Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

105 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Faze de laudat, Intr-o tara de .....

geocosma
post 21 Oct 2008, 14:39
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 207
Joined: 22 June 05
From: Bucuresti




Tot prin zona Moldovei (pe traseul Focsani-Tecuci-Vaslui-Iasi; nu mai stiu exact zona) am avut si eu acum o saptamana, pe vreo 30km, coleg de drum un Touareg cu nr. de MAI. Nu forta depasiri, nu era agresiv in condus, dar nici nu tinea strict limitele de viteza (le depasea, dar nu in mod exagerat). Nu a folosit deloc posibilele stoboscoape rosu-albastre pe care cred ca le avea in dotare si s-a angajat in depasiri doar cand traficul permitea efectuarea manevrei in siguranta. Il pierdusem la un moment dat (adica ma depasise si era in fata) insa l-am prins intr-un sat, unde a tras pe dreapta langa o alta masina de MAI. Oricum, traficul era destul de fluent.

Edit: Da, avea numar MAI-xxxxx. Cred ca nu se grabea, era in orele de serviciu.

This post has been edited by geocosma: 21 Oct 2008, 14:41


--------------------
Renault Megane Estate II.1 - 2005 - 1,6 16V 115 CP - Confort Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 21 Oct 2008, 14:40
Post #62


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




QUOTE(semit @ 21 Oct 2008, 14:29)
o fi fost nascut in luna Mai tongue.gif
*





Sorry A l e x dar am vazut postul asta si nu am stiu despre ce este vorba..

Le : Oricand..oriunde.. tongue.gif cu placere...

This post has been edited by MHY: 21 Oct 2008, 14:43


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 21 Oct 2008, 14:42
Post #63


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Dai o shaorma si te iert tongue.gif


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Johnny78
post 21 Oct 2008, 15:08
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.816
Joined: 14 February 08
From: Bucuresti, Jud. Bacau




QUOTE(A l e x @ 21 Oct 2008, 15:26)
Lucman : Pai asta e si ideea topicului. Sa semnalam si noi putinele faze normale in tara asta de rahat anormala. De obicei cine are numere MAI e cam regele soselelor, la noi, si m-a surprins acest om cat de civilizat putea fi, spre deosebire de altii cu masini normale si numere normale.

Johnny78 : Peste tot e la fel, nu numai intre Rm. Sarat si Focsani. Probabil ai asistat la un eveniment mai neplacut pe acolo de ti-a afectat obiectivitatea, dar tara e aceeasi cam peste tot cand vine vorba de cum se circula, si DN2 e chiar un drum ok.
*




Nu are ce obiectivitate sa imi afecteze.
Eu merg pe drumul ala cel putin o data pe luna de vreo 3 ani incoace ca e drumul spre urbea natala. sunt satul de el ca de mere acre
stiu ca e la fel peste tot mai ales in perioada asta, a culesului, dara aia parca sunt mai..."deosebiti" smile.gif


--------------------
Renault Laguna 2.0 1994/Business - BC 99 AEB
De cand am Renault, ingerul meu pazitor si-a luat Lamborghini. Vai de aura lui!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 22 Oct 2008, 00:03
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




QUOTE(Adila16 @ 20 Oct 2008, 23:34)
Faina ''bestie'' ai in curte, nenea!...
Si asta e o faza de laudat (a matale): ca ''tii'' masinuta impecabila!...Bravo!
*


Multumim,coane Adila!Madam, io,si ariciu'!Sa-ti spun ca la scoala unde "functioneaza" sotia mea parcheaza R5-ul intre 2 Megane-uri stralucitoare? blush.gif In plus,mai apare(din cand in cand) si o Laguna!Cred ca-i masina unui elev de la seral.Gri-antacit,"trantita",lunga,lata si "botoasa"! Faina de nu capeti gaz!! wub.gif wub.gif

QUOTE(Johnny78 @ 21 Oct 2008, 00:29)
Intr-adevar.
La mai multi KM cu "gandacelul".
*


Multzamim-fain,coane Johny! Asemenea si matale! smile.gif

Ca sa revin(totusi) on-topic...
Azi am gasit o "portiune" de Romanie in care am putut merge cu 190 de km/h!!Azi dimneata la ora 9 am intalnit o portiune de drum(lunga de cativa km)intre Arad si Tinca cu asfalt ca-n palma!!Eram 5 persoane in masina mea si in rest eram singura masina pe acel drum!Alimentasem la OMV in Timisoara si, "brucs" ,s-a "umflat rânza" in mine!Am dat "una-napoi" adica 5-4 si am "lipit" pedeala neamtzului de podea!Nu am mai auzit de azi-primavara cum "canta" turbina cand pe bord am 5000/rpm!Pfuaa ce s-a bucurat neamtzu'!A bagat "curu-n asfalt" si a inceput sa mugeasca!Cand am atins(un pic!!) 190 m-a batut tata pe umar si mi-a spus ca daca acul "vitezometrului" atinge 200 i se sparge proteza-n gura la halu' in care strangea din masele blush.gif Puii mei!Uitasem ca nu-s singur in masina!!Io nu-s de laudat(recunosc!! blush.gif ) da' drumul ala-i de toata lauda!Padurea-n stanga,campia-n deapta si Biharia-n zare! wub.gif

This post has been edited by marian-j: 22 Oct 2008, 02:18


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Johnny78
post 22 Oct 2008, 00:20
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.816
Joined: 14 February 08
From: Bucuresti, Jud. Bacau




Si tu, alta figura de om. smile.gif
Pai tu cu parintii in masina faci scamatorii din astea?
Zii mersi; eu imi iau capace de la maica-mea cand sar de 150.
Asta daca nu doarme in scaunul din dreapta, in care caz ma dau si eu la acceleratie... smile.gif


--------------------
Renault Laguna 2.0 1994/Business - BC 99 AEB
De cand am Renault, ingerul meu pazitor si-a luat Lamborghini. Vai de aura lui!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 22 Oct 2008, 02:03
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




Io si "gura" gura mea aia mare! blush.gif


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 23 Oct 2008, 16:08
Post #68


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




QUOTE(marian-j @ 22 Oct 2008, 00:03)
Multumim,coane Adila!Madam, io,si ariciu'!Sa-ti spun ca la scoala unde "functioneaza" sotia mea parcheaza  R5-ul intre 2 Megane-uri stralucitoare? blush.gif In plus,mai apare(din cand in cand) si o Laguna!Cred ca-i masina unui elev de la seral.Gri-antacit,"trantita",lunga,lata si "botoasa"!  Faina de nu capeti gaz!! wub.gif  wub.gif
Multzamim-fain,coane Johny!  Asemenea si matale! smile.gif

Ca sa revin(totusi) on-topic...
Azi am gasit o "portiune" de Romanie in care am putut merge cu 190 de km/h!!Azi dimneata la ora 9 am intalnit o portiune de drum(lunga de cativa km)intre Arad si Tinca cu asfalt ca-n palma!!Eram 5 persoane in masina mea si in rest eram singura masina pe acel drum!Alimentasem la OMV in Timisoara si, "brucs" ,s-a "umflat rânza" in mine!Am dat "una-napoi" adica 5-4 si am "lipit" pedeala neamtzului de podea!Nu am mai auzit de azi-primavara cum "canta" turbina cand pe bord am  5000/rpm!Pfuaa ce s-a bucurat neamtzu'!A bagat "curu-n asfalt" si a inceput sa mugeasca!Cand am atins(un pic!!) 190 m-a batut tata pe umar si mi-a spus ca daca acul "vitezometrului" atinge 200 i se sparge proteza-n gura la halu' in care strangea din masele blush.gif Puii mei!Uitasem ca nu-s singur in masina!!Io nu-s de laudat(recunosc!! blush.gif ) da' drumul ala-i de toata lauda!Padurea-n stanga,campia-n deapta si Biharia-n zare! wub.gif
*


Serios acum, eu credeam ca la varsta lu' matale, nu mai faci astefl de cascadorii. Stii, poate te superi ca ti-am zis asta, da' noi, cei de pe forum, nu vrem sa scapam de tine, asa ca mai gandeste-te inainte sa faci din astea.


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Johnny78
post 23 Oct 2008, 17:53
Post #69


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.816
Joined: 14 February 08
From: Bucuresti, Jud. Bacau




in orice caz, e de laudat faptul ca mai exista si asa ceva prin romania, adica drumuri unde nu iti rupi totul pe sub masina


--------------------
Renault Laguna 2.0 1994/Business - BC 99 AEB
De cand am Renault, ingerul meu pazitor si-a luat Lamborghini. Vai de aura lui!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 23 Oct 2008, 20:49
Post #70


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




Pai mai "refulez" si io din cand in cand,moshule! blush.gif Ma incanta de mor cum "fluiera" saracia aia de turbina cand o calc pe coada! wub.gif
Prefer,totusi, "sa ma dau in stamba" cand nu ma vede nima(ma rog,exceptand ocupantii masinii)decat sa ma dau cocosh prin oras.Recunosc faptul ca nu-s complet maturizat si mai fac si cate o nefacuta!Asta e.Mai scap si eu vaca-n lucerna!


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
NadaLina
post 23 Oct 2008, 22:21
Post #71


Membru


Group: Members
Posts: 161
Joined: 11 July 07
From: constanta




QUOTE(marian-j @ 22 Oct 2008, 01:03)
Azi am gasit o "portiune" de Romanie in care am putut merge cu 190 de km/h!!Azi dimneata la ora 9 am intalnit o portiune de drum(lunga de cativa km)intre Arad si Tinca cu asfalt ca-n palma!!Eram 5 persoane in masina mea si in rest eram singura masina pe acel drum!Alimentasem la OMV in Timisoara si, "brucs" ,s-a "umflat rânza" in mine!Am dat "una-napoi" adica 5-4 si am "lipit" pedeala neamtzului de podea!Nu am mai auzit de azi-primavara cum "canta" turbina cand pe bord am  5000/rpm!Pfuaa ce s-a bucurat neamtzu'!A bagat "curu-n asfalt" si a inceput sa mugeasca!Cand am atins(un pic!!) 190 m-a batut tata pe umar si mi-a spus ca daca acul "vitezometrului" atinge 200 i se sparge proteza-n gura la halu' in care strangea din masele blush.gif Puii mei!Uitasem ca nu-s singur in masina!!Io nu-s de laudat(recunosc!! blush.gif ) da' drumul ala-i de toata lauda!Padurea-n stanga,campia-n deapta si Biharia-n zare! wub.gif
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
da sincer tatal tau are inima buna(sanatoasa)nenea marian mare figura de om esti

173.gif bre mos care varsta? ce are varsta cu faptul ca iti place putin viteza si ca vrei sa simti putina adrenalina?
mos vrei sa spui ca.... vrei sa il vezi pe nenea marian conducand ca "babonetii"aia de 80-90 de ani cu 40km/h si pe banda a 2 ? wink.gif

apropo de drumuri ca in palma am mai gasit o super bucata de drum wub.gif ~12km in jud tulcea si stupoare e drum judetean(drumul spre lunca)

dry.gif felicitari celor de la drumuri ....se reface drumul constanta tulcea care de altfel era un drum comunal-gropist cu statut de drum national doh.gif

This post has been edited by veronik: 23 Oct 2008, 22:23


--------------------
Renault Symbol 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adila16
post 23 Oct 2008, 22:46
Post #72


mecanic aero (sau aerian?)


Group: Members
Posts: 848
Joined: 14 October 06




Bre, nene marian, io, unul si personal, te-nteleg al naibii de bine!
Din cand in cand ma mai apuca si pe mine ''basmutiile'' si-i dau branci peste 3500 la acul turometrului de pe bordul Kurulinei tatii...
Nu mai tarziu decat azi dimineata cand am tulit-o iute-iute spre Kogalniceanu...Am infipt detectorul de radar in parbriz, am ''scris'' pe display la rubricuta ''cruise control'' valoarea de 130 si am purces la a-nghiti kilometrii potecutei denumite A2 - Autostrada Soarelui...Buuun. Pan-acilea, nimic notabil. Insa, trecut de giratoriul de la Fetesti, dupa ce-am ajuns cu levierul intr-a cincea pozitie ''avant'', m-am lansat usurel cu acceleratorul spre podea, urmarind acul rosu si durduliu al turometrului cum se ''scoboara'' vertiginos catre valoarea de 5 miare.
In mansarda personala, cea datorita careia nu-mi ploua in gat, a aparut refrenul Holograf-ului: ''sunt singu-ur pe drum / acum...'' In afara unei "Savarine'' desucheate si fumegatoare, n-a mai fost nimeni pe portiunea de sosea pana in Cernavoda...
Kurulina lasase kuru' jos, concomitent cu burta pe asfalt si zburda vioaie: 188 kmh, pe gps...
Trebuia sa-i ''desfund'' injectoarele Kurulinei, nu?...Si, totodata, sa-i ''scutur'' catalizatorul
Recunosc, si mie mi-era dor de senzatia ''omusorului'' care inoata in adrenalina!
Plus ca trebuia sa profit de gradul major de neocupare a soselelor, lucru destul de rar intalnit in ultima perioada!...Si neocuparea, si profitatul!... smile.gif

Aspectul de lauda in toata relatarea asta este ca putinii participanti la traficul dobrogean de 4 dimineata stiau sa foloseasca luminile farurilor. Faza de drum pana cand sesizau alte faruri din sens opus, comutare prompta pe faza de intalnire si revenirea la cea de drum numai DUPA ce masina din sens opus se putea observa in retrovizorul lateral. Ca la cartea veche (''regretul'' nr. 328/1966 revizuit si adaugit in 1984), nu alta!...
Sper ca maine in zori sa am parte de aceeasi colegi de trafic...Si mai sper sa nu sper degeaba... smile.gif


--------------------
Renault Megane BiCorp 1.6 16v Confort Dinamique / Beige Angora (TEA19) 2004 - / aka Kurulina
...The more I get to know people, the more I like my dog...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caktuss
post 23 Oct 2008, 23:39
Post #73


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.433
Joined: 7 May 05
From: Iasi




cat iti arata pe bord la 188 pe gps ?


--------------------
Renault Megane Sedan II 1.6 16v 05-2005 - numar cu gaura
m2 sedan expression 1.6 16v 06/2005
20 000 km (1/09/2006)
33 600 km (26/09/2007)
45 000 km (o3/01/2009)
50 000 km (03/06/2009)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 24 Oct 2008, 01:02
Post #74


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Probabil vreo 208-210 ?


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adila16
post 24 Oct 2008, 06:47
Post #75


mecanic aero (sau aerian?)


Group: Members
Posts: 848
Joined: 14 October 06




Pe undeva p-acolo...
Nu m-am mai zgait la vitezometru dupa ce a trecut de 130 (viteza la care gps-ul imi spune 126 kmh)...Ca n-avea rost. Aruncam cate un ochi la gps, macar asa, de palmares...
Daca ieri am avut parte de soferi civilizati, astazi au iesit pe drumuri (Constanta - Kogalniceanu) toti corigentii la orele de legislatie rutiera!...Ce e aia semnalizare? De ce sa ''dea'' farurile ''la mic''?...Noroc ca luminile de frana se aprind oarecum independent de vointa soferului...
Trebuia sa postez la suparati, cred...


--------------------
Renault Megane BiCorp 1.6 16v Confort Dinamique / Beige Angora (TEA19) 2004 - / aka Kurulina
...The more I get to know people, the more I like my dog...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 25 Oct 2008, 23:55
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




Nene Adila,is un picutz incurcat! ohmy.gif
Asa "harnice" is Kurulinele?
Eu le vedeam mai repede "simandicoase" decat "lacome" de kilometri!
Mai degraba as fi vazut o Laguna hamesita "halind" drumul decat o Kurulina "imbracata " la patru ace facand bolunzeli pe susea!
Inca ceva!Asa mare e diferenta intre viteza afisata de GPS si cea de pe bordul masinii?Inseamna ca eu aveam undeva in jur de 170 si ma "gadilam" ca merg cu aproape 200! laugh.gif


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hitman1234
post 26 Oct 2008, 09:09
Post #77


Bringing secsi back


Group: Members
Posts: 1.791
Joined: 9 February 08




Aseara pe la 9 in timp ce incercam sa vizitam o terasa noua,data aici pe forum si asteptam in strada si restul gastii sa ajunga..aud coraaa nuuu!!!!
apuc sa ma intorc si vad un brac german cum fuge de langa stapana si se repede in strada..tipul cu ford focus n-a avut nicio sansa sa franeze,a luat-o din plin si a proiectat-o cam 50 de metri sub un Q7 parcat...stapana fugea disperata spre ea si plangea, eu cu un alt tip de pe strada eram mai aproape si ne-am repezit s-o scoatem de sub masina. Cand ne-am aplecat am vazut niste ochi reci,nemiscati..am vorbit cu ea si am luat-o usor de zgarda si ce sa vezi..catelusa se ridica usor si iese singura de sub masina biggrin.gif
avea cateva taieturi la cap dar statea singura pe picioare,cu coada intre picioare...stapana nu mai era om,plangea incotrolabil..am sunat la ambulanta veterinara,ne-au zis ca pot trimite o masina abia intr-o ora blink.gif , aveau altele pe cap..tipul care m-a ajutat s-a oferit sa mearga cu ea la doctor,era din zona si stia un veteriar aproape..tipa s-a mai calmat,ne-a multumit si vazand ca nu sangeareaza si ca nu are oase rupte...a zis ca se descurca de acolo..noi am insistat sa mearga cu ea la doctor de frica leziunilor interne..i-am zis cateva clinici de urgenta si a zis ca o duce imediat..
oricum stand acolo sub Q7 cred ca mi-au trecut prin cap toata legislatia si chestionarele privind accidentele..ma gandeam cum s-o scoatem fara s-o bruscam, cine stie unde e atinsa..cred ca am trait in 5 minute cat intr-un an smile.gif
Nu va mai zic ca se stransese gloata care-si dadea cu parerea,dar e placut sa stii ca mai sunt oameni care reactioneaza logic si rece in situatii d-astea...a avut zile multe catelusa,bafta cu carul,dar nu cred ca se mai apropie de masini curand biggrin.gif


--------------------
bemfe vewe .
"Cearta pe net ca e ca paraolimpiada: chiar daca castigi, tot handicapat esti." Nalodaniel
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 26 Oct 2008, 09:58
Post #78


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




serifu.. poate 5m nu 50..


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 6 Nov 2008, 02:13
Post #79


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




am fost in Brasov vreo 2 zile. Superb oras cu locuitori extraordinari. Poate mai are tara asta o sansa.
Dintre orasele prin care am mai trecut, doar Piatra Neamt si Sibiu se pot compara.

P.S. Pacat ca trec multi bucuresteni prin Brasov.


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 6 Nov 2008, 09:51
Post #80


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




Fratzica, incearca si Sighisoara cateva zile. E pe langa Brasov cam ca Brasovul pe langa Bucuresti.
Noi cei mai frumosi 2 ani si jumatate din viata din Ro i-am petrecut in Sighisoara, si acum ne e dor de viata de acolo smile.gif


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adila16
post 7 Nov 2008, 18:17
Post #81


mecanic aero (sau aerian?)


Group: Members
Posts: 848
Joined: 14 October 06




QUOTE(marian-j @ 25 Oct 2008, 23:55)
Nene Adila,is un picutz incurcat! ohmy.gif
Asa "harnice" is Kurulinele?
Eu le vedeam mai repede "simandicoase" decat "lacome" de kilometri!
Mai degraba  as fi vazut o Laguna  hamesita "halind" drumul decat o Kurulina "imbracata " la patru ace facand bolunzeli pe susea!
Inca ceva!Asa mare e diferenta intre viteza afisata de GPS si cea de pe bordul masinii?Inseamna ca eu aveam undeva in jur de 170 si ma "gadilam" ca merg cu aproape 200! laugh.gif
*



OFF: Scuze de intarziere!
Neica, la nemtoaice nu stiu cat de mare e diferenta intre GPS si vitezometru...Dar, la 190-200 kmh, nu cred sa aibe o abatere mai mare de 8-10 kmh...Deci, oricum Beemer-ul matale chiar gonea!
Cat despre ''simandicozitatea'' Kurulinei mele...Uuufff...Vai de ea, saraca! Si sa imi fie rusine maxima! Ultima spalare exterioara a avut-o undeva in august... Abia i se mai cunoaste vopseaua! blush.gif
In afara de kilometri, biata de ea n-a avut parte decat de niste aerosoli cu degripant pe la articulatiile capotelor si portierelor...Si sters praful in interior si, eventual, scuturat mochetele. In rest, ma pregatesc de schimbul de oloi (kilometrajul ''bate'' de 60 miare si se cam impune...).

ON: Cat despre fapte bune, cu care sa ma laud?...
Azi dimineata am aparut de la Sibiu, in urbea de resedinta, dupa un "blitzkrieg" cu tehnica zburatoare.
Si, relativ constiincios cum ma gasesc, am cugetat ca e mai intelept sa trec intai pe la scarbici (respectiv Otopeni), sa las utilajele si sculele din portbagajul Kurulinei (de multe ori prefer sa plec cu masinuta mea pe unde am treaba, pen'ca ma simt taare bine la volanul ei...).
Zis si facut: intru pe Centura, trec prin fata SERUS-ului (acolo unde fata mea a fost ''internata'' muulte luni gratie probitatii si operativitatii de care da dovada ASIROM-ul; dar asta e alta poveste...) si reduc in ideea sa il las pe un nenea cu o duba sa intre in fata mea, pe sensul meu de mers (as fi putut sa n-o fac, avand in vedere ca in urma mea nu mai era nimeni, dar...).
Dupa ce trecem in tandem pasarela de la Dragomiresti (ma indreptam catre Chitila, in ideea sa nu iau "in piept" orasul care incepea sa se trezeasca), la un moment dat duba (un TurboDaily destul de ostenit, fara insemnele vreunei firme) incepe sa valseze pe sosea, linge copios mantinela de pe dreapta, pentru ca, la prima curba, sa se opreasca in alveola...
Reduc, opresc, cobor din masina si il intreb pe sofer (un tip care, in lumina farurilor, mi-a parut a fi undeva la 50-55 ani) daca il pot ajuta cu ceva..Omul se tinea de frunte cu ambele palme si gemea din rarunchi, cocosat la roata din fata dreapta a masinii lui...Imi raspunde (ma asteptam sa ma injure, dupa privirea crunta pe care mi-a aruncat-o!) ca l-a plesnit o crunta durere de cap incat nu mai vede nici pe unde paseste...
Ca sa n-o mai lungesc, l-am "doftoricit" pe om cu un antinevralgic si o vorba buna si i-am oferit ca subzistenta un quarelin, am stat cu el ceva vreme (ma temeam de un AVC, de ce sa mint...) pana cand a fost in stare sa se ridice, apoi mi-am vazut de drum...Cu IVECO-ul pe urme...

7 Nov 2008, 18:25:
QUOTE(adip @ 6 Nov 2008, 09:51)
Fratzica, incearca si Sighisoara cateva zile. E pe langa Brasov cam ca Brasovul pe langa Bucuresti.
Noi cei mai frumosi 2 ani si jumatate din viata din Ro i-am petrecut in Sighisoara, si acum ne e dor de viata de acolo smile.gif
*




Absolute OFF: Curios cum ma stiu, am accesat linkul pe care il ai in semnatura...Faine poze!...Ai putea sa perseverezi si pe forumul asta, tizule!

This post has been edited by Adila16: 7 Nov 2008, 18:25


--------------------
Renault Megane BiCorp 1.6 16v Confort Dinamique / Beige Angora (TEA19) 2004 - / aka Kurulina
...The more I get to know people, the more I like my dog...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 7 Nov 2008, 18:27
Post #82


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




aplauze.gif


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adila16
post 7 Nov 2008, 18:30
Post #83


mecanic aero (sau aerian?)


Group: Members
Posts: 848
Joined: 14 October 06




4 me, semit?...
If so, multam mult!


--------------------
Renault Megane BiCorp 1.6 16v Confort Dinamique / Beige Angora (TEA19) 2004 - / aka Kurulina
...The more I get to know people, the more I like my dog...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 9 Nov 2008, 03:04
Post #84


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




"Neica, la nemtoaice nu stiu cat de mare e diferenta intre GPS si vitezometru..."

radmasa.gif


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 9 Nov 2008, 21:02
Post #85


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




Apropo de Brasov... Incercati si Rasnov... wink.gif

On topic acum...
Din cauza ca accesul in parcarea din spatele blocului se blocheaza destul de des... am hotarat sa fac 2 placute care sa atentioneze bizonii. Nu a pus nimeni bani si nici nu m-a ajutat vreun vecin sa le montez, cu toate ca atunci cand am coboroat blonda cu Opelul isi curata masina de frunze si vecinul cu SUV-ul Mitsubishi pe diesel, isi incalzea masina si ma privea foarte atent. Am facut si poze sa-i arat presedintelui de bloc, care presedinte imi zicea zilele trecute ca n-o sa tina mult placutele si o sa fie distruse intr-o noapte. blink.gif

Pe placute scrie Nu blocati ! Cale de acces parcare.
Sper sa nu le rupa nimeni... sad.gif

This post has been edited by Flamingo: 9 Nov 2008, 21:04


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marian-j
post 9 Nov 2008, 22:13
Post #86


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.580
Joined: 10 January 08
From: Timișoara




Coane Alex,mă bucur tare mult că mica șueta dintre mine si colegul Adila16 te-a făcut sa râzi!
Ingredientul "râs" tinde să ne cam lipsească din viața de zi cu zi,nu-i așa?

This post has been edited by marian-j: 9 Nov 2008, 22:13


--------------------
--- --- ---
Cupeu cu dop
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adila16
post 12 Nov 2008, 20:49
Post #87


mecanic aero (sau aerian?)


Group: Members
Posts: 848
Joined: 14 October 06




QUOTE(A l e x @ 9 Nov 2008, 03:04)
"Neica, la nemtoaice nu stiu cat de mare e diferenta intre GPS si vitezometru..."

radmasa.gif
*


Domn' Alex, ai dreptate sa te tavalesti de ras: diferenta intre GPS si vitezometru depinde de pozitia unde tii GPS-ul!.. biggrin.gif

Off-topic: Neica Mariane, am probat zilele trecute ecartul intre viteza indicata de iGo-ul 2006 si acul vitezometrului la toate nemtoaicele din parcul auto al familiei (din pacate, niciuna nu e Bayerische...), in speta fiind vorba de doua VW-uri si un Opel... Si maria-sa ecartul a inregistrat valori similare vitezometrului Kurulinei mele...: 126 pe GPS, 130 speedometer.


--------------------
Renault Megane BiCorp 1.6 16v Confort Dinamique / Beige Angora (TEA19) 2004 - / aka Kurulina
...The more I get to know people, the more I like my dog...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mutzunache
post 12 Nov 2008, 21:41
Post #88


Milk my sheep, bitch!


Group: Members
Posts: 1.571
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




QUOTE(Fratzica @ 6 Nov 2008, 02:13)
am fost in Brasov vreo 2 zile. Superb oras cu locuitori extraordinari. Poate mai are tara asta o sansa.
Dintre orasele prin care am mai trecut, doar Piatra Neamt si Sibiu se pot compara.

P.S. Pacat ca trec multi bucuresteni prin Brasov.
*



Incearca si Clujul si Satu Mare...sa vezi si acolo bun simt, educatie, nu doar in trafic..


--------------------
M. Outlander 2019 Honda Civic 2021 Cadillac Eldorado 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 13 Nov 2008, 20:01
Post #89


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




QUOTE(Flamingo @ 9 Nov 2008, 21:02)
Apropo de Brasov... Incercati si Rasnov...  wink.gif

On topic acum...
Din cauza ca accesul in parcarea din spatele blocului se blocheaza destul de des... am hotarat sa fac 2 placute care sa atentioneze bizonii. Nu a pus nimeni bani si nici nu m-a ajutat vreun vecin sa le montez, cu toate ca atunci cand am coboroat blonda cu Opelul isi curata masina de frunze si vecinul cu SUV-ul Mitsubishi pe diesel, isi incalzea masina si ma privea foarte atent. Am facut si poze sa-i arat presedintelui de bloc, care presedinte imi zicea zilele trecute ca n-o sa tina mult placutele si o sa fie distruse intr-o noapte.  blink.gif

Pe placute scrie Nu blocati ! Cale de acces parcare.
Sper sa nu le rupa nimeni...  sad.gif
*




URMAREA !!! mad.gif


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 13 Nov 2008, 21:04
Post #90


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Acum vreo saptamana eram pe Popa Nan! In fata mea un Golf 5! VAd ca franeaza, franez si eu si ala din spatele meu! Ma uit si vad ca nu avea nimic in fata!
Pana sa am orice reactie, taranul din spatele meu da cu claxoane! Si dupa aia am vazut! Din masina a sarit o doamna care a luat din mijlocul strazii un pisic cat o palma de mare! wub.gif wub.gif L-a asezat pe trotuar langa un tufis, s-a urcat in masina si am plecat mai departe! Deci inca se poate! smile.gif
Probabil ca idiotul din spatele meu il facea praf! Pacat ca drumurile noastre s-au despartit!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
105 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 14:17
Dacia