Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Serie motor K9K 636 ( 1.5 DCi, 110CP), Lipsa sau nu gasesc serie motor

zgabi
post 4 Mar 2018, 17:40
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 48
Joined: 11 August 05




Salut,
Am achizitionat un Renault Megane 3 (2014) , 1.5 DCi 110 CP adus din Franta. Am programare la RAR peste vreo 3 saptamini. Tot vorbind in stinga si in dreapta despre verificarile de la RAR, am aflat ca se verifica si seria motor, de unde si initiativa de a le verifica personal in avans. Surpriza ingrijoratoare este ca nu am seria trecuta nici in cartea de inmatriculare (carte gris cum se numeste in Franta) si nici pe motor nu am reusit sa gasesc ceva in zona indicata pe anumite siteuri internet.
Stiti cumva daca poate fi o problema la autentificarea RAR daca nu gasesc seria motor? Aveti idee unde este localizata? Este vizibila fara a demonta ceva? Am gasit un document pe siteul RAR in care scrie ca seria motor pansonata trebuie sa corespunda cu cea din acte, dar cum in cazul meu nu am aceasta serie in acte, logic ar fi sa nu mai trebuie sa verifice nimic nici pe motor.
In cazul in care RAR cere sa vada totusi o serie si nu o am, ce ar trebui sa fac sa inmatriculez totusi masina?
Multumesc pentru sfaturi


--------------------
Dacia Nova GT - AG05 SCS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Johnny86
post 4 Mar 2018, 17:47
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 15 March 11




Salut,

Si eu am tot asa un megane 3 si am fost cu ea la rar, au zis ca nu este nici o problema. In carte la serie motor scrie fara serie, deci poti sa stai linistit. A mea este adusa din Olanda si la fel era si pe cartea lor scris fara serie.

Bafta!


--------------------
Renault Megane III 2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chivereanumarian
post 4 Mar 2018, 18:27
Post #3


Pagina de facebook Activari Funcții,Hărți 2019,Diagnoz


Group: Members
Posts: 831
Joined: 22 June 15




Tot de Olanda e și a mea și a băgat o camera la motor pe acolo cu un bec și a văzut-o,am făcut rarul în Voluntari


--------------------
megane 3 bose 2013 Laguna 2014 2.0 130 ,megane 3 2015 95 cp euro 6 2015,Megane 4 intens estate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 4 Mar 2018, 18:54
Post #4


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.600
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




Informatiile despre masina se obtin dupa seria VIN pe topicul deschis in sectiunea Diverse....aici se inchide.


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 06:32
Dacia