Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

[Bucuresti] Mach1 Autoserv, World Trade Center

claus
post 24 Sep 2006, 23:25
Post #1


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




Mach1 Autoserv

Sediu & Service 1

World Trade Center
Piata Montreal Nr. 10
011469, Bucuresti
Tel Receptie: (021)-319-1202
FAX: (021)-319-1163
Mobil: (0744)-353-190
Luni-Vineri: 08.30 - 17:30
Sambata: 08:30 - 13:00

Service 2

Strada Dimitrie Onciu Nr. 18
024054, Bucuresti
Telefon: (021)-252-4205
Fax: (021)-252-4206
Luni-Vineri: 08.30 - 17:30
Sambata: 08:30 - 13:00


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neumann
post 25 Sep 2006, 21:34
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 783
Joined: 6 November 03
From: Spermezeu




Personal, dau o nota foarte proasta service-ului Mach1 de la Sofitel.
De ce? Pai m-am dus cu greierasul la volan si cu scartatit geam sofer, plus zgomot ciudat la revenirea manetei de semnalizare. Nu am primit decat raspunsul "asa face toate", iar cel de la electrica, care mi-a mutat masina din atelier in parcare, a urcat in masina fara mine si cand am alergat dupa el, era cu masina oprita si aplecat pe sub bord, cand m-a vazut a demarat si a tras masina in parcare. Probabil vroia sa fure si el un bec sau altceva. Ulterior am constatat ca iluminarea de la butoanele de la climatizare nu mai arata ca inainte, este mai intunecoasa pe portiunea de jos.
De asemenea, aveam o oferta de la ei cu un spalat exterior gratuit, si au zis ca nu au timp si ca sa vin seara sau a doua zi, asta cand au auzit ca nu vreau sa o spele pe interior, deorece era curata. Asta e culmea promotiilor, sa ai fluturas cu spalat gratuit dar sa te cheme de 3 ori la service pana ti-o spala, adica sa fie mai ieftin sa te duci la spalatorie pe bani, in final.
Concluzia: Imi voi sfatui doar dusmanii sa calce pe acolo, si ma bucur ca am luat masina de la Serus. Mach 1 sunt buni doar sa cumperi ulei de la ei (sunt importatori elf si au preturi de hypermarket). Alta data am vrut sa cumpar un filtru de ulei de la ei, si nesimtita de la ghiseu m-a intrebat de ce nu-l cumpar de la service(?), cand ma duc cu masina sa schimb uleiul (parca imi facea o favoare ca mi-l vinde). De parca trebuia neaparat sa le dau lor o caruta de bani pentru un rahat de schimb de ulei (aveam supernova pe vremea aia, pe care nici nu o primeau in service).
Singura experienta buna a fost cand am comandat bari de pavilion, s-au miscat foarte repede si era un baiat foarte de treba la vanzari accesorii (nu stiu cum il cheama, dar avea un tatuaj pe mana).

This post has been edited by cristianco2002: 25 Sep 2006, 21:35


--------------------
... .. ..
Americanii il vor pe Ciolos.. i-au dat si viza!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nacht
post 6 Oct 2006, 22:47
Post #3


F U H R E R


Group: Members
Posts: 350
Joined: 27 April 05




Cu doua exceptii eu am fost la Mach1 pt toate reviziile si pentru toate verificarile suplimentare pe care le-am dorit.
Sunt incomparabil mai prompti decat orice alt service cu care am avut de a face si lucreaza ingrijit.
Cei de la electrica sunt mai pe lampi ce-i drept, dar la mecanica sunt ok d.p. meu d.v. (tinichigerie nu au)


--------------------
Honda Accord 2.0L 155CP, SSE, 2008 - a swing to perfection
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razu
post 19 Oct 2006, 15:22
Post #4


Eu scriu doar cand beau bere


Group: Members
Posts: 209
Joined: 15 March 06
From: Bucuresti




Si eu am fost multumit de serviciile lor, am fost zilele trecute curat, rapid, ieftin si m-au lasat langa masina cat timp a durat interventia!
P.S.: Puteau sa-mi traga o mare teapa; am descris problema mea la topikul cu bobine!


--------------------
Renault Megane 2004 hatch - DB 05 LSJ
Hatch 1.6/16v /gri boreal/clima/greieri/iulie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
camo
post 9 Mar 2007, 19:58
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 6 February 07




Am fost la schimb de ulei, la Mach 1, la cel de la Foisor de pe str. Dimitrie Onciu, cu programare cu 3zile inainte, si am fost multumit de cum sau miscat baietii de acolo.
Schimb ulei pt. Renault Kangoo 1,9d:
ulei Elf 10w-40 turbo diesel {de la butoaie}--5l = 115 lei
filtru ulei = 21lei
inel baie ulei = 1,5lei
filtru polen Purflux = 65lei
manopera = 74lei

Total = 276,5 lei


--------------------
renault kangoo 2003-kcojcf-1,9d 63000km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 11 Mar 2007, 16:11
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




La Mach 1 pentru o curea de inlocuit-nu cea de distributie- si revizie de 45 k rezultatul este de 3400 ron.La AMG totul a fost 1300.Cam poeti astia de la Mach1.
Eu, daca eram in locul persoanei care a patit-o, le ziceam cateva la telefon.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 12 Mar 2007, 23:29
Post #7


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Sambata am facut revizia de 45000 km. Am aflat, cu aceasta ocazie, ca imi curgea ulei de la motor, ulei schimbat cu aprox. 8000 km in urma, la Mach 1 WTC. Motivul? Filtrul de ulei nu a fost bine strans.
La prima revizie, tot la Mach 1, mi-au desfacut bara in partea dreapta ca sa-mi schimbe filtrul de motorina. Mi-au predat masina, totul ok, mai putin bara pusa la loc, noroc cu un prieten care era cu mine si a observat treaba asta. Scutul era prins in 2-3 suruburi, si alea nestranse.
In rest... ce am avut de rezolvat, lucruri minore, am rezolvat: schimb becuri de far, alta revizie - culmea! - fara probleme.
Concluzia: lucreaza neglijent. Sunt si destul de scumpi, doar uleiul are pret bun la ei, fiind importatori ELF. Iar dl. Niculescu, mare sef p-acolo, nu face deloc cinste locului.
La a doua revizie (care s-a facut pe la 26000 km si in perioada de garantie a masinii) mi-au spus initial ca trebuie schimbata bieleta de directie stanga. Dupa ce au vazut ca am trecut de 20.000 km si ca vreau sa mi-o schimbe pe garantie, au dat-o la intors, ca nu trebuie schimbata, ca e ca noua, etc. Nu le-am cerut decat sa faca o hartie catre Renault Romania sau sa-mi dea o hartie in care sa spuna ca bieleta trebuie schimbata. Au refuzat, pe motiv ca e buna bieleta. Niste... mad.gif
Saptamana asta voi schimba bieletele, cea de pe stanga e varza. Ce-i drept, acum am 45.000 km, alta poveste.
Oricum, nici o bila alba de la mine pentru Mach 1 WTC, eventual doar pentru ca aproape niciodata nu e aglomerat. wink.gif

This post has been edited by padre: 12 Mar 2007, 23:30


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 14 Mar 2007, 10:59
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Oare de ce? icon_mrgreen.gif


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 26 Mar 2007, 11:14
Post #9


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




fost azi in service-ul dn Strada Dimitrie Onciu Nr. 1 unde am facut prima revizie

Schimbat ulei + inlonuit filtru de ulei + inel baie ulei + manopera m-a costat 201 RON.

Durata intregii operatii 1h.

E unul sunt foarte multumit!


PS masina are doar 5300 km

This post has been edited by UXE: 26 Mar 2007, 11:14


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
victorb
post 29 Apr 2007, 21:02
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 54
Joined: 23 July 05
From: Bucuresti




Pana acum am fost de 2 ori la ei - o data sa imi schimbe in garantie flansele si a doua oara pt revizia de 2 ani.

Nu am avut nici o problema. Sunt muuult mai prompti si la ei am reusit sa imi fac programare chiar si pentru a doua zi.
La ambele operatii am putut sta pe langa masina si m-am uitat la ce fac ei.

La revizie, mi-au schimbat filtrul de habitaclu dand jos torpedoul si au folosit si aspiratorul pentru a curata zona. Maaaare diferenta fata de Serus unde pur si simplu a rupt noul filtru si l-a bagat rapid.

Pana acum sunt foarte multumit. E o diferenta enorma in bine intre acesta si celelalte 2 la care am fost - Serus si Autocobalcescu.


--------------------
Renault Megane 2 2005
Megane II Bicorp 1.6 16V 115cp Confort Dynamique
Bleu Encre - 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GeT
post 14 May 2007, 17:18
Post #11


Membru


Group: Members
Posts: 109
Joined: 15 August 06




Subscriu la impresii pozitive pentru cei din str. Dimitrie Onciu Nr. 18.

Am vrut sa fac un schimb de ulei la 5000 km. Dupa ce am citit posturile de aici am tras eu concluzia ca asta ar fi cel mai bun loc, cel putin pentru operatia asta, si se pare ca asa a fost.

Schimbat ulei + filtru de ulei + desprafuire filtru aer + manopera = 238 RON.


--------------------
Renault Zoe ZE50 2020
Clio III 1.5 dci - erat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Anny
post 21 May 2007, 13:33
Post #12


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 3 December 04
From: Bucuresti




De vreo 3 ani imi fac reviziile la ei. Sunt super ok, rapizi si cu mult bun simt.


--------------------
Renault Clio Symbol
Expression 1.4 8V 75CP
2002

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bashtalu
post 7 Jun 2007, 11:55
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.051
Joined: 9 September 06
From: Bucuresti




urmeaza sa fac si eu revizia de 20.000 la dci-ul meu, la serus nu mai ma duc, sa merg la mach 1?
cam cat ar costa?

This post has been edited by bashtalu: 7 Jun 2007, 13:06


--------------------
Audi A4 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 7 Jun 2007, 12:22
Post #14


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




du-te la mach1 .. ti-i recomand din toata inima..
nu stiu costuri.. dar sunt super baieti smile.gif


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bashtalu
post 29 Jun 2007, 21:20
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.051
Joined: 9 September 06
From: Bucuresti




Nota 10 celor de la mach 1 autoserv Sofitel!

azi am facut revizia de 20.000 la dci-ul meu, am fost extrem de placut impresionat, de la faptul ca am stat tot timpul langa cel care a schimbat filtre...etc, pana la faptul ca mi-au recomandat ca nu se merita sa-mi faca geometria nefiind necesar. eu le spusesem ca avant cauciucuri de 225 as vrea o geometrie, dar au zis ca nu vor sa-mi ia banii degeaba. un mare sfat si o economie la bani.
ce au schimbat in plus au fost placutele pe fata, au pus ferodo si scria renault pe ele, 260 ron a costat. mi-au arata ca ale mele erau destul de uzate pentru kilometrii facuti, mi-au zis ca datorita condusului mai sportiv... biggrin.gif

sunt extrem de amabili, raspund cu proptitudine la orice intrebare, nu i-am deranjat ca am stat pe capul lor. cu ocazia asta am vazut si eu unde si cum se schimba filtrele, eu fiind un nepriceput in asa ceva.
toata revizia m-a costat aproximativ 1000 ron.

felicitari mach 1 autoserv! aplauze.gif


--------------------
Audi A4 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 30 Jun 2007, 01:58
Post #16


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




Cat de aproximativ au fost 1000 ron? Ce ulei ai bagat?


--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bashtalu
post 30 Jun 2007, 21:31
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.051
Joined: 9 September 06
From: Bucuresti




999,10 ron mai exact
ulei elf 10w40


--------------------
Audi A4 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 18 Jul 2007, 14:13
Post #18


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Trebuie sa fiu corect si sa le dau si eu o bila alba celor de la Mach 1 WTC unde mi-am reparat macaraua stanga spate. Desi mecanicul a fost foarte mirat si mi-a prezis inca de cand am intrat in zona lui ca trebuie schimbata macaraua si ca ma va costa cam 1200 ron... si ca nu e o suma mare 1200 ron, in comparatie cu pretul masinii... am trecut peste, baiatul a fost totusi amabil si de ajutor.
Surpriza, dupa desfacerea macaralei a constatat ca nu e nimic rupt, doar cablul sarit si incurcat pe niste rotite. S-a minunat si a repus macaraua in functiune, mi-a schimbat si un bec de pozitie. Pret total: 31 RON. Timp petrecut in service: sub 1 ora.
O bila alba, deci, de data asta (bineinteles insa ca nu ar fi avut macara in stoc...).

A, sa nu uit. Foarte tare faza, am discutat cu mecanicul de forumul reno si de informatiile de pe el, etc. Am ajuns la capitolul zgomote de interior, si cum pot fi eliminate zgomotele (scartaielile) facute de geamuri. Am mai pus intrebarea asta si cand eram in garantie - aceluiasi mecanic - si mi-a spus ca nu se poate, asta este, sunt componente de plastic, e normal sa scartaie la praful nostru, ca Renault nu le-a dat nici o solutie in privinta asta, etc. Acum, dupa ce nu mai e masina in garantie, surpriza: s-a gasit solutia, documentata de Renault: desfacerea fetelor de usi, a macaralei si gresarea clemei de plastic care tine geamul.
Deci se poate, daca se plateste de catre client.


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Luka
post 14 Aug 2007, 12:35
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 340
Joined: 3 May 05




Bila oarecum alba si de la mine.
Am schimbat caseta de directie, mi-au adus una originala, la un pret absolut decent fata de ce am gasit pe piata.
Din pacate, dupa schimbare am constatat ca se aude un zgomot la rotile fata. Am revenit si au verificat, s-a ajuns la concluzia ca trebuie schimbate calele fixare deoarece erau uzate si, in urma schimbarii casetei, nu s-au mai fixat bine. In fine, nu stiu daca e chiar adevarat, dar au rezolvat-o fara sa ma mai coste ceva manopera, ci doar piesa in sine (150 RON).
Ca avantaj clar este faptul ca poti sa stai langa mecanic atunci cand umbla la masina, poti sa discuti cu el. Alt avantaj este ca par bine-intentionati si sunt mai relaxati.
Dezavantaj: acelasi lucru, ca sunt mai relaxati, depinde de fiecare cum accepta asta


--------------------
Renault Laguna II 2002, Privilege, 2.0 benzina, 134 CP
Francezii nu s-au gandit la pietele unde drumurile sunt denumite asa din lipsa de imaginatie
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mully
post 15 Aug 2007, 07:53
Post #20


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 26 July 05




Super baieti la Mach1 ... sunt client fidel ...


--------------------
Renault Megane Coupe 2.0 16v 108Kw
Megane II.2 RS, 2.0T 225cp, 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octav99
post 16 Aug 2007, 00:17
Post #21


membru


Group: Members
Posts: 209
Joined: 13 November 06
From: Romania




nu cumva ai rs-ul din parcarea lor de la subsol( cu inscriptii F1 pe bara fata)? naughty.gif


--------------------
- - - - -
Megane2.2
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 16 Aug 2007, 02:11
Post #22


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




octave.. ca fapt divers.. rsul din parcare, e modelul "vechi" .. spre deosebire de al lui mully, care e 2007..
si, rsul apartine unuia dintre directorii de la mach wink.gif


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octav99
post 16 Aug 2007, 21:16
Post #23


membru


Group: Members
Posts: 209
Joined: 13 November 06
From: Romania




nu m-am uitat in semnatura ci doar la avatar


--------------------
- - - - -
Megane2.2
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mully
post 17 Aug 2007, 16:10
Post #24


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 26 July 05




apropos, ma gandesc ca poate nu e foarte offtopic, acel RS este de vanzare ... si isi cauta un cumparator pasionat, in caz ca va bate un gand charge.gif naughty.gif


--------------------
Renault Megane Coupe 2.0 16v 108Kw
Megane II.2 RS, 2.0T 225cp, 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexC
post 17 Aug 2007, 16:48
Post #25


Vrum Vruuum


Group: Members
Posts: 1.651
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti




La cat l-au alergat cei de acolo si pretul la care il vand ei (preluare leasing 6800 EUR dupa 17 rate achitate), probabil ca va mai sta mult si bine masina de servici a vreunui sef de pe acolo (e un tip cu par carunt, il vad la 2 zile cand traverseaza piata Presei Libere.

mully, ai cumva nr. la masina B-50-BBL sau asemanator? Am vazut un RS rosu in 5 usi ieri la Carrefour de m-a rugat sotia sa opresc sa salivam impreuna la el :-)



--------------------
Renault Laguna III Privilege 2.0dci CVA 150CP
Butoanele ne fac viata mai frumoasa :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mully
post 20 Aug 2007, 12:47
Post #26


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 26 July 05




hehe nu eram eu ... avea sasiul sport? ca stiu si eu un RS rosu 5usi fara sasiul sport si am auzit de la cineva ca cica ar mai fi inca unu rosu care are si sasiul sport (jantele+oglinzile gri, etrierele rosii, discuri gaurite) smile.gif

P.S. chiar imi pare rau de offtopic ... poate face un moderator ceva split topic nou megane RS cu tot off-ul de pe aici


--------------------
Renault Megane Coupe 2.0 16v 108Kw
Megane II.2 RS, 2.0T 225cp, 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
uncle
post 13 Nov 2007, 09:34
Post #27


pole after pole


Group: Members
Posts: 528
Joined: 19 July 05
From: Bucuresti




aveti grija ca e inchis ala din Dimitrie Onciu si baietii au telefoanele redirectionate si suni si te programeaza si cand te duci ai o mica surpriza.... e strada excavata in totalitate - schimba tevi sau ceva de genul asta.

din pacate nu au atat aminte sa iti zica la telefon ca punctul de lucru din Dimitrie Onciu nu e functional sad.gif

deci o bila neagra din punctul asta de vedere, dar pana acum numai acolo mi-am facut reviziile si sunt foarte multumit


--------------------
renault megane 1.4 16v / yamaha szr 660 >>> 2005 / 1998
2.1 hatch, Influence > 26.600km la revizia de 30k pe data de 03.01.2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dil
post 11 Dec 2007, 19:36
Post #28


Membru verde


Group: Moderatori
Posts: 1.361
Joined: 7 December 04
From: Corbeanca, Ilfov




Am facut azi revizia de 40.000km la Mach1 WTC si sunt super multumit. Primele doua tot la ei le-am facut si am fost multumit si atunci.

Foarte de treaba sunt baietii de acolo. Nu am schimbat filtru de polen (il schimbasem inainte cu o saptamana), uleiul si un proiector au fost ale mele. Mi-au schimbat bieletele de directie pe garantie (aveau un mic joc, un pic mai accentual la roata dreapta) si mi-au facut si geometria.

Mecanicul spunea ca pot sa mai merg cu ele pana la revizia urmatoare si apoi i-am zis de garantie. A zis ca el nu se ocupa cu asa ceva insa se duce sa intrebe la colegul care se ocupa de garantii. S-a dus, a vorbit, s-a vorbit si cu cei de la Renault, s-a primit acceptul si s-a inlocuit.

Numai cuvinte de lauda am pentru echipa de la Mach1.


--------------------
- - - - -
Renault Captur 0.9 TCe XMOD (2015)
ex Daewoo Matiz 2004 (2012-2015)
ex Renault Clio Symbol 1.5dci 80CP 2006 Fidji (2006-2011)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanelu
post 17 Dec 2007, 12:18
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 14 December 07




Am fost cu Scenic la mach1, de la sofitel.... avem un zgomot in toba de esapament, ceva site sparte si becurile de la pozitie arse. dupa ce mi-au facut receptia la masina, am stat cam 30 min fluierind prin service pina a venit cineva sa se ocupe de masina. si s-a ocupat, au urcat-o pe rampa si s-a uitat la ea...s-a uitat la ea, ma intreba ce are, ii spun, ma intreaba ce are,,,, ii spun si apoi zice: si ce vreti sa ii facem????? sa schimbati toba!? am raspuns eu...."aaaa pai nu stiu, ca stiti ca o fi ca o pati" i-am salutat respectuos.... si va propun sa nu calcati pe la ei decit daca aveti fff multa rabdare sau distonocalm la voi.


--------------------
Renaul Scenic 2007 dynamique - B61EOX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gicanu
post 24 Dec 2007, 18:57
Post #30


Membru Rasturnat


Group: Members
Posts: 151
Joined: 10 July 07




Azi la Dimitrie Onciu am facut revizia de 10000 km cost 540 ron cu ulei 5w-40.Au lucrat curat dar cam fara chef la verificarile alea care trebuiau facute.Destpre greierasi 'asa face toate'.Macar mi-a reparat capota ca dupa ce trageam de mansa aia trebuia sa o ridic eu de colt si abia apoi sa trag de chestia aia de plastic.A dat cu un sprei spuma pe acolo.Pretul manoperei a fost relativ mic 150 ron dar cam scumpicele piesele 180 uleiu si 200 filtrele de ulei aer si polen.Cred ca data viitoare tot aici o sa ma duc dar cu piesele mele.


--------------------
Renault Megane 2007 Sedan Privilege - B-67-KKD
Megane Sedane 1,5DCI 105cp euro 4 Lux Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:11
Dacia