Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Posibilitati de cazare in Europa, inclusiv cu cortul

lucman72
post 16 Jan 2004, 11:24
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 123
Joined: 9 January 03
From: Bucuresti




A fost cineva pe un traseu mai lung cu cortul si masina?
Eu am fost pentru cateva zile in Ungaria si mi-a placut tare, avand in vedere ca te costa numai 6$ pe noapte camparea. De restul banilor am luat benzina si maruntisuri.


--------------------
Lucman
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 16 Jan 2004, 11:33
Post #2


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




vezi ca am postat la Franta un link superb despre chestia asta!
http://www.campereavventure.it/


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FLEX
post 16 Jan 2004, 11:37
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 570
Joined: 14 November 03
From: Bucuresti




Ai ridicat o minge foarte frumoasa la fileu; si eu ma gindesc la varianta asta; uite ce se poate face: http://matiz.uragan.cz/roadtrip03.php

Mi-ar place!


--------------------
Daewoo Matiz Fiat 600D
"Inainte de a cumpara sau utiliza un produs cititi cu atentie instructiunile de utilizare"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucman72
post 16 Jan 2004, 11:48
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 123
Joined: 9 January 03
From: Bucuresti




Adevarul e ca am ramas placut impresionat de calitatea campingurilor din Ungaria. cel la care am fost eu, e undeva aproape de periferia Budapestei. Foarte multa verdeata, liniste, apa calda, toalete spalate de 2 ori pe zi, curatenie brici si gardieni romani.
Nu stateam decat jumatate din noapte in cort, restul timpului am haladuit prin toata Budapesta.
Ce era interesant e ca nu se uita nimeni in cortul tau, sau sa dispara ceva.
Nu sufera comparatie cu campingurile de la noi. In tara e o adevarata aventura cu cortul. Intotdeauna trebuie sa fie cineva la cort. Daca pleci in 2 mai bine stai acasa.


--------------------
Lucman
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 16 Jan 2004, 12:18
Post #5


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02






--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucman72
post 16 Jan 2004, 13:33
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 123
Joined: 9 January 03
From: Bucuresti




Multumesc ptr link-uri, dar imi puteti impartasi din experientele voastre?
Sau nu prea este agreata aceasta forma de turism?
Chiar, cati ati fost cu cortul in strainatate?


--------------------
Lucman
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alinixovici
post 10 Feb 2004, 04:58
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 18 August 03
From: Bucuresti




uite eu am ajuns cu a mea dsn si cu cortul pana la salerno, apoi lisabona, apoi beriln apoi bucuresti (in 3 luni cam 20k km) Din fericire nu am avut nici o problema. Am avut in schimb la mine un cablu de acceleratie, unul de frana (de mana), cureaua de distributie si de la alternator, tot felul de becuri si beculete si sigurante si sarmulite etc, doua relee (unul de semnal si unul de proiectoare(asta se poate adapta aproape la orice), un furtun de frana, tot felul de solutii de lipit (metal si plastic), o gramada de scule (tot felul de chei cheite, torsuri imbusuri etc), o cheie de schimbat uleiul (am schimbat uleiul pe drum), o pereche de lame de stergatoare si tot felul de alte prostii pe care nu mi le mai amintesc acum. BINE CA NU MI-AU TREBUIT!!! biggrin.gif

In rest ce sa zic, nu vreau sa fac un post prea lung

ungaria sucks
campingul in italia cam 20euroi (in sud mai putin) benzina cam 1, 1.1 e/l
in franta super bine cu campingul (ieftine si f multe) cam 10 e benzina cam 1, 1.1 e/l
in spania cam 20 campingul si benzina cam 0.8-0.8e/l
portugalia nu a fost nevoie
belgia superbine cam 15e campingul si 1 e/l benzina
olana f f scump totul (am stat in belgia)
germania am stat la hotel ca atunci cand am ajuns eu era f frig benzina cam 1-1.1e/l
cehia-slovacia la hotel benzina cam 0.7
romania hotel (nu am gasit camping la satu mare icon_twisted.gif

si cam asta e


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 21 Apr 2004, 15:25
Post #8


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Pentru cei interesati in planificarea vacantelor in Europa, atasez cateva adrese de site-uri utile.

www.hotelformule1.com - Moteluri avand camere de 3 persoane, cu chiuveta in camera, cu preturi in jur de 27-35 euro/camera/noapte

www.etaphotel.com - Moteluri similare cu F1 dar cu dus in camera si... preturi ceva mai mari... in jur de 35-45 euro/camera/noapte

La ambele moteluri, pentru majoritatea tarilor, se pot face rezervari online iar la hotel se poate face inregistrarea, plata si obtinerea camerei 24 ore din 24 la un automat.

www.hostelworld.com - Se pot gasi si face rezervari la o multitudine de hosteluri (un fel de hoteluri "fara pretentii") care au si camere de 2-3-4 paturi dar si locuri in dormitoare comune. Preturile sunt mai mult decat atractive fata de cele de la hoteluri iar conditiile sunt acceptabile, chiar f. bune!

http://www.trav.com/accommodation.php - Un alt site util pentru gasirea unor solutii de cazare.

Cine mai cunoaste si alte site-uri similare e rugat sa posteze informatii si detalii.


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misterb
post 24 Jun 2004, 08:58
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 259
Joined: 19 May 04
From: Bucuresti




pt toate destinatiile www.tiscover.com

pt austria www.austria.com de unde selkectati travel si va puteti alege o cazare excelenta in orice land la preturi mici si conditii excelente.


--------------------
Renault Clio IV Estate 0,9 TCe 2015
Clio Estate 0.9 TCe
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misterb
post 24 Jun 2004, 12:13
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 259
Joined: 19 May 04
From: Bucuresti




reyervarile prin tiscover pt austria este bine sa le faceti cu 6-7 luni inainte daca vreti conditii bune si prteturi mici altfel gasiti dar la preturi mult mai mari. Poate este de ras dar la ei asa este toata lumea planifica din timp si locurile bune si ieftine dispar repede. Eu de ex am gasit cazare 6 nopti pt 2 pers mic dejun inclus (bufet suedez dar astia manaca ca spartii asa ca e din belsug) , pensiune cu tv in camera , baie la fel, sauna, teren tenis... 320 euro.
Se cere un mic acont al rezervarii poate fi platit cu cardul in conditii de securitate.
De preferinta mastercard sau visa embosate . Va uitati pe spate daca are scrise 3 cifre pe locul unde de obicei se pune semnatura inseamna ca puteti face rezervari cu el pe net. Atentia cardul tb sa fie valabil si sa fie international (adica nu obligatoriu in valuta poate fi si pe lei dar cu folosire afara). De ex cardul de credit mastercard al Raiffeisen, cel electron e bun la plata afara dar nu pe net.


--------------------
Renault Clio IV Estate 0,9 TCe 2015
Clio Estate 0.9 TCe
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 24 Jun 2004, 14:18
Post #11


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




QUOTE
...Se cere un mic acont al rezervarii poate fi platit cu cardul in conditii de securitate. De preferinta mastercard sau visa embosate . Va uitati pe spate daca are scrise 3 cifre pe locul unde de obicei se pune semnatura inseamna ca puteti face rezervari cu el pe net. Atentia cardul tb sa fie valabil si sa fie international (adica nu obligatoriu in valuta poate fi si pe lei dar cu folosire afara). De ex cardul de credit mastercard al Raiffeisen, cel electron e bun la plata afara dar nu pe net.


Eu folosesc carduri BancPost... inclusiv unul de credit in lei, visa electron....nu are acele cifre pe spate.... si chiar acum 2-3 zile am facut rezervari prin net la hoteluri din Franta si Spania....

Nu stiu deci daca exista vreo regula... mai degraba sunt tentat sa cred ca posibilitatea de a rezerva pe net depinde de tipul cardului si de banca!!!

Atentie!!!.... plata pe net este una iar rezervarea cu cardul e alta!!!... la rezervare, in functie de metoda folosita de cel la care faceti rezervarea, se va trage sau nu o cantitate de bani in momentul rezervarii.... unii doar verifica acel card dar nu trag sau nu blocheaza nici un ban, altii trag din start o suma minima.... toti insa trag prima noapte de cazare in caz de neprezentare si ne-cancelare a rezervarii in momentul specificat la rezervare. Este foarte posibil deci sa se poata rezerva cu orice card cu valabilitate internationala si sa se poata plati cu el sau cu alt card la fatza locului.

Sper ca am fost explicit...daca nu, bagati mp!!


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 26 Jun 2004, 17:18
Post #12


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Cei ce vor in Austria, unde sint eu e o cazare foarte misto la numai 17 euro/persoana fara mic dejun sau 23 euro/persoana cu mic dejun. Daca nu cunoasteti pe nimeni aici, implicit va cazeaza la... 23 euro. Pentru detalii daca e bine aici sau nu, AL a fost si poate sa confirme sau sa infirme... :idea:


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihaibob
post 8 Feb 2005, 12:25
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 7 February 05
From: Austria




pentru cazari in Austria (dar si Germania, Elvetia, nordul Italiei, Croatia):

office@romaniatouristik.at

rezervari, sfaturi, consultantasi sprijin inainte, in timpul si dupa calatorie. Totul in limba romana si prieteneste

tarife mai scazute dacat la receptie, respectiv tiscover. negociem tarife, respectiv avem anual circa 700 de turisti romani (individuali+grupuri) in diferite zone turistice austriece (din Burgenland pana in Voralberg).

In Elvetia, Germania, Croatia, Franta, Italia, avem din vara 2004 colaborari bune si oferte rezonabile.


--------------------
SEAT TOLEDO - L-228DL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabriel_200040
post 12 Feb 2005, 09:48
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 12 February 05




Imi spune si mie cineva despre hotelurile Etap?Eu am 2 copiii,de 7 si 13 ani si ar trebui sa platesc 2 camere de 3 locuri(sau una de 1 loc si 1 de 3)?Este vreo' problema daca imi rezerv pe net o camera cu 3 locuri si apar acolo cu toata familia?


--------------------
seat cordoba - b 0786754
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabriel_200040
post 12 Feb 2005, 17:00
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 12 February 05




RASPUNS: vreau sa merg in Viena,exista un Etap acolo.Multumesc pentru sfaturi dar mai am intrebari:exista 4 paturi la acest hotel?A fost cineva si a putut sa suplimenteze cu inca un pat?Ca daca merg pe 2 camere pentru 4 persoane(2 adulti si 2 copiii) nu prea este rentabil.Si nu tin neaparat la acest hotel,dar a fost singurul pe care l-am gasit cu rezervare pe net.


--------------------
seat cordoba - b 0786754
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 13 Feb 2005, 20:23
Post #16


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




In hotelurile Etap maxim 2 adulti si 1 copil de max 12 ani.
Acestea sunt reglementarile oficiale referitoare la suprafata de camera/cap de induvid alea alea...


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 14 Feb 2005, 09:11
Post #17


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Totul despre ETAP, inclusiv rezervare online ... http://www.etaphotel.com/

Exista ETAP la Viena... la NICI UN ETAP nu se poate obtine pat suplimentar.... hotalul e construit modular, cu module si dotari standard ... atat! Daca faci blatul, se poate intampla ce a zis mihaibob... cel mai bine ar fi sa rezervi si apoi sa suni si sa ceri amanunte (sa intebi daca totusi poti intra cu inca un copil mic in plus)... daca nu se poate, anulezi rezervarea si gata...


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 16 Feb 2005, 21:36
Post #18


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Mai nene!
Daca sunteti 4 persoane atunci ia ia-o nitel matale spre Prater!
Acolo vei gasi un hotel care are parcarea aproape de Roata.
Costa 4 persoane + masina + mic dejun mai putin decat Etap-ul!


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nairam
post 21 Mar 2005, 18:54
Post #19


Posesor de bebelus...


Group: Members
Posts: 570
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Hai sa intreb si eu (desi e cam devreme)..... da ca romanu fac iarna car si vara sanie.... biggrin.gif
M-am hotarat cu nevasta ... (ma rog mai mult ea a hotarat unsure.gif ) sa mergem la vara (pe 26 august plecam) in Grecia cu autoturismul din dotare. Nu prea am cum sa fac rezervari si ma (va) intreb daca prin grecia poti sa mergi asa la plezneala. O sa stam cam 10 zile, dar vrem sa facem un tur adica sa stam pe langa Salonic 2 -3 zile, prin Atena 2-3 zile, prin Peloponez 2-3 zile. Eu am mai fost in Grecia cand eram mai tanar (ehe nene ce vremuri) am stat cam 2 ani (prin 92-93, cules portocale, masline, si intr-un final vanzator la aprozar, in Sparta si visam sa merg in excursie biggrin.gif uite ca visu e pe cale sa se indeplineasca biggrin.gif ).
M-ar interesa sa stiu cam cum e cu cazarea in Grecia, gasesti daca mergi asa la plezneala ? E mai scump? a mai fost cineva asa? (adica fara rezervari). Intreb pentru ca nu am chef sa dorm in masina...

This post has been edited by nairam: 21 Mar 2005, 18:56


--------------------
Toyota Avensis 2009 Executive - 1.8 129 horses
Benzina, Culoare Light Olive, antijeg ....

Daca vrei sa fii fericit o clipa, razbuna-te, daca vrei sa fii fericit o viata, iarta !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 21 Mar 2005, 19:21
Post #20


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Gasesti kklau!
multi fac asa.
POti sa iti faci rezervari de pe net din RSR sau..la botul calului, pe principiul vazand si facand
DAR! Sfat! Macar pentru prima zi/zile fa-ti rezervare din tara, nu o sa vrei ca dupa 1 zi de condus, de nervi si draci in BG sa mai si cauti cazare...


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 22 Mar 2005, 09:06
Post #21


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




nairam:
1. fa-ti rezervare de aici ca s-ar putea sa te intoarca grecii de la granita!

2. www.hostelworld.com ... face minuni!


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
serry
post 31 May 2005, 19:11
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 43
Joined: 8 December 04




In curand vreau sa plec intr-o calatorie prin Europa pe ruta:
Timisoara-Cenad-Budapesta-Viena-Munchen-Paris-Limoges

iar la intoarcere:

Limoges-Nice-Monaco-Milan-Innsbruck-Salzburg-Cenad-Timisoara

Daca cu taxele de drum in aceste tari sunt lamurit(98%) inca nu am aflat destule detalii despre posibilitatile de campare.
Am uitat sa precizez ca vreu sa merg cu cortul.
M-ar interesa in mod special pe aceste doua rute dar nu tin neaparat.
Macar sa-mi fac o idee de preturi si locatii cat mai recente.
unsure.gif
Exista posibilitatea sa-mi intind cortul si in locuri unde nu se plateste(langa un lac; balta; o poienita ceva...) fara sa fiu luat la sectie??? happy.gif

This post has been edited by serry: 31 May 2005, 20:12


--------------------
Dacia Logan Ambition - XX-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 31 May 2005, 20:38
Post #23


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




NU! Ai voie numai in campinguri
Daca te-ai uita cu atentie prin topic o sa gasesti un link cu toate campingurile din A, D, F, I...


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
micutu
post 31 May 2005, 21:15
Post #24


Membru incepator


Group: Members
Posts: 94
Joined: 6 November 04
From: Bucuresti




pot sa spun ca de 3 ani aproape toate opririle prin Europa le-am facut la cort ...
am pe lista Paris, Milano. Venetia, Berlin, Cracovia, Budapesta, Viena, Salzburg, Karlovy Vary, Praga, Valea Loirei si altele. sambata plec din nou ... Linz - Luxemburg - Bruxelles - ... pescuit in Franta ... normal ... tot la cort smile.gif - Amsterdam - Fussen (undeva pe aproape e un castel al unui rege nebun ... Ludwig) - Graz ... ).
exista programe de cautare a campingurilor in Europa.
daca ai intrebari ... cu placere.


--------------------
Logan 1.6 Laureate & Ambition - B66__ & B59___
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
serry
post 1 Jun 2005, 11:20
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 43
Joined: 8 December 04




da sigur ca am intrebari. unsure.gif
As vrea sa-mi zici si mie ce programe ar fi de cautare si cam care sunt in mare preturile.
Cum se taxeaza? Pe persoana sau pe cort?
Iar apoi daca nu gasesc ceea ce caut cu acele programe o sa te mai intreb si de locatii.
Decamdata atat. Multumesc.


--------------------
Dacia Logan Ambition - XX-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
micutu
post 1 Jun 2005, 22:00
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 94
Joined: 6 November 04
From: Bucuresti




internetul e o sursa buna de locatii ale campingurilor:
http://www.findacamping.com/index.php
http://www.campsite.at/en/
si mai am instalat pe laptop un program care se numeste ANWB Camping din 2003, care imi arata cam 8000 de campinguri din toata Europa. e cam vechi, dar nu mi-a dat rateuri pana acum. si mai e o problema ... e in flamanda, dar ma descurc ...
taxarea in mod normal e pe numar de persoane + cort (mare sau mic uneori) + masina. mai sunt unii care cer bani si pentru dus(h).
tarifele variaza, un minim a fost cam de 5 euro, undeva intr-un sat din Franta, iar maximul la Paris si Venetia ... cam 23 Euro. pretul pentru doua persoane, cort mic si masina/noapte. viena 13E, budapesta 15E, valea Loirei 11-12E, aurel vlaicu 9 Euro (undeva pe langa Deva ... cred). bineinteles depinde de cate stele are campingul.
un sfat ... daca vezi indicator de camping si vrei sa ajungi la el si arata inainte ... tine-o drept ... indiferent ce se intampla, pana dai de urmatorul indicator.
pentru modul in care dai de ele, ar mai fi o solutie sa te uiti pe un alt topic de aici, folosind GPS-ul: http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=13447


--------------------
Logan 1.6 Laureate & Ambition - B66__ & B59___
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dic
post 6 Jun 2005, 00:19
Post #27


Membru


Group: Members
Posts: 185
Joined: 4 January 04
From: Bucuresti




Gabriel, folosind http://www.inthotels.com iti poti face rezervari online pentru ceea ce cauti. Are mai multe criterii de cautare (incl. camere de 4 persoane). A gasit si acel hotel de langa Prater mentionat de Asarban.

Am folosit atat http://www.inthotels.com cat si http://www.etaphotel.com si au fost ok ambele.

In timp ce inthotels.com este un fel de agentie pentru rezervari online la mai multe hoteluri, etaphotel.com este un lant de hoteluri.

This post has been edited by Dic: 6 Jun 2005, 00:22


--------------------
Dacia DSN Rapsodie x 2 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lautrec
post 9 Jun 2005, 15:56
Post #28


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 24 February 05
From: Cluj Napoca




o solutie ieftina si conditii bune sunt bungalowurile. curat, cu aeroterme, 2 paturi cu asternuturi, dus comun, bucatarie, frigider (comune), cu apa calda... sunt conditii universale. anul trecut la Paris am stat la Camping du Tremblay in casuta de lemn.

http://www.abccamping.com/tremblayuk.htm

am platit 30 si ceva de euro pe noapte pt 2 persoane. asa ceva se poate gasi in orice oras turistic si eu consider ca e mai bine si mai ieftin decat formula 1.

pt Amsterdam
acum 2 saptamani am stat la
http://www.vliegenbos.com/Nederlands/welkom/welkom.html
un bungalow de 4 persoane (nu au de 2) costa 67euro/noapte + 8 euro de masina.

anul trecut la:
http://www.gaaspercamping-amsterdam.nl/
asta nu are bungalowuri dar e un hotel cu aprox 80 de euro camera pe noapte. cam scumputz dar pt amsterdam e ok.

la fel am stat in multe parti, si int est (croatia, polonia, ungaria, slovacia) , conditiile sunt aceleasi cu cele din vest. poate cele mai proaste in olanda (dus cu fise, hartie igienica lipsa etc), dar peste tot extrem de curat.

de fiecare data am gasit cazare foarte convenabila cu un search pe google cu numele orasului + camping sau bungalow. nu cred ca e nevoie de altceva decat google. rezervarile din tara pot fi utile in sezonul de varf iar ca sa nu aveti surprize aruncati si un cort in portbagaj. eu asa m-am ales deja cu 2 corturi, nu am gasit bungalow liber iar cu banii de o noapte de hotel am cumparat din Decathlon cort + saltea dubla + pompa + 2 saci de dormit. cu care am si ramas.


--------------------
Dacia/Seat/Suzuki Logan/Toledo/GS500E 2007/2008/1993 - Lautrec
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu M
post 9 Jun 2005, 16:05
Post #29


Membru


Group: Members
Posts: 169
Joined: 14 September 04
From: Germania




QUOTE(lautrec @ 9 Jun 2005, 15:56)
rezervarile din tara pot fi utile in sezonul de varf iar ca sa nu aveti surprize aruncati si un cort in portbagaj.


Eu surprizele le-am avut cu cortul, ca toate campingurile erau full si tare greu am gasit un loc intr-unul. Locul - sudul Frantei la sfarsit de sezon.


--------------------
Ford Mondeo
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nesanatosu
post 13 Jun 2005, 15:27
Post #30


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 47
Joined: 13 November 04




ma tenteaza si pe mine la vara sa fac o astfel de calatorie si desi am aflat destule informatii utile ma gandeam ca poate mai dezvoltam un pic subiectul.Poate cei care au fost ne mai dau niste ponturi .
Asa ca orice fel de sfaturi sunt binevenite.

La granita ati specificat ca o sa dormiti in cort sau i-ati mintit ca sa nu va streseze prea mult ca dormiti la hotel de 5 stele? tongue.gif


--------------------
Dacia Nova Gti VW Golf V - ct-99-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 13:25
Dacia