Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

frane incinse

SorinV
post 14 Feb 2004, 00:09
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




am obiceiu prost sa ma cred la vtm pe sosea. shi ca urmare mi se incing frandel acu n-ar fi o problema daca roate dupa stanga spate nu s-ar incinge pana la fum shi aia dupa dreapta sa fie calduta . e un pic anormal . ia vedeti voi aveti faze dastea cu mashina


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 14 Feb 2004, 13:56
Post #2


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Ia vezi tu cum e cu cablul de la frina de mina. Mie mi-au schimbat niste idioti de nemti placutele de frina pe spate si au uitat sa-l regleze si pe cablu. Drept urmare, cind am ajuns acasa (20 de km. mai incolo) am vazut cum imi curge capacul de pe roata impreuna cu vaselina din butuc. Am renuntat la cablul de frina de pe partea aia fiindca mi-a fost lene sa-l schimb singur si la idiotii aia nu mai vroiam sa ma duc!
Daca nu e de la cablul de frina,vezi ca s-ar putea sa ai o lipsa acuta de vaselina prin rulment sau rulmentul respectiv sa fie strins la un cuplu mai mare decit scrie-n carte.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MBZ
post 14 Feb 2004, 14:27
Post #3


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 27 November 03




are dreptate Marty...
la stilul de mers pe care il descrii supraincalzire se poate produce eventual pe fata si in nici un caz pe spate(daca totul este reglat bine)
incarcarea pe fata merge pana la 70% pe spate nu sare de 40%


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 15 Feb 2004, 00:38
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




ce spuneti voi poate fi corect insa :
1. am ridicat mashina pe cric shi rotile se invart extrem de usor si identic stanga dreapta
2. cablu de la frana de mana merge bine ( verificat)
3 rulmentu nu are cum sa fie strans la un moment mai mare din moment ce nu e conic . este un rulment normal identic cu ala de pe supernova si deci nu are importanta cat de mult este strans ( de aici se deduce ca vaselina are suficiemta fiind deasemenea capsulat.
as crede ca este vorba de un repartitor ceva pt ca la franare mashina are intotdeauna un tendinta de a luao spre dreapta (mai precis fuge de spate spre dreapta)
o alta posibilitate cred ca este absl care functioneaza la alti parametrii pe roata respectiva


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 16 Feb 2004, 02:01
Post #5


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




repartitorul este inclus in abs ca e cu distributie electronica. merci la service sa iti faca test clip. ala arata exact franarea pe fiecare roata viteza si multe altele.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 17th April 2024 - 01:13
Dacia