Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Braț Suspensie Spate, Probleme punte spate Renault Megane 1 Classic

Holistic
post 6 Jul 2019, 00:47
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 9 June 19




Salutare,
Încerc să recondiționez o punte spate de Renault Megane 1 Classic, cea cu 4 bare de torsiune care văd că a făcut furori pe acest forum. În manualul de service al mașinii sunt precizate cele două brațe de suspensie: "Rear Suspension Arms". Aceste două brațe se fixează pe bucșele ce se prind de punte, iar ulterior se introduc barele de torsiune care se vor fixa în brațe prin intermediul unor caneluri. La mine aceste caneluri sunt ruginite și duse...aș dori să știu dacă se poate schimba acest element cu caneluri din interiorul brațului, sau dacă se găsește brațul cu totul. În acest sens, aș aprecia dacă m-ați putea ajuta cu coduri de piesă.
Pentru a înțelege mai bine la ce mă refer prin aceste brațe, atașez o poză în care am încercuit cu roșu elementul de interes.
Mulțumesc!


Attached thumbnail(s)
RearArm.png ( Size: 231.29k ) Number of downloads: 68


--------------------
Renault Megane 1 2002 Classic 1.6 107CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 6 Jul 2019, 22:20
Post #2


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.600
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




Exista pe forum mai multe tropice deschise cu subiect cod piese schimb.....nu mai trebuie deschis altul nou!
Postează pe un topic seria VIN...și așteaptă pana primesti codul.


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 05:57
Dacia