Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

iluminare bord

Alex31m
post 12 May 2017, 20:45
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 12 November 15




Salut , acuma cateva zile am decis sa schimb culoarea la ceasuriile de bord in alb , zis si facut dupa o ora de demontat am reusit sa ajung la suruburiile ce sustin ceasuriile , am schimbat leduriile , acuma problema este ca vreau sa fac si culoarea la ace rosu... in momentul de fatza acele sunt si ele albe.... si din cate am inteles trebui pus nu stiu ce tub care sa nu permina lumini ledului rosu sa imprastie lumina in alte parti in afara acelor..... intrebarea mea este : daca iau un bord de megane 2.1 cu ace rosi pot sa pun acele pe bordul meu fara probleme? sau ce varianta am sa fac acele mele rosi fara a le ingreuna
atasez aici o poza cu rezultatul final dupa montarea leduriilor albe smile.gif


Attached thumbnail(s)
led.jpg ( Size: 32.27k ) Number of downloads: 137


--------------------
renault megane II 2005 - TM31NOR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 15 May 2017, 20:59
Post #2


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.906
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Frumoasa lucrare. Din ce imi aduc aminte ...s a vorbit mult pe dacia forum. https://www.daciaclub.ro/Schimbare-culoare-...gan-t14606.html



--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 13:13
Dacia