Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages « < 5 6 7 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Tuning megane 3

renu97
post 4 Jul 2012, 09:18
Post #181


Membru incepator


Group: Members
Posts: 56
Joined: 17 April 10




Se prezinta bine Polonezii astia. Am un prieten care mai da comanda in Polonia de piese, poate ma rezolva el.

Merci de sfat.

Am sunat si la Renaul, cu garantia. Ei au zis ca se pierde garantia pentru "componentele impactate", in cazul evacuarii cica pot considera si motorul ca fiind impactat nu numai evacuarea.

Dar acum, trebuie sa ma decid ori ma joc cu masina ori o las asa cum e, e greu si tunning si garantie:)



--------------------
Renault Megane 3 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 4 Jul 2012, 20:57
Post #182


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




E pe dracu' impactat motorul daca schimbi evacuarea. tongue.gif

In cel mai rau caz, daca astupi evacuarea cand motorul merge la 6000 de ture, va ceda teava esapamentului, unde e mai subtire, nu galeria groasa de evacuare sau chiulasa.

Repet, garantia la motor se pierde doar in caz de chip-tunning (cand se poate modifica turatia maxima), in caz de montaj GPL (se schimba parametrii arderii) sau daca umbli in el (usurare pistoane, etc).
Asta ca sa nu mai vorbim ca garantie la motor aveai si la motoarele cu carburator, ce nu aveau limitare de turatie si la care arderea nu era asa bine controlata ca la motoarele pe injectie.

This post has been edited by Laurentziu83: 4 Jul 2012, 20:57


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
connectorxp
post 4 Jul 2012, 23:23
Post #183


Just a happy camper :)


Group: Members
Posts: 829
Joined: 28 March 09
From: Bucuresti




Pe foametea asta fac orice ca sa iti taie garantia, pe ei ii costa sa o acorde. In functie de specificul produsului auzi tot felul de clauze dubioase de iti vine sa-ti bagi picioarele in ea de garantie.

Evacuarea, daca este bine facuta, ajuta motorul, il face sa "expire" mai bine, cum o admisie performanta il ajuta sa "respire". Cine a alergat pe banda cu acel sistem de admisie pe "figura" intelege despre ce vorbesc.

De ce spun Remus, Borla si altii ca la o evacuare sport dedicata masinii (gen Octavia) ai castig x% putere, sau la un filtru K&N sau nus'ce tip de admisie fortata.

Cat timp piesa provine de la un fabricant serios (nu neaparat sa fie mare ) si este testata pe acel tip de motor, ea in general aduce beneficii masinii si posesorului, nu efecte adverse. De aici si pretul maricel al unei piese cercetate atent fata de una facuta de un "Gigel" in garaj.

This post has been edited by connectorxp: 4 Jul 2012, 23:25


--------------------
Lexus CT200h Eco/2011 - XX-XXX-LEX
1,8VVTi HSD, 136PS, 5% in Bucuresti :) Albastru 8U9 si senzatii tari pe curent :P

Ca musca'n lapte pe forumul Reno' :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pad.
post 5 Jul 2012, 00:37
Post #184


Membru


Group: Members
Posts: 162
Joined: 14 February 11




Se poate pierde garantia motorului daca umblii la "evacuare". Poti schimba tot, cu galerie cu serpishori cu nebunii si atunci da, se pierde si garantia motorului.


--------------------
renault megane 2010 coupe
don't drive faster than your guardian angel can fly
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pavilion8373
post 14 Jul 2012, 15:45
Post #185


Membru autentic


Group: Members
Posts: 242
Joined: 4 July 08
From: Bucuresti




Nu stiu daca intra la acest topic pt ca eu nu urmaresc sa tunez masina, ci doar sa o fac mai practica pt mine.
In fine, vreau sa pun folie pe geamuri!
Nu din motive de design(nu ma intereseaza acest aspect la o masina) ci pt ca am inteles ca pot imbunatati confortul climatic din masina.
La Megane 2(tot privilege) aveam peredelute pe luneta si geamuri laterale spate care erau excelente. La m3(aceiasi echipare- pla perdelute)
Singurul lucru care imi lipseste la masina asta sunt geamurile atermice. Nu s-a putut asa ca trecem la urmatoarele optiuni.
Folia va fi Llumar, de cea mai buna calitate, cu autorizatie rar, montata la un centru autorizat rar etc etc
Intreabarea mea este..pt cine a incercat aceste folii,MERITA?
Pe parbriz am inteles ca oricum nu poti pune(btw, daca stie cineva solutii pt a impedica soarele fara a schimba cu totul parbrizul cu unul atermic) va rog sa mentionati aici.
Insa pt restul masinii daca le montezi(binenteles cu opacitatile legale -fata/spate- isi fac treaba? Interiorul este mai protejat? Si de-asemenea vizibilitatea e afectata in vreun fel? Cu perdelute nu aveam o problema nici macar noaptea, cu folii cum e?
Multumesc anticipat!


--------------------
Una mai tanara
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
connectorxp
post 14 Jul 2012, 20:52
Post #186


Just a happy camper :)


Group: Members
Posts: 829
Joined: 28 March 09
From: Bucuresti




Daca nu le iei "negre" nu te vor deranja, desi nu eram un fan al lor, tot tin motiv de umbrire le-am avut.

Nu stiu daca in domeniul auto exista, dar sunt niste folii cu o pelicula metalica ce da o tenta geamului dar reflecta lumina solara. Pe la geamurile termopan vezi.

M3 cu folii am vazut, nu arata rau, iar din experienta cu un M3 (fara folii), nu vad sa incurce foarte tare si la vizibilitate.


--------------------
Lexus CT200h Eco/2011 - XX-XXX-LEX
1,8VVTi HSD, 136PS, 5% in Bucuresti :) Albastru 8U9 si senzatii tari pe curent :P

Ca musca'n lapte pe forumul Reno' :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pad.
post 15 Jul 2012, 01:26
Post #187


Membru


Group: Members
Posts: 162
Joined: 14 February 11




Folii poti pune,da protejeaza si inca destul de mult.

Legale sunt doar pe spate + luneta.

Evident vizibilitatea va fi redusa, cu cat le pui mai negre cu atat se va vedea mai putin din exterior catre interior dar si invers va avea un efect.

Mai exista si o varianta mai "urata" si anume ionizatul !


--------------------
renault megane 2010 coupe
don't drive faster than your guardian angel can fly
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adytym
post 15 Jul 2012, 09:05
Post #188


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.172
Joined: 6 May 09
From: TIMISOARA




ii destul de ok cu folie , nu bate soarele in masina mai deloc , asta la cea ce am eu. si o poza c-am cum arata cu folie

15 Jul 2012, 09:05:
ii destul de ok cu folie , nu bate soarele in masina mai deloc , asta la cea ce am eu. si o poza c-am cum arata cu folie

15 Jul 2012, 09:06:
pe fata ii cu transparenta 35%, iar pe spate cu 5 %

15 Jul 2012, 09:08:
in poza asta se vede diferenta

This post has been edited by adytym: 15 Jul 2012, 09:08

Attached thumbnail(s)
28052011025.jpg ( Size: 1.34mb ) Number of downloads: 1176
28052011024.jpg ( Size: 1.45mb ) Number of downloads: 1252


--------------------
Ex Megane 3; Volvo XC60; Toyota Yaris - TIMISOARA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidiucna
post 15 Jul 2012, 11:33
Post #189


Private User


Group: Members
Posts: 377
Joined: 31 October 10




@adytym Legale pe fata?
Eu am pe spate si luneta cele mai inchise si mi se par f bune in conditile in care nu imi mai rup ochii farurile cu xenon aftermarket al masinilor care vin din spate,nu mai bate soarele in masina si e mult mai bine cu "umbra".pe fata nu am si as vrea sa imi pun dar nu vreau probleme cu politia si am auzit 1 mil de povesti.


--------------------
Renault Megane Coupe 2011
Dulce pomum quum abest custos
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pavilion8373
post 15 Jul 2012, 11:41
Post #190


Membru autentic


Group: Members
Posts: 242
Joined: 4 July 08
From: Bucuresti




Multumesc tuturor pt opinii!
Din ce am citit pe fata ar fi minim 70%, sub asta ar fi ilegal!
Acum nu stiu ce sa zic, poate ne lamuresc colegii!

This post has been edited by pavilion8373: 15 Jul 2012, 11:42


--------------------
Una mai tanara
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pad.
post 15 Jul 2012, 16:47
Post #191


Membru


Group: Members
Posts: 162
Joined: 14 February 11




Maximum pe spate este transparenta 5 % ceea ce inseamna negru, nu vezi nimic cel putin din exterior catre interior si sunt legale pe spate. Nu conteaza ca sunt Llumar , sau orice alta firma sau puse in spatele blocului,daca ai banutii, valabilitatea si o hartie la mana sunt legale.

Pe fata treaba e discutabila.Cand mergi la cei care pun folii ei iti dau o hartie pt maximum 75 %. Dar e bine de stiut ca pe fata daca politistul vrea sa iti ia talonul ti-l ia. Nu sunt legale. Fiind f putin inchise la culoare si avand si o hartie la mana ai sanse mari sa scapi de cele mai multe ori dar nu stii de cine te lovesti.


--------------------
renault megane 2010 coupe
don't drive faster than your guardian angel can fly
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
atipiq_nightmare
post 16 Jul 2012, 01:01
Post #192


Membru autentic


Group: Members
Posts: 253
Joined: 14 June 10




Pe geamurile fata nu exista omologata nici un tip de folie smile.gif


--------------------
Megane RS 225 Nimbus Grey 2007
Milltek Decat 2.75"+Catback 3" K-TEC Racing,ITG Cold Air Intake,FERODO DS2500 Rear Brake Pads,MILLERS CFS Competition Fully Synthetic Engine Oil, etc.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adytym
post 16 Jul 2012, 08:29
Post #193


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.172
Joined: 6 May 09
From: TIMISOARA




din punctul meu de vedere sunt legale, am si abtibildul ala lipit sub folie precum si hirtiile aferente cu transparenta pe fata , dar sunt mai inchise decat ce scrie acolo, mi le-a montat un prieten ce lucreza la o firma ce monteaza folii , de aia am si cele necesare, dar oricum nu sunt legale , alea de 72% is ca si cum nu ai avea nimic pe geam. te risti cu ele mai inchise , iar in cel mai rau caz le dai jos si dupa aia iti pui altele, care-i problema. cand te opreste politia da si tu geamurile jos pe fata si nu vede nimeni ce ai pe geam.


--------------------
Ex Megane 3; Volvo XC60; Toyota Yaris - TIMISOARA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caty2k
post 16 Jul 2012, 18:12
Post #194


Catalin


Group: Members
Posts: 723
Joined: 28 December 07
From: Bucuresti




S-au obisnuit si gaborii cu faza coboratului geamurilor cand te opresc, daca dai de unu mai pus pe dat amenzi, ori te pune sa ridici geamurile si sa scoti foliile sa nu iei amenda, ori iti ia talonul direct si amenda de minim 500lei! Depinde peste ce gabor dai!



--------------------
Renault Megane III 2009 Expression - B 86 FUG
Daca vrei sa faci ceva, fa doar ceea ce-ti place!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Paulganfalean
post 12 Oct 2017, 02:09
Post #195


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 12 October 17




Salutare colegi, de cateva luni am trecut de la clio 2 coupe inițiale paris la megane 3 coupe dynamique 2.0 dci 160 cp. Bine v-am gasit. Pe viitor vreau arcuri sport si ori sa scot 2 tobe in locul. Proiectoarelor de ceata din spate ori o bara spate gen rs. (difuzor)

Attached thumbnail(s)
IMG_20171008_150232.jpg ( Size: 3.65mb ) Number of downloads: 734


--------------------
Renault Megane 2009 - AB 55 PAG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 16 Oct 2017, 22:42
Post #196


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




QUOTE(caty2k @ 3 Jul 2012, 16:00)
Evacuare dedicata megane 3 gasesti la ULTER SPORT ... aproximativ 400Euro cu tot cu drum in RO ... e posibil sa gasesti si in Romania, sincer nu am cautat!
*


Incercati la Pilot tuning pe centura Ploiestiului, sunt dealeri Borla si fac totul si la comanda. Eu am schimbat la o Solenza toata evacuarea si anul trecut si catalizatorul, la un Logan doar finala si la un Clio intermediara la ei. Sunt profi, totul se rezolva chiar si pe loc si daca ii vedeti cum schimba un catalizator ... ginecologi le spuneti.

QUOTE(pad. @ 15 Jul 2012, 16:47)
Nu conteaza ca sunt Llumar , sau orice alta firma sau puse in spatele blocului,daca ai banutii, valabilitatea si o hartie la mana sunt legale.
Pe fata treaba e discutabila.Cand mergi la cei care pun folii ei iti dau o hartie pt maximum 75 %. Dar e bine de stiut ca pe fata daca politistul vrea sa iti ia talonul ti-l ia. Nu sunt legale. Fiind f putin inchise la culoare si avand si o hartie la mana ai sanse mari sa scapi de cele mai multe ori dar nu stii de cine te lovesti.
*


Amice nu mai da astfel de sfaturi ! Pe fata NU este nimic discutabil nici nici legal, nici macar cele deschise la maxim si nici o firma acreditata RAR si care este legala si isi asuma garantia si lucrarea NU iti va pune niciodata timbru sau sa iti dea acte pentru folie pe fata. Risca ridicarea licentei RAR si amenda f. mare, la fel cum risca si service-urile sa iti faca RAR-ul pe o masina cu probleme, e caz penal.
Daca vrea pe fata, sa caute un service care are folie de genul 7-10% inchis, adica permitivitate peste 90% si se bucura numai de protectie UV si atat, fara reflexie.

QUOTE(adytym @ 16 Jul 2012, 08:29)
din punctul meu de vedere sunt legale, am si abtibildul  ala lipit sub folie precum si hirtiile aferente cu transparenta pe fata , dar sunt mai inchise decat ce scrie acolo, mi le-a montat un prieten ce lucreza la o firma ce monteaza folii  , de aia am si cele necesare, dar oricum nu sunt legale , alea de 72% is ca si cum nu ai avea nimic pe geam. te risti cu ele mai inchise , iar in cel mai rau caz le dai jos si dupa aia iti pui altele, care-i problema. cand te opreste politia da si tu geamurile jos pe fata si nu vede nimeni ce ai pe geam.
*


Punctul tau de vedere NU conteaza in fata legii si a politistului, iar "prietenii" nu au licenta RAR, iar actele acelea vor fi anulate. Tu crezi ca toti politistii sunt prosti sau numai cei din zona ta ? Iarna mergi cu geamurile jos ?
Chiar daca, candva, acele geamuri si acea folie a fost ok, acum legea se stie ce prevede si tu trebuie sa respecti legea de acum. Un prieten a patit-o si cu un Logan si altul cu un Cielo cu geamuri ionizate ... au dat la bani de le-a iesit pe nas ionizarea, adica si amenda si des-ionizarea si demontare/montare geamuri fata.


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
azaghorth
post 17 Oct 2017, 11:17
Post #197


Membru autentic


Group: Members
Posts: 917
Joined: 15 November 07
From: Cluj-Napoca




Mereu romanii trebuie sa fie mai smecheri ca altii.Mereu trebuie sa fie la limita legii sau in afara ei.
Romanu' vrea folie in fata,sa nu-i vada nimeni moaca de smecher, chiar daca e ilegal.
Romanu' vrea roti pana in aripa chiar daca e ilegal sa pui alte dimensiuni decat is specificate in CIV, si apoi la linia de tramvai isi ia masina in spate si trece cu ea...
Romanu' merge cu farurile de ceata aprinse desi nu e ceata,numai asa ca e smecher si poate...
Si toate astea pe un parci din '92 toamna.
Asta e tara,astia is oamenii...Toti au drepturi,obligatii mai putine...

This post has been edited by azaghorth: 17 Oct 2017, 11:24


--------------------
Renault Megane III 1.9 dCi130 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aexaex
post 17 Oct 2017, 18:05
Post #198


Membru incepator


Group: Members
Posts: 59
Joined: 14 March 15
From: Bucuresti




Salut, legat de subiectul folie, chiar sunt interesat sa merg intr-un service autorizat RAR pentru a-mi aplica folie llumar cu 88% transparenta(evident pentru protectie UV). Chiar cei de la service mi-au spus ca nu se va aplica folia pana nu se masoara gradul de transparenta geam + folie si obligatoriu sa fie peste 70%. Din informatiile de la adresa http://www.rarom.ro/cs-uploads/RNTR%201.pdf pagina 80, inteleg faptul ca un politist nu ar avea de ce sa iti retina talonul atata timp cat esti in limita legala de peste 70% transparenta.
Cum poate decide agentul de circulatie ca ai mai putin de 70% atata timp cat ai hartia facuta de un service autorizat RAR?


--------------------
Renault Megane 2011 / 1.5 dCI dynamique 110CP / hatchback
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
solidconvert
post 18 Oct 2017, 07:25
Post #199


Donator


Group: Members
Posts: 3.247
Joined: 3 May 06
From: Bucuresti




Poti sa ai tu toate hartiile din lume!... agentul are un aparat care verifica gradul de transparenta. Daca nu este ok iti retine talonul chiar daca tu ai hartii care sustin altceva. Este foarte simplu! wink.gif


--------------------
. . .
Audi A4 B9 S-tronic TFSI...
Gîndirea corectă vine din experiență. Experiența, la rîndul ei, provine din gîndirea greșită.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aexaex
post 18 Oct 2017, 11:26
Post #200


Membru incepator


Group: Members
Posts: 59
Joined: 14 March 15
From: Bucuresti




am zis in postul anterior ca la service-ul ales de mine este autorizat RAR(verificat online pe rarom) si dispune de un aparat pentru masurarea gradului de transparenta. Tin sa mentionez ca eu nu fac parte din cei care doresc sa puna folie cu 15% vizibilitate si sa aiba hartii pentru folie de 88%. Doresc sa pun folie cu 88% vizibilitate si sa am peste 70% transparenta si sa fiu in legalitate dar pe partea cealalta sa nu dau de vreun domn dornic de bani si sa ma duca de nas ca nu am dreptate.
Rarom spune asa la raspunsul intrebarii mele:
"Buna ziua,

Pentru a fi conforme cerințelor referitoare la vizibilitate, geamurile autovehiculelor trebuie să îndeplinească următoarele condiții:

· Geamurile trebuie să fie omologate și să poarte marca de omologare în conformitate cu Regulamentul (CEE-ONU) nr.43 sau cu Regulamentul (CE) nr.661/2009. Condiția se consideră îndeplinită și de către geamurile care sunt omologate conform normelor SAE sau DOT.

· Geamurile aflate în câmpul de vizibilitate principal al conducătorului auto trebuie să asigure o transparență de cel puțin 70% (Câmpul de vizibilitate principal al vehiculului este format din parbriz, geamurile laterale față și luneta. În cazul în care vehiculul este dotat și cu oglindă laterală dreapta, luneta nu mai face parte din câmpul de vizibilitate principal).

· Pentru geamurile care nu fac parte din câmpul de vizibilitate principal nu există impusă o limită a gradului minim de transparență, însă dacă acestea au o transparență modificată față de cea stabilită prin marcajul inițial de omologare, se urmărește ca stratul aplicat ulterior să fie uniform și să nu creeze distorsiuni.

· Elementele sau procedeele de diminuare a transparenței geamurilor trebuie să fie certificate și marcate corespunzător, iar aplicarea acestora este permisă numai în ateliere autorizate, care sunt obligate să elibereze după montaj certificatul de conformitate (identifică tipul foliei, vehiculul și atelierul) și certificatul de garanție.

· Atenție la modificarea transparenței unui geam aflat în câmpul de vizibilitate principal al conducătorului auto și care deja are o transparență mai redusă încă din fabricație, întrucât rezultatul poate determina nerespectarea condiției de a se asigura o tranparență de minim 70%.

Lista de ateliere autorizate o găsiți la sediile R.A.R. sau pe internet la adresa: http://www.rarom.ro/?page_id=895

Prin urmare, deși modificarea transparenței geamurilor nu se inregistreaza in cartea de identitate a autovehiculului, la inspectia tehnica periodica se verifica eticheta ce contine marca de omologare a geamului precum si gradul de transparenta. Depasirea limitei impuse este motiv de respingere la ITP.

In ceea ce priveste reglementarile privind circulatia pe drumurile publice.....va rugam sa cititi Legea 49/08.03.2006, art.103, si Hotararea 1391/04.10.2006 art.148, pct.11, articole ce interzic aplicarea de folii ce restrang sau estompeaza vizibilitatea atat din interior cat si din exterior cu exceptia celor omologate si certificate.Prin urmare și la controlul in trafic puteti fi sanctionat daca depasiti limita impusa de legislatie.."


--------------------
Renault Megane 2011 / 1.5 dCI dynamique 110CP / hatchback
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aexaex
post 23 Oct 2017, 09:34
Post #201


Membru incepator


Group: Members
Posts: 59
Joined: 14 March 15
From: Bucuresti




S-a rezolvat. Nu se poate smile.gif Mi s-a masurat gradul de transparenta al geamurilor si este de 72%, iar cu folie ATC 88% scade gradul de transparenta sub 68% si nu se risca nici ei, nici eu.

This post has been edited by aexaex: 23 Oct 2017, 09:36


--------------------
Renault Megane 2011 / 1.5 dCI dynamique 110CP / hatchback
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
silvanu96
post 2 Apr 2018, 19:21
Post #202


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.798
Joined: 21 April 15
From: Ploiesti




Stie cineva ceva de astia?
www.race-chip.ro
Majoritatea feedback-urilor de afara sunt in germana... puah.


--------------------
Renault Megane 3 2009 Hatch 1.5 dCI 78kw - PH__CSR
Duster Laureate 2016, 1.5dci 4wd.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Driverdan_2005
post 10 Apr 2018, 10:12
Post #203


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 16 April 17




QUOTE(silvanu96 @ 2 Apr 2018, 19:21)
Stie cineva ceva de astia?
www.race-chip.ro
Majoritatea feedback-urilor de afara sunt in germana... puah.
*


stai cuminte cu aia.
e doar o rezistenta asezata frumos intr-o cutie care pacaleste senzorul de temperatura al motorinei.
astfel senzorul zice ca motorina ta e mai rece si injecteaza mai multa. si normal ca si motorul trage mai bine. dar la motoarele cu filtru de particule sigur vor exista probleme. nici o cutie nu poate interveni in softul masinii.


--------------------
Renault Megane 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jambon
post 24 Jul 2018, 22:25
Post #204


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 16 August 12




Vă Salut. Cum se numesc / gasesc aceste ornamente în bara fata cele incercuite cu galben.va Mulțumesc. Dacă are cineva la vânzare sa mi lase msj.
Mulțumesc !!

/

Attached thumbnail(s)
2018_07_24_23.20.00.jpg ( Size: 942.81k ) Number of downloads: 271


--------------------
Nimeni Nimeni 44
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
silvanu96
post 25 Jul 2018, 10:17
Post #205


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.798
Joined: 21 April 15
From: Ploiesti




Se numesc asa: 8201210840
Din pacate nu mai sunt disponibile in retea. Dar le mai gasesti la lichidari stocuri pe ebay. Eu de acolo le-am luat, un depozit de prin Spania.


--------------------
Renault Megane 3 2009 Hatch 1.5 dCI 78kw - PH__CSR
Duster Laureate 2016, 1.5dci 4wd.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jambon
post 25 Jul 2018, 23:00
Post #206


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 16 August 12




Ok.merci !!


--------------------
Nimeni Nimeni 44
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages « < 5 6 7
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 00:53
Dacia