Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

1341 Pages « < 1184 1185 1186 1187 1188 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Faze de toata jena, intr-o tara de toata jena

D-Ice
post 28 Feb 2020, 16:46
Post #35551


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




QUOTE(cj98czh @ 28 Feb 2020, 17:21)
personal mi se rupe ca este mai bine sau mai rau ... ideea ramane ... ti se intorc 44% din banii pe care ii trimiti ... cu restul de 56% platesti o gramada de judete de asistati sociali .. recte material de vot .. tinute asa intentionat ..
*


După tine Bucureștiul este un fel de Robin Hood al vremurilor noastre, ia de la bogați și da la săraci. radmasa.gif
Mai ai? lurk0000.gif

This post has been edited by D-Ice: 28 Feb 2020, 16:47


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 28 Feb 2020, 16:52
Post #35552


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




ca oras la cati bani produc ... Buc. si-o ia in barba ... cand vone vb. de luat inapoi ... restul ramane ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 28 Feb 2020, 18:41
Post #35553


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Sper ca ești conștient ca dacă udemereul va face cadou independenta mult visată, bye-bye UE, rămâneți enclava în afara spațiului comunitar iar în secunda 2 toate multinaționalele și companiile IT & shit vor fi istorie, o sa rămâneți cu obiectele de artizanat și cu exploatările de lemn ca să va duceți zilele de azi pe mâine. Dar nu-i bai, va ramane palinca, ce nu vindeți o sa dați pe gat ca să alinați amarul. tongue.gif
Ca vezi tu prietene, apartenenta la o comunitate, ca e ea România, Ungaria, UE, înseamnă și sa dați, nu numai sa luați. wink.gif
Apropo de visele umede ale unora privind părerea de rau vizavi de renunțarea la pașaportul austro-ungar de către bunicul, nu înseamnă că automat acum erați la masa învingătorilor. Din ce am mai discutat cu prieteni din zonele bune ale Ardealului, de etnie maghiara, și sunt sigur ca nu au mințit, în orașele transilvănene pe partea interioara a zidurilor erau maghiarii și etnicii germani, pe partea ailaltă, adică p-afară erau romanii. Nu bag mana în foc ca în lipsa tratatului de la Trianon, nu erați și acum tot pe acolo. Cu Viktor Orban la conducere erați pa. Dar nu-i rău la țară, aer curat, fără stres, mâncare bio, era făinuț rău de tot. Ca etnici romani în Ungaria... biggrin.gif... dar oricum mare pagubă n-ar fi fost.

<span class='edit'>28 Feb 2020, 19:56:</span>
QUOTE(einstein1984 @ 28 Feb 2020, 16:41)
aceiasi sursa ca a lui Dafofis? poti s ao indici, nu plecam cu ea
*


Sursa.

This post has been edited by D-Ice: 28 Feb 2020, 18:58


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 28 Feb 2020, 19:22
Post #35554


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




mah cateodata .. eu stau sa ma intreb daca tu esti ... sau doar te faci ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 28 Feb 2020, 21:24
Post #35555


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Eeeeeee, te alinți. Sunt sigur ca poți mai mult. wink.gif
L. E. Știi foarte bine la ce ma refer mai sus.

This post has been edited by D-Ice: 28 Feb 2020, 21:37


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lampard
post 29 Feb 2020, 13:07
Post #35556


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.400
Joined: 7 April 13
From: ARAD




https://www.google.com/url?sa=t&source=web&...FQ01hsS&cf=1
Si nu cu mult timp in urma striga ca Asociatia Daruieste Viata comite ilegalitati


--------------------
renault laguna 2003 expression,1.9dci,107cp - AR 69 ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatimeu
post 29 Feb 2020, 16:15
Post #35557


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.710
Joined: 6 September 06




Domnul gheata. Cam tot ce inseamna România de la munți spre vest este atestată documentar în jurul anului 1200. Pentru unele zone anul e si din trei cifre. Da cam în toata Transilvania comunitatea avea în centru biserica scoala si breslelor..de la aia mai muncitori adică în 90% sașii si alte natii. Da e adevarat romanii erau mai la periferie mai după ziduri. Anumite zone au ajuns sa fie documentate pentru ca erau mai mulți turci si greci decât români caci altfel..... oricum tuturor de pe acolo le placea aglomerație si traiul în comun fara reguli si legi radmasa.gif


--------------------
renault/audi Megane III RS/Audi A4 2014/2019 benzinar/tractor 302/190 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 29 Feb 2020, 16:31
Post #35558


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Exact. Nimic nu ne-ar face sa credem ca situația etnicilor romani din Transilvania s-ar fi schimbat în lipsa tratatului de la Trianon. Ar fi rămas tot paria societății ca și pana atunci și în maxim 50 de ani ar fi fost asimilați. Dar repet, poate era mai bine așa.


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DApophis17
post 2 Mar 2020, 10:03
Post #35559


Membru autentic


Group: Members
Posts: 395
Joined: 20 August 15
From: Cluj-Napoca




E trist cat de manipulati sunteti voi, o fractie din "astia din sud", vizavi de Ardeal/Transilvania si chiar de Moldova, ia luati niste carti de istorie si cititi despre Avram Iancu, despre moți, despre legaturile politice ale transilvanenilor aia nespalati si care traiau la periferia oraselor... vai de voi, pașalâc.

Romanii transilvaneni faceau petitii in mai multe limbi prin care isi cereau drepturile si recunoasterea la marile imparatii, la austirieci, la țar, redactate de ei, cu mana lor... asa de analfabeti erau, pe vremea in care poporul asta nu avea literalmente o limba proprie, slugile astea din afara zidurilor discutau cu imparatul austriac si se plangeau de asuprirea ungurilor, de persecutii... iar prin scrisorile si actele oficiale ei, astia blamati de tine, vorbeau despre "fratii de la sud"... desi pe vremea aia romanii aialalti, de la sud de carpati nu stiau ce e ala veceu... eu zic sa o lasi mai moale cu trianonul, ca istoria nu e chiar asa cum v-a predat-o ceausescu... sunt foarte multe aspecte de stiut si apoi de luat in calcul, pana la urma de aia suntem o tara, pentru ca toti avem lucruri de lauda si lucruri de rusine in istoria noastra... pe care (ni) le povestim in aceiasi limba smile.gif.

In acelasi timp, unele adevaruri istorice de la voi, de la sud de carpati sunt foarte rusinoase: copiii platiti otomanilor si tradarile nesfarsite, uita-te prin istorie, inafara de cativa domnitori care au pus piciorul in prag si au platit pentru asta, ca au fost tradati intr-un fel sau altul de aialalti romani bravi din sud (boieri in general, nu romanul de rand), majoritatea sunt vanzatori de tara, ca dragnea din zilele noastrea sau idioti notorii ca dancila; multi rad si il blameaza pe Stefan cel Mare, dar ala nu si-a vandut neamul niciodata, cu toate relele care i se atribuie; transilvanenii nici atat... in schimb de marii romani de la sud de carpati nu stiu ce sa zic, au tinut si ei piept otomanilor din cand in cand, multumita unor putini conducatori care nu au vrut sa tradeze si care intamplator nu prea erau romani; in acelasi timp altii, majoritatea, aia romani, au fost parsivi de nenumarate ori... atitudinea conducatorilor produsi de sud se vede pana in ziua de azi, dar vezi tu diferenta dintre acuzatiile tale? Cum tu ataci la persoana? Sesizezi vreo diferenta? Tu instigi indirect la ura si dezbinare prin afirmatiile tale, nefondate sau partial fondate, adica scoase din cotext, vizavi de niste oameni care vorbeau despre ceilalti romani ca "fratii lor"... probabil ca nu o sa intelegi nimic, dar macar am incercat.

PS: Pentru inceput citeste despre legiunea auraria gemina, despre drapel, etc. Informeaza-te corespunzator ca ajuta mult sa intelegi cum sta treaba in lumea asta smile.gif ... dupa ce asimilezi informatiile astea, citeste si despre Cuza, ca si amaratul ala era moldovean, dupa care treci la Carol, ca ala nici macar roman nu era...


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2002 1.9 dci 120cp/88kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 2 Mar 2020, 10:34
Post #35560


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




sudul parca nu a fost "pașalâc"....cun a fost de la Oradea mai incolo

si da ..in sud nu era anul si razboiul...

dar oricum toti exagereati sa nu zic in eroare istorica ..avand in vedere ca plecati de la premise subiective. tongue.gif

la urma urmei..unitatea asta de azi ... s a facut cu multe sacrificii si in sud...vest..nord sau est.

e chiar o minune latinitatea noastra ca inca mai exista....

cu tot respectul fata de voi..dar "segregarea" asta ...e stupida

This post has been edited by wolfin: 2 Mar 2020, 10:38


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 2 Mar 2020, 10:38
Post #35561


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(wolfin @ 2 Mar 2020, 10:34)
la urma urmei..unitatea asta de azi ...
*



se putea trai si fara ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 2 Mar 2020, 10:39
Post #35562


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.763
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(cj98czh @ 28 Feb 2020, 17:21)
personal mi se rupe ca este mai bine sau mai rau ... ideea ramane ... ti se intorc 44% din banii pe care ii trimiti ... cu restul de 56% platesti o gramada de judete de asistati sociali .. recte material de vot .. tinute asa intentionat ..
*


eh, la matale in judet ai politie, jandarmi pompieri, armata, DNuri si autostrazi care nu sunt finatate din 44% ci din restiul de 56%.. Si ai mai multe decat au la vaslui sau telemorman....
@afofis, transilvanenii scriau petitii, moldovenii si muntrnii puneau mana pe arma si mai dadea in turci. Noi plateam copii tribut, voi exploatati aur si-l expediati la budapesta.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 2 Mar 2020, 10:39
Post #35563


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




cum spuneam...

QUOTE(wolfin @ 2 Mar 2020, 10:34)

cu tot respectul fata de voi..dar "segregarea" asta ...e stupida
*




--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 2 Mar 2020, 11:37
Post #35564


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.875
Joined: 13 October 06




@DApophis17, sa ne fie cu scuza, pune matale mana pe cartea de istorie si vezi cu ochisorii tai ca pasalasc n-a fost nici in Moldova, nici in Tara Romaneasca ci fix la Budapesta.
Da, romanii din Transilvania au fost pe rand iobagi, apoi tolerati, tratati ca niste gunoaie de ocuaptia habsburgica respectiv austro-ungara. E firesc ca starea asta de fapt, timp de sase-sapte secole, sa afecteze mentalul colectiv.

Lasand la o parte bagajul istoric, eu cand aud ca avem un candidat de la cluj la interviu, stiu ca sunt 80% sanse, poate chiar mai mult, sa fie lent in gandire si executie. Sa fie al naibii, de cele mai multe ori chiar asa este.

Daca vreti sa devin cu adevarat antipatic, pot sa-mi dau cu parerea de ce cei din Ardeal prefera sa mearga spre Cluj si nu spre Bucuresti. Asta pentru ca in Bucuresti nu prea fac fata ritmului de munca.


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj77shv
post 2 Mar 2020, 13:56
Post #35565


Membru autentic


Group: Members
Posts: 342
Joined: 21 April 08
From: Cluj-Napoca




QUOTE
pot sa-mi dau cu parerea de ce cei din Ardeal prefera sa mearga spre Cluj si nu spre Bucuresti. Asta pentru ca in Bucuresti nu prea fac fata ritmului de munca.


Desigur... nu pt ca in buc nu stie lumea nici sa iti zica "buna ziua" sau "multumesc" la un amarat de magazin de colt.
Hai da-o incolo de treaba, putem transforma usor topicul asta intr-un Ardeal vs restu, da nu prea are sens, ca se poate continua la infinit. Nu va baga nimeni pe gat ardealu, nu va obliga nimeni sa veniti la noi. Puteti sta bine mersi acolo smile.gif

L.E: Acuma o fi avand mai mult sens smile.gif)

This post has been edited by cj77shv: 2 Mar 2020, 14:08


--------------------
Renault Laguna 3 Grandtour 2.0dCi, BVA6 2008 - Initiale Paris - CJ-56/95-JON
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 2 Mar 2020, 14:03
Post #35566


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




blink.gif blink.gif blink.gif

cred ca cineva e in confuzie.... cine comenteaza de Adreal ( denumirea de padure cum ar zice altii)?

voi sunteti oripilati de mizeria sudista tongue.gif

iar pe noi ne doare fix in ... anvelopa icon_mrgreen.gif

This post has been edited by wolfin: 2 Mar 2020, 14:04


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj77shv
post 2 Mar 2020, 14:10
Post #35567


Membru autentic


Group: Members
Posts: 342
Joined: 21 April 08
From: Cluj-Napoca




@Wolfin, nu suntem oripilati de nimic, fiecare cu mizeria lui, ca avem si noi destula smile.gif) da deja discutia asta devine un mare atac (de ambele parti), si chiar nu suntem asa de prejos nici noi


--------------------
Renault Laguna 3 Grandtour 2.0dCi, BVA6 2008 - Initiale Paris - CJ-56/95-JON
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
solidconvert
post 2 Mar 2020, 14:13
Post #35568


Donator


Group: Members
Posts: 3.247
Joined: 3 May 06
From: Bucuresti




Eu ma simt superior!... radmasa.gif


--------------------
. . .
Audi A4 B9 S-tronic TFSI...
Gîndirea corectă vine din experiență. Experiența, la rîndul ei, provine din gîndirea greșită.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 2 Mar 2020, 14:16
Post #35569


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




QUOTE(cj77shv @ 2 Mar 2020, 14:10)
si chiar nu suntem asa de prejos nici noi
*



stiu ..stiu...mai ales cand castigati cu arbritrii tongue.gif

LE aici nu e concurs cine o are mai mare...bine.ati pierde ..dar ca idee icon_mrgreen.gif

This post has been edited by wolfin: 2 Mar 2020, 14:17


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DApophis17
post 2 Mar 2020, 14:20
Post #35570


Membru autentic


Group: Members
Posts: 395
Joined: 20 August 15
From: Cluj-Napoca




QUOTE(einstein1984 @ 2 Mar 2020, 10:39)
@afofis
*



Comportamentul tau denota nervozitate, tine-o tot asa smile.gif.

Pentru restul, poate am fost prea retoric si prea subtil. Eu nu aprob segregarea, nu am aprobat-o niciodata. Ce am scris in postul anterior, subliniaza niste aspecte, cine poate sa le inteleaga bine, cine nu...nu.
Legat de pașalâc, atata timp cat un popor isi da copiii, pe langa resurse "generice", cum ar fi aur si alte valori, tot pașalâc e, adica nu au venit otomanii sa faca legea, ne-am facut-o noi in aceleasi conditii doar cu alt nume. Asta am subliniat in aliniatul 2... acuma fiecare e liber sa inteleaga sau sa vada subtilitatea, sau sa ia afirmatia mea adliteram. Am citit suficient de multa istorie ca sa stiu ca pe termen lung asupritorii isi fac lor rau, e plina istoria de exemple. Iar, am studiat suficienta istorie sa stiu ca multi din copiii dati otomanilor nu erau copii de romani, erau copii ai minoritatilor din acea vreme sau a populatiei care nu era dorita oricum pe meleagurile noastre, adica exact acei "paria" a societatii de care se zicea mai sus si era gresit atribuit, zic eu, romanilor din ardealul/transilvania acelor vremuri. Va recomand sa mai citit o data (sau de cate ori e nevoie) postul meu anterior, dar fara patima si prejudecati si poate intelegeti unde am batut... nicidecum segregare, separatism sau atac la persoana. Am mai scris cu alte ocazii, fara cale de mijloc nu se poate, dupa parerea mea, iar asta nu se poate obtine cu atacuri la persoana.

...in schimb clasa politica ardeleneasca a facut puscarie politica pe vremea comunistilor, iar ce a ramas vedem la stiri in zilele noastre... dar daca ne gandim putin, cine a distrus acea clasa politica, adica elita educata ardeleneasca, ungurii sau clasa politica sudista, aplicand metodologie veche, invatata dinaintea comunistilor, de pe vremea fanariotilor. Comunismul s-a mulat perfect pe clasa aia politica, nu a educat-o asa. Chiar din sud au fost eliminate destule elite, originare de acolo, stiu asta, cu atat mai mult intaresc faptul ca inteleg situatia, exact cum subtil am zis in celalat post de "fratii de la sud".

Tot pe scurt, legat de forta de munca venita din ardeal, sunt convins ca ai dreptate, dar scoti din context sau nu intelegi fenomenul. Elitele ardealului lucreaza in ardeal sau in vestul europei... ce vine la sud, adica in Bucuresti, e, probabil, cum zici tu si nu ma mira asta, dar e gresit sa generalizezi ca ardelenii ar fi asa. E fals si ar fi pacat sa devi antipatic din asta smile.gif.

PS: Sa mai zic ceva si de moldovenii aia pe care, in general bucurestenii, ii tot blameaza si se plang de ei. Toata Moldova a fost defavorizata si enclavizata cel putin de pe vremea lui Dej, dupa revolutie s-a continuat aceiasi metodica; o dovada este vestitul E85... nici o conducere, in ultimii ~70 de ani nu a dat 2 cepe degenerate pe dezvoltarea Moldovei, la fel cum de la revolutie incoace nu s-au dat 2 cepe pe dezvoltarea ardealului. Rezultatul e evident, romanii au ajuns sa urasca romani... ii poti condamna pe moldovenii de azi pentru ca sunt asa? Eu sincer nu ii pot condamna, asa ca ma uit la istorie sa vad de ce e asa, iar cauza e clara, la fel cum CJ zice de banii care ajung la Bucuresti, fapt cu care are dreptate, aia sa zicem 56% de care se zicea mai sus, daca ar fi investiti intr-o autostrada spre Iasi, nu cred ca ne-am plange noi ardelenii aia "ingamfati si infatuati", dar parte mare din bani ajunge la discount-urile cu incalzirea din Bucuresti, altii la catedrala, altii la un metrou care e un santier interminabil, etc... fapt posibil datorita faptului ca sectoarele si Bucuresti-ul nu au avut primari decenti niciodata sau prea rar. Normal ca ne doare cand vedem cum is cheltuiti banii adunati din provincie (indiferent despre ce judet e vorba), pe ajutoare sociale si pomeni electorale iar pe infrastructura foarte aproape de zero barat. Cand zic infrastructura nu ma refer la ardeal ci la tara, toata tara, in ansamblul ei. Avem sute de localitati fara apa curenta, gaz, curent, asfalt, servicii sanitare, canalizare... au trecut 30 de ani si in general tot asa e prin tara. Stati linistiti ca si in judetul Cluj sunt destule localitati de genul asta, unele chiar aproape de municipiu. Credeti ca noi nu am vrea sa ne "mandrim" cu capitala noastra? Credeti-ma ca eu cel putin as vrea, dar nu pot pentru ca vad mizeria de peste tot, vad ca sac fara fund e capitala, dar nu ma apuc sa atac la persoana bucurestenii, pentru ca sunt constient ca nu e vina lor, sau nu in mod direct... asa ca ma puteti acuza cei care va incalziti cu asta, in continuare, ca sunt in fel si chip, dar adevarul e acolo, in voi, stiti si voi bine ca asa e... suntem in popor in cenzurat, de cenzurat, dar macar suntem uniti cat de cat, pe hartie... atat ne-a mai ramas.

PPS: Ca idee, aurul scos din ardeal, cel mai mult, a fost scos de comunisti, inca de pe vremea romanilor... asa ca va las sa studiati voi mai multa istorie si fapte sa vedeti cam unde sta adevarul si cu minele de aur... si cat aur a mers la Vest si cat a mers la capitala noastra.

This post has been edited by DApophis17: 2 Mar 2020, 14:22


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2002 1.9 dci 120cp/88kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
r_vlad
post 2 Mar 2020, 14:21
Post #35571


---


Group: Members
Posts: 1.262
Joined: 6 September 06
From: Sibiu




QUOTE(mircea_aq @ 2 Mar 2020, 11:37)

Lasand la o parte bagajul istoric, eu cand aud ca avem un candidat de la cluj la interviu, stiu ca sunt 80% sanse, poate chiar mai mult, sa fie lent in gandire si executie. Sa fie al naibii, de cele mai multe ori chiar asa este.

*



De curiozitate, ce domeniu ?


--------------------
VW/Tesla Tiguan eHybrid/Model 3 2022/2023
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 2 Mar 2020, 14:52
Post #35572


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




mah baieti ... va coborati la nivelul lui mirciulica si acolo numa se joaca cu voi ca va bate cu experienta ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 2 Mar 2020, 15:59
Post #35573


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Bag și eu bățul prin gard.
Băbăieți, voi știți de ce ardelenii nu ies niciodată la cules de melci? biggrin.gif
Din motivul enumerat de mircea mai sus. wink.gif


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 2 Mar 2020, 16:07
Post #35574


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.596
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Elăsaț, că știm cu toții motivul pentru care ardelenii se mișcă atât de încet wink.gif


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 2 Mar 2020, 16:14
Post #35575


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Pai ei mereu au spus ca sunt mai sus decât restul țării, și aici nu pot sa nu fiu de acord cu ei, de exemplu Clujul e la 340m altitudine pe când București e pe la vreo 55. Logic ca la aproape 300m diferența de nivel se cunoaște, aici nu pot sa îl contrazic pe colegul. biggrin.gif


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 2 Mar 2020, 16:14
Post #35576


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Intrebare: Câți intelectuali brăileni încap într-o cabină telefonică?
Raspuns: Toti tongue.gif


This post has been edited by cj98czh: 2 Mar 2020, 16:15


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 2 Mar 2020, 16:19
Post #35577


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Depinde de cabina. biggrin.gif
Acus la capitolul 'telectuali ce sa zic, n-au descoperit brăilenii apa caldă, dar la capitolul performante școlare eu zic ca stam binișor în clasamentul pe țară. Foarte bine chiar. tongue.gif
Ca mulți aleg după aia sa plece din oraș, asta e partea a doua, dar sa nu uitam ca materialul genetic de calitate e tot acilishea. wink.gif


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 2 Mar 2020, 16:20
Post #35578


Membru autentic


Group: Members
Posts: 575
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




QUOTE(D-Ice @ 2 Mar 2020, 16:14)
Pai ei mereu au spus ca sunt mai sus decât restul țării, și aici nu pot sa nu fiu de acord cu ei
*


Dacă ardelenii se mișcă așa încet și totuși sunt peste ceilalți... nu vreau să mă gândesc cum se mișcă restul biggrin.gif*


*banc prost. wink.gif

This post has been edited by GBX: 2 Mar 2020, 16:20


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 2 Mar 2020, 16:22
Post #35579


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Pai n-auzi ca e diferența de altitudine. De aia. radmasa.gif


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 2 Mar 2020, 16:23
Post #35580


Membru autentic


Group: Members
Posts: 575
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




M-am făcut că n-am văzut, să-mi dea bine la interpretare. sleep.gif


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
1341 Pages « < 1184 1185 1186 1187 1188 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 10:12
Dacia