Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

[Baia Mare]AUTO BECORO, Bd.Independentei Nr.32 - Baia Mare

JADRRO
post 1 Oct 2006, 11:40
Post #1


Membru " moderat "


Group: Members
Posts: 311
Joined: 31 August 05
From: Bucuresti




AUTO BECORO
Bd.Independentei Nr.32 - Baia Mare

Atelier
Tel - 0262/218458

Show room:
Tel - 0262/218458
Fax - 0262/218164


--------------------
Renault Laguna 3 2.0 dCi 150 CP,2008,xenon,trapa,cabasse,handsfree
Nissan Pathfinder XE,2,5 dCi,174 CP,2007,Silver Lightning
Powered by RENAULT , driven by passion
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bixi
post 3 Dec 2006, 12:47
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 10 October 06




Atentie! Eu am luat tzeapa...
Un prieten merge si face revizia de 10.000 km la Megane 1.5 dci 100 cp 2006
3.600.000 lei.
La 2 saptamani distanta ma duc si eu la revizie 10.000 km Megane 1.5 dci 80 cp 2006
5.900.000 lei.

Intreb si eu de unde diferenta de pret.....apar balbaielile de rigoare....cica directive noi....intreb pe altcineva din service....cica nu ar fi avut la prima masina pe stoc un filtru de polen care la mine l-au schimbat....abureli.
Atentie unde va faceti reviziile!!!
P.S. Aveti dreptate fraier e cine da nu cine cere.


--------------------
Renault Megane Sedan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 4 Dec 2006, 00:59
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




Eu zic sa iei la mana factura si sa vezi daca ai:

- ulei
- filtru ulei
- filtru aer
- filtru polen
- filtru motorina
- lichid racire
- garnit. buson
- revizie 10 000km

S-ar putea sa-ti dea cu virgula. Aceeasi revizie m-a costat in Bucuresti 708 roni. Prietenul si-o fi adus niscaiva piese de acasa?


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bixi
post 4 Dec 2006, 16:54
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 10 October 06




Prietenul nu si-a adus nici o piesa. Lista mea difera de a ta prin faptul ca mie nu mi-au schmbat lichidul de racire.


--------------------
Renault Megane Sedan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pablo
post 5 Dec 2006, 14:31
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 10 December 04
From: ORADEA




Lichidul de racire la un Sedan din 2006 ???
Ala trebuia schimbat in 2010


--------------------
Renault Megane II Sedan Confort Expresion 1,6 16V (dec 2004,clima,jenti AL,ESP,etc)
Renault Clio Extreme 1,5 dCi 80 CP (iul 2005,tempomat)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 5 Dec 2006, 23:11
Post #6


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




Este vorba de completare cu antigel in vasul de expansiune.
La unele service-uri se factureaza un bidon de 1L si cantitatea ramasa dupa refacerea nivelului ii ramane clientului, la altele completarea nu este prinsa in factura fiind vorba de cantitati mici.


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_kreiter
post 8 Jan 2007, 23:10
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 8 January 07




He he he...asta nu e teapa..sa vezi ce te asteapta daca duci masina la reparat dupa ce ti-a fost lovit spatele...o adevarata aventura...pe langa ca astepti o saptamana comanda la piese ( mi-au adus o capota de Renault Clio 2 desii eu aveam un model 3 ) , mai trec vreo 2 saptamani sa ti-o repare daca se poate spune asa ptr ca stopul spate era deplasat in interior de puteai sa bagi un deget intre marginea lui si caroserie , mufa de alimentare a stopului prinsa cu banda izolatoare si ce sa mai vorbesc de vopsitul aripei din spate si a capotei spate...de toata rusinea...
Asa ca daca aveti tupeu si vreti mesteri cumsecade mergeti la Becord sa vi-o aranjeze baietii , ca sa va d-ati pumni ca in cap sa ati dus masina de 7000 Km in reparatie la un reprezentat RENAULT ...he he he


a...da...daca vreti sa lasati masina in service la iei va sfatuiesc sa va luati casetofonul cu dv. nu carecumva baietii care lucreaza cu polizorul si si indreptatul caroseriilor sa nu deschida geamurile si sa asculte muzica din masina dv...(curatatul tapiteriei e o mica problema ) rolleyes.gif


--------------------
Renault Megan 2 2003 1.5 DCI 1.5 DCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chris_t
post 19 Jan 2007, 16:45
Post #8


trepadus clasic


Group: Members
Posts: 309
Joined: 19 August 04
From: Baia Mare




Hmm, poate pare ciudat, dar eu am numai de bine de zis despre Becoro.
In primul rand revizia de 30k la Symbol dCi m-a costat 450Ron. Acceptabil zic eu.
In al doilea rand, in 8.01 am avut un accident soldat cu avarierea partii din fata a masinii, respectiv capota, bara, far, aripa, calandru si deflectorul ala de sub masina, dintre bara si scut. In 9.01 am dat comanda de piese si mi-au zis ca dureaza 3-4 zile. Piesele au ajuns la fix, pe data de 12.01. Programare la tinichigerie pe 16, cu deadline azi, pe 19.01. Azi dimineata la 10.30 ieseam din Reno Baia Mare cu masina facuta impecabil, cu farul inlocuit in portbagaj si cu toate chestiile ce le mai aveam in masina la locul lor. Cat despre curatatul tapiteriei, nu stiu ce sa zic, dar mie de fiecare data cand imi lucreaza la masina imi pun huse d'alea de plastic pe scaune si pe volan, n-am avut niciodata probleme...


--------------------
Renault Megane Estate 2017 ZEN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gruita2005
post 16 Jun 2008, 13:38
Post #9


Membru de la Baia Mare


Group: Members
Posts: 1.220
Joined: 22 February 08
From: Baia Mare




Stie cineva un service bun in Baia Mare pentru Laguna II? Unul care a mai lucrat cu renault pt. ca am observat la cativa mecanici ca nu prea cunosc multe despre motoarele renault sa nu mai vb de cei de la Becoro.


--------------------
Ford Mondeo II 1997, 1.6 16V, 90CP - MM 05 PMD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mrija
post 17 Jun 2008, 19:24
Post #10


Membru Veteran


Group: Members
Posts: 671
Joined: 4 June 07
From: Baia Mare




Te duc eu la un service, unde imi rezolv si eu masina cand are probleme. NU mergeti la repr BAIA MARE ca sunt tepari. Mi-au cerut pt un rulment fata stanga cu ABS 500 lei cu tot cu manopera, l-am rezolvat cu 160 lei cu manopera si rulmentul; are deja 50.000 km fara probleme :*


La AUTO Becoro, mi-au zis ca e cutia de viteze sparta. Cand colo, era obosit tamponul de la cutie..........................LOOSERI !!!!!!!!

This post has been edited by Mrija: 17 Jun 2008, 19:27


--------------------
Suzuki Gsx 750 R 110 cai la 200kg
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gruita2005
post 18 Jun 2008, 10:15
Post #11


Membru de la Baia Mare


Group: Members
Posts: 1.220
Joined: 22 February 08
From: Baia Mare




Mrija, ti-am dat PM si astept un raspuns, Multumesc


--------------------
Ford Mondeo II 1997, 1.6 16V, 90CP - MM 05 PMD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mrija
post 19 Jun 2008, 23:12
Post #12


Membru Veteran


Group: Members
Posts: 671
Joined: 4 June 07
From: Baia Mare




Ti-am raspuns, succes :*


--------------------
Suzuki Gsx 750 R 110 cai la 200kg
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
norby_puma
post 16 Aug 2010, 22:00
Post #13


Inginer in devenire


Group: Members
Posts: 587
Joined: 3 April 08
From: Satu Mare




Fratilor, daca va plangeti de Auto Becoro Baia Mare apoi inseamna ca nu ati fost la Auto Class Satu Mare.Sa nu gaseasca scule si sa te poarte cateva zile ca ei nu gasesc scula respectiva pentru activat senzorii de presiune, sa iti rastoarne scrumiera in masina ca nu au grija?am crezut ca fac cu nervii.De atuncea umblu la Auto Becoro pt probleme mai serioase.Apropo ma duc si maine tongue.gif


--------------------
Renault Laguna II 1.9 dCi 2004/Emotion - SM 60 TNG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gruita2005
post 17 Aug 2010, 10:23
Post #14


Membru de la Baia Mare


Group: Members
Posts: 1.220
Joined: 22 February 08
From: Baia Mare




Dar nu ai gasit un service bun in Satu Mare?
eu nu m-as deplasa 70 de km pentru service-ul asta. Si la mine a fost bine pana cand am vazut cu ochii mei cat sunt de incompetenti.
Acum cred ca fac spume, pentru ca am inteles ca a intrat in vigoare ceva act normativ in care nu mai esti obligat de reprezentante sa-ti faci reviziile la ei pierzand garantia. Poti face revizia in oricare service autorizat. Bafta!


--------------------
Ford Mondeo II 1997, 1.6 16V, 90CP - MM 05 PMD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
norby_puma
post 17 Aug 2010, 20:29
Post #15


Inginer in devenire


Group: Members
Posts: 587
Joined: 3 April 08
From: Satu Mare




Nu era revizie.Masina are deja 6 ani.Era o constatare, vroiam sa vad cam in ce stare se afla masina si ce am cu AC-ul.Inca nu am reusit sa dau de un service calumea.Oricum o fost si o mica excursie


--------------------
Renault Laguna II 1.9 dCi 2004/Emotion - SM 60 TNG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Brabus
post 16 Sep 2010, 21:16
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 401
Joined: 24 August 08
From: Baia Mare




din pacate eu am avut parte de o experienta mai naspa cu ei.
desi sint niste tipi super la motoare si electrice am avut parte de un accident (lovit din spate) si am decis sa duc masina in service la reprezentanta ca deh, ei stiu cel mai bine.
bietii de ei au incercat si si-au dat silinta, insa eu consider ca sint limitati. atita timp cit bara mea din spate este acum prinsa cu un holsurub si nu in cleme.
nu am avut timp sa desfac sa vad ce si cum insa o voi face si sper sa remediez eu treaba.
per general a iesit binisor, poate asta e maxim , ca no, am primit raspuns ca :"ce vrei? e o masina lovita, vrei sa fie ca noua?"
poate sint eu prea tipicar ....


--------------------
Renault Laguna2 2001/Privilege/1.8 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gruita2005
post 19 Sep 2010, 20:18
Post #17


Membru de la Baia Mare


Group: Members
Posts: 1.220
Joined: 22 February 08
From: Baia Mare




esti prea finut pentru service-ul asta, am crezut ca spui si tu ceva interesant dar prea frumos te-ai purtat cu ei cool.gif biggrin.gif


--------------------
Ford Mondeo II 1997, 1.6 16V, 90CP - MM 05 PMD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tiberiu27
post 19 Nov 2010, 11:43
Post #18


membru


Group: Members
Posts: 239
Joined: 6 July 06
From: baia mare




-4 . No comment! boxing.gif


--------------------
renault sedan2 2004 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mudman1
post 27 Apr 2013, 23:18
Post #19


Membru incepator


Group: Members
Posts: 74
Joined: 6 January 13




Eu am si bune dar si rele de spus... De la 8 l ulei intr-un motor de 2.2 in care de obicei intra 6.5 l, pana la inlocuiri de xenon de alta culoare de parca era o masina de fraier (asta pentru putin peste 1000ron!)
Baietii de la receptie stiu de toate, sunt foarte saritori et.c. problema e in service cu mecanicii pe care cred ca nu-i platesc indeajuns si care-i mai bun se desparte dupa ce a facut scoala si-si face service personal in curte dar fara de scule potirvite.
De obicei te lasa sa-ti aduci uleiul si piesele tale dar nu raspund pentru ele adica nu dau garantie deloc (de parca pentru cele pe care le aduc ei dau mai mult de 3 luni!).
La capitolul "bune" sa trecem solicitudinea celor de la receptie... dar de obicei ai nevoie de mecanici priceputi nu de receptionisti buni.
Alt fapt negativ ar fi cardul "maini libere" pe care l-am schimbat impreuna cu cititorul de card pe degeaba ca defectul pe care l-am reclamat tot nu s-a rezolvat: masina tot nu se deschide sau inchide decat daca apas pe butonul cardului (alti bani 750+ 1650 numai piesele platite pe degeaba+ manopera!).
Altele: caseta de directie mi-a fost indicat sa o schimb (asta a fost acum 40 k km si 2 ani), zgomote tot am dar caseta e aceeasi si directia e buna..
Se pare ca le place sa schimbe piese aiurea.
Judecati si voi, si daca piesa e cam scumpa mai cereti o expertiza si l alti mecanici.
E drept ca la soft sunt aproape cei mai buni, noroc ca mai au si altii clip-uri.


--------------------
Renault Latitude Luxury 2.0cdi/ 175 CP/ BVA / 2013
Laguna 1 Privilege 1.8/90 cp benz. man. '93
Laguna 2 Initiale 2.2cdi/150cp BVA/2003
Toyota Corolla Sol 1.6/132cp benz. man. 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Brabus
post 23 Jul 2014, 08:16
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 401
Joined: 24 August 08
From: Baia Mare




mudman1 ai dreptate
se pare ca se posteaza rar aici din cauza ca lumea evita sa ajunga la reprezentanta.
in general le dau dreptate, eu de fiecare data dupa ce am scos masina de la ei am avut de retusat ca sa zic asa.
intr-adevar, baietii de la receptie service si receptie piese sunt SUPER faini: amabili, isi dau silinta, nu am absolut dar absolut nimic sa le reprosez.
eeeh, altfel sta vorba cind ai ajuns la mecanici. aici zici ca e alta lume biggrin.gif
interes zero, neseriosi, ii doare undeva de tine si de masina ta.
cel mai bun exemplu e de ieri. am facut distributia si cind am luat masina noroc ca am observat ca uitasera sa puna plasticele de la motor (am muscat-o acum vreo 2 ani cind nu am verificat si am ramas fara capacul ala de plastic de peste baterie).
acum, pe linga plasticele de la motor, ajung azi dimineata la servici si imi zice paznicul ca imi atirna ceva sub masina. surpriza, protectia laterala din dreapta (cum au avut de lucru pe acolo) e smulsa, nu mai am surub de prindere, atirna aiura, rupta intr-o parte. si cum e parte comuna cu contraaripa si se pare ca au tras de ea sa isi faca loc, acum am crapata si contraaripa in 2 locuri.
am zis ca sa sun sa merg sa remedieze insa sincer imi e frica sa ajung iar acolo. o sa mi-o repar eu ca sint obisnuit cu lucrari de dupa reprezentanta si am sa evit sa mai ajung cu masina acolo.
repet, baietii de la receptii sint de milioane si am tot colaborat cu ei montindu-mi in regim propriu piesele luate de la ei, dar pacat ca impresia e de gust amar lasata de mecanicii la care ajunge masina.
no ce sa zic, asta e, din pacate cum e patronul asa sint si mecanicii, pacat de cei care se straduiesc pe acolo.
drumuri bune si fara probleme.


--------------------
Renault Laguna2 2001/Privilege/1.8 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
recrutare
post 16 Nov 2015, 15:53
Post #21


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 16 November 15




In cadrul unui proiect mai amplu căutăm în toată țara si persoane care să detina autoturism marca RENAULT (orice model) si sa îndeplinească următoarele condiții:
- autoturismul să aibă o vechime de maxim 10 ani (să fie produs în anul 2006 sau după)
- autoturismul să aibă sub 115.000 km rulați
- autoturismul să abiă nevoie de revize în următoarele 2-3 luni.

Oferim revizie gratuită. Dacă sunteți interesați, vă rog să mă contactați la m.monicarusca@gmail.com.

O zi faina! biggrin.gif


--------------------
-- -- --
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 10:34
Dacia