Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

incalzire la laguna 1, nu functioneaza

espacern
post 6 Jan 2014, 17:50
Post #31


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.599
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




Motorasul de control al clapetei de control rece/cald se "misca" de la minim pana la 20*- de pe ecran.
Probabil motorasul/clapeta/mecanismul este intepenit si doar de la un anumit moment incepe sa lucreze....de verificat.
Nu trebuie demontat nimic doar pozitia de control este dificila pentru ca este pe sub torpedou spre mijloc bord.

@+

This post has been edited by espacern: 6 Jan 2014, 17:51


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
katalyn03
post 6 Jan 2014, 21:17
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.345
Joined: 26 December 08
From: Craiova




QUOTE(ifd @ 6 Jan 2014, 14:02)
Salutare si La multi ani lagunistilor!
Va cer o parere legata de climatronic si anume: indiferent pe ce temperatura setez, imi baga aer rece si doar daca setez pe temperatura maxima (peste 26 grade) baga caldura foarte bine. Numai ca nupoti sta mult timp ca te coci de cald. ce sa fie defect, senzor ceva sau tubulatura sau climatronicul? Va rog daca poate cineva un sfat. Multumesc.
*




senzorul de temperatura interioara este defect, merge bine pana se incalzeste masina apoi nu mai merge
trebuie suflat cu aer comprimat senzorul(este langa butonul de dezaburire parbriz), daca nu merge asa se da comanda la clima jos si se curata cu o pensula
bafta!


--------------------
Renault laguna 1998 1.6 16v - DJ 84 HRB
Schimb distributii (100 RON) si repar orice RENAULT.Dezmembrez Laguna 1 si 2, Megane 2, Safrane.....
TEL: 0766 34 18 99
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
puzzle
post 6 Jan 2014, 21:57
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 25 July 10




@katalin03:
daca suflu cu aer comprimat prin sita aia de la climatronic nu se strica nimic acolo ? Eu am zis ca e vreun ventilator ceva ptr. ca gasesc mereu urme de praf. La mine face fite pe dezaburire (nu la luneta), merge ok 5-20 minute dupa care se duce pe maxim.


--------------------
Renault Laguna 1994, 2.0 RXE Aut.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marinescugeorge2011
post 19 Jan 2014, 15:39
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 15 December 13




Buna am si eu aceeasi problema si as dori daca poate cineva sa imi spuna cum dau comanda de la clima jos sa pot curata senzoru astept un raspuns daca ma poate ajuta careva.


--------------------
Renault Laguna 1 1995
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 10:20
Dacia