, 10:33
Post #204


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Până nu întrebi nu știi dacă merită. Eu nu cred in tatabobu, nu cred că e mereu realist 30% diferență.

19 Aug 2019, 10:34:
Ce-i drept, n-am avut niciodată mașina "mea", pe numele meu, cu atât mai puțin să o dau la buyback.

This post has been edited by MuciX: 19 Aug 2019, 10:34


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aqua
post 19 Aug 2019, 11:38
Post #205


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 24 February 05
From: Bucuresti




pe caz real dar nu-mi mai aduc aminte marca, masina a fost data la dealer cu un pret, masina a aparut apoi la vanzare la acelasi dealer cu 500 de euro mai mult, probabil un 400 de euro ar fi fost castigul lor


--------------------
ex. megane dci, ex. Sportage GDI 2017
Sportage 2020 AWD T-GDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 19 Aug 2019, 11:42
Post #206


membru


Group: Members
Posts: 4.528
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Nu conteaza atat marca, conteaza daca cel care a dat-o la cumpara-napoi era sau nu platitor de TVA. Una e s-o dea Gigi Duru, alta e s-o dea Gigi Duru SRL. Eu cu 30-35% ma refeream la varianta cu buy-back de masina luata pe persoana fizica.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 19 Aug 2019, 12:13
Post #207


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.117
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Probabil că așa e. Mașina de care ziceam mai sus era luată în leasing cu încă un an de contract.....


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 19 Aug 2019, 12:38
Post #208


bgd


Group: Members
Posts: 3.309
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




mai conteaza si daca vei cumpara masina tot de la ei(eventual fara ca dealerul sa ti dea vreo reducere). Castiga de acolo.


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul_bipolar
post 19 Aug 2019, 13:51
Post #209


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.667
Joined: 23 July 08




Referitor la buyback. Eu sunt in proces de a da una din masini la buyback si a lua un hybrid sau phev nou.
Am avut o oferta de cumparare vs buyback, pierd fix 8.5% la buyback. Nu am dat nimic pana acum doar ca informatie.

This post has been edited by ursul_bipolar: 19 Aug 2019, 13:51


--------------------
Toyota RAV4 HSD Elegance 2018
Toyota Highlander HSD Exclusive 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aqua
post 11 Sep 2019, 08:57
Post #210


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 24 February 05
From: Bucuresti




ma mananca destul de tare sa raman pe noul sportage, sa trec la motorul de 1,6 crdi, nou aparut, plus DCT7, AWD, eu zic ca ar fi un pas in plus fata de ce am acum, sau o fi doar un moft?

automata sigur e un avantaj la condus si o vreau, AWD inteleg ca ar aduce ceva plus la un condus mai tare desi nu cred ca pentru mine ar fi un avantaj real la cum conduc in general si nici iarna nu am ramas in drum vreodata, diesel are un consum mai mic si cuplu bun de 320, dar mai scump la intretinere
gdi turbo iese din discutie ca o sa consume mai mult


--------------------
ex. megane dci, ex. Sportage GDI 2017
Sportage 2020 AWD T-GDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
11 Pages « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 16:54
Dacia