Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

902 Pages « < 688 689 690 691 692 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Coltul nedumeritilor, se intampla uzual si totusi este anormal

wolfin
post 22 Jun 2018, 12:51
Post #20671


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.904
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




vorbim de America

deci 911


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
solidconvert
post 22 Jun 2018, 13:02
Post #20672


Donator


Group: Members
Posts: 3.247
Joined: 3 May 06
From: Bucuresti




QUOTE(wolfin @ 22 Jun 2018, 12:12)
NEICA NIMENI....?

WTF ..JUMA DE ECHIPA JOACA LA BARCELONA SAU REAL
*



Eu cred ca vor face o figura frumoasa la acest campionat mondial acesti ''NEICA NIMENI''... radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
. . .
Audi A4 B9 S-tronic TFSI...
Gîndirea corectă vine din experiență. Experiența, la rîndul ei, provine din gîndirea greșită.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 22 Jun 2018, 13:20
Post #20673


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.904
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




sincer....sunt in top 3 la final.

sa vedem mexic si paraguay ce fac in urmatoarele ....si imi cam fac o idee cine e de big four.

diseara va fi un meci tare..cu islanda..dar e la 18....cam devreme de a fi vazut...

This post has been edited by wolfin: 22 Jun 2018, 13:22


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 22 Jun 2018, 13:30
Post #20674


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




E vineri. După ora 16.00 n-ai nici o scuză ca să te mai afli la serviciu. Direct acasă, la meci. biggrin.gif


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 22 Jun 2018, 13:53
Post #20675


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Fix pana la 16 am program vinerea. smile.gif

QUOTE(tomageorgian @ 22 Jun 2018, 12:49)
Tactica a fost 112.
*


radmasa.gif


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 22 Jun 2018, 14:16
Post #20676


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




OK, altă nedumerire din fotbal. De ce se obosesc jucătorii să protesteze la deciziile arbitrului? Și uneori (de fapt cam întotdeauna) chiar foarte vehement.
Voi ăștia mai versați în ale fotbalului, care mîncați fotbal pe pîine, căutați adînc prin memorie și ziceți-mi și mie: vă amintiți să fi văzut vreodată în viața voastră măcar un caz, unul singur, în care arbitrul să fi luat o decizie, iar la protestele jucătorilor să fi zis "da, dom'le, aveți dreptate, m-am înșelat, e cum ziceți voi" și să-și fi schimbat pe loc decizia? S-a întîmplat vreodată așa ceva în toată istoria fotbalului? huh.gif

This post has been edited by VladSoare: 22 Jun 2018, 14:18


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 22 Jun 2018, 14:17
Post #20677


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




Implicarea emoțională.


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 22 Jun 2018, 14:21
Post #20678


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Dar de ce simt nevoia sa scuipe fix cand e camera pe ei? biggrin.gif


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 22 Jun 2018, 14:23
Post #20679


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




Educația. biggrin.gif


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 22 Jun 2018, 14:37
Post #20680


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.904
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




@Vlad.....Da.....am vazut....chiar la noi

Ex

Rapid...costin lazar...😎

This post has been edited by wolfin: 22 Jun 2018, 14:39


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 22 Jun 2018, 15:02
Post #20681


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




QUOTE(VladSoare @ 22 Jun 2018, 12:49)
Totuși, nu-mi amintesc cînd a fost vreodată Croația un nume sonor în fotbal. Pentru mine fotbal înseamnă Germania, Brazilia, Franța, Olanda, Portugalia, Argentina, Italia și uneori, cînd sînt planetele aliniate, Anglia. Și cam atît.
*



Dintr-un motiv intemeiat Olanda si Italia au luat la CM asta tot atatea goluri ca si Romania, apropo de nume sonore... wink.gif


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 22 Jun 2018, 15:46
Post #20682


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Acuma na, shit happens. Totuși, Italia rămîne o echipă bună chiar dacă mai ratează cîte un turneu final din cînd în cînd. Nu se compară cu România, care de douăzeci de ani încoace are mereu același motiv să nu primească goluri.

Chiar mă gîndeam la chestia asta, mi se pare necinstit felul în care calificările la turneul final se fac pe continente. Pentru că se alege un număr de X echipe de pe fiecare continent, cele mai bune de acolo. Dacă ai o grămadă de echipe bune în Europa, le pui să se lupte între ele și le alegi doar pe primele, celelalte fiind eliminate. Apoi, separat, le alegi pe cele mai bune din Africa și cele mai bune din Asia. Asta înseamnă că echipe precum Italia pot să rateze calificarea (pentru că s-au luptat cu crema fotbalului), în timp ce echipa unui trib cu nume nepronunțabil din junglă se califică, pentru că și-a învins concurenții din copacul vecin.
N-avem Olanda și Italia la campionatul ăsta, dar avem Nigeria și Tunisia. Și nu cred că poate cineva susține că Nigeria sau Tunisia ar fi mai bune decît Olanda sau Italia.

This post has been edited by VladSoare: 22 Jun 2018, 15:53


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 22 Jun 2018, 16:08
Post #20683


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.904
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




La cum joaca...nu as zice...africanii intodeauna au fost consistenti....dar le au lipsit ceva......
Inteligenta/viziunea fotbalistica
CAF UL e un deliciu.

Ete ..Brasil 2 cu Costa Rica. Or sa fie ca portugalia la euro

This post has been edited by wolfin: 22 Jun 2018, 16:19


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 22 Jun 2018, 18:50
Post #20684


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Joaca bine nigerienii, islandezii l-au bagat si pe Skulasson si tot degeaba. radmasa.gif

This post has been edited by vallixx: 22 Jun 2018, 18:50


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 23 Jun 2018, 07:32
Post #20685


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




QUOTE(wolfin @ 22 Jun 2018, 16:08)
Ete ..Brasil 2 cu Costa Rica. Or sa fie ca portugalia la euro
*

La meciul ăla cred că arbitrul pariase pe 2-0 și le-o fi zis: "bă, băieți, pînă nu dați două goluri nu pleacă nimeni acasă". laugh.gif


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 24 Jun 2018, 08:04
Post #20686


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Că tot vorbeam mai sus de clișeele comentatorilor și cum totul este "extraordinar" și "senzațional" și "extrem", ieri la meciul Germaniei cu Suedia, un neamț centrează la înălțime redusă, Werner încearcă s-o dea dintr-o bucată spre poartă, dar nu nimerește poarta, trage peste ea. Comentatorul nostru zice "excelentă preluarea lui Werner, dar din păcate balonul a trecut pe deasupra porții". blink.gif
Cum pana mea poate preluarea aia să fie "excelentă", dacă a tras peste poartă? Dac-ar fi intrat în poartă, atunci cum ar fi fost? Ultra-super-excelentă? wacko.gif

Asta-i fază de Viorica Dăncilă sau de Olguța Vasilescu. Auzi tu: a fost excelentă, doar că peste poartă. radmasa.gif
Din categoria "dacă nu primeam gol, era egalitate". radmasa.gif

This post has been edited by VladSoare: 24 Jun 2018, 08:05


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 24 Jun 2018, 08:39
Post #20687


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.120
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




S-au preluat clișeele astea din tabloide cam peste tot. Orice rahat e mega, giga, ultra. Deschide aici să rămâi prost, bla, bla, bla.....


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 24 Jun 2018, 12:07
Post #20688


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Știți cum e cînd vezi pe cineva numai o dată la cîțiva ani și-ți zici "vai, ce s-a îngrășat", sau "vai, ce-a îmbătrînit", în schimb dacă-l vezi zilnic nu-ți dai seama? Cam așa sînt eu cu fotbalul. Pentru că mă uit doar o dată la patru ani, îmi dau seama cîte lucruri s-au schimbat între timp. biggrin.gif
Pe vremuri, lovitura de începere trebuia să fie neapărat spre înainte. Din cauza asta la centru stăteau doi jucători, unul i-o dădea celuilalt, iar celălalt o trimitea înapoi în terenul lui. Acum văd că nu se mai formalizează, o dau direct înapoi din prima.
Apoi, exista o regulă cum că portarul n-are voie să facă mai mult de patru pași cu mingea în mînă. Acum însă văd că aleargă cu ea în mînă de la un capăt al careului la celălalt, apoi se răzgîndește și mai face cîțiva pași și înapoi.
Tot pentru portar și statul cu mingea în mînă, era pe vremuri o regulă de patru (parcă?) secunde, dar acuma văd să stă cu ea în mînă cît are chef, pînă cînd i se pare că s-a aranjat toată echipa cum trebuie.
Pentru proteste se scotea imediat cartonașul galben, pe cînd acum protestatarul își permite să-și lipească pieptul de al arbitrului și să urle la el de la zece centimetri de fața lui, în timp ce arbitrul răspunde nu cu cartonașe, ci tot cu urlete.

This post has been edited by VladSoare: 24 Jun 2018, 12:12


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 25 Jun 2018, 00:03
Post #20689


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.904
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Vreau o protectie coloana pt junioara pt 2 sporturi....bike...si sky.

Acu e baiul
....sa nu transpire vara in ea. ....testoasa mi se pare solutia....dar parca si vesta din plasa pare ok (a folosit la calarie). Idei???? Mic bun si fara transpiratie

Casca...si a dovedit eficacitatea.....i am luat alta......una la cc 200 lei..cu ventilatie si a purtat o....cand a trebuit....zgarieturile de pe ea o dovedesc sad.gif sad.gif

This post has been edited by wolfin: 25 Jun 2018, 00:07


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 25 Jun 2018, 23:08
Post #20690


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




1. Ce se întâmplă daca iei (probabil) un radar, noaptea, esti semnalizat sa opresti, din cauza semnalului intaziat al polițistului opresti dar oarecum departe de locul in care stateau ei, pui avaria, astepti in masina sa vina agentul la tine, el nu se deranjează dorind probabil sa vii tu la el (greu de crezut ca n-a observat ca ai oprit), asa ca nu vrei sa ii dai satisfacție și dupa 3 min de asteptare pleci, iar el nu vine dupa tine.

2. Ce se întâmplă daca iei (probabil) un radar, noaptea, esti semnalizat sa opresti, nu oprești iar pândarii nu vin dupa tine?



--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 26 Jun 2018, 05:56
Post #20691


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Probabil 9 luni mai tarziu primesti acasa o instantanee. Insotita imi imaginez de o invitatie candida de a indica ce persoana conducea auto, cu numarul, in noaptea, pentru ca, nu-i asa, tii un jurnal clar al fiecarei zi din viata ta, deci ar trebui sa il poti consulta pentru a oferi un raspuns educat.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 26 Jun 2018, 06:04
Post #20692


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




Dacă polițistul constatator consideră că nu te-ai conformat indicațiilor și nu ai oprit, poate comunica datele mașinii prin stație și de acolo situația poate urma mai multe căi. De la oprirea in trafic de către un alt echipaj, care să-ți creadă povestea și să-ți mai dea o amendă, până la dosar penal.


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 26 Jun 2018, 09:10
Post #20693


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Mda, eu am fost implicat in situatia A, am fost semnalizat tarziu, asa ca am oprit ceva mai incolo.

Ce-i drept aveam si viteza, plecasem cvea mai devreme de la un eveniment pentru ca sotia se simtea foarte rau si incercam sa ajung cat mai repede acasa.

Aveam de gand sa il rog pe nea agentu' sa se miste cat se poate de repede si eventual daca am cum sa-i platesc pe loc, sa-mi dea chitanta si sa-mi vad de viata mea. Sau....sa-i las un act (permis sau CI) sa-mi duc repede doamna acasa si sa ma introc pentru formalitati, mi-ar fi luat 15 min maxim.

N-a mai fost cazul pentru ca dupa vreo 3 min in care eram oprit pe dreapta si imi triam actele pe care urma sa mi le ceara, el era probabil tot in masina. Asa ca am plecat. Pentru ca:

1. Chiar nu aveam de gand sa mai pierd timp, soata se simtea rau, iar ei....stiu ca citesc greu, scriu greu....ca ca....
2. Chiar nu am vrut sa-i dau satisfactie si sa ma duc eu la el. SI nici nu mi se pare normal sa fi facut asta.
3. Pentru ca imi este o scarba de ei ce greu poate fi descrisa in cuvinte....pentru ca la 11 noaptea stateau ca pandarii boschetari (ceea ce si sunt de fapt) pe un bulevard gol, cu 3 benzi, in conditiile in care banda 1 era ocupta cu masini parcate sub semnul de oprirea interzisa....si inclusiv pe trecerea de pietoni (nu chiar pe ea dar la juma de metru de ea)

Am descris si situatia B pentru ca probabil ei asa au raportat mai departe....ca n-am oprit.

Conteaza prea putin pana la urma, aveam de gand sa scot banul pe loc intrucat fapta o facusem si probabil aveam vreo 70....deci ar fi fost oricum cea mai mica dintre sanctiuni.

Acum insa.... probabil cand voi primi PV-ul acasa o sa fac tot ce pot sa-l contest...o sa caut orice portita (ca era noapte, ca e completat gresit...orice viciu de procedura). Stiu ca nu e frumos....dar asta e, mi s-a pus pata rau.
Angajez si avocat chit ca ma costa mai mult decat ar fi costat amenda.....numai asa de-al dracu.

This post has been edited by vallixx: 26 Jun 2018, 11:17


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 26 Jun 2018, 09:45
Post #20694


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




pai eu stiu ca nu ai voie sa te dai jos din masina fara acordul (sau fara sa iti solicite expres) lu' organul ... acu daca organu intarzie excesiv sa vina la fereastra ta, nu stiu ce sa zic, se pot umple multe pagini
pe la alte tari se considera posibil semn de intentii agresive si daca nu tii mainile pe volan cand se apropie organu si risti sa suporti consecinte neplacute
oricum, nasol ... eu unul te inteleg si habar n-am ce-as face daca as fi pus intr-o astfel de situatie wacko.gif

This post has been edited by crisolro: 26 Jun 2018, 09:49


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 26 Jun 2018, 09:48
Post #20695


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Eu nu cred ca iti face nimic. Dar poti sa te duci la o circa de politie sa verifici cu ei. Le zici ca in ziua X ora Y ai fost semnalizat sau nu (nu stii sigur) de un echipaj de politie si ca dupa ce ai oprit "mai incolo" nu a mai venit nimeni langa tine si atunci ai plecat . Si vezi ce zic. biggrin.gif


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 26 Jun 2018, 09:51
Post #20696


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




Să ai și o pungă cu schimburi și senvișuri, pentru siguranță. biggrin.gif tongue.gif


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 26 Jun 2018, 09:53
Post #20697


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




e un semn al bunelor intentii - prezentarea la sexie de care zice Uxe
problema e ca atunci cand cineva nu sta la un control, imediat intervine suspiciunea asupra persoanei care era la volan si a starii ei
poate o astfel de chestie (daca aia intrec bunul simt si nu se prezinta la masina cat de cat repede) este sa o tai dar la un spital de urgenta si inregistrezi persoana care are nevoie de ajutor si te prezinti tot atunci si la sexia de polutie
daca nu e de urgente, lasi cumva acasa "bolnavul" si te duci apoi la sexie, ca e nasoala aia cu dosarul penal pt. ca nu ai oprit
sau suni din masina la 112 si explici???? zici ca te-au oprit unii care "par" a fi politisti dar intarzie sa vina la masina si ti-e frica ca nu sunt (dreq, aia erau in boscheti si nu pe Magheru), te simti asa, oleaca in pericol???? asta poti sa elucubrezi la sexie mai tarziu practic

This post has been edited by crisolro: 26 Jun 2018, 09:57


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 26 Jun 2018, 10:12
Post #20698


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




QUOTE(vallixx @ 26 Jun 2018, 00:08)
1. Ce se întâmplă daca iei (probabil)
*


Agentul nu așteaptă să mergi la el. Protocolul presupune că vine la mașina ta, se prezintă, îți spune de ce te-a oprit și-ți cere documentele. Pe urmă, procedurile pot fi diversificate, mai ales dacă intră și factorul uman în ecuație.
În cazul tău, ești sigur că te-au vizat pe tine pentru oprire? Ai oprit în raza lor vizuală?
Pentru că, dacă nu ai fost tu vizat, sau erau prea plictisiți și nu s-au complicat cu plecarea ta, care presupunea puțin deranj pentru ei, "fapta săvârșită de tine" (îs tare, nu? tongue.gif) poate avea repercusiuni destul de nasoale. Inclusiv dosar penal. sad.gif
Dar, dacă suspectau ceva, cred că porneau în urmărirea ta. Posibil să nu se fi complicat. Oricum, dacă ai un motiv rezonabil să faci asta (să nu oprești sau să pleci), cel mai bine e ca imediat ce ai scăpat de situația dificilă să anunți, telefonic sau direct, poliția. Altfel credibilitatea ta e 0.


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 26 Jun 2018, 10:52
Post #20699


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




gabize a punctat destul de bine ... probabil ar fi plecat dupa tine daca tineau neaparat sa vorbiti
apoi, practic tu ai oprit la semnal ph34r.gif ... doar ca ai plecat mai repede

This post has been edited by crisolro: 26 Jun 2018, 10:53


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 26 Jun 2018, 11:40
Post #20700


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




N-am anuntat nicaieri iar chestia e de spatamana trecuta. De oprit am oprit intr-adevar ceva mai departe, insa eram perfect in raza vizuala daca eu ii vedeam in oglinda.

Deci probabil nu era semnalul pentru mine (eram 2 masini pe drum), ori agentul nu m-a vazut ca am oprit (desi nu cred, avand in vedere ca eu ii vedeam pe ei...plus ca nopatea...o masina oprita pe avarie...se vede), ori pana mea....nu stiu....s-o fi asteptat sa vin eu mai aproape.

Cert e ca dupa ce am asteptat cateva minute, timp in care am aprins plafioniera, am cautat actele, etc etc.
As putea sa sun ....unde? .....sa le spun ca saptamana trecuta...bla,bla....dar deja daca nu am facut-o imediat ma gandesc ca nu stiu cat rost mai are.

This post has been edited by vallixx: 26 Jun 2018, 11:42


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
902 Pages « < 688 689 690 691 692 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 06:23
Dacia