Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Closed TopicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

Renault Clio Estate, Dynamique 1,5 dCi 70 cp

dodox
post 13 Jan 2010, 21:24
Post #61


Liber cugetator


Group: Members
Posts: 127
Joined: 16 July 07
From: Bucuresti(RO)




Pe langa faptul ca tre' sa fii mai atent as zice sa eviti sa schimbi directia de mers in intersectii smile.gif
Stai linistit, bine ca esti OK, pentru astfel de momente ai facut CASCO nu? Stiu, e frustrant sa stea masina 3 saptamani dupa piese dar poti sa o vezi ca o pedeapsa la imprudenta smile.gif
Unui coleg de-al meu i s-a intamplat pocinogul chiar in ziua in care a ridicat-o. A plecat de la dealer cu masina si a ajuns la servici cu metroul.
Sa te bucuri in continuare de masinuta iti urez!


--------------------
Renault Megane Sedan Manager 1.5dci 85cp 2007 gri acier - SB-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
seren22
post 13 Jan 2010, 22:22
Post #62


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 15 November 09




Iti multumesc dodox! Patania colegului tau chiar e ghinion, chiar in ziua in care a luat-o de la dealer sa o loveasca...curat ghinion. Ce sa zic sper sa-mi fie invatatura de minte si pe viitor sa fiu mult mai atent. Bine ca sa terminat doar asa !

This post has been edited by seren22: 13 Jan 2010, 22:23


--------------------
Renault / Dacia Clio 3 Facelift / Logan MCV 2009/ 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_2300
post 13 Jan 2010, 22:38
Post #63


Banned


Group: Members
Posts: 5.050
Joined: 5 May 06
From: București




QUOTE(dodox @ 13 Jan 2010, 21:24)
Unui coleg de-al meu i s-a intamplat pocinogul chiar in ziua in care a ridicat-o. A plecat de la dealer cu masina si a ajuns la servici cu metroul.
*



Macar avea casco ?
QUOTE(seren22 @ 13 Jan 2010, 22:22)
Bine ca sa terminat doar asa !
*


Bine ca n-ai patit tu nimic , masina se repara !

P.S. : sper ca n-ai de gand sa lasi masina in service pana le vin alora piesele mellow.gif mellow.gif


--------------------
Opel Astra J - 2016 - Diesel inside.
My friends, it has often been said that I like war. Friends, I love war!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dodox
post 14 Jan 2010, 14:18
Post #64


Liber cugetator


Group: Members
Posts: 127
Joined: 16 July 07
From: Bucuresti(RO)




Da avea Casco insa nu a fost el de vina, a fost lovit in spate. Dupa vreo cateva zile cat a stat in service a venit in sfarsit cu ea la servici si am observat ca avea teava de esapament stramba. Apoi la prima ploaie a inceput sa se cojeasca bara spate care proaspat vopsita. Asta ca sa vezi cat de mare poate sa fie ghinionul. Asa ca mare atentie cand o ridici din service.


--------------------
Renault Megane Sedan Manager 1.5dci 85cp 2007 gri acier - SB-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
seren22
post 14 Jan 2010, 17:59
Post #65


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 15 November 09




QUOTE(cosmin_2300 @ 13 Jan 2010, 22:38)

P.S. : sper ca n-ai de gand sa lasi masina in service pana le vin alora piesele  mellow.gif  mellow.gif
*



Prima oara am vrut sa nu o las in service dar dupa ce m-am sfatuit cu un baiat de acolo(pe care il si cunosc) am hotarat sa o las la ei in service. Avea bara sparta, aripa, far si am zis mai bine o las la ei, decat sa merg cu folie pe ea.


--------------------
Renault / Dacia Clio 3 Facelift / Logan MCV 2009/ 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_2300
post 14 Jan 2010, 18:08
Post #66


Banned


Group: Members
Posts: 5.050
Joined: 5 May 06
From: București




Nu stiu de ce , dar presimt ca aia in 3 saptamani o sa-ti schimbe cate ceva pe la ea ... un senzor , o planetara , etc rolleyes.gif


--------------------
Opel Astra J - 2016 - Diesel inside.
My friends, it has often been said that I like war. Friends, I love war!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
seren22
post 14 Jan 2010, 18:24
Post #67


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 15 November 09




Eu sunt sigur ca nu o sa faca nimic. Nu au ce sa schimbe, ei cu gura lor mi-au spus ca nu au nicio piesa in stoc pentru modelul asta de masina si nici nu am vazut vreo masina ca a mea prin service pe acolo. Asa ca nu am de ce sa-mi fac griji. Am scris cati km aveam cand am dus-o acolo si cata motorina.


--------------------
Renault / Dacia Clio 3 Facelift / Logan MCV 2009/ 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
seren22
post 4 Feb 2010, 20:59
Post #68


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 15 November 09




Va salut! N-am mai scris de mult pe aici. Masina inca nu am scos-o din service, a fost o incurcatura cu piesele in loc de aripa dreapta fata de clio 3 facelift au trimis de clio 3 si chestia asta a mai amanat toata treaba cu inca 2 saptamani. Noroc ca am avut loganul tot timpul asta ca altfel era grav. Maine ar trebui sa vina si aripa, in rest toate piesele au venit (proiector, far, bara fata, bandouri bara fata, vas lichid parbriz ). O intrebare am si eu pentru cei cu motoare dCi : Voi aveti capacul acela pus pe motor de plastic? Intreb pentru ca am vazut unele renault`uri cu acel capac si al meu nu are, cu toate ca exista suportii de prindere . Pana si la logan am capacul acela.

This post has been edited by seren22: 4 Feb 2010, 21:01


--------------------
Renault / Dacia Clio 3 Facelift / Logan MCV 2009/ 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 4 Feb 2010, 21:01
Post #69


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




in ce service de competenti au dus o?

lipsa capac=discounturi la achizitie!


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
seren22
post 4 Feb 2010, 21:30
Post #70


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 15 November 09




Daca iti spun te apuca rasu sau mai bine plansu ! Este chiar in service`ul reprezentantei renault din Constanta ! O mare magarie si o lipsa de interes. O sa ma interesez la tulcea de acum incolo pentru toate reviziile si eventualele reparatii (sa sper ca nu vor mai fii unsure.gif ).


--------------------
Renault / Dacia Clio 3 Facelift / Logan MCV 2009/ 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 4 Feb 2010, 21:32
Post #71


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




reprezentanta nu este neaparat sinonim cu competenta!


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
seren22
post 4 Feb 2010, 21:37
Post #72


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 15 November 09




Am mai avut o dauna cu loganul si nu am vrut sa o duc la reprezentanta pentru ca dura foarte mult. Si am dus-o la un "service autorizat" de mi`au facut-o intr`o saptamana. CAnd am luat`o arata foarte bine si dupa 2 luni se lua vopseaua de pe bara fata intr`o veselie. Dar m-am lamurit si cu reprezentanta de la Constanta. Sper ca doar aici sa fie asa. Sau nu?


--------------------
Renault / Dacia Clio 3 Facelift / Logan MCV 2009/ 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adiblu
post 5 Feb 2010, 18:13
Post #73


Membru autentic


Group: Members
Posts: 346
Joined: 15 January 07
From: Slatina




Imi pare rau pentru incidentul avut si pentru ca o sa stai fara masina asa de mult timp, dar sunt sigur ca o sa se rezolve cu bine si fara urmari vizibile. Trebuie doar sa contribui putin la bunastarea meseriasului care se va ocupa ve vopsirea barii si aripii masinii tale.
Si eu am avut un accident frontal minor cu fostul logan la cateva luni dupa ce o cumparasem, rezolvat prin inlocuirea barii fata la service-ul dacia-renault local, pe asigurarea obligatorie a celui cere nu mi-a dat prioritate + ceva donatii in buzunarele cui a fost nevoie. Ideea este ca s-a rezolvat rapid si desi se observa o diferenta de culoare intre noua bara si restul masinii, vopseaua nu a sarit absolut nici un mm in cei 4 ani cat am mai avut masina. Asa ca se poate, trebuie doar sa se vrea si sa fie motivati sa faca treaba buna...


--------------------
Renault Clio 3 Estate 1,4 Dynamique 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
seren22
post 15 Feb 2010, 17:31
Post #74


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 15 November 09




M-au sunat baietii de la renault azi pe la 11 sa ma duc sa`mi iau masina. Nu am putut chiar la acea ora pentru ca eram la munca, am fost pe la 1. Ajung acolo masina era data afara si acoperita cu zapada(asa se asteptau ei sa iau masina). Ma duc sa ma uit la culoare sa vedem cum a iesit. NORMAL ca exista o diferenta de culoare chiar o diferenta mare de culoare. Asta sa zicem ca nu m-a deranjat foarte tare. Aprind farurile sa vad daca functioneaza si dau pe reglajul electric, se misca doar ala din stanga ala din dreapta p..a . Il chem pe domnu sef de acolo ii arat si vine cu o "scula profesionala" si se uita pe acolo (lanterna de la bricheta), se uita el pe acolo nu`i da de cap mai cheama pe unu ala vine cu o surubelnita mai viteaz si se chinuie ei pe acolo vreo 10 minute de imi venea sa`i strang de gat pe amandoi. I`am lasat frumos masina acolo sa o faca de data asta cum trebuie si daca e nevoie stau pe capu lor cat au program numai sa vad eu ca fac treaba buna. Ocoliti cat mai mult service`ul celor de la renault din constanta cel de la carrefour, dar numai renault. Cand am fost cu loganul am fost servit foarte frumos si in cat mai scurt timp posibil Nota 10 pentru DACIA. Dar la renault e alta treaba numai neprofesionalisti si nesimtiti.


--------------------
Renault / Dacia Clio 3 Facelift / Logan MCV 2009/ 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crising
post 16 Feb 2010, 12:29
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 787
Joined: 16 December 06
From: Danube Delta Gates




Ca o recomandare, pentru diferenta de nuanta a vopselii refuza sa o iei de acolo pana nu o revopsesc sa iasa ca noua. Masina e noua si vopseaua nu s-a decolorat astfel incat acum sa apara diferente de nuanta.


--------------------
Mazda 6 2011 Combi 2.0 - TL31...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
seren22
post 16 Feb 2010, 22:32
Post #76


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 15 November 09




Am fost si azi la service sa vad daca , chiar s-au tinut de cuvant sa demonteze piesele si sa le revopseasca si spre surprinderea mea piesele erau deja la vopsit. Au rezolvat si problema cu farul cu reglajul pe inaltime (nu facea bine contact la motoras acolo). Maine au spus ca e gata (noaptea asta o lasa la cuptor) si sper sa nu mai fie nicio problema cu diferenta de culoare ca deja se face o luna jumate de cand sta in service. wacko.gif . Azi m-am programat si pentru logan pentru revizia de 60.000 km dar aici nu-mi fac nicio problema pentru ca stiu ca lucreaza ca la carte biggrin.gif(doar dacia) .


--------------------
Renault / Dacia Clio 3 Facelift / Logan MCV 2009/ 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_2300
post 16 Feb 2010, 22:41
Post #77


Banned


Group: Members
Posts: 5.050
Joined: 5 May 06
From: București




QUOTE(cosmin_2300 @ 14 Jan 2010, 18:08)
Nu stiu de ce , dar presimt ca aia in 3 saptamani o sa-ti schimbe cate ceva pe la ea ... un senzor , o planetara , etc  rolleyes.gif
*


Nu vreau sa cobesc ... da' la ce "reclama" le-ai facut pana acum , eu zic sa verifici masina pana la cel mai mic detaliu !


--------------------
Opel Astra J - 2016 - Diesel inside.
My friends, it has often been said that I like war. Friends, I love war!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
seren22
post 16 Feb 2010, 22:49
Post #78


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 15 November 09




Sa fii sigur de asta. Si luni cand am fost prima oara am controlat tot ce se putea controla la ea. Nu s-au bagat ei sa schimbe nimic pe la ea pentru ca de prima data au bagat`o in service 1 zi, au demontat-o si dupaia am vazut-o numai afara(noroc ca e in drumul meu spre servici reprezentanta) asa ca nu cred eu sa ii fii facut ceva. Mai degraba ce nu i-au facut ca dupa ce ca am asteptat o luna nici macar nu o facusera cum trebuie.

17 Feb 2010, 18:44:
In sfarsit dupa indelungi certuri si nemultumiri mi-am luat si eu masina din service. Diferenta de culoare nu se mai observa si ambele faruri se misca pe inaltime biggrin.gif . Masina curata si pe interior si pe exterior. Singura treaba care mi`a lasat impresia de service neprofesionist de data asta a fost ca borcanul pentru lichidul de parbriz cand am dus masina in service era plin, au schimbat borcanul dar continutul nu a mai ajuns in borcan(s-o fii evaporat smile.gif)). Noroc ca aveam o sticla de lichid prin portbagaj. Am facut si o poza dar e facuta cu telefonul si calitatea nu e prea buna.

Imagine0096.jpg ( Size: 675.82k ) Number of downloads: 1559


This post has been edited by seren22: 17 Feb 2010, 18:44


--------------------
Renault / Dacia Clio 3 Facelift / Logan MCV 2009/ 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Duyu
post 18 Feb 2010, 19:32
Post #79


Membru dependent de forum


Group: Members
Posts: 2.259
Joined: 10 March 06
From: B u c u r e ș t i




Cum s-au miscat cei de la Allianz cu acceptul de plata? Si eu am casco tot la ei si sunt curios... oricum, sper sa nu am ocazia sa il folosesc vreodata. smile.gif


--------------------
Renault Clio Symbol 1.5 dCi, 65 CP - with Vredestein Snowtrac 3

An Fabricație: 2006

Kilometraj: ~95.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
seren22
post 18 Feb 2010, 20:09
Post #80


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 15 November 09




2 zile a durat toata treaba la allianz. Vineri au trimis dosarul la bucuresti si luni la prima ora au primit acceptul. In privinta asta am fost foarte linistit.


--------------------
Renault / Dacia Clio 3 Facelift / Logan MCV 2009/ 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Duyu
post 18 Feb 2010, 20:11
Post #81


Membru dependent de forum


Group: Members
Posts: 2.259
Joined: 10 March 06
From: B u c u r e ș t i




Ma bucur sa aud asta... si devizul cat a fost?


--------------------
Renault Clio Symbol 1.5 dCi, 65 CP - with Vredestein Snowtrac 3

An Fabricație: 2006

Kilometraj: ~95.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
seren22
post 18 Feb 2010, 21:47
Post #82


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 15 November 09




5000 RON fix


--------------------
Renault / Dacia Clio 3 Facelift / Logan MCV 2009/ 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
seren22
post 21 Feb 2010, 21:26
Post #83


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 15 November 09




Am mai facut un drum constanta-tulcea-constanta cu masina si ca de obicei s-a comportat excelent. Drumul este sub orice critica, gropi la fiecare pas. Noroc ca il mai cunosc cat de cat ca altfel era prapad. La tariverde este cea mai urata portiune de drum, practic nu ai pe unde sa mergi sa nu intri in gropi. Si pe banda ta si pe contrasens este plin de gropi maxim 40 km/h. Au fost portiuni unde am dat si talpa 130-140 dar foarte rare aceste portiuni. Nu va recomand sa faceti acest drum noaptea . Sunt niste cratere pe drumul spre constanta, daca nu le vezi si ocolesti acolo ramai cu masina. Consum am scos medie 5.3 eu zic ca e bine. Am vreo 2700 km pana acum si n-am niciun repros sa-i adresez biggrin.gif .


--------------------
Renault / Dacia Clio 3 Facelift / Logan MCV 2009/ 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
seren22
post 3 May 2010, 16:34
Post #84


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 15 November 09




Am ajuns cu masina la 6000 km. Merge perfect, nu am avut nicio problema cu ea in astia 6000 km si sa speram ca nici in urmatorii 100 000 nu o sa am smile.gif). In rest motorina si forja sunt super multumit de masinuta wub.gif . Poze o sa mai pun cand o sa mai fac, pana atunci sa auzim numai de bine!


--------------------
Renault / Dacia Clio 3 Facelift / Logan MCV 2009/ 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexutz23
post 3 May 2010, 17:45
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 288
Joined: 14 December 09
From: Iasi




Foarte frumoasa podoaba! M-am indragostit de clio estate si noul megane tourer. Sunt superbe! Mai astept noi dezvaluiri despre masina ta. Sa ai noroc


--------------------
VW Golf 4 2001 1.4 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
seren22
post 22 May 2010, 18:45
Post #86


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 15 November 09




Acum am ajuns acasa dupa o iesire cu masina pana in judetul Calarasi. Am plecat de dimineata la 7 din constanta si am ajuns la calarasi la ora 8:45. Masina s-a comportat perfect, pe autostrada am mers constant 130-140 km/h cu un consum de 6-7 la suta. La intoarcere am prins o ploaie de nu vedeam nimic in fata cu stergatoarele la maxim in calarasi. Maine urmeaza un drum la Tulcea si tot asa. Am deja 7200 km cu ea si tot nu i-am gasit nimic sa-i reprosez. Sunt intradevar multumit! Atasez si o poza de pe drum. DSCN5744.JPG ( Size: 516.61k ) Number of downloads: 1184


--------------------
Renault / Dacia Clio 3 Facelift / Logan MCV 2009/ 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adiblu
post 23 May 2010, 09:31
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 346
Joined: 15 January 07
From: Slatina




Multi km in continuare fara probleme!!! Si a mea a ajuns la 7400 km, tot fara probleme si de asemenea multumit de comportamentul ei.


--------------------
Renault Clio 3 Estate 1,4 Dynamique 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cagulaa
post 10 Jun 2010, 12:47
Post #88


Membru


Group: Members
Posts: 102
Joined: 24 September 08
From: Topoloveni




am depasit 18000 km, si in afara de o zgarietura ( nu stiu cine a aplicatto) si zgomotele inerente masinuta se comporta ok.

10 Jun 2010, 13:02:
de la ultima iesire prin muntii patriei

This post has been edited by cagulaa: 10 Jun 2010, 13:02

Attached thumbnail(s)
IMG_0301.JPG ( Size: 643.8k ) Number of downloads: 1028
IMG_0312.JPG ( Size: 422.95k ) Number of downloads: 975
IMG_0317.JPG ( Size: 1.04mb ) Number of downloads: 969


--------------------
dacia, Renault 1310, Clio Estate Dynamique 1,5 dCi 85 CP 1997 - @%&
Totul trece, dar nu totul se uita!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
seren22
post 12 Jun 2010, 21:31
Post #89


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 15 November 09




Multi km iti doresc in continuare fara nicio problema! Eu am ajuns la 8600 km si in afara de niste ciupituri pe parbriz de la pietricelele de pe drum si un capac de roata zgariat bine masina e perfecta. Am fost azi si am spalat-o si dupa ce am ajuns acasa am observat parbrizul "ciupit".Urmeaza un drum saptamana viitoare constanta-cluj-constanta, aveti idee e deschis transfagarasanul? As vrea sa ma intorc pe acolo. Atasez si o poza de la spalat nu se vede prea bine, e facuta cu telefonul biggrin.gif .
Sa ne auzim cu bine !

Imagine0263.jpg ( Size: 84.55k ) Number of downloads: 364


This post has been edited by seren22: 12 Jun 2010, 21:48


--------------------
Renault / Dacia Clio 3 Facelift / Logan MCV 2009/ 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adiblu
post 13 Jun 2010, 11:28
Post #90


Membru autentic


Group: Members
Posts: 346
Joined: 15 January 07
From: Slatina




Transfagarasanul este deschis toata vara. Cel putin in weekendul asta a fost plin la Balea Lac, unde se mai putea gasi si zapada din cate am vazut pe la tv.


--------------------
Renault Clio 3 Estate 1,4 Dynamique 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 18:24
Dacia