Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

106 Pages « < 79 80 81 82 83 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Megane IV - pareri utilizatori, ...sau de pe scaunul din dreapta

Sorin0311
post 9 Jan 2019, 22:31
Post #2401


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 28 December 18




Asta este si feelingul meu, 26k eur vs tapiterie. La ce dealer ai vazut live pielea din M4? Daca vroiam varianta bussines sedan nu mai comentam nimic. smile.gif . Mai am o scama legata de rezolutia R Link cand folosesti android auto - Nu poti folosi Maps /Waze in full screen dar inteleg ca nu mai poti folosi clima altfel. sad.gif Uff....greu...astept oferta de buy back la Loganul meu si va anunt ce am ales - estate(M4), hatchback(FF) sau Cross(QQ) . Toate se invart in aceeasi gama de pret.

This post has been edited by Sorin0311: 10 Jan 2019, 01:16


--------------------
Dacia Logan 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 9 Jan 2019, 23:31
Post #2402


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Da Android Auto nu se vede pe tot ecranul la R-Link de 8.7. Se vede cumva pe patrat un 720x720. Dar daca uei M4 e pacat sa nu iei cu Rlnk 8.7, schimba totul. Mie imi e foarte drag, daca nu il aveam cred ca regretam. Si la faza cu full screen e de la AA nu de la Rlink.
Sper sa alegi modelul care ti se potriveste cel mai bine 😉


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
myreno4me
post 9 Jan 2019, 23:45
Post #2403


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.508
Joined: 18 May 17




Nu se poate folosi pe jumatate din ecran, adica exact cat este tableta cea mica ?
E drept, arata mai bine cu tableta mare dar parca tot comenzile cu butoane sunt sfinte, mai ales acum iarna cu manusi groase in mana...ca deh, lipsa volan incalzit....iar vara nu bajbai dupa buton luandu-ti ochii de la drum !

This post has been edited by myreno4me: 9 Jan 2019, 23:46


--------------------
Megane IV 1.2 TCE 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 10 Jan 2019, 01:28
Post #2404


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Nu merge cum zici.
Comenzile de climatizare cu touch... sa zicem ca e nevoie de o perioada de acomodare. Eu oricum nu ma joc la clima, e 95% din timp pe auto si doar mai reglez uneori temperatura in general intre 20 si 24 de grade.
Dar daca ai obiceiul sa te joci des la reglaje e mai comod cu butoane fizice.
Masina asta nu e pentru oricine. O persoana mai in varsta nu se va descurca, sau va avea nevoie de timp mare de acomodare.
De exemplu mama mea nici nu vrea sa mute masina mea in parcare, i se pare mult prea "complicata" fata de Clio 3 pe care il conduce.
Pentru mine nu e deloc asa, dar aici e chestie subiectiva. Unii prefera sa roteasca un buton, altii touch screen, nu cred ca exista varianta corecta si incorecta ci doar preferinte


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
speedman
post 10 Jan 2019, 07:36
Post #2405


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.458
Joined: 21 April 07




foarte multi producatori auto, inclusiv cei premium au adoptat această variantă pt controlul climei...dc vrei non stop sa te joci la comenzi ca myreno4me, nu alegi tableta mare...simplu. Dacă ești ca andy sau ca mine, nu te va deranja faptul că nu ai butoane fizice...a mea de exemplu ramane pe 23 grade pe auto iarna si 22 grade vara...tot pe auto...In rest mai umblu pe acolo cand n am.ce face sau cand prezint masina vreunui amic. De materialul de pe scaune, ii las pe cei avizați sa si dea cu parerea...mie unu, deși nu am piele cu textul, mi se pare super ok. Eu cred ca tu vrei Altceva si incerci sa te legi de ceva minor...ca sa ti explici de ce sa nu iei...poate ma înșel.Sunt fel de fel de probleme mărunte la masina asta, gen usi care nu se aliniază din fabrica, lumini care bat jos, se mai aburesc farurile câteodată si alte asemenea. Eu dc as avea 26000 e de cheltuit poate as lua altceva...am văzut talisman nou (de pe stoc) la preturi foarte bune...sau altceva.


--------------------
Smart eq forfour 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bonzai
post 10 Jan 2019, 10:56
Post #2406


Membru autentic


Group: Members
Posts: 706
Joined: 15 April 05
From: Bucuresti




Ca sa nu speriem lumea, pentru modificarea temperaturii exista in continuare buton fizic, ca doar nu e Tesla. La selectia manuala a gurilor de ventilaie, viteza ventilator e mai dificil.


--------------------
Renault Megane 4 GT 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 10 Jan 2019, 11:20
Post #2407


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.875
Joined: 13 October 06




@Sorin, scaunele de GT nu iti plac ? Sunt ele blocate in pachetul GT Line, dar 800 Euro mi se pare un pret rezonabil, mai ales ca primesti si kit-ul optic exterior.


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sorin0311
post 10 Jan 2019, 11:42
Post #2408


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 28 December 18




QUOTE(speedman @ 10 Jan 2019, 07:36)
foarte multi producatori auto, inclusiv cei premium au adoptat această variantă pt controlul climei...dc vrei non stop sa te joci la comenzi ca myreno4me, nu alegi tableta mare...simplu. Dacă ești ca andy sau ca mine, nu te va deranja faptul că nu ai butoane fizice...a mea de exemplu ramane pe 23 grade pe auto iarna si 22 grade vara...tot pe auto...In rest mai umblu pe acolo cand n am.ce face sau cand prezint masina vreunui amic. De materialul de pe scaune, ii las pe cei avizați sa si dea cu parerea...mie unu, deși nu am piele cu textul, mi se pare super ok. Eu cred ca tu vrei Altceva si incerci sa te legi de ceva minor...ca sa ti explici de ce sa nu iei...poate ma înșel.Sunt fel de fel de probleme mărunte la masina asta, gen usi care nu se aliniază din fabrica, lumini care bat jos, se mai aburesc farurile câteodată si alte asemenea. Eu dc as avea 26000 e de cheltuit poate as lua altceva...am văzut talisman nou (de pe stoc) la preturi foarte bune...sau altceva.
*



Salut,

Daca am lasat de inteles ca ma deranjeaza reglajul climei imi cer scuze, nu asta a fost intentia mea ., nu ma deranjeaza. Eu vreau o masina confortabila , pentru ca activitatea mea presupune deplasari in toata tara, sigura si fiabila. Am avut doar masini primite de la companie in ultimii 10 ani dar acum pentru ca am un bussines propriu sunt nevoit sa imi achizitionez o masina pentru urmatorii 5 ani si trebuie sa aleg cu grija. Nu cred ca este topicul potrivit pentru "versus" dar mi-ar placea sa iti aud opinia despre ce ai alege , poate pe un alt topic ca sa nu luam ban . smile.gif La ce sectiune il pot deschide?

Toate bune,
Sorin.


--------------------
Dacia Logan 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 10 Jan 2019, 11:48
Post #2409


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.774
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




citroen C3 are clima doar in tableta, si e masina muult mai eftina


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 10 Jan 2019, 11:51
Post #2410


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.825
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Si legatura cu ce se discuta .... adica despre M4 cu Citroen este ???

Ontopic poate ca este mai bine ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladof
post 10 Jan 2019, 13:02
Post #2411


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.086
Joined: 15 November 16
From: Bucuresti




Am vazut ca discutati de scaunele de la GT Line (care sunt aceleasi cu GT). Cu alcantara si piele (ei spun naturala dar nu stiu ce sa zic). biggrin.gif

Dupa 2 ani sunt inca 100% intacte. Nu s-a scamosat nimic, nu exista urme de uzura de niciun fel. Merg la birou zilnic cu masina deci intru si ies din masina cam de 2 ori pe zi. biggrin.gif


--------------------
Renault Megane GT 1.6 TCe 205 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
myreno4me
post 10 Jan 2019, 20:59
Post #2412


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.508
Joined: 18 May 17




QUOTE(Andy_ACS @ 10 Jan 2019, 01:28)
Nu merge cum zici.

*


Ati dat rezolutia telefonului pe 720p ?
In AndroidAuto cu telefonul necuplat la masina se intra in meniu de la cele trei puncte in dreapta sus /About/ se apasa de zece ori pe ecran unde scrie About android auto in partea de sus a ecranului si intra in developer, acolo bifati 720p la rezolutie si veti avea waze,maps,AA pe scurt cam dublu ca dimensiuni pe tableta mare, ramane foarte putin spatiu neocupat , cam 5cm in partea de jos !
Este in ultimul review al lui Adam de pe turatii la sedanul 1.2 cu EDC7 , primul videoclip minutul 15:20
https://youtu.be/3GO0nHN-WDs
Legat de restul, eu folosesc butoanele de la reglajele climatizarii mai mult decat orice alte butoane, de cateva zeci de ori pe zi !
Bine, daca dispuneam de fonduri luam tableta mare 😂

This post has been edited by myreno4me: 10 Jan 2019, 21:09


--------------------
Megane IV 1.2 TCE 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 10 Jan 2019, 23:03
Post #2413


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Intr-adevar asa cum zici se facea mai demult, la versiunile mai vechi AA. Acum nu mai e nevoie, e chestia aia activata default. Dar totusi nu e full screen, in sensul ca mai ramane niste spatiu sus si jos.
Nu am modificat rezolutia telefonului si nu cred ca influenteaza (S9+ la rez maxima wqhd+).

This post has been edited by Andy_ACS: 10 Jan 2019, 23:07


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RveMO
post 11 Jan 2019, 17:09
Post #2414


Membru autentic


Group: Members
Posts: 902
Joined: 4 July 16




Pe tableta mare nu merge in full screen decat pe vers. 8.0.X. de R-Link care nu e lansata.

renault-espace-dci-200-31.jpg

This post has been edited by RveMO: 11 Jan 2019, 17:09


--------------------
Ford Focus 2005
Megane Intense 1.5 dCi EDC 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kodiak23
post 14 Jan 2019, 13:59
Post #2415


Membru incepator


Group: Members
Posts: 83
Joined: 6 April 15




De suparare ca nu merge pe tot ecranul eu nici nu mai folosesc , mi-am pus incarcare la bricheta si am telefonul cu suport magnetic prins de aerator . Telefonul are ecran de 6.9" asa ca nu e mare disconfortul . La drum lung pun GPS-ul masinii la treaba si asta este . Sa nu mai zic ca atunci cand as vrea sa utilizez AA , as vrea sa am indicatiile de orientare in Head-up display ca sotia utilizeaza ecranul sa se uite la alte chestii , si de obicei e rateu ca nu imi arata indicatiile acolo .
Aceasta versiune 8 ar rezolva toate problemele smile.gif) , dar parca vad ca o sa trebuiasca alt hardware deci nu o sa putem face update la ea .
Pacat , e un ecran cu atata potential .
Problema cu clima pe auto la mine e ca face cum face si da doar la picioare si parbriz smile.gif) , si atunci tre sa intru pe ecran sa mai modific . Plus ca accelereaza prea tare ventilatoarele , am vazut ca sunt ceva setari pe acolo , o sa vad poate reusesc si eu ceva setare permanenta . As vrea sa pot selecta in loc de clima duala , o rotita pentru temperatura , si una pentru viteza ventilatoarelor , s-ar putea face din soft daca s-ar vrea .

This post has been edited by kodiak23: 14 Jan 2019, 14:00


--------------------
♢ Talisman Estate - 1.6 DCI EDC 160Hp
♢ Megane II - 1.6 112Hp Automatic / 1.6 113Hp / 1.5 dCi 86Hp
♢ Twingo - 1.2 58Hp

http://www.youtube.com/c/AlexandruCaramidariu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
myreno4me
post 14 Jan 2019, 19:30
Post #2416


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.508
Joined: 18 May 17




Rotita nu este nici la cei cu tableta mica, interesant ar fi split screen, cu AA pe jumatate de ecran si altceva pe restul. O varianta de compromis este waze pe telefon si sursa audio bluetooth, macar auzi indicatiile si asculti diverse, spotify,youtube,radio online, etc.
De asta e bine cu jumatate de tableta...stii o treaba 😂😂


--------------------
Megane IV 1.2 TCE 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutzp2
post 14 Jan 2019, 21:20
Post #2417


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 16 October 18




Rezoluția la Waze este teribil de proastă prin AA (tabletă mică). Se poate îmbunătăți cumva? Navigația mașinii se vede mult mai bine.


--------------------
Renault Megane IV Sedan 1.3 Tce 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
myreno4me
post 14 Jan 2019, 23:23
Post #2418


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.508
Joined: 18 May 17




Mie mi se pare ca e foarte ok !


--------------------
Megane IV 1.2 TCE 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RveMO
post 15 Jan 2019, 00:15
Post #2419


Membru autentic


Group: Members
Posts: 902
Joined: 4 July 16




@ionutzp2 Rezolutia e aceeasi, doar ca grafica masinii este mult mai simpla pentru a nu scoate in evidenta rezolutia slaba. E ca si cum te-ai uita la un film 4K pe un ecran slab vs. un film din `80 pe un ecran slab. Pe Focus se vede mai urat decat pe Megane...asa ca idee ca se poate si mai rau. In general tabletele de pe masini au rezolutii jenante. Cred ca la Evoque e si mai slaba decat pe Megane de se cunoaste si in meniul ei.


--------------------
Ford Focus 2005
Megane Intense 1.5 dCi EDC 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 15 Jan 2019, 00:59
Post #2420


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




"Tableta: de pe M4, daca o compari cu o tableta de generatie actuala, e praf. Ecran cu lag, touch care nu merge de fiecare data, poate m-am rasfatat eu cu iPad Pro 10.5, dar asta e senzatia. Mi se pare ca e de fapt un LG model 2014, cu proc de 1Ghz si un Android mai vechi, deci se explica.
Avand in vedere ca eu cel putin folosesc destul de rar touch-ul (nu e nevoie) trec cu vederea. I-am montat si o folie de protectie din prima, stiu ca ecranul original nu e ceva de calitate gen Gorilla Glass asa ca nu am vrut sa il zgarii - folia nu afecteaza vizibilitatea sau sensibilitatea.

Legat de clima pe AUTO, ca tot e topic de pareri, mie imi place cum se comporta, e pe gustul meu. In general caldura la inceput baga la geam si la picioare, dupa ce se incalzeste baga doar la picioare - perfect pentru mine. Nu suport caldura mare nici in masina nici in casa, nu imi place sa imi sufle in chelie aer cald pe aeratoarele centrale, eventual mai dau drumul la scaunele incalzite pe prima treapta, e super. La clima e optiunea de "Soft" pentru cine vrea sa sufle mai domol. Viteza ventilatorului e simplu de modificat, doua apasari de touch, dar scoate clima din modul AUTO.
Intr-adevar daca nu va coafeaza cum e gandita functia de AUTO si vreti sa butonati in mers, in trafic, in aglomeratie, e incomod. Probabil ideal era un buton rotativ in fata cotierei, gen iDrive de la BMW - am condus un F10 si mi s-a parut comod de lucrat cu butonul respectiv.


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aba81
post 15 Jan 2019, 10:46
Post #2421


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.114
Joined: 2 November 16
From: Suceava




la talisman parca are buton rotativ daca nu ma insel...nu stiu ce functie are dar era binevenit pentru a putea naviga pe ecran si cu aceasta modalitate.


--------------------
Renault Megane GT 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 15 Jan 2019, 12:18
Post #2422


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.774
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(cj98czh @ 10 Jan 2019, 12:51)
Si legatura cu ce se discuta .... adica despre M4 cu Citroen este ???

Ontopic poate ca este mai bine ..
*


oh ffs, la megane mai ai si comenzi in afara tabletei, deci mai disponibile, la aia e ala e enervant intri in meniu sa cauti clima sa maresti/opresti ventilatia....


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutzp2
post 15 Jan 2019, 12:30
Post #2423


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 16 October 18




@RveMO mulțumesc pentru răspuns. Înclin să cred că e o problemă de adaptare a rezoluției, similară cu rezoluția "nativă" a monitoarelor LCD în general. Orice altă rezoluție în afară de cea nativă duce la o imagine de proastă calitate, neclară (cu excepția situației când rezoluția se multiplică sau divide cu factor 2).


--------------------
Renault Megane IV Sedan 1.3 Tce 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kodiak23
post 17 Jan 2019, 14:38
Post #2424


Membru incepator


Group: Members
Posts: 83
Joined: 6 April 15




QUOTE(ionutzp2 @ 14 Jan 2019, 21:20)
Rezoluția la Waze este teribil de proastă prin AA (tabletă mică). Se poate îmbunătăți cumva? Navigația mașinii se vede mult mai bine.
*


Ai incercat sa permiti 720p / 1080p din developer mode din Android Auto ?
La mine pe ecranul mare se vede destul de bine dupa ce am activat .
Fara sa intru in developer mode parca si la mine era foarte slabla rezolutia .

Clima :
Da , poti umbla pe la clima cu butonul rotativ de pe talisman (e si directional , poti trage de el sus , jos , dreapta , stanga) , dar iti ia si mai mult timp .


--------------------
♢ Talisman Estate - 1.6 DCI EDC 160Hp
♢ Megane II - 1.6 112Hp Automatic / 1.6 113Hp / 1.5 dCi 86Hp
♢ Twingo - 1.2 58Hp

http://www.youtube.com/c/AlexandruCaramidariu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 18 Jan 2019, 23:08
Post #2425


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




As avea o curioizitate - ce se mai aude de o aplicatie de smartphone cu care sa iti monitorizezi masina, intervalele de service, eventual si alte chestii sau date despre masina?
Era ceva la un moment dat anul trecut ceva destul de basic, dar nu a mai mers, si se zicea ca lucreaza la ceva mai avansat.
Any news?


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gill_ro
post 19 Jan 2019, 07:05
Post #2426


..Nici paine fara munca, nici munca fara paine..


Group: Members
Posts: 2.349
Joined: 1 February 07
From: Bucuresti




Citez dintr-un email primit...


"""""
Creat la: 31 august 2018, 12:46 (Livrat după 0 secunde)
De la: "RO - voceaclientului.renault@renault.com" <voceaclientului.renault@renault.com>
Către: "" <>
Subiect: Raspuns Renault [ ref:_00D:ref ]

Buna ziua,

Stimate domnule xxx,


Va multumim pentru faptul ca ati apelat la serviciile noastre.

Conform discutiei telefonice, va informam ca aplicatia My Renault, a fost eliminata din Market( Android si IOs). Aplicatia va fi disponibila pentru instalare, dupa efectuarea actualizarilor necesare.

Cu deosebita consideratie,
Analist Servicii Client
xxx """""

Din 31 august 2018 pana azi 19.01.2019 nu au reusit sa ii faca "actualizarile" laugh.gif



--------------------
Renault Megane II.1 / Megane IV GT /// 2004 Sedan Privilege 1.5 dci / 2017 GT 1.6 dci - = B-006-ILL
Mi-e grea maturitatea, mi-e greu să fiu docil,
Aș da orice pe lume să redevin copil!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
myreno4me
post 19 Jan 2019, 08:18
Post #2427


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.508
Joined: 18 May 17




QUOTE(Andy_ACS @ 18 Jan 2019, 23:08)
As avea o curioizitate - ce se mai aude de o aplicatie de smartphone cu care sa iti monitorizezi masina, intervalele de service, eventual si alte chestii sau date despre masina?
Era ceva la un moment dat anul trecut ceva destul de basic, dar nu a mai mers, si se zicea ca lucreaza la ceva mai avansat.
Any news?
*


Ia-ti opel, aia au inclusiv date despre motor in aplicatie. Si e tot frantuzesc 😂😂😂


--------------------
Megane IV 1.2 TCE 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 19 Jan 2019, 15:55
Post #2428


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Trist. In 2019 sa nu ai macar o aplicatie, un mare minus.
Prea tarziu sa mai iau altceva acum. Oricum mai bine sa nu am aplicatie decat cu aplicatie si cu probleme pe la motor smile.gif
Serios acum, daca ai pretentii de firma mare, cu investitii in F1, cu pretentii ca ai tehnologie moderna, cat de greu o fi sa faci o aplicatie de mobil in care sa ai acces la o baza de date?!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutzp2
post 20 Jan 2019, 01:54
Post #2429


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 16 October 18




QUOTE(kodiak23 @ 17 Jan 2019, 14:38)
Ai incercat sa permiti 720p / 1080p din developer mode din Android Auto ?
La mine pe ecranul mare se vede destul de bine dupa ce am activat .
Fara sa intru in developer mode parca si la mine era foarte slabla rezolutia .


Am încercat, mi se pare că este fix la fel cu sau fără 720/1080. Până la urmă, cred că de vină e rezoluția tabletei.


--------------------
Renault Megane IV Sedan 1.3 Tce 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gill_ro
post 22 Jan 2019, 13:30
Post #2430


..Nici paine fara munca, nici munca fara paine..


Group: Members
Posts: 2.349
Joined: 1 February 07
From: Bucuresti




Interesant ( despre primii 60.000 km cu 1.5 dci edc GTline ) - https://www.youtube.com/watch?v=7zgDlXQqRvg


--------------------
Renault Megane II.1 / Megane IV GT /// 2004 Sedan Privilege 1.5 dci / 2017 GT 1.6 dci - = B-006-ILL
Mi-e grea maturitatea, mi-e greu să fiu docil,
Aș da orice pe lume să redevin copil!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
106 Pages « < 79 80 81 82 83 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 01:43
Dacia