Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

13 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Starea Drumurilor - Banat

disaster
post 27 Jun 2006, 00:01
Post #31


Membru cu detector de radar


Group: Members
Posts: 367
Joined: 31 May 04
From: UE - Bucharest




Bun. M-am intors din calatorie si sunt total dezamagit de drumurile din banat (care mai bine nu ar exista asa macar nu ai avea de ce sa te oftici).Am plecat pe relatia Bucureti-Pitesti-Slatina-Craiova-Turnu-Severin-Orsova-Caransebes-Lugoj. Pana la Turnu-Severin drumul excelent, de la Turnu la Orsova circulabil, dar de la Orsova la Caransebes imi venea sa cobor sa iau masina in spinare asta in conditiile in care ma doare la 14 metrii de bucsaraie pt. ca oricum intr-o saptamana imi expira revizia si trebuie sa schimb cam toate bucsile, iar Caransebes-Lugoj din nou circulabil.
La intoarcere am ales varianta Lugoj-Caransebes-Hateg-Petrosani-Voineasa-Rm-Valcea-Pitesti-Bucuresti. Cransebes-Hateg e circulabil, la 100 km/h cam ai emotii de la drumul de beton plin de crapaturi si denivelat dar merge, Hateg-Petrosani e chiar foarte bun drumul cu exceptia podurilor (care sunt destul de multe) la care se lucreaza acum, Petrosani -Voineasa este un drum pe care chiar nu vi-l recomand ca drum( serpentine multe, drumul foarte ingust, cam 1 banda, o portiune de aproximativ 10 km neasfaltata cu multe santuri facute de ploaie), dar in schimb vi-l recomad ca traseu turistic pentru peisajele extraordinare si salbaticia nederanjata de nimeni( de la Petrosani la Voineasa am intalnit cam 10 masini). Mai departe drumul este din nou ok, chiar foarte bun.


--------------------
Renault Latitude 2011
Life sucks. Enjoy
Viteza nu ucide, oprirea brusca da.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulgsm
post 27 Jun 2006, 22:02
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 10 November 04




Drumul Lugoj - Buzias - Timisoara stie cineva cum este ?


--------------------
Renault Megane 2 2005, 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cipman
post 27 Jun 2006, 22:10
Post #33


Membru autentic


Group: Moderatori
Posts: 1.698
Joined: 3 March 05




Da si tu un search pe forum dupa Buzias. Gasesti vreo 10 relatari numai de anul acesta.


--------------------
Megane II.1 Estate Priv 1.6 16V 2005, gri D69, clima+scaune
Va rog, fara intrebari tehnice prin PM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 28 Jun 2006, 20:51
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Genul asta de intrebare e de-a dreptul nesimtire, parerea mea... Cred ca sunt macar 100 de posturi legate de faimosul Lugoj-Timisoara, si macar 30 pe Buzias...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
grecia
post 3 Jul 2006, 07:36
Post #35


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 24 June 06




Poate cineva sa dea detalii despre ruta Oradea Calafat, prin Timisoara, multumesc anticipat


--------------------
nu am masina nu am masina nu am masina - nu am masina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulgsm
post 3 Jul 2006, 16:10
Post #36


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 10 November 04




@ursul-alb sunt posturi dar VECHI! Pe mine ma intereseaza de data mai recenta! (cu ce ma ajuta ca in toamna lui 2005 drumul era bun iar eu voi avea drum pe acolo sap. viitoare?) Si sincer nu cred ca e o intrebare nesimtita! Sunt altele mult mai nesimtie....


--------------------
Renault Megane 2 2005, 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 3 Jul 2006, 16:49
Post #37


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




Hai, gata, calmati-va...
Poate cineva sa ne spuna o stare actualizata a drumului respectiv?


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Smeagol
post 3 Jul 2006, 17:01
Post #38


Membru ...


Group: Members
Posts: 238
Joined: 18 November 05
From: Timisoara




Care anume ?

Lugoj - Buzias - Timisoara: la intrare in Lugoj este o portiune nashpa. Drumul de Buzias este practicabil - nu e nemaipomenit dar e OK.

Timisoara - Arad (OK, aglomerat, periculos) - Oradea (practicabil).



--------------------
Dacia Logan Ambition 2006, 1.6 MPI - TM 10 ???
"Ai grija ce-ti doresti. S-ar putea sa capeti."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cipman
post 11 Jul 2006, 12:50
Post #39


Membru autentic


Group: Moderatori
Posts: 1.698
Joined: 3 March 05




Am fost pe DJ 682 in portiunea Arad-Sannicolau Mare. Dezastru. Viteza maxima: 90 km/h pe primii kilometri de langa Arad. In rest: max. 70 km/h. Pe o portiune de 2-3 km e pietruit. Pietruit urat, Vmax = 30 km/h. Nu (mai) are gauri, a fost reparat. Problema mare e ca drumul e valurit cam in genul valurilor care se creaza la semafor. Suma portiunilor in care drumul se poate considera drept bun e de cca 5-6 km. Eu il pun la categoria "drumuri practic impracticabile" tongue.gif

Am venit de la Timisoara catre Bucuresti pe traseul clasic desi stiam ca e rau. Au insistat ai mei s-o luam p-acolo sustinand ca nu i-am dus niciodata desi eu sunt de alta parere. Ma rog... Mi-am luat inima in dinti si mi-am umplut habitaclul cu o maxima doza de rabdare si voie buna si am purces la drum.
Vreau sa zic ca mi-era rusine ori de cate ori depaseam o masina cu numar strain (nu ma refer la cele aduse de romani) si vedeam cum isi rup bunatate de masina pe drumurile patriei (la fel ca si mine dealtfel dar eu macar am facut-o in cunostinta de cauza).

Concluzia mea e urmatoarea, ca sa n-o mai lungesc:
- Timisoara-Recas-Lugos-Dr. Tr. Severin-Craiova: impracticabil in totalitate, cu exceptia unei portiuni de langa Dr.Tr Severin refacuta prin Sapard si a altor mici bucatele de max. 1 km care nu insumeaza mai mult de 20 km (adica apa de ploaie)
- Craiova-Pitesti-Buc: drum bun, cu exceptia catorva km (sa zicem 10) de pe A1 de care stie toata lumea.

Asa ca, pt. mine cel putin, Oltenia e rupta de Banat. Singura varianta de a ajunge la Timisoara este pe traseul Pitesti-Sibiu-Arad-Timisoara.

Cu drumul asta cred ca am scurtat viata anumitor elemente ale puntilor cu 5-10 mii km.


--------------------
Megane II.1 Estate Priv 1.6 16V 2005, gri D69, clima+scaune
Va rog, fara intrebari tehnice prin PM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 11 Jul 2006, 13:38
Post #40


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




si Lugoj-Caransebes e impracticabil? Cand am trecut dupa Pasti era ok. Bun, cu unele gropi si denivelari, dar de departe peste Lugoj-Tm sau Caransebes-Herculane (de acum 1 an).



--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cipman
post 11 Jul 2006, 14:30
Post #41


Membru autentic


Group: Moderatori
Posts: 1.698
Joined: 3 March 05




Lugoj-Caransebes e "oarecum" mai practicabil. In sensul ca dai 1-2 km mai buni dupa care 2-3 km mai rai. Gropile au fost astupate dar e denivelat si n-ai cum sa-ti iei ochii de la asfalt si sa mergi avand grija doar de trafic. Tot trebuie sa mai ocolesti cate ceva si sa franezi zdravan pe ici pe colo. S-apoi chiar daca ar fi fost perfect n-ar fi fost de folos pt. ca n-ai pe unde ajunge la nici unul din capete ca sa profiti de el.


--------------------
Megane II.1 Estate Priv 1.6 16V 2005, gri D69, clima+scaune
Va rog, fara intrebari tehnice prin PM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulgsm
post 20 Jul 2006, 15:07
Post #42


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 10 November 04




Drumuri de evitat:

Dr. Turnu - Severin - Lugoj (rusine ca este drum european)!

Lugoj - Timisoara (doar daca nu aveti de ales). La drumu' asta se lucreaza de 4 ani si inca nu s-au terminat lucrarile. Partea proasta e ca l-au lasat sa se degradeze la MAXIM si dupa aia au inceput (si nu au mai terminat) sa lucreze la el. Sunt portiuni valurite iar... ''valurile'' de asfalt ating in unele locuri si 30-40 de cm!

Incredibil!!!!


--------------------
Renault Megane 2 2005, 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fanu
post 29 Jul 2006, 08:31
Post #43


Membru


Group: Members
Posts: 189
Joined: 25 October 04
From: Bucuresti




Bai nene... am fost pana la Resita si inapoi.

Intre Orsova si Caransebes am reusit performanta de a indoi o janta de aliaj intr-una din minunatele gropane din zona Domasnea. Am vazut drumuri comunale care sunt mai bune decat portiunea asta.

Caransebes-Resita = drum foarte bun. Daca era un pic mai lat as fi zis ca e excelent.

La intoarcere, din mila fata de Megane, m-am intors prin Anina - Bozovici - Mehadia. Drumul e bunicel, ingust si usor valurit. Oricum e o varianta mai buna decat Domasnea. Pro: peisaje superbe, salbaticie. Contra: GSM, no signal.


--------------------
Megane II.2 Bicorp Confort Expression 1.5 dCi 100 - Bleu Extreme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
s_j_teo
post 29 Jul 2006, 09:32
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 626
Joined: 16 July 06




Atentie! Drumuri proaste in banat Timisoara -Lugoj recomand Timisoara Buzias-Lugoj mai lung dar ajungeti cu masina intreaga.
De evitat Lugoj-Ilia-Deva plin de gropi.
Lugoj-Caransebes acceptabil
Caransebes-Herculane-Orsova-Severin plin de gropi
La drumurile aste lucreaza un antreprenor grec care este vai de mama lui nici utilaje nu are nici oameni este la drumul Timisoara-Lugoj in intarziere 2 ani radmasa.gif
Ce sa facem noi banatenii daca nu am avut un ministru al transporturilor din zona mergeti in moldova sa vedeti ce drumuri brici au Mitrea stie de ce biggrin.gif
Rusine intrare in tara dinspre occident este lasata ca vai de capul ei dar noi facem autostrada Bucuresti-Constanta dar pana acolo turistul din vest cum dracu ajunge?Ca pana ajunge acolo pleaca inapoi de unde a venit si nu mai calca pa aici.
Dca aveti nevoie de mai multe informatii astept poate va pot ajuta!
Bafta la toti care ne traverseaza judetul plin de gropi.


--------------------
Skoda Octavia 3 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 29 Jul 2006, 15:59
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




QUOTE(s_j_teo @ 29 Jul 2006, 10:32)
Atentie! Drumuri proaste in banat Timisoara -Lugoj recomand Timisoara Buzias-Lugoj mai lung dar ajungeti cu masina intreaga.

Tin sa te anunt ca masurat din centrele celor 2 orase drumurile sunt cvasi egale; ba chiar cel prin Buzias e mai scurt cu vreo 3 km

QUOTE(s_j_teo @ 29 Jul 2006, 10:32)
De evitat Lugoj-Ilia-Deva plin de gropi.

Daca tu gasesti vreo groapa pe cei 25 de km dintre Ilia-Deva, promit ca vin eu acum sa o acopar... ca sa nu mai zic ca intersectia e la Sacamas...

QUOTE(s_j_teo @ 29 Jul 2006, 10:32)
Ce sa facem noi banatenii daca nu am avut un ministru al transporturilor din zona mergeti in moldova sa vedeti ce drumuri brici au Mitrea stie de ce biggrin.gif

Eu as spune sa-ti lasi frustrarile (sper ca ai scris Moldova cu m mic din graba sau din nepricepre...) la o parte si sa nu invidiezi prea mult Moldova... in afara de E85 (si continuarea pe E583 pana la Iasi) care prin cine stie ce miracol a fost facut in mod profesionist, situatia celorlalte drumuri e jalnica; a se vedea toate drumurile care duc spre Transilvania, dintre care numai cel prin Oituz e cat de cat rezonabil; sau era, ca ultimul an a lasat urme.

Singurul oras din Moldova care a benficiat de pe urma clicii pesediste a fost Bacaul, care i-a dat pe marii frati Sechelariu si unde s-a turnat asfalt cat in toata Moldova la un loc.

PS: tind sa cred ca totusi te exprimi mai greu, sau ai dificultati cu limba romana, mesajul uneori e neinteligibil...

Ca sa nu acuzi doar drumurile nationale, uita-te la felul in care se lucreaza in Timisoara (direct la Primaria domnului Ciuhandu) la poduri si la liniile de tramvai si o sa gasesti raspuns la unele dintre intrebarile tale...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
s_j_teo
post 29 Jul 2006, 16:43
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 626
Joined: 16 July 06




Ca sa sati mai linistit sa stii ca sunt nascut la Piatra-Neamt dar locuiesc de 34 de ani in Timisoara si cand am scris am vorbit in cunostinta de cauza.Mai am neamuri la Piatra-Neamt si drumurile sunt mai bune ca in banat.
Daca ai fi citit cu atentie ai fi vazut ca si banat am scris cu litera mica si cat priveste coerenta mea in exprimare sa stii ca sunt si coerent si cu ceva scoala asa ca lasa asta la altii, eu nu am jignit pe nimeni si nu accept sa fiu jignit.
Cat priveste liniile de tramvai totul este perfect sau obtinut fonduri U.E si este o lucrare necesara si care nu are cum sa dureze o luna.Sunt schimbate toate liniile de tramvai din oras plus reteaua de canalizare care merge pe sub liniile de tramvai.
Daca ar incepe o lucrare asemanatoare in Iasi credeti ca se termina mai repede?
Si repet banii de pe taxe de drum care se colecteaza in Timis sunt trimisi la Bucuresti asa cum fac si alte judete si apoi impartim egal sau chiar mai egal pentru unii.Daca ar fi descentralizare alta ar fi situatia.


--------------------
Skoda Octavia 3 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vsebas
post 29 Jul 2006, 17:17
Post #47


spawn


Group: Members
Posts: 297
Joined: 29 July 05
From: Timisoara




s_j_teo vreau sa te intreb daca stii cum e drumul pe ruta Timisoara-Lipova-Deva-Sibiu-Brasov-Sinaia-Ploiesti-Urziceni-Slobozia-Tandarei-Harsova-Ovidiu_Constanta
sau altcineva daca stie.

Sau pe portiuni.

Multumesc

This post has been edited by vsebas: 29 Jul 2006, 17:17


--------------------
Dacia Duster 1.5 dci, / ex Logan 1.6 MPI 2005 Ambition / 2012, Laureate - TM
People are simply not predictable
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 29 Jul 2006, 17:35
Post #48


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




N-am mai circulat pe Timisoara-Lipova de vre-un an. Drum prost, mai ales de la Fibis incolo. Ce sa mai vorbim de drumurile din Lipova! Vezi ca era un topic cu un coleg de forum care a venit s-o vada pe Shakira, l-am sfatuit sa mearga prin Arad, dar a vazut la Lipova indicatorul spre Timisoara si s-a dus... si si-a luat teapa.
Asa ca iti propun Timisoara-Arad-Deva-...

Daca totusi nu vrei prin Arad, eu zic Timisoara-Buzias-Lugoj-Deva. L-au asfaltat si hunedorenii, e cam valurit, dar nu cu gropi. Am mers saptamana trecuta, e acceptabil, nu-ti rupi masina. Pana la Orastie drum ok, dupa... nu stiu, cum ti-o fi norocul.

This post has been edited by Illusi0n: 29 Jul 2006, 17:37


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kaspersky
post 29 Jul 2006, 23:33
Post #49


maistru Zen


Group: Members
Posts: 1.063
Joined: 23 April 03
From: Cluj-Napoca




Orastie - Sibiu ok


--------------------
KIA Cee'd SW 1.6 GSL Base 2008
"Să fii patriot în România înseamnă să puți a iesle în timp ce constați că toate celelalte popoare ne sunt inferioare."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
s_j_teo
post 30 Jul 2006, 00:01
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 626
Joined: 16 July 06




Nu recomand Timisoara- Lipova drum prost.Mai O.K. ar fi Timisoara- Arad-Deva-Sibiu-Brasov-Sinaia ETC drumul este bun poate pe unele portiuni ex valea prahovei poate fi aglomerat in rest nu sunt probleme.Iti doresc drum bun! Si concediu placut banuiesc ca este vorba de un concediu la mare nu?


--------------------
Skoda Octavia 3 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulica
post 30 Jul 2006, 07:15
Post #51


Membru autentic


Group: Validating
Posts: 760
Joined: 2 August 05
From: Bucuresti




@grecia: Te manânca sa mergi prin RO?
Iesi neica pe la Nadlac vezi cum te descurci prin Ungaria si intri in Serbia pe la Subotica, dupa Beograd lânga Paracin faci stânga, si intri in Bulgaria pe la Zajecar. Dupa aia daca vrei sa treci prin Vidin bine daca nu mai vezi tu.
Uite si un link:

http://www.mfa.gov.yu/Facts/Map/index.html

Drum bun
P. S. Daca vrei s-ajungi la Grecili de ce n-o tai din Serbia direct prin Macedonia fara Bulgaria?

This post has been edited by paulica: 30 Jul 2006, 07:56


--------------------
Pegas 22 2006 - TL 11 PAA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
walleye
post 31 Jul 2006, 11:10
Post #52


Membru


Group: Banned
Posts: 159
Joined: 28 June 05
From: Timisoara




@s_j_teo

am fost eu acum doua saptamini pe acolo si e suficient de bun ca sa merite. prin arad lungesti cu vreo 50 de kilometri, varianta timisoara-buzias-lugoj-faget-sacamas-deva ai parte de drumuri mediocre spre proaste pina la sacamas adica vreo 15 kilometri de deva, pe aici dupa 40 de kilometri esti pe DN7 si aia 40 de kilometri sint suportabili zic eu, ochii beliti dupa gropi in padure la pischia si idem intre alios si neudorf, unde e si o portiune cu piatra cubica. daca-l stii bine, ajungi in 45 de minute la lipova. personal consider ca asta-i varianta optima pentru timisoara - deva, compromisul ideal intre timp, distanta si rupt masina.


--------------------
Alco Century 628 - Monon 404
nu hraniti moderatorii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 11 Aug 2006, 12:15
Post #53


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




Circulat de la Viena la TgJiu (31.07.06) pe ruta Viena-Budapesta-Szeged-Cenad-Tim-Buzias-Lugoj-Caransebes-Hateg-Petrosani-TgJiu.
Cenad-Tim: foarte bun, ca de obicei.
Tim: ceva mai bun ca ultima data, dar tot destul de dificil: gropi, trafic, drum in lucru, etc...
Tim-Buzias-Lugoj: bun; asa cum spunea cineva anterior, drumul e valutir, dar n-are gropi.Am facut cam 1h de la iesirea din Tim pana la iesirea din Lugoj, cu oprire pentru necesitati fiziologice si alimentat cu tot.
Lugoj-Caransebes : rezonabil.
Caransebes-Hateg (surpriza) : foarte bun drumul; gropile de la iesirea din Caransebes acoperite (vreo 3km); de la ultima localitate inainte de vf. (Vama Marga, parca) si pana la Sarmisegetuza (vreo 20km +) drum nou, foarte bun, foarte plan, etc... (permite viteze mari)
Hateg-Petrosani, reparat in mare parte (80%) si inca se lucreaza
Petrosani-TgJiu: rezonabil, mai bun decat caransebes-lugoj.


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulica
post 14 Aug 2006, 10:52
Post #54


Membru autentic


Group: Validating
Posts: 760
Joined: 2 August 05
From: Bucuresti




Am o intrebare: Mai stie cineva ceva de Craiova-Severin-Orsova-herculane-Caransebes?


--------------------
Pegas 22 2006 - TL 11 PAA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 14 Aug 2006, 11:44
Post #55


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




acum 1,5 luni aprox.

Craiova - Severin = bun, foarte bun, portiuni in lucru (2 3 semafoare) dar se poate merge lejer

Severin - Orsova = ok, bun

Orsova - Herculane = groaznic

Herculane - Caransebes = cel putin primii 20 km groazici


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
walleye
post 14 Aug 2006, 14:21
Post #56


Membru


Group: Banned
Posts: 159
Joined: 28 June 05
From: Timisoara




simbata:

timisoara - lipova: au fost astupate 99% din gropi, au mai ramas citeva de saminta prin pischia la padure, inca exista portiunea cu piatra cubica. cu foarte mici exceptii se poate circula cu 70 afara (am vazut si indivizi care mergeau cu suta dar probabil cu masina firmei sau de inchiriat) si 50 in localitate lejer.

timisoara - lugoj prin buzias: s-au mai reparat ceva gropi la intrarea in lugoj, plin de politie in sate (in fiecare).
lugoj - intersectia dn7 spre deva (sacamas): fara gropi cu valuri, pe portiuni foarte bun (iesirea din lugoj, de la ohaba incolo). idem, politia prezenta in forta.


--------------------
Alco Century 628 - Monon 404
nu hraniti moderatorii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 14 Aug 2006, 17:39
Post #57


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




sigur nu era timisoara-lugoj prin recas? Eu am trecut prin Buzias acum 2 saptamani si nu era picior de politie. Doar Loganuri de la Politia Rurala.


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulica
post 14 Aug 2006, 21:08
Post #58


Membru autentic


Group: Validating
Posts: 760
Joined: 2 August 05
From: Bucuresti




Mersi Andrei. Am inteles ca de la Caransebes la Hateg e bun.


--------------------
Pegas 22 2006 - TL 11 PAA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DeusX
post 14 Aug 2006, 21:15
Post #59


Pilsener


Group: Members
Posts: 241
Joined: 19 March 06




Am fost si eu prin 15 iulie pe ruta TM-Buzias-Lugoj si drumul e OK. Primii 20-30 KM sunt chiar foarte buni, drepti, mergi 150 daca chiar vrei, fara consecinte asupra masinii, apoi intri pe drum valurit dar fara gropi.
Poiliti este, in special pe tronsonul TM-Albina (daca e weekend si soare) si aproape de intrarea in Lugoj.


--------------------
- - - - -
Qashqai 1.3 140 (2018)
Micra 1.0 100 (2018)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
walleye
post 15 Aug 2006, 08:50
Post #60


Membru


Group: Banned
Posts: 159
Joined: 28 June 05
From: Timisoara




@sandman_

nene, inca nu-s asa de senil incit sa confund drumurile.


--------------------
Alco Century 628 - Monon 404
nu hraniti moderatorii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
13 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 11:17
Dacia