Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Vitezometru Renault Modus, Helping

neamtvalentin
post 8 Apr 2014, 15:02
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 11 March 13




Buna ziua. As dori documentatia kilometrajului electronic de pe Renault Modus sau daca aveti diagrama electrica a mufei care intra in kilometrajul electronic. O are cineva? Kilometrajul vreau sa-l montez pe un Renault 19 Cabriolet, pt ca in urma unui transplant de motor nu mai am ce face cu vitezometrul clasic pe cablu avand o cutie de viteze cu senzor. Motorul si Cutia de viteze sunt luate de pe un Volvo 480 Turbo, care de fapt sunt fabricate de Renault pt Acest model de Volvo. Transplantul l-am facut, acum mai am nevoie doar de kilometrajul electronic montat. Va multumesc anticipat pt raspuns si ajutor. Cu respect, Valentin Neamt


--------------------
Renault 19 Cabriolet 1994 - SM 81 VAN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
comanr
post 8 Apr 2014, 15:58
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 386
Joined: 24 November 08




din cate stiu kilometrajul la modus si la masinile mai noi citeste de pe senzorii de abs viteza, nu mai exista acel cablu sau senzor in diferential/cutie.


--------------------
Renault Modus 1.5dci 2005
...realitatea e destul de subtire
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neamtvalentin
post 8 Apr 2014, 19:58
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 11 March 13




Buna seara. Intr-adevar dupa cate stiu si eu, viteza o masoara de pe senzorii de abs dar de asemenea ceasurile se inteleg si cu senzorii din cutiile de viteze. Daca stie cineva ceva documentatie sau cum se leaga ceasurile la modus, mi-ar fi de mare ajutor. Multumesc


--------------------
Renault 19 Cabriolet 1994 - SM 81 VAN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 20:57
Dacia