Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

[Bucurest] Auto Cobalcescu, Str. Prof Gr. Cobalcescu 45 Sect 1

UXE
post 19 Feb 2007, 13:33
Post #31


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




am fost eu la cobalcescu dr taberei... lucreaza ok pe partea de tinichigerie si vopsitorie....si e gata masina la termenul stabilit....

eu am avut o portiera de inlocuit , si de intreptat si revopsit vro 2 aripi si o portiera...


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 19 Feb 2007, 13:53
Post #32


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




merci UXE.
o sa ma duc la ei pt ca lucreaza cu decontare directa cu Asiban (la astia am casco) si pentru ca am citit mai mult de bine despre ei decat de rau.
sa speram ca o sa iasa bine. o sa va tin la curent. am vorbit cu ei si mi-au zis ca joi sa ma duc la constatare si ei estimeaza ca pe la jumatatea lui martie imi programeaza masina.


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 19 Feb 2007, 15:50
Post #33


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




in schimb la mecanica nu m-au convins...eu inca mai am problema cu masina ..desi am fost de vro 2 ori.. sad.gif


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 19 Feb 2007, 16:59
Post #34


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




Am fost la ei sambata si le-am zis ca imi zdrangane plafonul, deasupra parasolarului. Eram pregatit cu 100 de argumente ca sa il repare, dar m-am linistit cand m-a intrebat omul: "Aveti alarma pusa de noi"? Cand am raspuns afirmativ, m-a programat maine dimineata la ora 10.00, mi-a zis ca poate a fost o eroare de montaj. Revin maine cu rezultatul.


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mefmef
post 19 Feb 2007, 17:28
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 275
Joined: 17 October 06




@UXE, cat a durat la tine partea de tinichigerie/vopsitorie?


--------------------
Renault Megane Sedan 2006 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 19 Feb 2007, 19:27
Post #36


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




am bagat-o joi in service si marti dupa amiaza era gata + acceptul de plata se daduse inaite sa intru in service cu ea....


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Daleputley
post 21 Feb 2007, 15:01
Post #37


Membru incepator


Group: Members
Posts: 57
Joined: 11 December 04




Un sfat: nu mergeti la Cobalcescu. Iata de ce.

Accident minor: aripa fatza sparta, spoiler perforat, far dislocat.
Asiguratorul imi recomanda Cobalcescu, care ma programeaza peste O LUNA.

In ziua stabilita, marti, duc masina la Cobalcescu Drumul Taberei. Imi spune ca vineri e gata. Sun vineri, imi spune ca masina nu e gata dar va fi gata miercurea viitoare. Sun miercuri, 15 minute, nu raspunde nimeni, cand raspunde, omul pe care il caut nu este. Jocul de-a sunatul asta continua inca 2 ore, cer cu un superior. Ii spun problema mea, zice sa il sun in 30 de minute. Il sun si imi zice sa mai astept 3 zile, ca au avut o problema la vopsitorie.

In tot timpul asta (10 zile pentru schimbarea unor piese aflate la indemana) nimeni nu a dat un telefon sa ma anunte ca masina intarzie, sa imi spune ca nu mi-o pot da la data stabilita, ca nu au cum sa mi-o repare, si in tot timpul asta EU AM NEVOIE DE MASINA.

Cam asta e experienta mea cu Cobalcescu Dr. Taberei. Ganditi-va de doua ori inainte de a merge acolo.


--------------------
Clio Symbol Fidji, 1.4 8V, iunie 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 21 Feb 2007, 15:49
Post #38


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




nasol ca nu te-au sunat sa te anunte ca mai dureaza.
dar lucrarea cum a iesit? ti-au nimerit culoare? "e ca noua" pe partea lovita? (de parca ar mai fi ceva nou dupa ce o ridici de la dealer smile.gif )


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 6 Mar 2007, 11:41
Post #39


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




Am apucat azi sa ajung la ei ca sa se uite la plafon. Dupa aprox. 45 de minute de asteptare a venit un nene cu niste burete circular, adeziv si a invelit firele de la alarma.

De acolo pana la servici (~10km) nu am mai auzit nici un zdranganit, desi am mers pe linii de tramvai, piatra cubica si cu muzica inchisa.

Sunt super-multumit, mai ales ca am vazut ca masina mea nu mai are absolut nici un zgomot/greiere. :-)


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 7 Mar 2007, 13:34
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Eu ii cam laud pe cei din Cobalcescu nu pe cei din Dr. Taberei.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
polstel
post 18 Mar 2007, 20:40
Post #41


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 7 September 05




Salut. Imi spun si eu pasul meu in relatia cu service-urile renault din bucuresti. Jale fratilor! Am vrut sa schimb si eu placutele de frana, o chestie care dureaza numai o jumatate de ora. Desigur trebuia sa ma programez, in cateva zile, si apoi costurile:
1. La Cobalcescu 3,5 mil lei (350roni)
2. La Serus Dr. Taberei (400ron)
Mi se pare jaf la drumul mare, de vreme ce la neica nimeni, la orice service sau vulcanizare iti iau cam 30-50 ron placutele cumparate de la Al Padrino cu numai 120 ron.
Acum vreau sa fac o revizie si poate si ceva reparatii pe la turbina si ma gandesc sa merg la Augsburg. Apropos, la augsburg m-ar fi costat acealasi schimb de placute numai 210 ron.

This post has been edited by polstel: 18 Mar 2007, 21:52


--------------------
renault megane classic 1,9 dTi 2000 - B52USA
"Daca Dacie n-aveam, Renault Dacie faceam!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 22 Mar 2007, 09:13
Post #42


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




am avut de vopsit spoiler spate (am gasit-o lovita/stearsa in parcare si se vedea nasol plus ca ala de a lovit-o mi-a luat si un pic din plasticul ala al spoilerului) pe casco la Asiban.
programarea a fost facuta la sfarsitul lui feb pentru 19 martie la Cobalcescu Dr. Taberei (Valea Oltului). am dus masina pe 19 de dim si mi-au spus ca joi ar fi gata. ieri m-au sunat sa imi spuna ca masina e gata. am luat-o ieri si vreau sa va spun ca a iesit excelent. cu exceptia locului unde e luat din plastic bara e "ca noua".
mi-a placut la ei ca sunt tineri si foarte amabili si ca si-au respectat programarea si termenul de finalizare.


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Highwayman
post 19 Apr 2007, 13:56
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.872
Joined: 30 September 04
From: Marele sat numit Bucuresti




@polstel

Te mai mira ceva la serviceurile "de firma"? Mie mi-au cerut 260euro+TVA pentru o amarata de jaluzea pentru usa.


--------------------
- - Ex. Megane 3 2009, Ex. Megane 2 Sedane 2005
"If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut." (Albert Einstein)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucianchiriac
post 28 Apr 2007, 17:37
Post #44


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 16 May 06
From: Bucuresti




Eu personal am avut numai experiente neplacute la Cobalcescu.
1. La usa sofer indoita si reparata, mi-au gazat interiorul usii plus ca nu au fixat-0 cum trebuie la loc si acum coltul din dreapta sus e la o diferenta de 4-5 milimetri fata de unde ar trebui sa fie. Dupa ce au fixat fata de usa "baetii" au uitat sa puna la loc conectoarele pentru actionarea geamurilor electrice si blocare/deblocare usi spate...

2. Ultima patanie si cea mai tare (acum doua saptamini) a fost ca m-am dus sa verific turbina ca nu mai tragea si mi se aprinsese si sirma in bord. Dupa ce a stat de luni seara pina joi pe la 3 la ei, s-a ajuns la concluzia ca trebuie inlocuita turbosuflanta. Pret: 4500 RON+manopera. Total 5.000 RON. La sugestiile unor prieteni am cautat si a doua opinie, care s-a dovedit a fi salvatoare. La un service pe centura specializat pe masini diesel, au constatat ca dintr-un motiv sau altul sarise furtunul de la pompa de vacuum si in felul asta turbina nu mai avea presiune. Care furtun este fix deasupra turbinei, teoretic nu prea ai cum sa il ratezi...

A fost ultima data cind m-am dus la Cobalcescu si a doua oara nu o sa mai calc pe-acolo.


Lucian


--------------------
Volkswagen Passat 2007, V6 FSI 4Motion, 250CP
Enjoy,
Lucian
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
victorb
post 29 Apr 2007, 20:57
Post #45


Membru incepator


Group: Members
Posts: 54
Joined: 23 July 05
From: Bucuresti




Si eu am avut o experienta nu prea frumoasa la Cobalcescu....

Am dus masina sa-mi schimbe bara fata, aripa dreapta fata si un far. Bineinteles ca am facut programare, ei au vazut masina si cica au comandat piese.
Cu toate astea mi-au tinut masina acolo 3 saptamani...

-In fiecare zi de luni, imi ziceau ca au mai comandat o piesa si asteapta sa vina. De ce naiba nu au comandat tot in prima zi cand au demontat masina, nu voi intelege niciodata. Sau doar ma abureau pe mine...
-Vreo 3 zile au stat degeaba, ca nu au dat de agentul de asigurari (Allianz). Dupa ce am aflat si eu de asta si am inceput cu telefoanele la sediul Allianz, in 6 ore aveau toate acordurile de plata pe care le vroiau. Da' nu puteau sa ma sune pe mine cand au avut problema...
-Dupa care m-au aburit vreo 3 zile ca "piesele sunt la vopsit". Cred ca in trei zile puteau vopsi toata masina, nu doar o bara si o aripa.

Desi mi-au cerut numarul de telefon si mi-au zis intotdeauna ca ma suna ei, niciodata nu au facut-o. Nici chiar cand imi ziceau ca ma suna in 10 min, dupa ce se informeaza de starea masinii. Tot eu ii apelam...

La final a iesit destul de bine, dar impresia nasoala s-a pastrat. Am zis ca nu mai calc pe acolo...


--------------------
Renault Megane 2 2005
Megane II Bicorp 1.6 16V 115cp Confort Dynamique
Bleu Encre - 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kriprii
post 1 May 2007, 17:55
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 296
Joined: 30 October 06
From: Bucuresti




Salut, am dus si eu masina luni la autocobal din dr. taberei pentru schimbare bara fata (la ei am fost pe 11.04 si m-au programat pe 30); au zis ca au bara si i-am zis ca miercuri, joi vreau sa o am. tipu' de acolo a inceput sa rada si mi-a zis ca mai devreme de martea viitoare nu o sa o am......Cat poate dura sa-mi schimbe o bara........?Inca o intrebare mai am....Daca cer bara inapoi mi-o vor da?...ideea e ca bara nu e rau avariata...dar ei mi-au zis ca nu au ce sa faca si tre sa o schimbe. am atasat o poza cu bara.

This post has been edited by kriprii: 1 May 2007, 21:36

Attached thumbnail(s)
DSC00034.JPG ( Size: 162.79k ) Number of downloads: 864


--------------------
Renault Kadjar 2016/ ZEN Energy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
twingooo
post 2 May 2007, 08:18
Post #47


Membru de partid din Republica Ceha


Group: Members
Posts: 747
Joined: 13 October 06
From: Ceska Republika, Praha 4




e de recomandat sa ti-o dea inapoi...la cum arata se poate repara si bara noua are mari sanse sa nu fie montata pe masina ta!
succes


--------------------
Renault Espace 2.0 dci 2007, Privilege
mens sana in corpore barosano!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kriprii
post 2 May 2007, 08:59
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 296
Joined: 30 October 06
From: Bucuresti




pai vreau sa o iau inapoi ca sa o pot da si eu unei fete de pe forum care are nevoie de ea....ideea e sa mi-o dea de la service.....nu stiu care e procedura.


--------------------
Renault Kadjar 2016/ ZEN Energy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zetu
post 3 May 2007, 06:34
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 633
Joined: 18 December 04




O platesti tu ? daca da ..o poti lua inapoi.
Daca o plateste asiguararea atunci ei au optiunea de a pastra piesa sau nu.
In mod cert cel care o plateste poate sa o ia acasa pe cea veche.


--------------------
NISSAN QASHQAI 1.3 dct Tekna 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kriprii
post 4 May 2007, 12:39
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 296
Joined: 30 October 06
From: Bucuresti




Fratilor nu va mai duceti la autocobalcescu......sunt sub orice critica.....am dus masina luni in service pentru schimbare bara.....sun azi sa intreb si imi zice ca
tipu' de la Banca (BCR) nu vrea sa dea acceptul de plata pentru ca el considera ca acea bara se poate repara. Ideea e ca pe mine nu m-a contactat nimeni....masina e in service si nu s-a apucat nimeni de ea. Nu mai stiu ce sa fac...am sunat de zeci de ori si toti imi spun ca ma vor contacta si 10 minute....dar nu ma contacteaza nimeni.....De ratardu' ala de la BCR nu dau ca are tel inchis.....am vrut sa fac reclamatie si mi-au zis ca nu am unde sa sun......Fratilor...astea nu sunt banci....sunt mai rau decat camatarii....cat despre service ce sa mai vorbesc...


--------------------
Renault Kadjar 2016/ ZEN Energy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian2006
post 4 May 2007, 13:29
Post #51


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 6 November 06




din pacate am avut un accident stupid cu masina si am avut o experienta extrem de neplacuta(chiar traumatizanta) cu cobalcescu! pe scurt mi-au tinut masina mai bine de 3(trei) luni in service. Am descoperit cu ocazia asta ca nu au nici un fel de piese de schimb si tot ce ai nevoie fac comanda(2 saptamani) apoi programare(alte 2-3 saptamani)...si daca nu au facut constatarea la toate piesele bine de prima data astepti de....in fine...naspa!


--------------------
Renault Clio Symbol 2002/1.4l - 22
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kriprii
post 8 May 2007, 21:45
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 296
Joined: 30 October 06
From: Bucuresti




Salut,

Azi am luat si eu masina de la ei. Frate, nici macar nu mi-au spalat-o...jeg total. mi-au schimbat pana si presurile. Nu stu ce sa mai zic...sunt varza...sper nu fie si altceva skimbat. In rest....nu ma mai duc la ei niciodata.


--------------------
Renault Kadjar 2016/ ZEN Energy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
victorb
post 19 May 2007, 23:07
Post #53


Membru incepator


Group: Members
Posts: 54
Joined: 23 July 05
From: Bucuresti




Ca o continuare la "reparatia" pe care mi-au facut-o cei de la Cobalcescu:

- saptamana trecuta am vazut ca deja s-a exfoliat o parte din vopseaua de pe aripa fata pe care au facut-o ei... A "disparut" o bucatica de 0.5 cm2 din vopsea si s-au "ridicat" inca 2 puncte unde vopseaua va cadea in max 2 saptamani.
Cred ca ar trebui sa fiu multumit ca a rezistat vreo 3 saptamani dupa ce mi-au dat masina... 251.gif

- tot saptamana trecuta, am facut ITP-ul (bineinteles ca nu la ei). Si surpriza... cand se uitau oamenii aia la motor, ma cheama si imi arata ca lipsesc niste suruburi care sa fixeze cateva piese de plastic. Tocmai pe partea dreapta, EXACT acolo unde au umblat ratatii de la Cobalcescu. Probabil ca nu au mai avut timp in alea 3 saptamani cat mi-au tinut masina sa monteze si suruburile alea... Sau mai probabil, ai zis ca "lasa ca nu se vede si nu se prinde prostu' care a venit la noi" gun3.gif furios.gif


Domnu' "consilier service" Nelu Croitoru, aveam niste motive muuult mai lejere pentru care nu am aparut la programarea de la voi la revizia de 30k +ITP dupa "reparatia" facuta.
Da' acum sa stii nene ca nu mai va calc pragu' niciodata si sper ca toata firma voastra sa dispara cat mai repede!!! Sunteti toti niste mincinosi si incapabili.

Sper din toata inima sa ai parte tu si toti colegii tai numai de servicii de calitatea celor pe care mi le-ai oferit tu.


This post has been edited by victorb: 19 May 2007, 23:09


--------------------
Renault Megane 2 2005
Megane II Bicorp 1.6 16V 115cp Confort Dynamique
Bleu Encre - 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kriprii
post 22 May 2007, 09:01
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 296
Joined: 30 October 06
From: Bucuresti




Eu le-am facut reclamatie frate!!...O sa ma duc joi sa-mi spele masina si sa-mi dea covorase noi....ca doar mi le-au skimbat.


--------------------
Renault Kadjar 2016/ ZEN Energy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Duyu
post 7 Jun 2007, 07:46
Post #55


Membru dependent de forum


Group: Members
Posts: 2.259
Joined: 10 March 06
From: B u c u r e ș t i




Cum sta service-ul din strada Prof.Dr. Grigore Cobalcescu nr.45, sector 1 la mecanica? intrebare.gif Ati avut experiente neplacute cu ei? (daca da, recomandati-mi alt service care sa se priceapa la mecanica! smile.gif ). Multumesc anticipat!

P.S.: Eu am cumparat masina de la IPSO... garantia este valabila doar in service-ul IPSO, sau pot merge in orice service? thx worship.gif

This post has been edited by Duyu: 7 Jun 2007, 07:47


--------------------
Renault Clio Symbol 1.5 dCi, 65 CP - with Vredestein Snowtrac 3

An Fabricație: 2006

Kilometraj: ~95.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucianchiriac
post 11 Jun 2007, 13:22
Post #56


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 16 May 06
From: Bucuresti




Poti merge in orice service autorizat, masina este Renault nu Cobalcescu.
Oricum, eu ii evit pe cei de la Cobalcescu din mai multe motive:
Doua se vad in postul de mai sus (cu turbina si cu vopsitul usii).
Al treilea motiv: O mare nesimtire a sefului de service in 2004 cind am facut prima revizie acolo, care ma vorbea pe la spate cu un mecanic, eu fiind in spatele lui...Ma rog, asta nu e vina service-ului, dar daca seful de service se comporta asa, ce sa mai zici de mecanicii de 19 ani care abia au pus mina pe cheia tubulara...A... si tot la prima revizie , mi-au schimbat placutele de frina, pe motiv ca erau duse, in realitate s-a dus nevasta-mea cu masina, eu nefiind in tara.

This post has been edited by lucianchiriac: 11 Jun 2007, 13:56


--------------------
Volkswagen Passat 2007, V6 FSI 4Motion, 250CP
Enjoy,
Lucian
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Duyu
post 11 Jun 2007, 17:02
Post #57


Membru dependent de forum


Group: Members
Posts: 2.259
Joined: 10 March 06
From: B u c u r e ș t i




Multumesc lucianchiriac petru parere! Din cate am citit in acest topic mi-am dat seama ca majoritatea dintre "clientii" service-ului Cobalcescu au fost nemultumiti de serviciile lor! Din aceasta cauza, astazi am sunat si m-am programat la Serus! Sa vedem ce o iesi! icon_mrgreen.gif

This post has been edited by Duyu: 11 Jun 2007, 17:03


--------------------
Renault Clio Symbol 1.5 dCi, 65 CP - with Vredestein Snowtrac 3

An Fabricație: 2006

Kilometraj: ~95.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 12 Jun 2007, 10:49
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Am impresia ca cei nemultumiti de Cobalcescu sunt mai putin decat cei care sunt nemultumiti de Serus!
@duyu
Vezi sa nu dai pe mere ce poti da pe pere! sad.gif
Si aia sunt varza!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Duyu
post 12 Jun 2007, 14:20
Post #59


Membru dependent de forum


Group: Members
Posts: 2.259
Joined: 10 March 06
From: B u c u r e ș t i




Din cate am inteles, Serus sunt varza la tinichigerie/vopsitorie... la mecanica sunt cat de cat ok. Acum asta este...o sa merg la Serus si am sa vad cum sta treaba pe acolo. Nu prea aveam ce sa fac... trebuia sa aleg un service... tongue.gif Bafta! wink.gif


--------------------
Renault Clio Symbol 1.5 dCi, 65 CP - with Vredestein Snowtrac 3

An Fabricație: 2006

Kilometraj: ~95.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian2006
post 20 Jun 2007, 17:26
Post #60


Membru incepator


Group: Members
Posts: 16
Joined: 6 November 06




la cobalcescu se schimba piese din masina cu piese stricate sau pe cale sa se...(de exemplu placutele de frana etc.)--stiu asta de la un mecanic de acolo...
in alta ordine de idei mie nu mi-au pus freon in instalatie, drept urmare le-am facut reclamatie la renault(mi-a zis cineva ca chiar se tine cont de asa ceva)


--------------------
Renault Clio Symbol 2002/1.4l - 22
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
8 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 00:56
Dacia