Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Zdranganit aeratoare laterale

Valix
post 17 Mar 2004, 14:39
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 340
Joined: 5 January 04
From: Bucuresti




Scria mai demult cineva (si acum nu-l mai gasesc) ca si-a lipit aeratoarele laterale din cauza ca zdranganeau. La mine fac la fel pe piatra cubica sau denivelari; stie cineva cum sunt prinse sau cum pot fi lipite? Cu Super Glue e periculos, pateaza rau. Cu silicon sanitar?


--------------------
Skoda Octavia 2
1.6 MPI 102 CP
Elegance, full options
Neagra, interior bej
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radu718
post 17 Mar 2004, 15:04
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 675
Joined: 22 December 03
From: Bucuresti




Pe piatra cubica si Jaguar-ul face ca o caruta...Oare nu crezi ca exagerezi sa le lipesti.....Si la mine , ti-a spus, pe piatra cubica si creierul imi zdragane... asa ca nu te speria...


--------------------
Clio Symbol Expression 1.4 8V
Gri Boreal
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 17 Mar 2004, 22:06
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




asta da problema ! sa mor eu de nu e cea mai ciudata din cate am auzit ! pa cuvant ! si nu sunt io ala care n-are probleme ! barr
tre sa vad si io pa viu care e treaba ! biggrin.gif sunt curios ce ar zice mecanicii de la service ! bafta


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valix
post 18 Mar 2004, 08:06
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 340
Joined: 5 January 04
From: Bucuresti




pt. Radu: nu e chiar asa, n-am mers cu Jaguarul, dar am mers cu megane II si oricum nu zdrangane toate plasticele din bord. Nu mi se pare normal ca o masina de 9.000 euro, chiar daca nu e BMW, sa faca ca toate visele (scuze pt. cacofonie).
pt. Mijulsef: la symbol aeratoarele laterale au alt sistem de prindere - lipire decat cele de la Bicorp. am senzatia ca sunt prinse cu clame in bord si de-aia au un mic joc.


--------------------
Skoda Octavia 2
1.6 MPI 102 CP
Elegance, full options
Neagra, interior bej
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radu718
post 18 Mar 2004, 10:22
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 675
Joined: 22 December 03
From: Bucuresti




Am inteles Vali ironia (ai plagiat un pic...cu BMW...), dar sincre, eu m-am resemnat....Vorba unui prieten:"Ba, se invarte roata, se invarte, atunci , ce dracu...lasa-ne in pace". Asa ca ma p.s pe ea de masina, inainte o menajam, etc.... o sa ma duc cu ea la peste , o bag in toate hartoapele, d-aia e masina, sa o fac eu pe ea si nu ea pe mine....m-am exprimat cam cocalariceste, dar asta e


--------------------
Clio Symbol Expression 1.4 8V
Gri Boreal
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valix
post 18 Mar 2004, 10:33
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 340
Joined: 5 January 04
From: Bucuresti




Teoretic ai dreptate, dar personal nu te-as sfatui. Ai sa vezi ca o sa inceapa sa-ti cada diverse piese exact cand ai iesit din garantie, si crede-ma, una e sa schimbi ceva la o Dacie, si alta la Renault. Nu mai zic diferenta de manopera, la Serus de ex. e 10 e/h fara TVA.


--------------------
Skoda Octavia 2
1.6 MPI 102 CP
Elegance, full options
Neagra, interior bej
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 18 Mar 2004, 10:36
Post #7


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




din pacate si la megane2 se aud aceleasi zgomote dar care sunt normale pentru o masina sub 30.000 de euro.
circulati cu aceste renouri in afara sa vedeti ca nu se aude nimic.

pe daciaclub este un link catre un stite unde cineva prezinta foare detaliat cum sa scapi de zgootele din usa la un saab 9-5.

Jaguarul nu stiu daca are vreun zgomot dar sunt masini mult mai scumpe care au aceeasi problema.

de fapt problema sunt drumurile, io ma mir cum naiba rezista multe masini.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valix
post 13 Apr 2004, 09:06
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 340
Joined: 5 January 04
From: Bucuresti




Mai manca-v-as ochisorii vostrii, cum drak fixez kkturile alea de aeratoare? Cand stau cu mana pe ele nu zic nici pas (ma refer la cel din dreapta). daca il lipesc cu Super Glue, nu pot sa mai redirectionez aerul, ramane practic pe o singura pozitie. Aveti vreo idee? Le-a demontat cineva?


--------------------
Skoda Octavia 2
1.6 MPI 102 CP
Elegance, full options
Neagra, interior bej
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 23:52
Dacia