Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

rateuri admisie, recuperare gaze

Catalescu
post 7 Jun 2017, 08:06
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 21 May 17
From: Bucuresti




salut , detin de curand un megane 1 1.4 16v
dureaza putin pana ma acomodez cu masina asa ca am nevoie de putin ajutor din partea voastra
1. cutia de plastic din spatele clapetei de acceleratie (recuperator de gaze cred ca este) , trebuie sa aibe ceva site prin ea? la mine suna a gol si parca da rateuri in ea cand vine motorul in regres dupa turatie...si la relanti se aude ca si cum evacuarea n ar fi pusa bine sau ar avea o gaura si sufla pe acolo...ieri am verificat , nu sufla pe nicaieri , curatat clapeta si senzor IAC , schimbat bujii
2. in timpul mersului ,in momentul cand vreau sa opresc relantiul oscileaza pana la 1500rot , iar scade la 700 si tot asa de vreo 2-3 ori , dupa ce am oprit se aseaza undeva la 750..aveti idee care-i treaba? trage aer pe undeva sau ce spanac are? trebuie sa schimb tampon motor pt ca am vazut ca e praf si tot atunci as schimba si garnituri admisie...ma gandesc sa nu fie de acolo buba...aaa si n am martori aprinsi...astept ceva sugestii..


--------------------
Renault Megane Grandtour 1.4 16v - 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 7 Jun 2017, 08:08
Post #2


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.826
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Te rog frumos sa folosesti functia SEARCH a forumului, si sa postezi in topicele unde deja s-a discutat problemele tale, 100% ca o sa gasesti toate raspunsurile


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 11:46
Dacia