Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

a-II-a plafoniera

Geo196
post 19 Mar 2017, 11:58
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 46
Joined: 15 April 16
From: Berceni,IF




Salut, a incercat cineva pana acum sa isi puna o a doua plafoniera in masina pentru partea locurilor din spate?
Mie mi se pare ca lumina de la cea din fata nu bate destul de bine si pentru locurile din spate si d-aia intreb, ca as vrea si eu sa fac o mica modificare daca se merita... blink.gif


--------------------
Renault Symbol 1.5 dCI 2007 / Clio 4 0.9 TCe 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bazate
post 2 Jun 2018, 20:55
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 116
Joined: 17 April 18




Sunt curios daca intre timp a mai reusit cineva chestia asta.


--------------------
Renault Clio 4/2018/SL LIFE EVO 1,2 75
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
KaitenRed
post 2 Jun 2018, 22:31
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 153
Joined: 11 September 17




Salut ! Din punctul meu de vedere ar fi o modificare migaloasa oarecum, trebuie tras cablajul, legat si mascat foarte bine si trebuie sa gauresti si la plafon, ai nevoie de un electrician foarte bun, m-am interesat si eu pentru asta insa mi-a venit alta idee decat plafoniera, si anume lumini la picioare legate la plafoniera, adica sa nu stea aprinse tot timpul. Mi-au sosit deja din China, sunt pentru 4 locuri, 2 sub plansa de bord din fata si 2 sub scaunele din fata ca sa bata in spate. Consider ca vor fi optime in loc de o plafoniera, un alt plus este ca poti seta culoarea care sa se aprinda ( au o telecomanda ). O sa le montez in curand si o sa postez ce a iesit.


--------------------
Renault Clio 2016 Intens
1.5 dCi că ține cu casa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 16:44
Dacia