Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

sare vopseaua

SorinV
post 25 Feb 2004, 21:54
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




da ati citit bine . imi sare vopseaua de pe spoiler . am fost la service si conclusia a fost clara ,,exfoliere vopsea intermediara" . si dai constatare poze toate smecheriile . acu astept aprobare de la renault romania pt remediere. ba ce kkt de mashina . mai a patit cineva .


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 25 Feb 2004, 23:10
Post #2


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




de pe ala din spate sau de pe ala din fata???? ca ala din fata parca abea l-ai luat. nu am mai auzit de aceasta problema.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 25 Feb 2004, 23:13
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




pe ala din spate care e de la mama lui din spania . cred ca s-a format un punct cu rezistenta minima a vopselei [pt ca e chiar pe o muchie de la spoiler . mama masii . mai mult mi-au pierdut aia carnetu de garantie al masinii si cica o sa ma sune cand il gasesc . sa vezi sfecleala daca nu e! opc politie draci ( in caz ca nu ma primesc si fara)


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
...Roadrunner...
post 26 Feb 2004, 16:52
Post #4


Membru fondator "Skija Klan (c)"


Group: Members
Posts: 751
Joined: 27 September 02
From: Bucuresti




Frate ...parerea mea ca ar trebui sa te duci "pa la Vrajatuarea Chiuluasa minca-t-as ...."ca om cu atitea probleme ca tine n-am vazut . Cred ca toti membrii forumului nu au atatea probleme la un loc cite ai tu ... :evil:


--------------------
Renault MeganeII - B-81-RoadRunner
Bip... Bip... !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nick
post 26 Feb 2004, 19:01
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 216
Joined: 9 April 03
From: Bucuresti




Am avut si eu o problema similara cu spoilerul spate! In service, l-au stropit cu o substanta naspa, si s-a luat vopseaua in mai multe locuri... I-am pus sa-l schimbe cu totul, pentru ca eu nu acceptam masina noua revopsita (chiar si numai spoilerul).

In plus, stati sa va enumar eu cate probleme am cu masina asta....


--------------------
Megane II 1.6 16V Confort Dynamique 2003
Chevrolet Lacetti 2.0 TDCi 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Napoca
post 27 Feb 2004, 08:41
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 6 February 04




Pai nu ne lasa asa in aer! Ca eu saptamana urmatoare ar trebui sa imi ridic masinuta (acceasi cu a ta!) si acum ca am citit postul tau nu cred ca o sa mai dorm urmatoarele 7 nopti! Asa ca daca ai mila de mine, spune repede ce probleme ai avut cu ea...

:shock:

Nap.

This post has been edited by cmandrei: 3 Mar 2006, 11:59


--------------------
Megane II Sedan 1.6 16v Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
...Roadrunner...
post 27 Feb 2004, 10:53
Post #7


Membru fondator "Skija Klan (c)"


Group: Members
Posts: 751
Joined: 27 September 02
From: Bucuresti




@nick
ia zi ....chiar sunt curios ...

This post has been edited by cmandrei: 3 Mar 2006, 12:00


--------------------
Renault MeganeII - B-81-RoadRunner
Bip... Bip... !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 27 Feb 2004, 22:52
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




am mai facut o vizita la service azi ca sa vad care e spilu cu bara aia. raspunsul : ,, Bara se demonteaza, apoi se curata abraziv cu nu stiu ce ustensila pana la plastic dupa care este acoperita cu fuller ( sprit chit) si se vopseste " renault nu va aproba niciodata schimbarea spoilerului pe motiv ca nu exista motiv .


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nick
post 1 Mar 2004, 11:31
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 216
Joined: 9 April 03
From: Bucuresti




Oricum, daca ti-l schimba, ti-l schimba cu unul pe care il vopsesc ei in service. Deci, nu te complica.


--------------------
Megane II 1.6 16V Confort Dynamique 2003
Chevrolet Lacetti 2.0 TDCi 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 1 Mar 2004, 12:12
Post #10


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Mijule, daca vei veni Joi (si, bineinteles, daca voi veni si eu), iti voi arata bara cu vopsea sarita dupa revopsire. Tot atunci o sa-ti arat si cum se exfoliaza plasticul de pe partea aia nevopsiata a barii.
Nu dispera, vopseaua Ixell folosita in fabrica e de tot rahatul! Am spalat Simbata masina cu o perie si am reusit s-o matuiesc toata (perie speciala pentru spalat). Singura chestie care a scapat nematuita a fost capota (revopsita din cauza de exfoliere a lacului).


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 1 Mar 2004, 12:21
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




poi la mine ideea e ca nu se exfoliaza bara care am revopsito ci aia de pe spate care nu a suferit nici o vatamare . naspete de mashina e concluzia


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 30 Apr 2004, 21:44
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




da domne! cand ziceam si io ca sa ma duc sa ma programez sa imi revopsesca bara spate aparu o problema ! un desptept de hartogar imi scrie pe reclamatie! ,,caz insuficient documentat ! nu face obiectul garantiei! ,, mentionez io ca omu de a facut constatarea cu poze si cu draci a scris pe reclamatie vopsea intermediara care se exfoliaza si desteptu ala de hartogar zice ca am lovit-o eu da masina nu are nici o urma ! m-a rugat tipu de la tinichigerie sa ii dau ragaz pana luni poate rezolva, daca nu , tre sa zbier ! si auziti idee pa hartogaru ala destept : sa isi plateasca domne vopsitu ce saraceste ! ma firar pielea masii io sa dau 7 bulioane ( ca atat costa vopsitu de spoilere) pentru ce ma ! pt viciu de fabricatie ! acu chiar au sarit calu frate ! cred ca tre sa mai fac o reclamatie ceva ! road r mi-ai promis ceva omule sau te faci ca ploua !


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FLEX
post 4 May 2004, 12:11
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 570
Joined: 14 November 03
From: Bucuresti




Nu stiu daca te ajuta cu ceva, dar eu zic sa faci cit de mult scandal poti pe chestia asta ... poate se va schimba vreun pic felul in care Renault trateaza clientii din .ro; cunosc vreo 2 cazuri in care acest createur d' automobiles a refuzat pur si simplu sa-si asume garantia (amortizor de Megane 1 si ceva pe la ambreiaj la un Clio). De sus de tot directiva e sa se schimbe cit mai putin la masinile exportate la noi.
Filozofia lor este ca ei fac masini atit de bune, incit nu e nevoie de schimbarea reperelor, caposenia e atit de mare incit nici concluziile unei comisii tehnice neutre (in cazul amortizorului) nu a convins fabricantul sa-l schimbe in garantie.


--------------------
Daewoo Matiz Fiat 600D
"Inainte de a cumpara sau utiliza un produs cititi cu atentie instructiunile de utilizare"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 4 May 2004, 21:54
Post #14


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




nu e deloc de sus decizie sa nu schimbe ci incearca toti sa scoata un ciubuc cat mai mare. la tata la masina au schimbat cardanul cu totul pentru un rulment care cica huruia. draci nu se auzea nimic. l-au schimbat pe garantie desi masina iesise din garantie de foarte putin timp.
faza e ca serviceul intai a vrut sa il schimbe cu bani si pentru ca au trecut pe foaie ca e defect dupa niste discutii cu reno s-a schimbat free. daca nu treceau pe foaie si noi ziceam ca nu platim, sigur ziceau ca e bun si merge.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 01:54
Dacia