Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

probleme portiera?

dani21
post 31 Mar 2007, 11:37
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 19 March 07




Salut,
Am masina de aproximativ doua luni (1.6 16v pack); de o saptamana aud un zgomot suspect cand deschid portiera de la sofer (se aude ca un pocnet cand o deschid la peste 20 de grade); ma gandesc daca o fi vreo problema sau e pe cale sa ma astepte... sa merg la reprezentanta??? parca ar fi exagerat... mentionez ca alte probleme nu sunt... aaaa micile zgarieturi care mai apar si incep sa ma obsedeze...chiar voi cum stati la capitolul asta???(imi vine sa mor cand iau pe cineva in masina si vad cum da cu picioarele in portiera cand coboara si cum o tranteste...locuiesc in oras, dar multi pasageri sunt din padure) Va multumesc pt raspunsuri.


--------------------
renault megane sedan 2007 Pack
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ovis
post 31 Mar 2007, 11:54
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 204
Joined: 10 April 03
From: Timisoara




Atunci cand o deschizi de tot, usa face doua click-uri. Asigura-te ca nu sunt astea. Totusi, de auzit nu am remarcat sa se auda tare vreuna din ele, asa ca poate chiar ai o problema.


--------------------
Renault Megane II.2 Estate Expression 2006 - 1600cc 110 CP, 15500km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cameleon_boy
post 31 Mar 2007, 12:46
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 172
Joined: 21 October 05




E un surub in care este prinsa balamaua de la usa ala face trosc trosc si la mine mai face trebuie strans cu o cheie speciala eu am folosit un briceag daca nu du te la service sa ti-l stranga nu e nici o problema asa se mai intampla sau spune-le sa iti puna nu stiu ce substanta pt ca acel surub sa nu mai iasa usor de la deschis inchis portiera succes,pt micile zgarieturi de pe prag pune si tu un autocolant ceva eu asa am facut la symbol si numai am nici o zgarietura la logan vine el cu autocolant dacia direct.Multa bafta.


--------------------
fara fara fara - fara
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 31 Mar 2007, 17:14
Post #4


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




Masina fiind in garantie te poti adresa unui service Renault pentru remedierea problemei... smile.gif


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 06:55
Dacia