Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Interfata audio usb espace 4, Interfata adaptor usb espace4 2008 cu cd6

Rpdjunior
post 17 Oct 2020, 09:58
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 29 September 20




Bunaziua, sant nou pe forum, as dori sa stiu si eu daca se poate instala o interfata audio usb pe un espace 4 din 2008 cu cd6, navigatie dvd mare. Daca da sau stie cineva cum se procedeaza sau unde se poate face, eventual daca exista un produs anume unde se poate gasi? Am incercat sa imi dau seama eu dar e mult prea complex sistemul audio al masinii, practic sant 3 dispozitive audio-video si nu imi dau seama unde se poate monta o interfata daca ar merge. Va multumesc la toti anticipat pt intelegere.


--------------------
Renault Espace 4 2008 Dynamic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
segcm
post 4 Dec 2020, 16:53
Post #2


... Entertainer


Group: Members
Posts: 642
Joined: 7 December 04
From: UE




Verifica compatibilitatea cu ACB 2 - audio connexion box-original Renault-Costa acum câțiva ani cca 160euro (calitatea audio incredibil de buna - senzație ca ai schimbat HU și boxele mașinii). Mai ieftin există și box-uri aftermarket dar au calitatea audio execrabila comparând ACB 2 de la Renault (de care am avut pe 2 meganeuri 2(2005 si 2007) - vedea USB ul ca o magazie de cd-uri, schimbai folderul și melodia di comenzile la volan. Scapi de magazie. Alta varianta, un tomtom complet din dezmembrări (cca 13~15mil) și știe streaming audio din telefon sau Android de Laguna aftermarket. Cea mai ieftina varianta e un modulator FM sau un cablu aux ieftin, eventual de pe aliexpress. Succes !

This post has been edited by segcm: 4 Dec 2020, 16:56


--------------------
Renault Grand ESPACE - 2.0 dci Automat 2012 Initiale Paris - ** *1 ***
Fara semnatura
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:31
Dacia