Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

28 Pages « < 12 13 14 15 16 > »  
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

2016 Citroen C5 Tourer Exclusive

ursul_bipolar
post 14 Dec 2018, 16:30
Post #391


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.667
Joined: 23 July 08




Corect, asa este. Si parca samponul este mai ok ca la lukoil.

This post has been edited by ursul_bipolar: 14 Dec 2018, 16:30


--------------------
Toyota RAV4 HSD Elegance 2018
Toyota Highlander HSD Exclusive 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 14 Dec 2018, 16:44
Post #392


Membru


Group: Members
Posts: 4.192
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




Si masina tot nu se curata. Si ramane si patata daca nu o stergi cu piele de caprioara.


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 14 Dec 2018, 16:48
Post #393


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Aia depinde de apa .... eu le spal la self wash cu 2 fise, 10 ron in total, 3 min/fisa daca nu sunt murdare tare, de sters nu le sterg si nu raman patate ...daca sunt jegoase sau este iarna le duc sa le spele alti ..

Oricum constar cu bucurie ca nu se mai murdaresc ca alta data .... drept ca inca nu a venit zapada sa se apuce de aruncat nisip cu sare ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 14 Dec 2018, 16:51
Post #394


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




Eu le spăl cu 2 lei fisa, 140 de secunde/fisă. 10 lei ajung pentru înmuiere, șampon, clătire, ceară, clătire.


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 14 Dec 2018, 17:06
Post #395


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.460
Joined: 1 November 04
From: sat




Daca e pe Rebreanu, acolo am vazut mereu coada si n-am avut nervi sa astept.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul_bipolar
post 14 Dec 2018, 17:10
Post #396


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.667
Joined: 23 July 08




QUOTE(madhorsefuzzy @ 14 Dec 2018, 17:44)
Si masina tot nu se curata. Si ramane si patata daca nu o stergi cu piele de caprioara.
*



Depinde. Daca ai protectie ceramica sau o ceara de buna calitate pe masina ramane curata. Dar trebuie sa o stergi ca sa luceasca. Si nu se sterge cu piele de caprioara ci cu prosop special.
Caprioarele raman totusi unde le e locul, nu intr-o amarata de carpa pt masina.

Daca nu ai chef sa o stergi dai cu un sealant si se rezolva. Mare atentie insa cu cantitatea, trebuie f putin, altfel raman urme. Dar totusi va avea efect maxim doar daca vopseaua este oarecum protejata.

This post has been edited by ursul_bipolar: 14 Dec 2018, 17:16


--------------------
Toyota RAV4 HSD Elegance 2018
Toyota Highlander HSD Exclusive 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 14 Dec 2018, 17:24
Post #397


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Faza cu Lukoil-ul e de acum 4 ani (nici nu mai tin minte exact suma, dar parca 5 lei era), ca m-am lecuit atunci de sistemul asta. Oricum, sa ceri 3-5 lei pentru un jet de apa de 1-2 minute (care e si continuu, nu poti sa pui pauza) mi se pare bataie de joc. Daca ma costa 15 lei exteriorul, nu vad de ce m-as chinui eu si nu as duce-o la spalatorie. 1 minut de jet nu-mi ajunge nici sa dau tot praful lipicios depus intr-o saptamana de stat in parcare, admitand ca am lasat-o in parcare dupa ce am spalat-o.

QUOTE(AR-18-MOS @ 14 Dec 2018, 17:51)
Eu le spăl cu 2 lei fisa, 140 de secunde/fisă. 10 lei ajung pentru înmuiere, șampon, clătire, ceară, clătire.
*


Asa mai merita sa o speli singur, ai timp sa dai peste tot dintr-un jet.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 14 Dec 2018, 20:32
Post #398


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Eu aici n-am vazut niciodata altfel de spalatorii decat self wash, fie ca aia la care am fost acu', fie de-alea overhead, cum au majoritatea benzinariilor, fie de-alea cum sunt la OMV, de-si dau taxistii cu jetu' sau ca la Balena Albastra de pe Muncii.
Parca mai e una pe Campul Painii unde am fost si eu odata, parea sa dureze mai mult de un minut fisa, insa nu mai tin minte daca 1 leu = 1 minut.

This post has been edited by Bwwlan: 14 Dec 2018, 20:32


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 16 Dec 2018, 00:13
Post #399


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Asa...
Am reusit sa vand in sfarsit jantele pe 17 (Baltique) incaltate cu Pirelliurile alea olsizăn, chiar mai bine decat as fi sperat.
Initial le pusesem si pe grupul C5 de Romania la 300 de euro, fix. Am primit o gramada de mesaje, majoritatea de genul "hai boss, ca si-asa stai in Germania, lasa si mie vreo 50 sa-mi scot transportul" sau "hai boss, ca-ti dau doo sute si te scap de o grija" dry.gif
Pana la urma, le-am dat aici cu 400.
A venit nenea ala pe la patru, le-a inspectat, i-am dat cricul hidraulic sa si le si monteze si-un ceai fierbinte ca era cam friguleanu afara, la final a decartat banu' si s-a dus in treaba lui.

Acu' am Ionienne-urile alea de iarna trecuta cu Nokianuri A4, iar prin primavara, dupa ce da firul ierbii, o sa trebuiasca sa iau gume pentru Atlantique-urile pe 18" si-s aranjat. Practic, nu mai am ce sa fac la masina, decat combustibil, AdBlue si servisare.

Asta va fi, pana la urma, un jurnal destul de plictisitor sad.gif

This post has been edited by Bwwlan: 16 Dec 2018, 00:14


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hepea
post 16 Dec 2018, 08:50
Post #400


Membru autentic


Group: Members
Posts: 820
Joined: 8 June 10
From: Bucuresti




Stai linistit, erorile pe partea electrica abia de acum vin biggrin.gif


--------------------
ex Dacia Spring 2021 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 16 Dec 2018, 09:02
Post #401


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Ei nu prea am avut norocul de erori si is la a treia iarna sau a patra ...?!? exceptie cand a facut figuri acumulatorul ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 16 Dec 2018, 09:07
Post #402


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Eu am adus Mazda direct pe gumele de iarnă. Ieri am spălat-o și eu prima dată de când e aici. Azi ninge. Bine că apucasem sa dau chederele cu silicon. smile.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 16 Dec 2018, 11:42
Post #403


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




QUOTE(hepea @ 16 Dec 2018, 08:50)
Stai linistit, erorile pe partea electrica abia de acum vin biggrin.gif
*



Si stim asta fiindca...?


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hepea
post 16 Dec 2018, 11:43
Post #404


Membru autentic


Group: Members
Posts: 820
Joined: 8 June 10
From: Bucuresti




Fiindca cunoastem modele PSA (si o mica parte din problemele lor)


--------------------
ex Dacia Spring 2021 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 16 Dec 2018, 13:54
Post #405


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Ma rog, nu zic ca n-a avut navigatia gliciuri, insa le-am rezolvat cu un firmware update.
La aia veche imi dadea uneori erori false in bord, de la ESP si de la senzorul de depoluare, insa nu a fost nimic care sa afecteze functionarea masinii.


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 16 Dec 2018, 14:22
Post #406


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




Relax, leguma mea trebuia de minim 4-5 ani să fie extrem de cheltuitoare. Încă n-a cerut decât consumabile. Și cu bun-simț.


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 25 Jan 2019, 20:20
Post #407


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




72.733 km., consum mediu de cand am masina: 6,69%

Ieri am facut un drum scurt si nervos pana in Elvetia smile.gif
De fapt, destinatia a fost Konstanz, ca am fost la un interviu, si daca tot eram in zona am zis sa testez granita sa-i arat nevesti-mii cum se simte aerul elvetian.
Zici ca Elvetia ii in Schengen, nici poveste de control la granita. Sincer, ma asteptam sa fi macar un shoarec care sa se uite la numerele de inmatriculare si sa controleze aleatoriu masinile. Nimic, se intra ca-n parcare la supermarket...

La drumul asta de aprox 1100 km. facut pe ninsoare, lapovita si pe alocuri, ploaie usoara, am constatat ca trebuie schimbate stergatoarele Bosch cumparate fix acum un an: am consumat aprox. 10 litri de lichid de parbriz si probabil ca uzura avansata a stergatoarelor are ceva de-a face cu cantitatea asta uriasa de lichid de parbriz. Partial. Partial e de vina si logica stropirii parbrizului: la fiecare stropire cu lichid de parbriz se stropesc si farurile cu doua jeturi. Pe de o parte, pentru vizibilitate e excelent, pe de alta, se consuma zama aia de zici ca se evapora. Eh, you win some, you lose some...

In rest, masina comoda, n-am nimic sa-i reprosez, atata doar ca oglinzile se murdaresc ingrozitor si nu se mai vede nimic in ele, trebuie curatate tot la 2-3 ore. Nu stiu daca asa e la toate, insa e o chestie enervanta.
A, apropo: scaunele incalzite cu masaj isi merita valoarea greutatii in aur smile.gif

This post has been edited by Bwwlan: 26 Jan 2019, 00:33


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diesel_power
post 25 Jan 2019, 20:49
Post #408


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.964
Joined: 18 February 05
From: diaspora




Trecutul granitei in CH depinde mult de ora la care il faci si ce masina conduci. In ultimii ani am facut mai multe incursiuni si pot trage urmatoarele concluzii:
- daca ai numar de D, chiar daca sunt graniceri ce supravegheaza granita, esti lasat sa treci fara oprire
- cei cu numere de CH sunt controlati aleator la intrare, mai ales in weekend (sunt banuiti ca isi fac cumparaturile in D -- preturi mult mai mici)
- eu cu numere de RO (da.. inca) am fost controlat ori de cate ori era Polizei la post. S-a intamplat ca o data sa fiu controlat in foarte mare amanunt (inclusiv prin bagaje au scormonit), insa s-a intamplat si sa trec granita dimineata devreme sa nu fie Grenzpolizei iar eu intram in tara lor frumoasa tot ca in parcare la supermarket.


--------------------
Renault Symbol faza 3, 1.5dCi 60kW, 2005, Fidji
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MyKe89
post 25 Jan 2019, 20:59
Post #409


Membru RFG


Group: Members
Posts: 3.013
Joined: 16 December 07
From: Bucuresti




SWF ai încercat?
Am peste 25 L consumați în 21 de luni de când am montat ștergătoarele SWF (față+spate) și abia acum dau semne de oboseală. Bașca, n-am spălătoare de faruri.
Sunt singurele care au rezistat atât, prin comparație cu Bosch, Valeo, Alca (pe alte mașini) etc.


--------------------
'23 Honda CR-V e:HEV
‘23 Honda NC750XA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 25 Jan 2019, 21:15
Post #410


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




N-am incercat SWF ca nici nu stiam de marca asta (spre rusinea mea...)

Am comandat iar un set complet (fata+spate) tot Bosch Aerotwin cu 32,30 Euro (154 lei). Acu' ma uitai pe un site, sa vad ca idee cat ar costa un set complet de la SWF, cica 39,60 Euro (188 lei). Nu e un capat de tara o diferenta de 7 Euro daca tin intr-adevar atata de mult.
Culmea, eu am si incercat sa le menajez, adica atunci cand era parbrizul inghetat, n-am dat ca bizonu' cu lichid si cu stergatoarele peste gheata aia zgrunturoasa, ci am curatat constiincios parbrizul mai intai, tocmai ca-s unpic cam OCD cu chestii de-astea.

Multam de sfat, data viitoare cand va fi nevoie, o sa incerc si un set de stergatoare SWF, sa vad ce si cum.

@diesel: posibil sa ai dreptate.
Singura data cand am mai trecut pe la Konstanz a fost in 2007 cand am fost la schi. Eram cu Golful cu numere de Bucuresti si traversasem lacul cu feribotul. Culmea, cine m-a controlat a fost Zollul german. M-au oprit, erau doi, unul a stat cu mine in timp ce alalalt cotrobaia prin masina. N-au gasit decat o camera de luat vederi pentru care aveam bon de casa (luata de la MediaMarkt) si un cartus cu 9 pachete ramase.
Cica "de ce-s numai noua?" "Pai, pe unul l-am fumat" smile.gif
Dupa cinci minute m-au lasat sa plec. La granita, svaiterii m-au controlat doar de acte, in masina nici nu s-au uitat.

This post has been edited by Bwwlan: 25 Jan 2019, 21:21


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 29 Jan 2019, 16:23
Post #411


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Azi venira noile stergatoare si cum venira, asa le si trimisai inapoi. dry.gif
Nici ala spate, nici alea fata nu se potriveau si desi m-am uitat pe spatele cutiei sa vad, poate mi-au trimis tzugulanii aia altceva, acolo scria negru pe alb Citroen C5 Tourer 04/08 - >
In fine, acu-s pe drum indarat, asa ca am comandat sevefeurile vietii mai repede decat m-as fi asteptat. Cu tot cu transport, 41 de euro.

In rest, nimic de povestit despre salupa. Azi am facut plinul, 72.870 km., consum mediu stabilizat la 7%. As fi pus si o poza cu agregatul, insa n-am nimic artistic pregatit asa ca mai asteptam pana da inspiratia peste mine smile.gif


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 29 Jan 2019, 16:47
Post #412


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.907
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(diesel_power @ 25 Jan 2019, 21:49)
Trecutul granitei in CH depinde mult de ora la care il faci si ce masina conduci. In ultimii ani am facut mai multe incursiuni si pot trage urmatoarele concluzii:
- daca ai numar de D, chiar daca sunt graniceri ce supravegheaza granita, esti lasat sa treci fara oprire
- cei cu numere de CH sunt controlati aleator la intrare, mai ales in weekend (sunt banuiti ca isi fac cumparaturile in D -- preturi mult mai mici)
- eu cu numere de RO (da.. inca) am fost controlat ori de cate ori era Polizei la post. S-a intamplat ca o data sa fiu controlat in foarte mare amanunt (inclusiv prin bagaje au scormonit), insa s-a intamplat si sa trec granita dimineata devreme sa nu fie Grenzpolizei iar eu intram in tara lor frumoasa tot ca in parcare la supermarket.
*


sa vezi cand intri prin pasul stelvio la 3000m altitudine, e un granicer si o bariera aschilopata, cred ca nici nu vazuse supernova vreodata. Nu a zis nimic. Nici la iesire, desi pe vremea aia trebuia apsaport si noi nu aveam, in 2007.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 29 Jan 2019, 17:02
Post #413


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Aha, apropo de Stelvio.
In 2008 pe cand mai aveam Golful am dat si eu o tura pe-acolo. Cand am intrat in Elvetia, intr-adevar, nu tin minte sa ne fi oprit careva insa cand am iesit din Livigno era o coada la coborare de ziceai ca esti la granita Mexicului cu SUA radmasa.gif
TOTI "contrabandau" ceva: alcool, bijuterii, carburant, ce-o mai fi fost... Pe mine m-au prins cu o sticla de Limoncello in plus, peste "limita admisa" si a trebuit sa o torn la canal. In spatele meu, niste italieni faceau acelasi lucru cu ceea ce mirosea a fi vodca.

M-am uitat putin acum pe harta, ca nu mai tineam minte cum am ajuns in Elvetia. Intrasem in Italia dinspre Davos prin tunelul ala inghesuit si dupa ce am trecut prin Livigno si Stelvio, am luat-o catre Merano, Bolzano si dupa aia catre Romania. Pff, nici nu-mi vine sa cred ca au trecu 11 ani de-atunci smile.gif

This post has been edited by Bwwlan: 29 Jan 2019, 17:03


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 1 Feb 2019, 20:50
Post #414


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




...si venira si stergatoarele:

IMG_20190201_194032.jpg ( Size: 341.37k ) Number of downloads: 332


La o prima inspectie ochiometrica, sistemele de prindere-s ceea ce trebuie si pe fata, si pe spate. De schimbat, de-abia maine, ca n-am chef sa ies afara la frig.
Sunt curios cat o sa tina astea. Dupa cum ziceam, Bosch-urile au tinut fix un an. Dezamagitor...


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 1 Feb 2019, 21:00
Post #415


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




ma se vede ca ai consoarta valceanca smile.gif tot o venira, plecara si fusei esti .... al dracu ca rad astia din CJ si cu curul de tine .. radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 1 Feb 2019, 22:01
Post #416


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.902
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Si eu ma uitam dupa ele. Sa dai feedback...rog.


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 1 Feb 2019, 22:58
Post #417


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




@wolfin: dau, da' un feedback pe termen scurt n-are sens, ca altceva decat sa spun ca se potrivesc, n-am ce spune. Toate stergatoarele noi isi fac treaba, ca-s Bosch, ca-s Valeo, ca-s SWF. Monitorizam, raportam...

@cj: radmasa.gif partea cea mai nostima stii care e? Ca noi nu vorbim asa in casa, intre noi, si nici nevasta-mea nu vorbeste asa cu ai ei. Pe la Brezoi nu se foloseste aproape de loc perfectul simplu. Eu folosesc formele astea de exprimare deliberat fiindca mi se pare ca au un anume farmec. La bază, tot cu îi, ioi, ora doi, trebe, pită, șamd am rămas.
Sau "rămăsăi" smile.gif


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 4 Feb 2019, 15:58
Post #418


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Azi am primit un souvenir de la un bou/o vaca:

IMG_20190204_142337.jpg ( Size: 168.75k ) Number of downloads: 225


Nu se vede foarte rau si probabil, cu ceva pasta corectoare de gri ar iesi 95%, insa problema e cu OCD-ul meu mad.gif vopseaua ca vopseaua, insa arcul pasajului are si o usoara indoitura. De dus la tinichigiu n-as duce-o, ca aia baga chit si au rezolvat problema, mai degraba as apela la unul de-asta care face PDR.

Mai am doua zgarieturi de vreo 5-6 cm., una pe mijlocul barii spate si alta deasupra manerului de la portiera pasagerului si nu stiu ce sa fac: are sens s-o bag acum in service si s-o vopsesc, sau s-o tin asa si s-o fac atunci cand a veni vremea s-o dau? (poate nici macar atunci...)

This post has been edited by Bwwlan: 4 Feb 2019, 16:00


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 4 Feb 2019, 16:29
Post #419


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE
I have CDO. It's like OCD, but the letters are in alphabetical order, as they should be.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 4 Feb 2019, 16:32
Post #420


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.907
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




daca indoiturile nu apar asa rar pe plaiurile tale, poae merita sa o lasi asa si sa o faci mai tarziu.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
28 Pages « < 12 13 14 15 16 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 23:45
Dacia