Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

28 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Anvelope Clio Symbol, recomandari - topic general

cristio_79
post 10 Dec 2008, 15:16
Post #91


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.334
Joined: 28 September 05
From: CONSTANTA




Ma intereseaza si pe mine niste anvelope, preferabil all seasons, dar care, pe langa un comportament rutier cat mai bun, sa aiba un zgomot de rulare cat mai mic. Imi poate spune cineva pareri, idei, recomandari? Am inteles ca cele unidirectionale ar avea un zgomot mai mic.

This post has been edited by cristio_79: 10 Dec 2008, 15:34


--------------------
Citroen / Peugeot C3 / 308 SX 1.4 HDI 2005 / Allure 1.5 BlueHDI 2020
Mai traiti? Bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
big f2
post 22 Dec 2008, 09:36
Post #92


om mare cu masina mica


Group: Members
Posts: 8
Joined: 29 March 07
From: oradea




Vreau sa schimb cauciucurile la clio 2 din 2000 ,sa pun de iarna,problema e ca pe masina am 165/65 R14 cea ce se specifica si in talon,am primit si vreau sa pun 170/65 R14 , o sa am probleme fiind mai inalte,nu freaca sau alceva. Multumesc anticipat! wink.gif


--------------------
renault clio ll 2000 mtv
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caustic
post 22 Dec 2008, 10:01
Post #93


Membru incepator


Group: Members
Posts: 97
Joined: 12 May 08
From: Bucuresti




Nu vor fi mai inalte. Vor fi mai late.

Cat despre probleme nu stiu daca o sa ai.

Eu am un clio din 2000 3 vol si am din fabrica 175/70/R13. Ca si latime ar trebui sa fie in regula, dar mai intreaba.


--------------------
Renault Clio 1.4 8V/2000 3 Volume
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caustic
post 22 Dec 2008, 10:05
Post #94


Membru incepator


Group: Members
Posts: 97
Joined: 12 May 08
From: Bucuresti





Eu am pus vineri Pirelli P2500 all season. Am facut cateva incercari pe soseaua murdara, uda si sunt superioare ca si performante celor pe care le aveam (Debica Navigator). Inainte imi intra imediat ABS acum ingenuncheaza imediat.

Le am de 4 zile, dar sunt multumit pana acum biggrin.gif


--------------------
Renault Clio 1.4 8V/2000 3 Volume
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 22 Dec 2008, 10:23
Post #95


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




Ba vor fi atat mai late, cu 5 mm, cat si mai inalte, cu 3,25 mm.
65% din 170 mm e mai mult decat 65% din 165 mm cu exact 3,25 mm.

This post has been edited by daniel_p: 22 Dec 2008, 10:24


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bardu
post 22 Dec 2008, 10:35
Post #96


Membru autentic


Group: Members
Posts: 602
Joined: 21 March 08




Conform calculului meu ar fi diferente pe toate planurile dar nesemnificativ, ar trebui sa mearga fara probleme !
TYRE.jpg ( Size: 10.74k ) Number of downloads: 1947


This post has been edited by bardu: 22 Dec 2008, 10:37


--------------------
Renault Symbol Fidji - MS-08-?MS
Intrebare: Cum se pune la loc dopul la o sampanie?
Raspuns: Intrebati-l pe Geoana.
1,4L, 8V @ 75Cp | aprilie 2008 @ 6,8Km!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SYL
post 22 Dec 2008, 19:33
Post #97


doc


Group: Members
Posts: 2.876
Joined: 16 December 03
From: Bucuresti




Pirelli P2500 au avantajul ca desi sunt allseaseon sunt M+S(mud+snow)...Din cate stiu eu Debica Navigator nu sunt M+S.


--------------------
Dacia Duster 1.2 TCe 4x4 E6 (2015)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 22 Dec 2008, 22:48
Post #98


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Eu am pe masina Debica Navigator 2 M+S smile.gif


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CLIO2000
post 23 Dec 2008, 18:56
Post #99


Membru incepator


Group: Members
Posts: 63
Joined: 24 October 08
From: IASI




Tot Debica Navigator am si eu si sunt multumit de ele. Doar ca la franare mai brusca parca intra prea repede ABS. In rest ok. Pe zapada se comporta bine.


--------------------
renault clio renault clio 2000 - benzina 55kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caustic
post 23 Dec 2008, 19:14
Post #100


Membru incepator


Group: Members
Posts: 97
Joined: 12 May 08
From: Bucuresti




Ce e drept am avut Debica Navigator si sunt mult mai bune Pirelli P2500. Pe apa nu aveam deloc aderenta cu ele. Acum e altceva.

Se lipesc foarte bine de asfalt.


--------------------
Renault Clio 1.4 8V/2000 3 Volume
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 23 Dec 2008, 23:02
Post #101


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




QUOTE(big f2 @ 22 Dec 2008, 09:36)
am primit si vreau sa pun 170/65 R14 , o sa am probleme fiind mai inalte,nu freaca sau alceva.  Multumesc anticipat! wink.gif
*


Eu de 170/65 R14 n-am auzit...poate in cazul "C-urilor" anvelope pentru utilitare sa fie vreo dimensiune cu 170.
Poate ai vrut sa zici 175! Si daca e asa, merg pe symbol, de ce sa nu mearga?


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ayden_CJ
post 23 Dec 2008, 23:41
Post #102


Membru autentic


Group: Members
Posts: 577
Joined: 28 February 07
From: Cluj




salutare!
am spus ca mi-am dotat masina cu Goodyear UG7+ am avut ocazia sa le testez deocamdata pe polei, lapovita si ploaie, sunt multumit (masina nu are ABSasa ca nu pot exprima nici o parere in legatura cu comportamentul ABS-ului). In orice caz, sunt de parere ca niste anvelope de iarna sunt absolut necesare, figura ca am cele mai bune anelope noi de vara nu tine (opinie personala). A, si frana de motor la greu smile.gif
Sarbatori fericite si la multi ani tuturor
Adrian

This post has been edited by Ayden_CJ: 23 Dec 2008, 23:58


--------------------
Renault Symbol 2006 EX1,4 16V - CJ-x5-DXM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 7 Jul 2009, 10:13
Post #103


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




A incercat cineva Barum Quartaris ? Par tentante


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sfx
post 8 Jul 2009, 16:16
Post #104


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 12 July 07




Ptr. masina din semnatura, ajunsa acum la 90000 km
- din fabrica GT 2 - mers 50000 km, restul cu cele de iarna
Concluzii : uscat ok, ploaie ok, mazga usoare patinari la plecarea de pe loc, uzura neuniforma la cele de pe puntea spate, un zgomot ca de rulment uzat...cercetat rulmenti etc, incercat si alte anvelope zgomotul nu s-a mai auzit deci anvelopele a fost de vina - probabil un defect din fabricatie - era si foarte greu sa fie echilibrate comparativ cu cele de pe fata.
Deranjant era si faptul ca aveau canelurile, formele de pe ele total neregulate ...iertati exprimarea - probabil de aici si un zgomot ceva mai mare.
- am trecut pe Michelin Energy anul asta, gt2 desi mai avea suficienta "carnita" pana la semnul de control - am hotarat sa le schimb ptr ca erau vechi aprox 4 ani si imi pareau usor imbatranite. Considerand ca e vb de siguranta mea - fac naveta Buc -PL zilnic am zis ca odata la 4 ani sa pun anvelope nu va cadea cerul pe mine dpv finaniciar.
Concluzii mai putin zgomot, ploaie, uscat aderenta parca ceva mai buna decat gt2, nu intra abs asa de repede semn ca totusi au un plus de aderenta.
Sper sa va fie de folos


--------------------
Renault Clio Symbol Fidji 2005 - PH 08 SRH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
blacklitmouse
post 8 Jul 2009, 20:07
Post #105


Membru autentic


Group: Members
Posts: 249
Joined: 3 November 08
From: baia mare




eu pe al meu clio am debica navigator2 de la inceputul iernii le am pe masinuta, am trecut iarna cu bine cu ele iar acum se comporta binisor sunt mixte dar fac un zgomot urat de tot la viteze mari si mai e o problema intra abs foarte rapid credeam ca e de la placute sau discuri fiindca erau cam uzate dar dupa ce le am inlocuit abs ul tot la fel se comporta la bord nu imi arata vreo eroare abs deci tind sa cred ca e de la anvelope inainte am avut goodyear eagle acelea s au comportat foarte bine.


--------------------
renault clio 2002 expression,1.5 dci - MM88LTI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aurelyan
post 8 Jul 2009, 21:49
Post #106


Membru cu familie


Group: Members
Posts: 1.280
Joined: 20 June 09
From: Iasi




Salut, din "experienta" dobandita pe masina de serviciu si cea personala, pot realiza un top 3: 1. Michelin
2. Pirelli
3. Dunlop
Este o parere personala. Bafta.


--------------------
Ford Focus Mk3 2012 - 1.6 16v Ti-VCT
Imbatranesc si tot invat - Eschil
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 8 Jul 2009, 21:49
Post #107


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




@blacklitmouse: Fac zgomot de la profilul lor mixt, cramponat...inclin sa cred ca au performante mai bune iarna decat in perioada calduroasa.


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sagetator
post 8 Jul 2009, 23:10
Post #108


Membru autentic


Group: Members
Posts: 742
Joined: 8 September 05
From: O R A D E A




QUOTE(sfx @ 8 Jul 2009, 16:16)
Ptr. masina din semnatura, ajunsa acum la 90000 km
- din fabrica GT 2 - mers 50000 km, restul cu cele de iarna
Concluzii : uscat ok, ploaie ok, mazga usoare patinari la plecarea de pe loc, uzura neuniforma la cele de pe puntea spate.....
*


Desi e putin off-topic, urmatoarele informatii va vor ajuta pe viitor:
Mi-am echipat Micuta cu Dunlop SP01 la 46k km. Acum fetita are 72k. Am constatat ca se uzeaza neuniform pe spate, prin urmare mi-am facut timp sa dau o fuga la niste tipi de tipi pt. verificat geometrie/unghi de fuga, etc. Din start mi-au spus ca e posibil sa fie o problema intalnita citez: "de regula la Dacia si la Renault". Mai precis pozitia rotilor (unghiul lor) fata de suprafata de rulare se modifica putin in timp. Dupa testele computerizate s-a adeverit temerea lor. Remedierea a constat in introducerea unor inele undeva sub rotile din spate. Au lucrat o ora numai la inelele respective. Desigur ca au verificat si fata, iar in final m-a costat 50 roni.

Daca ajungeti prin Oradea, va pot duce la acel service care se ocupa exclusiv cu directii auto. Imi lasatiun PM si va dau nr. meu de mobil.


--------------------
Clio Symbol Fidji dCi 82 CP gri eclipse
Megane IV Intens dCi 110cp manuala, gris titanium... o frumusețe.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 9 Jul 2009, 08:31
Post #109


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




@blacklitmouse @hellcat ... eu sunt la al doilea set de debica navigator 2 m+s ... si da zgomotul este din cauza profilului lor ... cat despre aderenta ... pe uscat sunt la fel de bune atat iarna cat si vara (punctul meu de vedere) ... pe apa sau umed se schimba starea de spirit sad.gif


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 9 Jul 2009, 08:51
Post #110


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




@andrei: Stiu ca esti multumit de ele...oricum si eu le vad ca fiind compromisul ideal iarna/vara pe 14" si cu un raport calitate/pret bun.

@sagetator: Un mic offtopic...banuiesc ca nu ai incarcat-o aiurea pe spate.
Oricum, ceva s-a intamplat. Si crede-ma, la renault (la dacia n-am aprofundat) chiar nu e o problema des intalnita!

Ce se foloseste in astfel de cazuri se numeste "camber shims", sunt niste distantiere cu cele 2 fete sunb diferite unghiuri, binenteles foarte foarte mici. Se folosesc mai ales in cursele de circuit pentru a "cracana" rotile.
La tine s-au pus tocmai invers, pentru corectia unghiurilor de cadere.
[attachmentid=1627536871]

A, gata, mi-am amintit de cateva cazuri la Kangoo insa...DAR cauza a fost supraincarcarea extrema a benei, kangoo-ul avand o greutate utila de incarcare foarte mica.


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
V A L I
post 9 Jul 2009, 08:56
Post #111


Membru autentic


Group: Members
Posts: 344
Joined: 20 September 05
From: BV




Referitor la GT2... mie nu mi s-a intamplat ca masina sa fuga sau sa nu o pot controla pe asfalt uscat. Pe asfalt umed nu merg "tare" iar iarna recunosc ca sunt praf ( nu sunt anvelope de iarna deci nu ai ce sa le ceri). Din punctul asta de vedere mi se par niste anvelope ok.
Am mers cu ele ~30k km pentru ca am si anvelope de iarna.


--------------------
Renault Clio Symbol Fidji 2006 / 1.5 dci / 65 cai
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
blacklitmouse
post 9 Jul 2009, 09:41
Post #112


Membru autentic


Group: Members
Posts: 249
Joined: 3 November 08
From: baia mare




hellcat sti cum e nu e nici neagra nici alba sunt mixte biggrin.gif si pentru pretul lor debica navigator se descurca bine am din iarna cu ele 10 mii dar nu am avut probleme am cautat mixte( chiar daca unii mi au zis ca nu merita fiindca nu sunt eficiente in ambele anotimpuri) pentru ca detest sa tot schimb anvelope sa le echilibrez si am si jante de aliaj pe care cei de la service uri nu stiu sa le protejeze ori de cate ori am fost o urma tot mi au lasat pe ele asa ca amintire,e drept ca fac zgomot dar dam muzica mai tare singura problema e abs ul care nu stiu din ce cauza imi intra uneori foarte repede,ziceam ca am trecut iarna cu bine cu ele deci nu stiu daca performantele lor sunt mai bune iarna sau nu dar eu nu am avut probleme si pe la noi prin maramures cam sunt ceva munti tongue.gif .


--------------------
renault clio 2002 expression,1.5 dci - MM88LTI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sagetator
post 9 Jul 2009, 11:44
Post #113


Membru autentic


Group: Members
Posts: 742
Joined: 8 September 05
From: O R A D E A




QUOTE(hellcat @ 9 Jul 2009, 08:51)
@sagetator: Un mic offtopic...banuiesc ca nu ai incarcat-o aiurea pe spate....

Ce se foloseste in astfel de cazuri se numeste "camber shims".....
*


Sunt nevoit sa continui putin off-topicul ca poate fi in folosul celor de aici:

Raspund punctat:
1. Micutza am incarcat-o o singura data, drumul efectuat fiind de cel mult 5 km (de la un magazin de gresie pana acasa), efectuat cu max. 50 km/h pe drum fara gropi. In peste 95% din km ei, "gagica" a vazut maxim 2 persoane fara bagaje sau cu maxim un bagaj de hai sa fie 20 kg (cand am fost in concedii - cateva drumuri totalizand max. 7k km - aveam maxim 50 kg de bagaj). Deci cade chestia cu incarcarea.

2. Inelele nu erau ca in imaginea data de tine, ci erau ca niste saibe mai mari, cu diametrul de aprox. 3-4 cm, iar grosimile erau variabile (unul din baieti le-a ales dupa ce le-a masurat cu sublerul).

Cert e ca daca imi ajung parintii si/sau socrii (ambii au Logan) in Oradea, am sa-i duc si pe ei acolo.


--------------------
Clio Symbol Fidji dCi 82 CP gri eclipse
Megane IV Intens dCi 110cp manuala, gris titanium... o frumusețe.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabygiovanny
post 12 Jul 2009, 19:21
Post #114


membrul de la baia mare


Group: Members
Posts: 428
Joined: 3 January 08




eu mi-am pus 195/50 r15. intre roata si plasticul de protectie de pe caroserie langa telescop am incercat si cu greu intra un deget. la greutate a frecat putin.am desfacut si l-am mutat mai sus putin.dar totusi....e ff aproape....daca pun 185/55 r15 ma ajuta? cine are marimile astea la symbol?










mersi mult hellcat

This post has been edited by gabygiovanny: 12 Jul 2009, 19:59


--------------------
reno Megane 2.2 1.6 16v 2007 dec - MM 66 GBY
membru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 12 Jul 2009, 19:53
Post #115


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




QUOTE(gabygiovanny @ 12 Jul 2009, 20:21)
....daca pun 185/55 r15 ma ajuta? cine are marimile astea la symbol?
*


Prima intrebare...da, ajuta 185, avelopa se va indeparta de zona critica cu 5 mm.

A doua intrebare nu prea are relevanta, deoarece depinde de janta folosita, mai concret de ET-ul acesteia.
Modelul folosit de tine are sigur un ET mare, peste 40, roata e mai "infundata" in caroserie ca sa ma exprim asa. Daca folosesti o janta cu ET-ul 35 si anvelopa 195/50R15 nu vei avea probleme niciodata, nici la interior nici la exterior.


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zoard
post 22 Jul 2009, 00:30
Post #116


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 21 July 09
From: Deva




Ptr. Symbol Fidji, 1,4/8V/75CP, ajunsa acum la 60000 km
- din fabrica GT 2 - mers aprox 48000 km, dat jos la inceputul iernii destul de uzate
Concluziile mele (putin subiective, pentru ca am luat masina second - eu am rulat cu ele doar 11.000 km): uscat ok, ploaie ok, uzura neuniforma pe spate, cauciucuri zgomotoase...

In iarna am luat un set de cauciucuri iarna, Kormoran - 175/65/14 - pret foarte bun, calitate super - le-am testat in zapada si alunecus - n-am ramas cu masina niciunde.

In primavara, luat Debica Passio 2 - profil OK, cauciucuri mult mai silentioase decit GT2, se comporta excelent si pe uscat si pe ud....pretul iarasi foarte bun...

Din experienta, am avut (pe alte masini) si GoodYear, si Pirelli, si Dunlop....sunt cauciucuri foarte bune (desi citeodata pot fi chiar mai zgomotoase decit altele)...la masini de genul celei pe care o am eu, cu care nu alerg la 200 km/h, nu intru in curbe cu 150....ci este o masina de familie, chiar nu renteaza cauciucuri "ultimul racnet'...

Si va dau un exemplu - am avut un Cielo - am mers cu Dunlop vara + Pirelli iarna, cauciucuri scumpe ca deh, le cumpara firma...a fost OK...apoi, am luat Debica Presto vara (pacat ca n-am mai gasit acum...) si am constatat ca pe uscat se comporta la fel cu Dunlop, mici probleme apareau pe ud la viteza peste 130 - 140 km/h (cind simteam ca da sa fuga putin)...insa m-au tinut peste 65.000 km fata de 40.000 Dunlop...



--------------------
Renault Symbol 2005-1.4 8V 75CP - HD99CIZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bardu
post 22 Jul 2009, 08:35
Post #117


Membru autentic


Group: Members
Posts: 602
Joined: 21 March 08




Sa inteleg ca recomanzi anvelope Kormoran ? Cui incerci sa-i furi palaria? ( findca banuiesc ca tu deja nu mai ai....)


--------------------
Renault Symbol Fidji - MS-08-?MS
Intrebare: Cum se pune la loc dopul la o sampanie?
Raspuns: Intrebati-l pe Geoana.
1,4L, 8V @ 75Cp | aprilie 2008 @ 6,8Km!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zoard
post 22 Jul 2009, 09:19
Post #118


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 21 July 09
From: Deva




Bardu - n-ai inteles - n-am exprimat decit o experienta proprie si doar atat - mi-am luat 4 buc cauciucuri Kormoran de iarna (Snowpro), si sunt foarte multumit de ele - in conditiile in care le-am pus pe masina din noiembrie si le-am dat jos in martie - am prins cu ele de la circulat pe uscat, ud, zapada, de la asfalt la urcat pe drum de munte cu zapada si portiuni de gheata....si asta in conditiile in care am dat 140 RON/buc - a fost decizia mea, pe care eu personal n-o regret...

...si ca tot veni vorba, palarie n-am purtat niciodata... wink.gif

This post has been edited by zoard: 22 Jul 2009, 12:29


--------------------
Renault Symbol 2005-1.4 8V 75CP - HD99CIZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mr.NiceGuy
post 26 Jul 2009, 21:55
Post #119


Membru autentic


Group: Members
Posts: 319
Joined: 16 October 06
From: Oradea




Mi-am schimbat si eu Gt2 -urile dupa 49.500 km (vara-iarna). Inca ar mai fi tinut lejer 5000 km, doar ca a aparut o galma cat o nuca la una dintre roti (era indoita putin si janta acolo) si am zis sa nu ma risc. In plus masina tragea rau in partea dreapta, am crezut ca e ceva de la directie, dar dupa ce am pus noile anvelope s-a remediat. (ciudat)
Mi-am luat mult visatele GoodYear Excellence marime 185/60/14. Se incadreaza perfect pe jenti nu agata, nu freaca nicaieri, masina e mai silentioasa la rulare si parca nu simt denivelarile asa usor.


--------------------
Renault Symbol 2005 FIDJI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 27 Jul 2009, 09:33
Post #120


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




Kormoran-ul Snowpro (deci vorbim de modelul de iarna) face toti banii, aia pe care ii dai pentru o astfel de anvelopa. Raport calitate/pret foarte bun...cautati teste despre snowpro, sunt favorabile.


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Anvelope de Iarna - http://www.reno.ro/index.php?showtopic=42147
Anvelope de Vara - http://www.reno.ro/index.php?showtopic=175059
Discutii despre dimensiuni anvelope, jante, omologari RAR - http://www.reno.ro/index.php?showtopic=56662


--------------------
Go to the top of the page
28 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 00:23
Dacia