Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

178 Pages « < 153 154 155 156 157 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

IT&C intrebari si raspunsuri, calculatoare, retele, internet

DApophis17
post 20 Nov 2019, 13:22
Post #4621


Membru autentic


Group: Members
Posts: 395
Joined: 20 August 15
From: Cluj-Napoca




QUOTE(lapcat @ 19 Nov 2019, 18:04)
Pai stresezi omul sa-si ia de 1000 creandu-i impresia ca duce 400 si cand o sa-l bage in priza o sa vada ca-i merge cu maxim 50. Stiu ca-i non-it dar macar setati-i asteptarile corect, voi vorbiti de kile si el crede ca alea sunt tone.
*



Aia 50 pe care i-ai calculat tu mai sus, sunt cu b mare sau b mic? Adica l-ai dat ca exemplu aleator, deci e doar o coincidenta ca e fix a 8-a parte din 400? Daca nu e coincidenta, vezi ca iti cam trebuie gigabit-ul. Toate sfaturile pe care le-a primit legat de viteza router-ului sunt bune, chiar daca preferintele difera de la om la om, fiecare are experientele lui cu diferite marci.

Cred ca am mai zis-o odata, tp-link-urile sunt foarte bune, dar dau gherle in retele mai mari; nu toate modelele, doar unele. La fel switch-urile alea de 5 sau 8 porturi tp-link, cu precadere "plasticele"... mi-au trecut prin mana cateva exemplare care nu se pupau cu placi de retea onboard sau laptop-uri, pe partea de cablu zic.
Asta nu inseamna ca nu le recomand, pentru ca stiu ca sunt foarte bune, poate chiar prea bune pentru cat costa, dar doar la uz casnic. Nu e exclus sa apara si acolo mici incompatibilitati cu modemul furnizorului; nu ai de unde sa ghicesti ce stifturi de chip-uri clonate au in ele (de modem-uri zic).
De exemplu, la d-link nu am intalnit probleme de genul celor de mai sus, nu zic ca nu or fi si la ei unele serii proaste, doar ca eu nu le-am intalnit. Partea proasta la d-link este ca mai nou doar produsele din gama "premium" au un firmware bun, cu multe posibilitati de configurare. Cel pe care l-am recomandat mai sus e cam chel la unele facilitati, dar e excelent pentru o persoana care nici nu stie multe, e extraordinar de usor de configurat si prietenos cu cineva care nu are pregatire in domeniul retelisticii; modelul asta sta bine la viteza si bate destul de bine prin pereti; pe mine nu ma multumeste deplin, dar am si pretentii foarte mari, sa bata pana in gradina, dar si in pod si in parcare, etc; dar pentru un apartament cred ca e suficient de puternic.
De tenda ma abtin sa zic multe, dar ma si feresc de ele, nu stralucesc la nimic inafara de pret; dar asta nu inseamna ca nu-s bune pentru uz casnic, motiv pentru care de obicei ma abtin de la pareri. Daca ma intreaba cineva ce tenda sa isi ia ii zic "de ce nu iei tp-link?" fara sa am un argument solid impotriva... recunosc smile.gif.
De linksys/cisco si alti producatori mai grei nu are rost sa povestim, mai ales ca linksys a avut generatiile lor de routere care erau praf si pulbere la pret ultra-premium.
De asus m-am lovit de cateva ori, mi se par decente, dar la fel ca la Tenda, daca nu e vorba de un model premium de la ei nu ma grabesc sa il recomand. Asta nu inseamna ca nu sunt bune...

Acum mi-a casunat o idee, la router-ul lor, este posibilitatea sa pui antena externa? S-ar putea sa iesi mai bine asa, poate...


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2002 1.9 dci 120cp/88kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 20 Nov 2019, 13:24
Post #4622


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.851
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(gabize @ 20 Nov 2019, 12:51)
În cel mai politicos mod posibi îți spun: retrage-te din discuție.  blush.gif
*



+1, ai luat-o pe ulei rau de tot domnule lapcat ...las-o asa cum ai dat-o si nu mai insista ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 20 Nov 2019, 13:26
Post #4623


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(R19/16v @ 20 Nov 2019, 12:53)
I second that!

E ca si cum ai zice ca l/100km si mpg e tot una si tu le folosesti cum vrea muschii tai.
*




Sau te intrebi de ce 1000 = 1024 tongue.gif

This post has been edited by vallixx: 20 Nov 2019, 15:42


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 20 Nov 2019, 14:00
Post #4624


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




QUOTE(vallixx @ 20 Nov 2019, 11:32)
Cel mai simplu pt el e sa conecteze noul echipament cu un cablu simplu UTP la iesirea LAN 1 de la echipamentul operatorului, fara sa mai seteze nmic la el. Poate lasa ambele wifi-uri daca vrea.

Eu am avut problema asta la ai mei care au casa lunga, tip vagon. Pe la juma oha semnal. Asa ca am rezolvat cu un extender....care ia wifi-ul de acolo de unde inca e si-l da mai departe. Nu m-am mai complicat cu alt router, alte setari, bridge, cabluri.....doar o priza ocupata cu un device mai mic decat un pachet de tigari.
*


Si eu am facut asta si eram multumita


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 20 Nov 2019, 15:46
Post #4625


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Pai e cea mai simpla. Bun, probabil nu vei obtine vitezele pe care le vei obtine cu alt router, bridge, conectare fizica prin cablu intre ele....etc....dar pentru un wifi la care sa te conectezi cu telefon sau laptop numai pentru oleaca de browsing....e suficient.

Poate daca vrei sa te uiti la un film ar putea sa conteze, desi la ai mei a mers ok Netflixul si cu netul din extender.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 21 Nov 2019, 23:17
Post #4626


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Am o intrebare: cum imi dau seama ce cooler are laptopul meu?

E vorba de un Lenovo Ideapad 510-15ISK; in vara l-am dus la curatat, de fapt, celui caruia i l-am dus, i-am spus ca vreau un cooler nou insa el mi l-a curatat si a zis ca merge bine. Nu m-a costat nimic, insa ieri a inceput sa hârâie iar. Eu nu pot lucra cu el asa, ca maniau dracii si imi vine sa-l dau de toti peretii si parca totusi n-as lua un laptop nou doar fiindca mârâie ventilatorul...

As cumpara piesa si l-as duce cuiva sa-l repare, chestia e ca n-am chef sa il las lamel peste noapte ca mno, am parole in el si materiale pe care n-as vrea sa le stiu in mainile cuiva. Asa, ii dau laptopul si piesa in cauza, mi le schimba, platesc si plec.


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 22 Nov 2019, 11:46
Post #4627


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.851
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




scoti HDD/SSD din el daca trebuie sa il lasi si gata ... depinde de laptop ... dar din expeirenta mea .. la astea noi te iau dracii pana ajungi la cooler ... trebuie sa faci laptopul bucati fizic ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skorpio_bog
post 22 Nov 2019, 12:33
Post #4628


Sports cars are difficult to justify, but easy to love


Group: Members
Posts: 4.359
Joined: 6 September 06
From: UK/RO




E destul de usor la modelul ala sa cureti/schimbi ventilatorul. Vezi in video de aici cum se desface si cum se demonteaza HDD faca vrei sa il lasi la cineva sa ti-l faca.


--------------------
Renault Megane 4 RS Trophy 300 EDC 2019
VW T-Cross SEL 2020
Fiat 500 0.9 Twinair 2012
Renault Megane 2 1.5dci 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr.nils
post 24 Nov 2019, 14:39
Post #4629


Membru autentic


Group: Members
Posts: 397
Joined: 5 October 08
From: Bucuresti




Am un laptop vechi Dell Studio 1537, cumparat in 2009.
Desi vechi, traieste, si m-am gandit sa ii fac un upgrade, nu vreau sa il transform in avion, dar as vrea sa il fac sa se miste mai bine, pe cat posibil.
Avea RAM de 4 GB, l-am crescut la 8 GB, asta a fost usor de instalat, l-am montat singur.
Am comandat un HDD SSD, asta cred ca ma descurc sa il montez, din ce am citit nu e prea complicat
Intrebarea mea este, daca se poate (ca de meritat sigur ar merita) sa ii schimb si placea video, fiind una dedicata, nu integrata. El a venit cu un ATI Radeon HD 3400 Series.
Stie cineva cu ce as putea sa inlocuiesc placa video, si cat de complicata e operatiunea de montare?

This post has been edited by dr.nils: 24 Nov 2019, 14:44


--------------------
Renault Megane 2.1 2005 Sedan 1.6 16V Pack Autentique
Renault Megane 2.1 2004 Bicorp 1.4 16V Confort Dynamique
Ford Focus Mk4 2021 1.0 EcoBoost Titanium
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 24 Nov 2019, 15:39
Post #4630


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Nu atât montajul cât driverele de placi video și de baza sa se pupe între ele. Vezi dacă gasesti driver de placa de baza pentru Windows 10 în primul rand.


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 24 Nov 2019, 18:07
Post #4631


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




Cu ce te ajută schimbatul plăcii video? Că ăsta e laptop office/ soft multimedia.
https://www.driverscape.com/download/ati-ra...-hd-3400-series

This post has been edited by gabize: 24 Nov 2019, 18:10


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 24 Nov 2019, 18:16
Post #4632


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.903
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Si eu vreau sa fac update la un lenovo g50
La un model 2009 mai gasesti slot pt ssd...chiar si i locul cd rom ului?


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 24 Nov 2019, 18:34
Post #4633


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




@gabize. Poate vrea sa facă ceva CAD și are nevoie de placa video cu mai mult RAM.

This post has been edited by D-Ice: 24 Nov 2019, 18:35


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 24 Nov 2019, 19:13
Post #4634


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




CAD pe ecranul ăla e masochism.


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr.nils
post 24 Nov 2019, 19:22
Post #4635


Membru autentic


Group: Members
Posts: 397
Joined: 5 October 08
From: Bucuresti




Laptopul e folosit in scopuri domestice, cand sunt polecat ma mai uit la cate un film, sau video-uri cu diverse operatii, cateodata mi se pare ca imaginea e pixelata sau sacadata. De gaming sau aplicatii CAD nu poate fi vorba...


--------------------
Renault Megane 2.1 2005 Sedan 1.6 16V Pack Autentique
Renault Megane 2.1 2004 Bicorp 1.4 16V Confort Dynamique
Ford Focus Mk4 2021 1.0 EcoBoost Titanium
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Aleex
post 24 Nov 2019, 20:55
Post #4636


out.


Group: Members
Posts: 176
Joined: 11 November 13
From: Bucuresti




QUOTE(wolfin @ 24 Nov 2019, 18:16)
Si eu vreau sa fac update la un lenovo g50
La un model 2009 mai gasesti slot pt ssd...chiar si i  locul cd rom ului?
*




Gasesti, atat timp cat e SATA.
Nu este recomandat sa folosesti in loc de unitatea optica SSD-ul, atat pentru faptul ca viteza este redusa drastic chiar daca este tot SATA, cat si pentru faptul ca dpdv al power managementului (la unele laptopuri), alimentarea este oprita in anumite conditii.
Este recomandat sa folosesti un adaptor in loc de unitatea optica + hdd-ul de rigoare doar pentru stocare si atat, SSD-ul in locul special destinat.

@dr.nils: Este imposibil fizic de facut upgrade-ul placii video, in cazul laptopului tau, placa video nu prezinta un slot cu posibilitatea detasarii chipset-ului (precum CPU-ul) chiar daca este dedicata.

This post has been edited by Aleex: 24 Nov 2019, 21:01


--------------------
BMW Seria 5 F10 2012
Kawasaki Z750 2009
Renault Megane 2 2008 Authentique 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 24 Nov 2019, 21:00
Post #4637


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.903
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Am solicitat un pret pt resurcitare lui. Chiar daca l am folosit 10 h in 4 ani merge ca naiba...cu w7. Vreau sa il dau celei mici....ma enerveaza cand umbla cu probook ul meu.


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 25 Nov 2019, 00:41
Post #4638


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




QUOTE(dr.nils @ 24 Nov 2019, 20:22)
Laptopul e folosit in scopuri domestice, cand sunt polecat ma mai uit la cate un film, sau video-uri cu diverse operatii, cateodata mi se pare ca imaginea e pixelata sau sacadata. De gaming sau aplicatii CAD nu poate fi vorba...
*


Vezi dacă ai instalate ultimele codec-uri dacă zici ca pixeleaza sau taie din frame-uri.
Orice laptop din 2009 chiar și cu video on-board reda clipurile cum trebuie. Am la munca un core 2 duo pe care îl târâi după mine prin delegații și n-are probleme cu YouTube sau filme.
L. E. Acum am verificat, al meu e tot dell studio 1537 cu video dedicat. Pui windows 10 pro, ultimele drivere și codec-uri și merge bine pe video.
Eu am pus pe el Autocad 2018 și ArcGIS 10.5 și se mișcă ok dacă am răbdare. biggrin.gif

This post has been edited by D-Ice: 25 Nov 2019, 00:55


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 25 Nov 2019, 09:26
Post #4639


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Ce dotate sunt birourile statului tongue.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 25 Nov 2019, 09:39
Post #4640


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




Din experiența mea pot să-ți spun că sunt încă câteva instituții ce au în exploatare aplicații în foxu' de dos, și multe cu computadoare cu XP pe ele.


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 25 Nov 2019, 10:37
Post #4641


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




@Mucix. Depinde de admini și de identificarea necesităților în urma activității de zi cu zi. Eu am cerut și mi s-a adus tot ce am avut nevoie.
Laptopul cu pricina este o vechitura pe care am adus-o la zi, ca să am cu ce face treaba când sunt plecat, totodată sa nu plâng după el dacă dispare din camera de hotel sau din mașină.
La munca am i7, 16Gb, rtx2060 6Gb GDDR 6 pe doua monitoare 24inch, Windows 10 pro. Am cerut ce a fost mai bun pentru ca eram convins ca va trebui sa trag de el minim 5 ani și necesitățile vor creste. După cum se anunță vremurile însă probabil ca va trebui sa trag de el vreo 10 ani asa ca ma felicit pentru alegerea făcută.
Cand m-am angajat erau într-adevăr numai core 2 duo cu XP, asa ca am făcut plan de masuri pentru retehnologizare și acum toată lumea are i3 și i5 cu windows 10 pro, muncește mult mai eficient și sincopele sunt foarte rare.


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 25 Nov 2019, 10:57
Post #4642


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




5 ani e rezonabil si la privati. Mai sunt unii cu 3, dar mai rar.

Cum se anunta vremurile? La ce te referi?


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 25 Nov 2019, 11:26
Post #4643


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Pai ia declarațiile de la TV ale domnilor Câțu și Orban referitor la tăierea cheltuielilor în administrație și ai sa vezi de ce zic ca cu astea rămân mult și bine. Ca trendul clar se va păstra in direcția asta și la anul. Si cum vechiturile pe care le-am casat erau din 2008, fa și tu socoteala cât trebuie sa ma ducă ce am acum.


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 25 Nov 2019, 11:51
Post #4644


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




O dam in politic. Daca ramaneau PSD la guvernare:
a. taiau cheltuielile in adminsitratie
sau
b. mai luau un imprumut sa sustina cresterea economica?


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 25 Nov 2019, 12:04
Post #4645


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.851
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(gabize @ 25 Nov 2019, 09:39)
Din experiența mea pot să-ți spun că sunt încă câteva instituții ce au în exploatare aplicații în foxu' de dos, și multe cu computadoare cu XP pe ele.
*



si cu partea de securitate cum o rezolva ? ... XP ... nu mai are suport de la Microsoft de ani buni, la 7 se termina in ianuarie 2020 ...

QUOTE(MuciX @ 25 Nov 2019, 10:57)
5 ani e rezonabil si la privati. Mai sunt unii cu 3, dar mai rar.
*



4 ani calc/laptop normal sau 3 ani cele de inginerie este la noi perioada de viata ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 25 Nov 2019, 12:10
Post #4646


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




O posibila solutie pentru acei bugetari carora PSD le-a dat, iar PNL urmeaza sa le ia.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 25 Nov 2019, 12:31
Post #4647


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




@cj98czh. Tocmai de aia am trecut tot pe windows 10 ca să prind extended support pana in 2025.
@mucix. N-o dau în politica pentru ca nu are rost. Eu sunt dator sa prevăd chestiile nasoale și sa acționez în consecinta ca să nu rămân fără obiectul muncii. Sau fără loc de muncă. wink.gif

This post has been edited by D-Ice: 25 Nov 2019, 12:31


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 25 Nov 2019, 14:12
Post #4648


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




QUOTE(cj98czh @ 25 Nov 2019, 12:04)
si cu partea de securitate cum o rezolva ? ... XP ... nu mai are suport de la Microsoft de ani buni, la 7 se termina in ianuarie 2020 ...
*


Unii cu iconițe sfințite, alții cu soluții AV și puțin noroc...
Sistemul trebuie să funcționeze, cu sau fără bani, așa că adminii de sistem au în cârcă o responsabilitate imensă.


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 25 Nov 2019, 14:19
Post #4649


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.851
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




ma rog ... alegerea fiecarei companii ... vrei sa te joci cu focul ... ai mari sanse sa te arzi ... personal nu as lucra in asemenea conditii ... sa raspund pt asa ceva exclus ...

This post has been edited by cj98czh: 25 Nov 2019, 14:20


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 25 Nov 2019, 14:49
Post #4650


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.908
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




unele bancomate parca aveau o specie de XP pe ele


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
178 Pages « < 153 154 155 156 157 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 17:39
Dacia