Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

[Bucurest] Auto Cobalcescu, Str. Prof Gr. Cobalcescu 45 Sect 1

Solon
post 21 Jun 2007, 17:26
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Si ai primit si tu un raspuns ceva? Sau abia i-ai reclamat?


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mariuscond
post 19 Jul 2007, 15:09
Post #62


Membru incomod


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 3 November 05
From: Bucuresti




La service-ul din strada Cobalcescu, pentru chestii minore ce dureaza 1-2 ore sa zicem poti sta linga masina sa vezi ce face nea caisa acolo sau esti trimis la "o cafea"? Stie cineva?


--------------------
dacia Logan dizăl - B52
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Duyu
post 31 Aug 2007, 06:20
Post #63


Membru dependent de forum


Group: Members
Posts: 2.259
Joined: 10 March 06
From: B u c u r e ș t i




Nu te lasa... scrie si pe usa ca n-ai voie sa intri in atelier! sad.gif


--------------------
Renault Clio Symbol 1.5 dCi, 65 CP - with Vredestein Snowtrac 3

An Fabricație: 2006

Kilometraj: ~95.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 31 Aug 2007, 07:55
Post #64


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




pe mine m-au lasat


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Duyu
post 31 Aug 2007, 08:14
Post #65


Membru dependent de forum


Group: Members
Posts: 2.259
Joined: 10 March 06
From: B u c u r e ș t i




Tu ai pile! biggrin.gif


--------------------
Renault Clio Symbol 1.5 dCi, 65 CP - with Vredestein Snowtrac 3

An Fabricație: 2006

Kilometraj: ~95.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 25 Sep 2007, 14:07
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




La AMG se intra fara nici o greata in service.
De bine ce voiam sa-i laud pentru operativitatea cu care mi-au schimbat bujiile-deh, era cel mai aproape service- ma vad nevoit sa ma iau de ei.
Aia de la magazie sunt niste tampiti, care pe langa faptul ca nu au chef sa se uite dupa reperul respectiv iti mai fac si teorie, ca costa ca nu-s ce dracu mai zicea un prost pe acolo.
Pai parca stiam ca sufletul comertului e sa vinzi nu sa il faci pe client sa se simta de rahat.
Pentru un jeg de furtun de la portbagaj mi-au facut capul calendar, scump, nu e, dar de ce va trebuie. Plus ca mai erau si doi mecanici reesapati de la Dacia care se hahaiau pe langa mine.
Si ceea ce credeam eu ca o sa-i arunce in aer: "Nu va mai agitati ma duc la Ipso." i-a lasat indiferenti.
Idioti! mad.gif


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 1 Oct 2007, 15:27
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




A se citi Auto Marcus Grup. Am scris la Cobalcescu din greseala!
Poate muta cineva!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Duyu
post 1 Oct 2007, 19:37
Post #68


Membru dependent de forum


Group: Members
Posts: 2.259
Joined: 10 March 06
From: B u c u r e ș t i




Lasa ca-i postat bine si la Cobalcesu. Nu-s prea departe! wink.gif


--------------------
Renault Clio Symbol 1.5 dCi, 65 CP - with Vredestein Snowtrac 3

An Fabricație: 2006

Kilometraj: ~95.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 2 Oct 2007, 09:35
Post #69


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(Duyu @ 1 Oct 2007, 20:37)
Lasa ca-i postat bine si la Cobalcesu. Nu-s prea departe!  wink.gif
*


La Cobalcescu eu am fost super multumit!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
herculane
post 9 Oct 2007, 10:28
Post #70


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.237
Joined: 30 April 07




la cobalcescu am fost sa-mi faca o mica indoitura si au trebuit sa o lucreze de 3 ori ca sa-mi scoata aripa la aceeasi linie cu bara smile.gif


--------------------
Renault Clio III Exception 1.6 16v 2007 / Ford Mondeo Titanium 2.0 16v 2008 - xxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanelu
post 17 Dec 2007, 12:20
Post #71


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 14 December 07




Am fost cu Dacia la vopsit la ei..... a durat 30 sa vopseasca o aripa, capota si grila din fata... rezultatul incredibil!!!! Doua culori diferite ale masinii. Nu va duceti la ei!!! Pret mare calitate infecta, nu raspund la tel!


--------------------
Renaul Scenic 2007 dynamique - B61EOX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cameleon_boy
post 17 Dec 2007, 14:34
Post #72


Membru


Group: Members
Posts: 172
Joined: 21 October 05




Eu mi-am vopsit de la cei din Dr Taberei si Loganul,partea dreapta cu portbagaj datorita unui nenorocit ce a dat cu cheia ,a iesit ca noua nici o diferenta nu mi-a venit sa cred,a 2 oara cu Symbolul deoarece aveam bara spate lovita de un bou,am schimbat plus vopsit iar am ramas prost nici o diferenta plus ca nu se exfoliaza,a 3 oara unui prieten i-a cazut un copac pe un scenic 2005 si i-au schimbat plafon stalpi capota parbriz iar nici o diferenta ca in fabrica,dar ce sa zic cunost pe toata lumea pe acolo cand ma duc pe la ei ma duc ca in familie ,la prieteni nu stiu ce sa zic ma inteleg f bine cu toti de acolo,eu zic ca sunt niste baieti de nota 100.nu stiu cum unii se pot vaita de ei.


--------------------
fara fara fara - fara
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mully
post 6 Feb 2008, 11:00
Post #73


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 26 July 05




Am facut revizia acolo. Ireprosabil. Voi reveni.


--------------------
Renault Megane Coupe 2.0 16v 108Kw
Megane II.2 RS, 2.0T 225cp, 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
edy72
post 6 Feb 2008, 22:46
Post #74


Membru incepator


Group: Members
Posts: 37
Joined: 14 December 07




Vopsit laterala stinga(toata) spatele(complet) si jumatate laterala dreapta la un Logan rosu si e in doua nuante (au dat cu rosu de Solenza) . mai bine vopseam toata acea masina.in 2005.


--------------------
confidential confidential 2005 - xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 7 Feb 2008, 11:10
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(edy72 @ 6 Feb 2008, 22:46)
Vopsit laterala stinga(toata) spatele(complet) si jumatate laterala dreapta la un Logan rosu si e in doua nuante (au dat cu rosu de Solenza) . mai bine vopseam toata acea masina.in 2005.
*


Trebuia sa refuzi ridicarea masinii!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Berila
post 22 Feb 2008, 13:02
Post #76


vesnic incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 23 July 07
From: Praga - CZ




Service Grigore Cobalcescu (Str. Prof. Grigore Cobalcescu nr.45, Sector 1)

Hayon zgariat, crapat vopsea, solutie: revopsit hayon.
Astazi e vineri ... masina predata luni dimineatza.
Consilier: - Miercuri ne auzim la un telefon sa va luati masina
Io: - ok

Miercuri
astept ... la 14:00 dau telefon
Io: - Egata masina? Cand vin sa o ridic?
Consilier: - Nu o puteti ridica astazi, este la vopsitorie ...

Joi
astept ... la 14:00 dau telefon
Io: - Egata masina? Cand vin sa o ridic?
Consilier: - Nu o puteti ridica astazi, este la spalatorie, verific lucrarea apoi va sun ...

Vineri
astept ... ora 12:00 telefonul suna, recunosc numarul de telefon al consilierului, raspund bucuros anticipand cursul conversatiei:
Io: - Buna ziua, o veste buna pentru mine aveti?
Consilier: - Din pacate culoarea hayonului nu se potriveste cu cea a masinii ........

restul nu mai conteaza ...

edit: ortografie

This post has been edited by Berila: 22 Feb 2008, 13:08


--------------------
Renault Clio 3 Exception 1.6 16v - B-64-***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cameleon_boy
post 7 Mar 2008, 23:53
Post #77


Membru


Group: Members
Posts: 172
Joined: 21 October 05




Inainte eram f multumit de acest service,acum sunt putin dezamagit,dc?Am avut Renaultul la ei,cei din centru,mi s-a defectat caseta de directie la 4000 de km ,ma rog hiba de fabricatie,numai vreau sa ma reenervez pe acest motiv,am dus masina miercuri dimineata fara programare ,au fost receptivi,m-am bucurat ca au luato asa de repede,dar azi cand am primito,am primito jegoasa rau de tot plina de ulei,numai spun la motor,eu le tin curate,am si eu o manie sa am masina brici,plus cateva zgarieturi pe ea care m-au scos din minti.Inauntru dezastru cat praf pot sa bage oamenii acestia in ei?Cu 3 servetele umede silicoante am reusit sa readuc bordul la culoarea initiala.Zgariturile le-am scos tot eu cu ajutorul scrach remover,nu mi se pare normal ca la o masina ce o predai sa o primesti inapoi zgariata,cand ii intrebi dau din umeri ca sunt prea ocupati prea multe masini si se intampla.Ultimele 2 lucruri deranjante mi-au dat masina cu 30 de km mai mult decat avea ea initial ,mi-au spus ca au facut teste cu ea,in special cei de la Renault deoarece nu prea ar fi vrut sa imi schimbe caseta de directie,al 2 lucru cand am luato era parcata la 2 strazi departare de service.Nu mi se pare normal acest lucru,in acel loc puteau f frumos ori sa mi-o fure nu avea nici alarama pusa,plus putea oricine sa o loveasca ,ce faceau ei in aceasta ipostaza,dar mai important ce as fi facut eu sa gasesc masina lovita ?Nu vreau sa ma gandesc.In concluzie eu la Autocobalcescu cel din centru nu o sa ma mai duc,la cel de pe Valea Oltului doar in caz de tinichigerie deoarece cel mai bun prieten al meu lucreaza acolo este consilier la receptie si ma rezolva repede.Voi incerca si alte serviceuri pt mecanica,cred ca Mach 1 Sofitel deoarece imi cam haraie din nou macaraua de la geam si tot iese din garantie.Cam asta a fost ultima patanie a mea cu domnii de la Autocobalcescu centrul.BAfta


--------------------
fara fara fara - fara
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 8 Mar 2008, 00:56
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Pai ai zis ca masina a fost in centru la Cobalcescu! La ce aglomeratie e pe strazile alea sa zici mersi ca a fost la 2 strazi distanta!
PS: Eu am avut-o in fata service-ului si dupa 3 zile era ca de nerecunoscut!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B-84-HWH
post 7 Apr 2008, 09:42
Post #79


Membru si atat


Group: Members
Posts: 83
Joined: 11 July 06
From: Bucuresti




Am vopsit la ei capota, o aripa si bara. A durat dublu fata de estimarea lor. Acum am masina in 2 culori. Si nu pentru ca am vrut eu. Tinichigeria a iesit bine.

De evitat.

E vorba de cel din Valea Oltului, nu stiu cum e dincolo.

This post has been edited by B-84-HWH: 7 Apr 2008, 09:44


--------------------
Renault Clio Bicorp 2004 Extreme 1,5 dci 82CP - B-84-HWH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
antifizic2
post 25 Apr 2008, 01:57
Post #80


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.434
Joined: 16 June 07
From: Bucuresti- Romania




am cumparat astazi de la ei sticla de la oglinda drepata

am ramas uimit, in primul rand deoarece am gasit-o la ei la pretul de 170RON in timp ce la magazinele turcaletilor de prin oras era 200 RON, si dura 2 zile pana venea din turcia si in al doile-a rand pentru ca o aveau deja pe stoc si nu a necesitat asteptare

ce am invatat din acest lucru este ca desi poti avea impresia ca iesi mai ieftin cumparand de la alte magazine uneori serviceurile autorizate pot fi mai de efect.

or fi avand preturile inexplicabil de ridicate la piesele de la distributie sau alte consumabile dar si reno romania are unele avantaje blush.gif


--------------------
renault LAGUNA II / 1.9 DCi 2004 - B-57-LXF
17" silverstone custom colour/ 2DIN DVD/ K&N/ EBC - greenstuff/ HID 5000k
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 25 Apr 2008, 12:57
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Cum ma sa coste sticla 200 lei? blink.gif
Eu am dat pe sticla de la un 307 fix 70 lei la un magazin pe Lizeanu!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
antifizic2
post 25 Apr 2008, 15:28
Post #82


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.434
Joined: 16 June 07
From: Bucuresti- Romania




pei daca astai pretul ce sa fac eu

am incercat la mai multe magazine unii aveau mai ieftin in jur de 100 ron dar era heliomata ori eu o am simpla si era aiurea sa merg cu una albastra si alta alba si am mai gasit intr-un loc dar probabil era de la alt model de laguna, avand contactele pentru incalzirea oglinzii in alt loc, forma fiind insa aceeasi ph34r.gif

This post has been edited by antifizic2: 25 Apr 2008, 15:29


--------------------
renault LAGUNA II / 1.9 DCi 2004 - B-57-LXF
17" silverstone custom colour/ 2DIN DVD/ K&N/ EBC - greenstuff/ HID 5000k
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ryry
post 4 May 2008, 20:48
Post #83


Reno fan


Group: Members
Posts: 235
Joined: 20 April 07
From: Bucuresti




Ma speRii la ce critici vad pe aici legate de cobalcescu.
Eu vreau sa fac prima revizie la ei si am si niste probleme pe garantie si pe plata sepaRat de revizie . Sper sa iasa bine totul .


--------------------
Renault SYMBOL EXPRESSION 1.4 8V 75 CP benzinar + GPL 2007 - B 40 KAR
CUM TRANSFORM H2O IN BENZINA ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hitman1234
post 6 May 2008, 12:11
Post #84


Bringing secsi back


Group: Members
Posts: 1.791
Joined: 9 February 08




Am fost cu o Solenza si un Logan la ei..mi s-au parut meseriasi, in sensul ca la Solenza s-au prins ca a fost lovita frontal si mi-au schimbat singuri caseta de directie..am fost foarte multumit de lucrare si scorurile nu mi s-au parut mari ( platea firma smile.gif )
De asemenea am efectuat ITP la ei si mi-au gasit nu stiu ce bucsa bulita,am dus-o sus,au schimbat-o si am plecat dupa cateva ore ...
Cu loganul m-au tinut o zi pt. o revizie, iar nu m-a deranjat ca era pe timpul firmei..
Per total ce sa zic..dureaza cam mult operatiile,costa cam mult si mai e si belea cu parcarea,dar daca voi avea vreo problema grava la masina tot la ei ma voi duce.


--------------------
bemfe vewe .
"Cearta pe net ca e ca paraolimpiada: chiar daca castigi, tot handicapat esti." Nalodaniel
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 7 May 2008, 10:16
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




La care Cobalcescu ai fost?


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vexatik
post 7 May 2008, 13:25
Post #86


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 1 November 05
From: Bucharest




recomand service cobalcescu din str. cobalcescu fara grija pentru partea de mecanica si electrica, baietii de la parter intotdeauna ma ajuta, imi dau informatii si imi spun dinainte cam cat ar costa reparatia. e un pic cam lung timpul de asteptare la programari din pacate, dat asta e. s-au vandut multe renaulturi.

in schimb, pe partea de tinichigerie si vopsitorie, adica etaj 1, unde se ocupa un foarte simpatic domn cu ochelari, mic si indesat, - nelu croitoru pe numele lui - nu va recomand sa va duceti. in primul rand ca esti tratat exact ca la stat, de parca nu ai venit la un service privat unde platesti, se tipa la tine, nici o problema nu se rezolva din start, daca dai sa intrebi ceva esti reprezit, am ajuns odata acolo la 2 minute dupa ce incepuse pauza de masa, doar ca sa las o hartie si mi-a zis foarte suparat - a inceput pauza, nu vezi!!! - si a plecat, m-a lasat cu gura cascata. pot sa inteleg ca a inceput pauza dar nu pot intelege de ce tre sa se si tipe la mine pe tema asta si mai ales sa plece asa de langa mine, fara sa zica buna ziua sau mai stiu eu ce formula de politete.

dar ce m-a enervat cel mai tare este ca am avut odata masina busita si mi-a trebuit foarte repede sa o fac. evident dl m-a informat ca nici sa nu ma gandesc ca se poate asa repede, moment in care am scos mana din buzunarul lui si i-am bagat in eternul halat cu buzunare o suma. ca prin minune, am avut masina in 3 zile gata, si spalata si totul.

si ca si cum nu ar fi fost destul, ma suna la telefon si imi spune f politicos ca masina e gata, sa vin sa o iau si ma intreaba efectiv de la obraz: "dar la baietii de la atelier le dam ceva ca s-au miscat repede?" Nu mi-a venit sa cred. I-am spus ca o sa rezolv eu cu ei, m-am dus si am luat masina si m-am carat. la el la etajul 1 la atelier nu mai calc niciodata, daca ziceti ca e ok la Valea Oltului acolo o sa ma duc.

Nu am o problema sa dau bani in plus daca e sa vreau masina repede repede, dar nu in modul acesta. sa se instituie naibii o taxa de urgenta sau mai stiu eu ce si o platesc, dar sa fie corect si pe fata si nu in acest mod injositor. Pacat de baietii de jos, cu care m-am si imprietenit intre timp, si care nu mi-au cerut niciodata nimic si intotdeauna au fost foarte politicosi cu mine, si odata am vrut sa le duc un cadou si nu l-au luat neam, m-am rugat de ei si nu au vrut. nu o sa ii schimb deloc pe partea de electrica sau mecanica sau revizie.

Voi ati avut asemenea probleme?


--------------------
Renault Megane II Sedan 2005, 1,6 16 V
Megane II Sedan Confort Privilege, 1.6 16 V Gri Eclipse
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mefmef
post 9 May 2008, 20:56
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 275
Joined: 17 October 06




Am inteles ca esti nemultumit de atitudinea celor de la receptie tinichigerie.

Dar lucrarea a iesit ok? Au vopsit-o bine?


--------------------
Renault Megane Sedan 2006 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
valeron_x
post 9 May 2008, 21:33
Post #88


dintre plebei


Group: Members
Posts: 198
Joined: 28 March 07
From: Pristina, Kosovo




@vexatik

da, dar la AMG. n-o mai povestesc ca am mai zis-o de vreo doua ori pe forum si ma re-enervez aiurea

"recomand service cobalcescu din str. cobalcescu fara grija pentru partea de mecanica si electrica, baietii de la parter intotdeauna ma ajuta, imi dau informatii si imi spun dinainte cam cat ar costa reparatia."

din pacate am ajuns sa ne bucuram de starea de normalitate ca si cum ni s-ar face favoruri. asta trebuie sa se intample in mod normal la orice service, nu ar trebui privit ca pe ceva iesit din comun. faptul ca niste glume, niste frustrati, niste "reesapati" au ajuns sa lucreze intr-o retea de service-uri ce se vrea a fi civilizata nu face decat sa ne dauneze.... ma tot intreb daca cineva de la service-urile astea de care se tot scrie pe forum intra pe aici sa vada cam care e parerea utilizatorilor, sau poate nu-i prea intereseaza din moment ce nu se schimba nimic.

in loc de telefoanele alea proaste pe care le primesc dupa revizie, de ma intreaba cate-o tanti (cu voce de robot telefonic si intonatie de pupaza lovita in freza) daca am 10 minute sa raspund la niste intrebari cretine, as prefera sa arunce domnii manageri de la renault un ochi aici wacko.gif

This post has been edited by valeron_x: 9 May 2008, 21:34


--------------------
Renault Clio III 2006 1.4 16V - B 80 CTN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 11 May 2008, 19:29
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Eu cu nenea nelu am lucrat f bine! wink.gif


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
L!nuX
post 12 May 2008, 13:12
Post #90


Membru decent


Group: Members
Posts: 1.316
Joined: 4 January 08
From: Bucuresti




din pacate la nr de fix nu am primit raspuns asa ca am facut o programare online pe site , stie cineva daca acea programare are vre-un dumnezeu ?

Ei au zis sa astept ca ma vor contacta ...

A mai facut cineva programare online ?


--------------------
Renault Megane 1.6 16v - 2007 - Numar personalizat !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
8 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 01:44
Dacia