Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Control tehnic in alta tara, Ccontrol tehnic

VladSoare
post 20 Aug 2019, 14:55
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




QUOTE(Alin2225 @ 20 Aug 2019, 13:37)
Moldova si a schimbat in bine politica de trecere a frontierei si nu se mai intampla lucruri murdare de genul acesta.
*

Din exprimarea ta, înțeleg că recunoști și tu că se întîmplau. Acuma, că între timp și-o fi schimbat lupul năravul, n-am de unde să știu. Poate că așa o fi. Știu însă că în general nu iese fum fără foc, și că e mai bine să fii safe decît sorry. happy.gif

This post has been edited by VladSoare: 20 Aug 2019, 15:02


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 20 Aug 2019, 15:09
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(VladSoare @ 20 Aug 2019, 14:08)
Turcia însă vreau s-o văd. Dar nu cu mașina. Nu atît din cauza vămii (deși și ăsta mi se pare un motiv bun de evitat), cît pentru că am auzit că-i cam horror să conduci acolo.
*



Horror e doar aglomeratia din Istanbul si Izmir, dar daca esti obisnuit cu Bucurestiul, nu e mare scofala. Altfel se circula foarte civilizat pe autostrazi si pe drumurile lor expres cu care este impanzita Turcia.
Nici macar in Albania nu patesti ce patesti la o traversare a Bucurestiului (cu claxoane, depasit pe banda de urgenta, blocat inutil intersectia, degete mijlocii, etc), in nici o tara din regiune nu se conduce mai rau decat la noi.

Nu mai vorbim de reteaua de drumuri, e o placere sa conduci pe la ei, sa ai unde sa iei masa din loc in loc, etc. Plus preturile mici din aceasta perioada.

In Ucraina n-am dat NICIODATA spaga; nici nu mi s-a cerut. Si se cam fac 10 ani de cand tot calc pe acolo, cu vreo 4 drumuri pana la Odesa si 1 pana la Kiev.

This post has been edited by Laurentziu83: 20 Aug 2019, 15:10


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 20 Aug 2019, 15:29
Post #33


membru


Group: Members
Posts: 4.518
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




QUOTE(VladSoare @ 20 Aug 2019, 13:08)
Moldova e o oglindă a României din 1992; ce să vezi acolo?
*



Esti rau. Acum 2 ani arata ca Romania in '94, acum or fi ajuns prin '95 - '96. Votati cheia!


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 00:46
Dacia