Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Probleme Megane Ii ?, reale de mecanica, tinichigerie...

demon
post 6 Sep 2005, 21:54
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 27 August 05




inca sunt nehotarat... adica in proportie de 60% optez ptr un MEGANE SEDANE II, 1,5 DCI, 80CP echipat INFLUENCE. spun nehotarat ptr ca mai cochetez cu:
-OCTAVIA TOUR 1,9
-ASTRA CLASIC 1,7
-MODUS 1,5
-STILO 1,4
ma intereseaza de la posesorii de megane 2 probleme reale de mecanica si fiabilitate, rugina si probleme de caroserie. excludeti acei "greierasi" de plastic sau chestii minore... multumesc


--------------------
citroen cx 25 TRD - B 47 TMB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
electriczbif
post 6 Sep 2005, 22:30
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 255
Joined: 23 May 04
From: Cluj




Acuma ce ai vrea, sa facem o sinteza a forumului din ultimii 2 ani intr-un singur post? Citeste si tu forumul si fa-ti o parere, cu atat mai mult cu cat au mai fost astfel de topice (topicuri?). Majoritatea de aici o sa-ti spuna ca merita, asa cum cei de pe forumul VW o sa-ti spuna sa iei octavia. Cu rugina nu-ti face probleme, nu-i dacie, daca asta te ingrijoreaza. Nu o are nimeni de 8-10 ani ca sa-ti spuna cum rezista caroseria. In rest nu stiu unde incep pt. tine problemele majore: flansele intra la categoria greierasi sau nu? Zgomote la directie, motoras recirculare, cum ti se par, minore sau majore?


--------------------
Renault Megane II Sedan 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cipman
post 6 Sep 2005, 22:37
Post #3


Membru autentic


Group: Moderatori
Posts: 1.698
Joined: 3 March 05




Până sa ma apuc sa dau cu paru' iti urez bun venit pe forum.
Dar n-ai vrea mataluta sa citesti topicurile de la sectiunea asta? Ai vreo 500 de topicuri. Baga nasul in cele care par ca au legatura cu ce intrebi si fa-ti o idee. Sau da un search, in sectiunea asta dupa cuvintelee cheie care te intereseaza (vezi sa setezi la search sa caute in toate topicurile nu numai in cele din ultimile 30 de zile).
Lectura placuta.
Un sfat: ia-ti Privilege. Sa nu ma intrebi de ce. Gasesti raspunsurile pe forum. Valabil si pt. celelalte modele si marci intre care oscilezi sau vei oscila vreodata. Cumpara intotdeauna echiparea de top sau cat mai aproape de top. Nu punem la socoteala prostiutele. Ma refer la echiparea de fond. Prostiutele optionale sunt chestie de gust personal, pe care nu le comentam. Sau macar du-te la dealer si "pipaie" toate variantele cu ochii tai (poate si cu alte parti ale corpului) si afla TOATE diferentele intre ele. Macar sa nu zici ca n-ai stiut. Mai stim noi pe unii, de p-aci de pe forum, care si-au luat masina dupa pozele din pliant...

Repet: citeste forumul! Ca si d-aia ne-am chinuit cu totii sa scriem: sa ramana scris si pt. altii ca tine. Acu' nu ne pune s-o luam de la-nceput, ok?

Iar daca vrei sa ne dam cu parerea in legatura cu nehotararea ta, pune intrebarea la Diverse, ca nu putem sa facem varza p-aici (sau macar ne straduim).


--------------------
Megane II.1 Estate Priv 1.6 16V 2005, gri D69, clima+scaune
Va rog, fara intrebari tehnice prin PM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
demon
post 6 Sep 2005, 22:55
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 27 August 05




usurel... ca am intrebat, n-am dat cu parul...
ma interesa in cel mult un rand defectul... nu explicatii stintifice... tocmai ca sa nu citesc cele 500 de posturi (pe la 75 am inceput sa nu mai vad monitorul)... dar daca spuneti ca e asa de greu... multulesc oricum

ps: flansele sunt probleme, chestiile de tapiterie, plastice si spalatoare de parbriz le consider minore


--------------------
citroen cx 25 TRD - B 47 TMB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cipman
post 6 Sep 2005, 23:21
Post #5


Membru autentic


Group: Moderatori
Posts: 1.698
Joined: 3 March 05




QUOTE(demon @ Sep 6 2005, 11:55 PM)
usurel... ca am intrebat, n-am dat cu parul...

Poi vezi? Daca n-ai facut-o tu, am facut-o noi tongue.gif

N-ar fi fost relevant sa-ti facem noi sinteza pt. ca n-ar fi raspuns toti, am fi fost subiectivi si ti-ar fi lipsit statistica. E mai bine sa citesti din urma si sa vezi si mersul lucrurilor, sa te uiti la data postului, sa "gusti" din naduful sau umorul cu care a scris fiecare. Eu inteleg ca esti ca in cautarea raspunsului/adevarului absolut dar, ca de obicei, acesta nu exista.
Si acest topic, ca si altele, va fi unul nefolositor. Gandeste-te ca, urmatorul dupa tine va obosi dupa 74 dintre topicurile pe care le-ai citit tu pana sa obosesti. s.a.m.d. Tocmai de aceea evitam sa mai deschidem topicuri noi daca nu e o chestiune cu adevarat noua.
Sa nu ne-o iei in nume de rau. Am zis toate astea si pt. tine dar si PENTRU ALTII CARE VOR MAI CITI ACEST TOPIC.


--------------------
Megane II.1 Estate Priv 1.6 16V 2005, gri D69, clima+scaune
Va rog, fara intrebari tehnice prin PM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 7 Sep 2005, 02:33
Post #6


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




demon ... 2 posturi.. degeaba
fii si tu mai atent pe viitor


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 23:25
Dacia