Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Apa in blocul de lumini de pe haion

Athenagor
post 30 Oct 2017, 17:51
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 17 April 17




Salut. Azi cand ma indreptam spre masina, am deschis o din cheie si stiti ca automat se aprind luminile. Raman cu gura cascata cand vad ca ledul ala lung din stanga capacului de portbagaj, era doar jumatate "aprins". Mai sa fie, zic eu. S-a ars juma de banda led:) Apoi ma uit mai atent si realizez ca aia e un fel de fibra optica prin care trece efectiv fasciculul de lumina. Eh, jumătate din fibra aia era in apa. Pur si simplu a intrat apa in stopul ala. Ce imi recomandati? Sa merg la reno la garanție sau sa aștept sa se usuce? Doar ca e cam multa apa(am spalat o vineri) si mi e teama ca la inghet sa nu se sparga lampa aia. Multumesc si sper sa ma fi facut inteles.


--------------------
Renault Megane sedan 2017
M4 SEDAN 1.5DCI 90CP ZEN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radu91
post 30 Oct 2017, 18:00
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 7 May 16




Eu zic sa mergi la service ca nu e normal sa intre apa.


--------------------
Renault Symbol 2007 Fidji
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrianovici_2006
post 30 Oct 2017, 18:03
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 637
Joined: 4 July 16
From: Ramnicu Valcea




QUOTE(Athenagor @ 30 Oct 2017, 17:51)
Salut. Azi cand ma indreptam spre masina, am deschis o din cheie si stiti ca automat se aprind luminile. Raman cu gura cascata cand vad ca ledul ala lung din stanga capacului de portbagaj,  era doar jumatate "aprins". Mai sa fie, zic eu. S-a ars juma de banda led:) Apoi ma uit mai atent si realizez ca aia e un fel de fibra optica prin care trece efectiv fasciculul de lumina. Eh, jumătate din fibra aia era in apa. Pur si simplu a intrat apa in stopul ala. Ce imi recomandati? Sa merg la reno la garanție sau sa aștept sa se usuce? Doar ca e cam multa apa(am spalat o vineri) si mi e teama ca la inghet sa nu se sparga lampa aia. Multumesc si sper sa ma fi facut inteles.
*


Categoric la service!...foarte probabil dupa ce apa dispare sa functioneze dar cauza ramane!


--------------------
renault Anterior M2 ,1,5 dci, 80 cp, megane 4 INTENS 110 DCI, BOSE Gris titanium
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Athenagor
post 31 Oct 2017, 09:07
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 17 April 17




Am fost la service, au facut poze, acum astept piesa sa o înlocuiască p aia cu balta in ea:) N au comentat nimic.


--------------------
Renault Megane sedan 2017
M4 SEDAN 1.5DCI 90CP ZEN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 22:15
Dacia