Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Burete scaun pasager

cmbr
post 23 Jun 2020, 11:17
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 23 June 20




Salut. Detin un symbol "thalia"(nu stiu daca am postat unde trebuia, imi pare rau), si in urma unor infiltratii de apa, prea bine cunoscute datorita infundarii scurgerilor, am decis sa scot mocheta sa o spal si buretele.
Am observat ca buretele e compromis asa ca doresc sa l inlocuiesc, problema e ca nu gasesc absolut nimic. Ma puteti ajuta cu un sfat, ca rog frumos?
Ma gandeam sa pun un burete antifonare din comert, pentru case, insa poate reusesc sa gasesc cv special pt auto..


--------------------
Renault Symbol 2 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
z_fdd bacau
post 23 Jun 2020, 20:14
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 16 April 10
From: BC




Salut!
Nu cred ca vei gasi acel burete / spuma in comert... Poate doar in dezmembrari, dar nu cumpara pana nu vezi cu ochii tai ce iei, sa nu fie mai rau ca al tau.

Exista varianta de pasla, la care poti adauga, pentru insonorizare, folie bituminoasa pe podeaua masinii... Eventual poti pune 2 straturi de pasla, dar trebuie sa fie lipite intre ele, ca sa nu alunece / sa se deplaseze... Da un search pe forum (sau posibil de forumul de la Dacia Logan) pentru insonorizare Logan. Imi aduc aminte ca avea cineva niste poze cu toate etapele schimbarii mochetei si insonorizarii / izolarii podelei.

Mai exista si un fel de mocheta autoadeziva, dar e subtire (cam 1cm grosime), nu se compara cu acel ,,burete'' original


--------------------
Renault Symbol 2006 - 1.4 8v ||| Megane 2 - 2005 - 1.5dci 82 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 24 Jun 2020, 07:49
Post #3


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.771
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




la reprezentanta se gaseste


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristianCtr
post 10 Sep 2020, 13:36
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 11 June 18
From: Bucuresti




Daca n ai rezolvat inca, exista burete insonorizant de la STP. Eventual cu folie bituminoasa sub si o sa fie ok. Gasesti si pe emag


--------------------
Renault Clio Bicorp 2005 1.4 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 14:51
Dacia