Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

20 Pages « < 13 14 15 16 17 > »  
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

[VAND] BUCSE CADRU MOTOR, RENAULT, OPEL, NISSAN., BUCSA CASETA, PIESE NOI CU MONTAJ ORICE MARCA

autonicu
post 5 Apr 2015, 23:03
Post #421


AUTONICU & COSTI SERVICE


Group: Members
Posts: 698
Joined: 8 January 09




QUOTE(cristi.r @ 5 Apr 2015, 23:23)
Despre calitatea acestui cauciuc ne puteti spune ceva ? Sau trebuie sa ne familiarizam cu firma de la Zalau al carei nume este mai secret decat arhiva Gestapo-ului ? In ce consta defectul de fabricatie ? Pentru ca daca e vorba doar de "mai putin cauciuc" avem o mare problema de perceptie.

Mai mult decat atat, de ce bucsa originala are profilul ala in interior, iar a Dvs. este o "teava" simpla. Ne puteti explica diferentele dintre solutiile tehnice constructive ?

Multumesc.
*



Salut Cristi.r.
-De calitatea cauciucului am spus mai sus ca am o experienta de peste doi ani cu aceste bucse punte spate Megane II si inca nu dau semne sa cedeze.
-Defectul de fabricatie este ca au folosit un cauciuc care intra prea repede in procesul de imbatranire care nu rezista mai mult de 4 ani si este vorba si de temperatura scazuta care iarna poate sa ajunga la - 25 de grade pote si mai bine si vara find aproape de asfalt sare de 40 grade cu + daca nu si mai bine, este vorba si de cauciuc ca au turnat prea putin sa fie fiabile pt.drumurile din occident in Romania avem coclauri nu sosele, scuze ca spun asta de tara noastra dar asta este adevarul.
Meganul II s-a fabricat pana in 2009 Toate au bucsele punte spate rupte chiar si cele fabricate in 2009 si cele aduse in tara recent.
-Nu cunosc nici o firma la Zalau care fabrica bucse, daca tu o cunosti ajuta si alti colegi dupa acest forum sa le cumpere la Sectiunea Megane II bucse punte spate.
In link-ul de mai jos

http://www.reno.ro/bucse-punte-spate-megan...60948-s250.html

-Bucsa originala are acel profil in interior din fabrica sa ajute dupa multi ani sa poti sa scoti surubul usor din bucsa(intre surub care este din fier si interiorul bucsei care este din aluminiu oxideaza si se blochiaza surubul)
Bucsele pe care le vand eu nu are acel profil in interior bine este ca surubul este galvanizat si nu rugineste,pe surub la montaj dau cu spray cu vasselina siliconica cu cupru in ea care se foloseste la montajul discurilor de frana.
Montez si bucse punte spate(Swag Febi) la cererea clientului 300 ron cu montaj sau 200 ron manopera cu bucsel clientului.

PROMATIA DE PASTE.

-Bucse cadru motor Renault Megane 2, Scenic 2, Clio 3,Clio 4, Modus, Twyngo. 300 ron cu montaj
-Bucse cadru motor Nissan Tiida, Note. 350 ron.cu montaj
-Bucse cadru motor Renault Laguna 1. 280 ron sunt 4 bucse pretul este fara montaj.
-Bucse cadru motor Renault Laguna 2. 500 ron. cu montaj
-Bucse cadru motor Renault Trafic. 500 ron. cu montaj
-Bucse cadru motor Opel Vivaro 500 ron.
-Bucse cadru motor Nissan Primestar. 500 ron
-Bucse punte spate Renault Megane 2, Scenic 2. 300 ron cu montaj
-Bucse Punte spate Laguna 2. 400 ron. cu montaj
-Bucse bara stabilizatoare, Renault Megane 2, Scenic,2 Laguna 2,Trafic, Opel Vivaro, Nissan Primestar 200 ron cu montaj
-Bucse caseta directie originala Renault Megane 2, Scenic 2, 150 ron. sau 200 ron cu montaj.
-Bucse caseta directie originala Renault Clio 3,Kangoo 2 Nissan Tiida, Note. 150 ron sau 300 ron cu montaj.
-Bucse suport motor Renault Laguna 2. 100 ron cu montaj, este bucsa care din cauza ei la plecarea dupa loc si la reducere apar bubuieli si vibrati.

Pentru mai multe informati astept Mesajul privat pe acest forum sau e-mail nicu.diaconu@gmail.com.
Nu ezitati sa sunati.
Tel.0723007249 Nicu

This post has been edited by R19/16v: 6 Apr 2015, 12:45


Attached thumbnail(s)
20150328_135950.jpg ( Size: 5.05mb ) Number of downloads: 800


--------------------
RENAULT MEGANE II 2006
http://www.reno.ro/-t253292.html
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi.r
post 6 Apr 2015, 18:42
Post #422


Membru ... din cand in cand


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 14 March 06




As dori sa vad certificat de conformitate la aceste bucsi. Si omologare RAR. astea se obtin in urma unor teste si studii. Ati facut asa ceva sau doar mergeti pe parerile clientilor ?

Apoi, de cine sunt produse aceste bucsi ? As dori explicit numele si alte detalii despre firma respectiva.

Cauciucul este oarecum profilat, pentru a lasa grad de libertate partilor metalice sa "joace" si una relativ fata de cealalta. Daca nu ar avea nevoie de grade de libertate, Reno ar fi facut bucsa fixa, din fier masiv. Piesa metalica - puntea - se torsioneaza cu totul (profil deformabil in H), iar cauciucul din acele bucsi preia din acele deformari. Ca sa faci modificari, iti trebuie calificare de "structurist" in rezistenta caroseriilor. Daca torni mai mult cauciuc, si, eventual cu alta compozitie, in absenta unor teste foarte minutioase, nu poti avea controlul fenomenului de torsionare. Ok, cauciucul rezista bine, dar ansamblul cum se comporta ? Ok, clientii n-au raportat probleme, dar asta nu e mod de cuantificare a reusitei. Toata caroseria "lucreaza", chiar daca este sudata in puncte. Si chiar se indoaie, nu este perfect rigida.

Multumesc.

This post has been edited by cristi.r: 6 Apr 2015, 18:43


--------------------
megane diesel 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
autonicu
post 6 Apr 2015, 21:00
Post #423


AUTONICU & COSTI SERVICE


Group: Members
Posts: 698
Joined: 8 January 09




Salut Cristi.r
-Bucsele sunt aftermarket si sunt omologate in conformitate cu legile din Romania.
-Aftermarket inseamna fara nume, numele firmei care il produce si il vinde nu pot sa-l spun, este secret comercial si profesional.
-Nu merg pe parerile clientilor, merg pe parerile mele si pe o experienta in domeniul auto inceputa din anul 1988.
Alte tipuri din gama Renault au bucse mult mai solide in interior ca Meganul II. Clio 2, Loganul aproape ca are bucsa plina.

https://www.google.ro/search?q=bucse+punte+...iw=1024&bih=700

-O masina cu o bucsa mai solida in interior este si mai rigida se stie asta, am spus si in mesajele de mai sus: Meganul II are bucse punte spate si bucsele de cadru motor slabe din fabrica, deoarece sunt facute sa nu se simta nici cel mai mic damb de pe soselele din Europa de Vest.



--------------------
RENAULT MEGANE II 2006
http://www.reno.ro/-t253292.html
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi.r
post 7 Apr 2015, 10:02
Post #424


Membru ... din cand in cand


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 14 March 06




As mai fi avut cateva lucruri de comentat la cele spuse de Dvs, dar dupa asta:
QUOTE(autonicu @ 6 Apr 2015, 22:00)
-Aftermarket inseamna fara nume, numele firmei care il produce si il vinde nu pot sa-l spun, este secret comercial si profesional.

No Comment !!! Spor la vanzare !!!


--------------------
megane diesel 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djcristi
post 7 Apr 2015, 12:18
Post #425


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.944
Joined: 5 October 09
From: Bucuresti / Pitesti




@cristi.r , nu stiu care este problema ta cu aceste bucse, daca esti de parere ca nu sunt bune, cumpara-le pe cele fake cu inel portocaliu, dar eu iti recomand sa citesti pe topicul dedicat parerea celor care si-au pus negre.


--------------------
Renault Megane 2.2 03/2008 Estate 1.5dci euro4 76kW FAP business - DJC
Dacia Logan euro4 1.5dci 50kW(68ps) ambition (fab oct-2007)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
autonicu
post 7 Apr 2015, 21:04
Post #426


AUTONICU & COSTI SERVICE


Group: Members
Posts: 698
Joined: 8 January 09




Multumesc pentru intelegere cristi.r pt. mai multe informati poti sa suni sa pui intrebari.
Multumesc djcristi pentru indrumarea facuta lui cristi.r.

Asa cum se vede la prima pagina in anunturile mele de la Bursa, eu montez si bucse cu inel portocaliu la cererea clientului, eu nu le recomand(sunt facaturii) la vremea respectiva le credeam si eu originale, bucsele cu inel portocaliu au cazut si la 3000 km si la 10000 km si la 20000 km. Le stiu am montat inca din 2008 aceste bucse.
Bucsele negre sunt cele mai bune, montez din 2011 nu a venit nici o masina inapoi cu ele stricate. Sunt taxiuri in Bucuresti care au sarit de 150000 km cu bucsele negre.
Va pun cateva link-uri mai jos cu verificare bucse cadru motor;

https://www.youtube.com/watch?v=tEV3CtENjFk
https://www.youtube.com/watch?v=zKvsddAkxzM
https://www.youtube.com/watch?v=ysttVDzCgeM
https://www.youtube.com/watch?v=Yodjb_ezvGE

Bucsa caseta uzata si apoi schimbata.
https://www.youtube.com/watch?v=aADE8lEHb2Q
https://www.youtube.com/watch?v=8kiy_ibTzco

PROMATIA DE PASTE.

-Bucse cadru motor Renault Megane 2, Scenic 2, Clio 3,Clio 4, Modus, Twyngo. 300 ron cu montaj
-Bucse cadru motor Nissan Tiida, Note. 350 ron.cu montaj
-Bucse cadru motor Renault Laguna 1. 280 ron sunt 4 bucse pretul este fara montaj.
-Bucse cadru motor Renault Laguna 2. 500 ron. cu montaj
-Bucse cadru motor Renault Trafic. 500 ron. cu montaj
-Bucse cadru motor Opel Vivaro 500 ron.
-Bucse cadru motor Nissan Primestar. 500 ron
-Bucse punte spate Renault Megane 2, Scenic 2. 300 ron cu montaj
-Bucse Punte spate Laguna 2. 400 ron. cu montaj
-Bucse bara stabilizatoare, Renault Megane 2, Scenic,2 Laguna 2,Trafic, Opel Vivaro, Nissan Primestar 200 ron cu montaj
-Bucse caseta directie originala Renault Megane 2, Scenic 2, 150 ron. sau 200 ron cu montaj.
-Bucse caseta directie originala Renault Clio 3,Kangoo 2 Nissan Tiida, Note. 150 ron sau 300 ron cu montaj.
-Bucse suport motor Renault Laguna 2. 100 ron cu montaj, este bucsa care din cauza ei la plecarea dupa loc si la reducere apar bubuieli si vibrati.

Pentru mai multe informati astept Mesajul privat pe acest forum sau e-mail nicu.diaconu@gmail.com.
Nu ezitati sa sunati.
Tel.0723007249 Nicu

This post has been edited by autonicu: 7 Apr 2015, 23:09

Attached thumbnail(s)
9940667_4_644x461_bucsi_bara_stabilizatoare_renault_traficlaguna_2_megan_2scenic_2_auto_moto_si_ambarcatiuni.jpg ( Size: 62.01k ) Number of downloads: 774
5.jpg ( Size: 2.59mb ) Number of downloads: 742
bucsa_caseta.jpg ( Size: 37.77k ) Number of downloads: 737


--------------------
RENAULT MEGANE II 2006
http://www.reno.ro/-t253292.html
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ted78
post 9 Apr 2015, 19:22
Post #427


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 6 August 07




Schimbat azi la baieti un pivot, bucsi cadru motor si bucsa caseta directie. S-au miscat foarte repede, au muncit curat si despre pret nu mai vorbesc. Masina are 105000, revin cu detalii sa vad cum se comporta


--------------------
renault megane break 15.dci 2007 - b93ted
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
postasu
post 14 Apr 2015, 12:28
Post #428


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.195
Joined: 23 August 11
From: Timisoara




Salut,

Am si eu o laguna 2 diesel, break si vreau sa schimb bucsile de la cadru motor/jug.
Poti sa imi spui te rog cat ma costa setul... o sa fie cam greu pentru mine sa mi le montati voi ca sunt din TM.

Multumesc


--------------------
Renault Laguna III 2008 - TM ......
Renault Laguna 3 Sport Tourer
2.0dci, 2008, 110kw,

Cand Dumnezeu a impartit mintea a zis " Editie Limitata"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
autonicu
post 14 Apr 2015, 18:33
Post #429


AUTONICU & COSTI SERVICE


Group: Members
Posts: 698
Joined: 8 January 09




postasu ai P.M.


--------------------
RENAULT MEGANE II 2006
http://www.reno.ro/-t253292.html
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vasilica007
post 16 Apr 2015, 09:57
Post #430


Membru autentic


Group: Members
Posts: 361
Joined: 15 November 09




Salut,

Ieri am trecut si eu pe la baieti sa schimb celebrele bucsi cadru motor.
Baietii s-au miscat exemplar (se vede ca sunt specializati -cel putin pe Renault)
Am mai schimbat la ei pivot stanga si bucsa caseta directie.

Multumit si recomand!


--------------------
Renault Megane II Sedan 2004, 1.9 dCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
postasu
post 21 Apr 2015, 20:11
Post #431


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.195
Joined: 23 August 11
From: Timisoara




Salut,

Am primit de la autonicu bucsile de la cadru motor.
Le-am montat, iar masina s-a schimbat. M-a ajutat foarte mult inclusiv cu sfaturi in legatura cu modul in care se schimba bucsile.
Recomand cu multa caldura !

Multumesc


--------------------
Renault Laguna III 2008 - TM ......
Renault Laguna 3 Sport Tourer
2.0dci, 2008, 110kw,

Cand Dumnezeu a impartit mintea a zis " Editie Limitata"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi.r
post 26 Apr 2015, 10:25
Post #432


Membru ... din cand in cand


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 14 March 06




N-am mai intrat de mult si vad ca cineva are probleme personale cu mine...
QUOTE(djcristi @ 7 Apr 2015, 13:18)
@cristi.r , nu stiu care este problema ta cu aceste bucse, daca esti de parere ca nu sunt bune, cumpara-le pe cele fake cu inel portocaliu, dar eu iti recomand sa citesti pe topicul dedicat parerea celor care si-au pus negre.
*


Daca demersul meu este peste puterile tale de intelegere (ti-ai mai demonstrat "puterile" astea si cu alte ocazii), mai bine nu te baga in seama. Te rog frumos !!! Chiar foarte frumos. Pana la urma, eu nu te-am intrebat nimic pe tine.

Ce naiba, ma, sunteti o retea bine organizata, un cartel, ceva ? N-are voie omul sa puna intrebari ?

This post has been edited by cristi.r: 26 Apr 2015, 10:27


--------------------
megane diesel 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
autonicu
post 26 Apr 2015, 20:18
Post #433


AUTONICU & COSTI SERVICE


Group: Members
Posts: 698
Joined: 8 January 09




Domnilor va rog sa va puneti intrebari sa va sfatuiti sa va contraziceti in sectiunea tehnica, nu in anuntul meu de vanzare piese cu montaj.
Eu cred ca acest topic imi apartine, eu l-am creat in interesul meu si al celor care ma cauta cu diferite probleme in scop comercial si de prestari servici.
Va multumesc.
Astept intrebarile voastre pentru orice problema pe PM. sau la Tel.0723007249 Nicu.



This post has been edited by autonicu: 26 Apr 2015, 20:22


--------------------
RENAULT MEGANE II 2006
http://www.reno.ro/-t253292.html
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lancer
post 29 Apr 2015, 18:05
Post #434


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 17 July 06
From: Bacau




Salut,
la un Velsatis va bagati sa schimbati bucsile cadru motor?
Peste tot mi se spune ca nu vin decat cu punte cu tot. sleep.gif
Din cate am mai gasit pe net, ar cam fi aceleasi cu cele de pe Laguna 2 si Espace IV...
Daca se poate si un pret.
Mersi


--------------------
Renault Velsatis 2002/2.0T 16v
VelSatis 2.0T 2002
Laguna II 2.0 16v Privilege
Renault 25 2,1 Diesel
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
autonicu
post 29 Apr 2015, 21:30
Post #435


AUTONICU & COSTI SERVICE


Group: Members
Posts: 698
Joined: 8 January 09




Salut Lancer.
Pentru Velsatis nu am schimbat nici o data bucsele de la cadru motor, deci nu stiu ce fel de bucsa are, cu siguranta se pot schimba daca se potrivesc de Laguna2 trebuie sa vedem care sunt, pe Laguna2 sunt 3 modele de bucse.
Masina trebuie sa ajunga la Service la mine si la fata locului vedem ce bucse se potrivesc si pretul tot la fata locului il comunic, mai mult de 600 ron nu are cum sa fie bucse cu montaj.

cordonate Google maps 44°24'33.8"N 26°11'01.3"E
Tel. 0723007249 Nicu.




--------------------
RENAULT MEGANE II 2006
http://www.reno.ro/-t253292.html
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lancer
post 30 Apr 2015, 05:34
Post #436


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 17 July 06
From: Bacau




Ok, mersi pentru raspuns. Cand ajung in Bucuresti, va sun si vin pe la voi. Bafta


--------------------
Renault Velsatis 2002/2.0T 16v
VelSatis 2.0T 2002
Laguna II 2.0 16v Privilege
Renault 25 2,1 Diesel
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aqua
post 8 May 2015, 07:45
Post #437


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 24 February 05
From: Bucuresti




cum ziceam anul trecut prin sept, am ajuns din nou la nicu pentru schimbare diverse elemente directie, am scris mai multe la jurnal, plus amortizoare

inca o data, super meseriasi, fara graba, au stat si au uns, au curatat toate cele inainte de montare, s-au uitat si uns si flansele, nu ca altii care nu fac nimic pe langa, doar desfac si pun la loc, lasa rugina la locul ei
recomand


--------------------
ex. megane dci, ex. Sportage GDI 2017
Sportage 2020 AWD T-GDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diesel_power
post 10 May 2015, 14:44
Post #438


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.964
Joined: 18 February 05
From: diaspora




Service-ul dvs. se ocupa si de chestiuni electrice? De ex: schimbarea unui claxon, noul claxon fiind cu releu si cablaj suplimentar. Ma intereseaza doar manopera.

L.E.: Astept deocamdata un raspuns aici, intrucat nu e o problema urgenta.

This post has been edited by diesel_power: 10 May 2015, 20:18


--------------------
Renault Symbol faza 3, 1.5dCi 60kW, 2005, Fidji
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aqua
post 10 May 2015, 17:34
Post #439


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 24 February 05
From: Bucuresti




Nu prea raspund aici, dar raspund la telefonul din anunt, mie mi a verificat o data si o masa la un bec, din cate stiu se ocupa si de electrica, vb la telefon si te lamureste imediat.


--------------------
ex. megane dci, ex. Sportage GDI 2017
Sportage 2020 AWD T-GDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
autonicu
post 10 May 2015, 22:13
Post #440


AUTONICU & COSTI SERVICE


Group: Members
Posts: 698
Joined: 8 January 09




QUOTE(diesel_power @ 10 May 2015, 15:44)
Service-ul dvs. se ocupa si de chestiuni electrice? De ex: schimbarea unui claxon, noul claxon fiind cu releu si cablaj suplimentar. Ma intereseaza doar manopera.

L.E.: Astept deocamdata un raspuns aici, intrucat nu e o problema urgenta.
*




Salut, ne ocupam de electrica la orice tip auto.
pentru schimbarea de claxon la clio symbol pretul minim poate fii de 50 ron dar tot odata poate sa ajunga si la 100 ron - 150 ron daca trebuie facute modificari la instalatia electrica sau daca facem modificari de prinderi, sau daca confectionam suporti de prindere.
Pentru mai multe informati nu ezitati sa sunati.
Tel. 0723007249.


--------------------
RENAULT MEGANE II 2006
http://www.reno.ro/-t253292.html
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 11 May 2015, 16:32
Post #441


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




O noua vizita la Nicu si Costi, de data asta ptr. un schimb de planetare.

Din nou foarte multumit de prestatie, recomand cu incredere!


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
autonicu
post 12 May 2015, 09:03
Post #442


AUTONICU & COSTI SERVICE


Group: Members
Posts: 698
Joined: 8 January 09




Piese cu montaj Renault, Nissan, Opel si alte marci.

-Constatare partea mecanica, pivoti, bucsi, amortizoare, flanse, directie etc. 50 ron. daca la masina se executa lucrarii de reparatie la partea de articulatie in acel moment nu se mai ia in considerare constatarea.
-Constatarea defectelor elecrtonice si electrice, tester pe calculatorul masini 50 ron, schimbul de piese nu intra in pretul constatari.

-Trimit bucse si piese in tara prin fan curier cu plata in rambus.
-Caseta Directie Renault Megane 2, Scenic 2
1-Caseta completa marca TRW 900 ron sau cu montaj 1000 ron
Manopera cu caseta clientului este de 200 ron.
Manopera bucse cadru Megane2, Scenic2, Clio 3 cu bucsele clientului este de 200 ron sau cu bucsele mele 350 ron cu montaj
Manopera pentru bucse punte spate, megane2, scenic2, laguna2, cu bucsele clientului este de 200 ron sau cu bucsele mele 400 ron cu montaj
In atentia celor care veniti cu piesele voastre va rog sunati si intrebati pretul pentru montajl pieselor inainte sa achizionati din alta parte piesele, multi fac diferenta intre pretul de vanzare la piesele mele si cel de montaj tot al pieselor mele, eu la piesele mele practic o manopera mai mica.
Atentie; Preturile la piese si manopera sunt informative pot suferi modificari in timpul lucrari daca apar complicatii, va rog cititi si ultimele anunturii de la ultima pagina, pentru mai multe informati sunati.
-Bucsi cadru motor Renault Megane 2, Scenic 2, Clio 3, Modus, Twyngo. 250 ron sau cu montaj 350 ron.
-Bucsi cadru motor Nissan Tiida, Note. 250 ron. sau cu montaj 400 ron.
-Bucsi cadru motor Renault Laguna 2. 350 ron. sau cu montaj 550 ron
-Bucsi cadru motor Renault Trafic. 350 ron. sau cu montaj 550 ron, pentru modelu lung 600 ron
-Bucsi cadru motor Opel Vivaro 350 ron. sau cu montaj 550 ron, pentru modelu lung 600 ron
-Bucsi cadru motor Nissan Primestar. 350 ron sau cu montaj 550 ron, pentru modelu lung 600 ron
-Bucsi punte spate Renault Megane 2, Scenic 250 ron sau cu montaj 400 ron.
-Bucsi Punte spate Laguna 2. 250 ron sau cu montaj 400 ron.
-Bucsi bascule Renault Megane 2, Scenic. 250 ron cu montaj stinga, dreapta doar bucsele mari
-Bucsi bara stabilizatoare, Renault Megane 1, 2, Scenic, Laguna 2,Trafic, Opel Vivaro, Nissan Primestar 200 ron cu montaj.
-Bucsa caseta directie originala Renault Megane 2, Scenic 2, 150 ron. sau cu montaj 200 ron.
-Bucsa caseta directie originala Renault Clio 3, Nissan Tiida, Note. 150 ron sau cu montaj 250 ron.
-Bucsa Caseta directie Renault Kangoo 2. 150 ron sau cu montaj 250 ron
-Bucsa suport motor Renault Laguna 2. 100 ron sau cu montaj 150 ron.
-Tampon antibalans Renault Megane 2, Scenic 2. 150 ron cu montaj
-Pivotii TRW Megan 2, Scenic 2. 250 ron cu montaj perechia, sau 120 manopera de montaj cu pivotii clientului.
-Bielete antiroliu, Renault Megane, Scenic 2, 150 ron perechia cu montaj,
-Bielete directie, Renault Megane, Scenic 2, 260 ron perechia cu montaj.
-Cap bara, Renault Megane,2 Scenic 2, 260 ron perechia cu montaj.
-Flanse amortizoare, kayaba Renault Megane, Scenic 2, sau originale renault 400 ron perechia sau 500 ron cu montaj.
-Amortizoare fata kayaba Renault Megane, Scenic 2, 550 ron perechia sau 650 ron cu montaj pentru drumuri grele 600 perechia cu montaj 700.
-Amortizoare spate kayaba Renault Megane 2, Scenic 2. 500 ron perechia sa cu montaj 600 ron
Manopere;
- Distributie pentru orice tip auto incepe de la 250 ron.
- Ambreiaj pentru orice tip auto incepe de la 350 ron.
- De curatat EGR si tubulatura gaze la motoarele de 1,5, 1,9 dci. Megan, Scenic, Laguna 2,Trafic, Opel Vivaro Si alte marci cu accesori de curatat incepe de la 130 ron. se demonteaza cu motorul rece.
- De curatat clapeta acceleratie la motoarele pe benzina. pentru orice marca incepe de la 50 ron.
Va rog pe totii care ma-ti gasit pe acest forum si veniti la service pentru diferite lucrari sa postati in acest topic parerile voastre dupa executarea reparatiei dupa cateva mi de kilometri. Va multumesc.
Locatia este in Bucuresti Sector 3, Blv. Theodor Pallady Nr.287 in incinta IOR. 2 vizavi de reprezentanta Opel GTT. La iesirea spre autostrada soarelui.
cordonate Google maps 44°24'33.8"N 26°11'01.3"E
Tel. 0723007249 Nicu.


--------------------
RENAULT MEGANE II 2006
http://www.reno.ro/-t253292.html
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sorin2
post 12 May 2015, 13:38
Post #443


Membru incepator


Group: Members
Posts: 63
Joined: 24 January 13
From: Bucuresti




Cum spunea si aqua mai sus, atentie la detalii din partea lor. Curatat, pus vaselina unde este necesar la lucrare, treaba buna. Eu am schimbat pivotii la dumnealor in urma cu o saptamana.


--------------------
Renault Scenic II 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
horhel
post 13 May 2015, 12:14
Post #444


Membru autentic


Group: Members
Posts: 324
Joined: 24 October 08
From: Bucuresti




am fost si eu azi pentru bucsa de la caseta, foarte bine lucreaza, o sa revin in o saptamana , maxim doua pentru bucsele cadru
am 130.000 km cu masina acu, sper sa nu mai scriu nimic despre bucsa smile.gif


--------------------
reno megan doi punct doi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vlad12
post 22 May 2015, 21:05
Post #445


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 22 August 12




Am fost si eu azi si am schimbat bieletele de directie, bucsele de cadru si de la caseta, un pivor si bieletele antirului. Urmeaza sa revin pentru bucsele de pe puntea spate si un arc. Am 78.000 km acum, sper sa termin cu investitiile pentru moment.

Cat despre service, il recomand.


--------------------
Renault Megane 2.2 1.5 dci 60 kw 82 cp Privilege/2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
animax20000
post 25 May 2015, 17:02
Post #446


Membru autentic


Group: Members
Posts: 265
Joined: 5 November 07
From: Ilfov




buna ziua.suport hidroelastic aveti ptr renaut symbol 1.4 75 cp?multumesc..puteti sa schimbati si lichidul de frana?


--------------------
Renault Clio 4 2014 1.5 75 cp euro 5 200 nm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
autonicu
post 25 May 2015, 21:06
Post #447


AUTONICU & COSTI SERVICE


Group: Members
Posts: 698
Joined: 8 January 09




Aducem la comanda orice piesa pt.toate marcile de autoturisme, piesele vin intre o ora si trei ore.
Tamponul hidroelastec pt.Clio Symbol 1.4 incepe de la 175 Ron.
Schimbam si lichidul de frana, efectuam orice reparatie pt. toate marcile de autoturisme.
Pt. Mai multe informati nu ezitati sa sunati.
Tel. 0723007249 Nicu.

This post has been edited by autonicu: 25 May 2015, 21:43


--------------------
RENAULT MEGANE II 2006
http://www.reno.ro/-t253292.html
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mada74
post 6 Jun 2015, 06:32
Post #448


Membru


Group: Members
Posts: 132
Joined: 12 December 12
From: Timisoara Freidorf




La cat de laudati sunteti pacat ca nu avem si prin TM sau macar prin zona asa meseriasi.
Meseria moare odata cu voi.
Pentru schimbatul bucselor mi-as fi dorit sa stau in Buc.
O zi buna.


--------------------
Renault Laguna 2 cod motor F4P-C7-70 2001 1.8 16v 86kw 117cp Privilege - TM 74 MSY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SanKraN
post 6 Jun 2015, 06:47
Post #449


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 9 February 15
From: Bucuresti




QUOTE(mada74 @ 6 Jun 2015, 06:32)
La cat de laudati sunteti pacat ca nu avem si prin TM sau macar prin zona asa meseriasi.
Meseria moare odata cu voi.
Pentru schimbatul bucselor mi-as fi dorit sa stau in Buc.
O zi buna.
*



Daca chiar iti doresti cu o zi de concediu si o programare in prealabil se rezolva, ba chiar mai mult daca nu iti permiti acea zi de concediu sa stii ca ei lucreaza si sambata, maestrii ca ei in domeniul bucselor in alta parte nu gasesti. smile.gif


--------------------
Renault Clio 3 2007
1.5 dCi / 50kw 68CP
Gri Metalizat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vlad12
post 6 Jun 2015, 08:57
Post #450


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 22 August 12




Sustin si eu cele zise mai sus. Din cauza proastei verificari a bucselor (service-urile mi-au spus ca sunt f bune) am schimbat tot ce este legat de articulatii pe fata si dupa 20.000 km deja incepusera sa se duca (plus ca se simtea ca nu este ceva ok la denivelari si gropi)...acum e alta masina de cand am schimbat bucsele de cadru.



--------------------
Renault Megane 2.2 1.5 dci 60 kw 82 cp Privilege/2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
20 Pages « < 13 14 15 16 17 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 00:03
Dacia