Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

40 Pages « < 36 37 38 39 40 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

SOFT-uri navigatie, Discutii despre softurile de navigatie

Squirrel
post 2 Mar 2014, 20:34
Post #1111


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!




Au apărut Europa HERE 2013.Q3 (ex NavTeQ)…


--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4Ś4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nicoleta20
post 25 Apr 2014, 00:21
Post #1112


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 22 April 14
From: Popesti Leordeni




In vara urmeaza sa plecam in afara tarii cu masina. Ce soft considerati ca ar fi cel mai bun pentru traseu Ro-Bg-Gr? Stiu ca sunt softuri care nu "vad@ bine BG.


--------------------
VW / Dacia Jetta A6 / Logan 2012 / 2006 - B-xxx-Axx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 14 May 2014, 15:11
Post #1113


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




IGO, SYGIC.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Squirrel
post 15 May 2014, 09:38
Post #1114


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!




Nu neapărat soft-urile cât furnizorul și ediția de hărți influențează destul de mult.


--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4Ś4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Squirrel
post 12 Jun 2014, 10:08
Post #1115


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!






--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4Ś4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 12 Jun 2014, 12:32
Post #1116


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Cui ai pus linkul, lui Radian?


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 12 Jun 2014, 12:45
Post #1117


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Lu' kaspe, isna și tony-s.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 12 Jun 2014, 12:52
Post #1118


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




Igo e hunguresc? de maine nu mai folosesc, cu licenta.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
conucristi
post 12 Jun 2014, 13:26
Post #1119


Un membru oarecare ...


Group: Members
Posts: 106
Joined: 12 September 06
From: Bucuresti




Pentru cei care nu sunt etnici maghiari ...

iGOPrimo NextGen


--------------------
Renault Megane 2.2 Sedan 2006 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 8 Jul 2014, 18:32
Post #1120


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.352
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




IGO sau Sygic......asta e intrebarea.
Pentru RO-BG-GR & back.

IGO am, folosesc, harti de la Navteq, sa zic ca sunt multumit desi are niste limitari evidente.
Sygic e oare mai destept sau nu? Singurul lucru pe care-l stiu despre el e ca foloseste hartile Tomtom.

Nu vreau ceva cu multa vrajeala, head up, figuri, cladiri 3D unde sa-mi arate si cati oameni lucreaza in ele....si sa-mi zica si cu ce sunt imbracati....... ci ceva care sa stie drumul si sa nu ma bage prin toate forestierele doar pt. ca am cu 1 km mai putin.

E irelevant ca unu costa 20 de euro si alalalt il gasesc crack-uit.
Il vreau pe ala mai destept si mai easy to use, sa nu stau cu ochii pe el ci sa-mi vad de drum iar el sa-si faca treaba.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 8 Jul 2014, 18:35
Post #1121


-


Group: Members
Posts: 21.832
Joined: 19 April 05
From: Romania




Nu navigatorul este de vina pentru ca utilizatorul nu este destept sa il programeze.

Dpmdv: iGo&NAVTEQ=LOVE


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
leolache
post 8 Jul 2014, 18:40
Post #1122


Membru


Group: Members
Posts: 194
Joined: 15 November 13




Salut! Nu pot să mă pronunț cu privire la iGo, nu am utilizat niciodată acest soft, însă anul trecut am folosit Sygic pe un smartphone cu Android pe ruta Ungaria - Slovacia - Polonia - Lituania - Letonia - Estonia și pot spune că m-a ghidat exemplar, greșea rareori limitele aplicabile de viteză și îmi arăta inclusiv camerele de viteză din toate satele uitate de lume din Polonia. La capitolul acoperire stătea excelent. Singura limitare mi s-a părut faptul că nu prea are POI-uri, dar atâta timp cât știi adresa unde trebuie să ajungi e OK. Nu mai știu ce versiune de Sygic era, una din 2013 în tot cazul. Spor!


--------------------
Infiniti / Renault FX30dS / Megane e-tech EV60 2013 / 2022
ex BMW 420i F33 2016
ex Honda Civic 1.5T 2019
ex Renault Megane GT 1.6 TCe 2017
ex Laguna Coupe 2.0 dCi GT 2011
ex Laguna 2.0 dCi 2008 & 2.0T 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 8 Jul 2014, 18:43
Post #1123


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Am folosit ani de zile Igo. De cind am dar se Sygic, pot zice ca e mult mai adecvat. Mai putine briz-brizuri, mai aproape de informatia necesara. Si Sygic are trei d. Imaginea hartii si a drumului e mai accesibila, detaliaza frumos intersectiile, iti atrage atentia asupra schimbarilor regimului de viteza, cu indicarea exacta, prealabila, a locului de unde incep acestea. Te atentioneaza asupra curbelor, cu sugerarea vitezei de abordare. Noaptea, pe un drum necunoscut, facilitatea asta face toti banii.
Deci Sygic.
Nota redactiei: si pe asta il gasesti la liber, cauta dupa "Sygic 14.3.1 crack".
Te lasa sa downloadezi direct hartile care-ti trebuie. Pe mine m-a dus corect inclusiv pe drum de tarla. Hartile au poi-urile si camerele radar incluse.

This post has been edited by corbex: 8 Jul 2014, 18:45


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 8 Jul 2014, 18:50
Post #1124


-


Group: Members
Posts: 21.832
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(corbex @ 8 Jul 2014, 18:43)
Am folosit ani de zile Igo. De cind am dar se Sygic, pot zice ca e mult mai adecvat. Mai putine briz-brizuri,  mai aproape de informatia necesara. Si Sygic are trei d. Imaginea hartii si a drumului e mai accesibila, detaliaza frumos intersectiile, iti atrage atentia asupra schimbarilor regimului de viteza, cu indicarea exacta, prealabila, a locului de unde incep acestea. Te atentioneaza asupra curbelor, cu sugerarea vitezei de abordare.  Noaptea, pe un drum necunoscut, facilitatea asta face toti banii.
Deci Sygic.
Nota redactiei: si pe asta il gasesti la liber, cauta dupa "Sygic 14.3.1 crack".
Te lasa sa downloadezi direct hartile care-ti trebuie. Pe mine m-a dus corect inclusiv pe drm de tarla.
*


Este ca nu stiai sa folosesti iGO?
In iGO ai control total pentru tot ce vrei sa iti apara sau nu. Vrei semnele de circulatie? Da. Poti sa selectezi si de cand sa te avertiveze, iti spune si pe ce distanta sunt active. Iti spune vitezele pe tronsoane, cand sa reduci, cand ai depasit, si cand trebuie sa accelerezi ca s-a modificat. Pentru curbe iti setezi de cand sa te avertiveze, pentru fiecare tip de curba. Ai avertizari de taxe, rovignete, etc ... De tuneluri cu distanta lor. Intrari, iesiri de autostrada (bine, nu ajuta cu nimic in RO), sectiuni de drumuri speciale. TTS pentru absolut tot, inclusiv TMC pe internet.
Bine, acum depinde si de rabdarea celui care il instaleaza si customizeaza.

This post has been edited by IRONICK: 8 Jul 2014, 18:52


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 8 Jul 2014, 18:55
Post #1125


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




In Igo se schimba pictograma cu viteza. In Sigic iti infige o sageata in drum, acolo unde urmeaza sa se schimbe. Inainte sa te ia politia. In Igo m-am pacalit cu curbele lor. Singura lipsa in sygic sint semnele de circulatie. Acu' ce sa fac, ma las obligat sa conduc uitindu-ma si prin parbriz.
Da, poi-urile sint mult mai misto in Igo. Iti e mai usor sa te indrepti spre unul.
Momentan am ambele sisteme puse pe telefon. Sygicul s-a adaptat singur si la fix pe full hd, la Igo am sapat citeva zile si nu merg cum trebuie toate skinurile.

This post has been edited by corbex: 8 Jul 2014, 18:58


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 8 Jul 2014, 19:03
Post #1126


-


Group: Members
Posts: 21.832
Joined: 19 April 05
From: Romania




Este adevarat ca eu l-am customizat foarte mult (pe baza a ce am gasit pe internet), daca era vorba sa il folosesc cum a venit din fabrica, preferam NAVIGON.
In configuratia actuala cred ca il am de un an (posibil si mai mult, ca nu mai tin minte), doar harti am mai pus din cand in cand. Apropo, pe NAVTEQ(HERE) a aparut ceva 2014?

This post has been edited by IRONICK: 8 Jul 2014, 19:13


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 8 Jul 2014, 19:25
Post #1127


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Ultimele sint 2013 Q4. Poate tu stapinesti bine setarile din sys.txt. Eu sint slabutz la capitolul asta. Versiunea full hd e prost minarita de baieti. Se misca greu, apar blinkuri, arata drumul ca o urma de pishat, m-a enervat.

This post has been edited by corbex: 8 Jul 2014, 19:28


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 8 Jul 2014, 21:36
Post #1128


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.352
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(IRONICK @ 8 Jul 2014, 18:35)
Nu navigatorul este de vina pentru ca utilizatorul nu este destept sa il programeze.

Dpmdv: iGo&NAVTEQ=LOVE
*


Absolut adevarat, daca nu il setezi in functie de preferintele tale IGO-ul pare limitat.
De limitari de viteza nu ma pasioneaza, nu trebuie sa mi le arate navigatorul, eu trebuie sa fiu constient de ele ca d'aia am permis.
De la el vreau numai sa ma duca unde trebuie.

Ce ma deranjeaza la IGO este ca indiferent ca setez ruta la Fast, Economic sau Short, cam tot pe acolo ma baga. Nu vad diferente clare intre niste setari diferite.
Eu il am setat la Fast, tocmai ca sa ma bage pe drumuri mari, largi.....el tot pe potecute ma baga, ca e mai scurt.....pai boule, d'aia nu-l am setat pe Short ci pe Fast......

Sau .....plec in Thassos si imi zice ca destinatia este imposibila.....ca tre sa trec marea.
Dar cand ajung pe ferry boul il vede zice, "esti pe ferry". Pai daca sunt pe ferry, il vezi, il ai in baza de date.......cum pana mea imi zici " destinatie imposibila" ??

Evident ca nu ma incred DOAR in GPS, in BG cel putin daca ruta nu era dublata de indicator sau ceva nu ma luam dupa el ca ma trezeam in camp. Eeeee, parca as vrea unu' in care sa am mai multa baza si nu sa-l caut tot timpul la "oo ". Io asa stau tot timpul cu ochii pe el sa vad daca-si face boul treaba.

Altfel n-ar fi rau ce sa zic. Ma intreb doar daca Sygicul o fi mai destept, intentionez sa-l iau de pe market , e vreo 20 de euroi, nu-i un capat de tara. Doar ca n-as vrea sa dau banii si sa constat ca tot IGO e mai ok.




--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 8 Jul 2014, 21:43
Post #1129


-


Group: Members
Posts: 21.832
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(vallixx @ 8 Jul 2014, 21:36)
Ce ma deranjeaza la IGO este ca indiferent ca setez ruta la Fast, Economic sau Short, cam tot pe acolo ma baga. Nu vad diferente clare intre niste setari diferite.
Eu il am setat la Fast, tocmai ca sa ma bage pe drumuri mari, largi.....el tot pe potecute ma baga, ca e mai scurt.....pai boule, d'aia nu-l am setat pe Short ci pe Fast......
*

Da, dar vezi ca exista alternative de rutare. Ex. fast1, fast2, fast3 si posibilitati de ocolire cu setari din traseu. El niciodata nu o sa ruteze decat dupa un algoritm, nu poate sa intuiasca cum vrea fiecare utilizator. Te folosesti de puncte intermediare, sa ajuti ruta de calcul.
Si nu uita ca degeaba este iGO destept, daca hartile sunt praf.

This post has been edited by IRONICK: 8 Jul 2014, 21:45


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 8 Jul 2014, 21:50
Post #1130


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




In privinta limitarilor de viteza, sa fii tu sanatos cite sint nesemnalizate. Mai sint si prin copaci sau pe dupa copaci, semnele astea. Le gasesc utile, indiferent de softul folosit. Esti atent la ala din fata, la pregatirea unei depasiri, e usor sa nu le observi, mai ales pe alea de 40 puse strategic.
La ambele e bine sa declari punctele intermediare, adica locurile prin care vrei sa treci tu, nu el. Cel mai bine e sa pui amindoua softurile, faci simulari si vezi ce ti se potriveste. Nu vreau sa zic ca Igo nu-i bun, doamne fereste, e chestie de optiune.

This post has been edited by corbex: 9 Jul 2014, 09:05


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 9 Jul 2014, 20:53
Post #1131


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.352
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




M-am jucat azi cu trial-ul de 7zile de la Sygic, IGO- ul Primo e cunostinta veche....o sa fac un mini review.

Instalare: 1-0 Sygic
Direct din Play Store, se instaleaza, te intreaba ce harti sa-ti dea jos, ce voci, le instaleaza, job done.
IGO e cu bibileala, cauta kit cu rezolutia device-ului, pentru unele device-uri cum e de exemplu Nexusul 4 nu am gasit kit, ia-l pe cel mai apropiat, cauta pe net cum il setezi sa intre in ecran.....editezi nu stiu ce config file, mai tragi niste morti si raniti, insa cu un pic de rabdare si pricepere, il convingi.
Cauti harti, le dai jos, le copiezi in MAPS, cauti POI-uri, le dai jos, le copiezi in POI....job done.

Setari.....remiza.
Ambele mi s-au parut destul de intuitve, cam aceleasi functiuni, setezi cam aceeasi parametri.

Functionalitati ....remiza
Ambele arata bine, hartile se vad ok, stiu limite de viteza, stiu sa te alerteze din timp, sa-ti zica cum si unde sa te incadrezi. Cam aceleasi info pe ecran, distante, ETA, timpi, viteza.
Un plus poate la Sygic pentru 3D, insa nu cat sa-i acord 2-0.
Insa informatiile parca iti "sar in ochi" mai bine.

Interfetele sunt diferite insa n-as putea sa zic ca una e net superioara.

IGO insa pare sa estimeze ceva mai bine timpii, acelasi drum pe care personal l-am facut in 11 ore, IGO mi-l da 11 ore si 40 minute, Sygic imi da 9 ore si 9 minute. Aici un plus pentru IGO.

Rutarea e cam la fel, aceeasi destinatie au rutat-o la fel, idem si la variantele alternative si la fel si la alternativa "verde".
Parca Sygic vrea si ceva mai multe resurse.
Pentru chestiile aste marunte dau un 1-1 "la pauza". biggrin.gif

O alta diferenta pe de alta parte e ca IGO-ul il am crack-uit cu harti 2013, Sygic il am trial oficial, nu stiu cat conteaza asta.

Imi plac ambele, e greu de zis care e mai bun. Cred ca e in functie de cel care iti place mai mult.

O sa mai mai joc zilele astea cu ele si mai vin cu info.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 9 Jul 2014, 21:14
Post #1132


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.218
Joined: 19 May 08
From: Timisoara





QUOTE(vallixx @ 9 Jul 2014, 20:53)
IGO e cu bibileala, cauta kit cu rezolutia device-ului, pentru unele device-uri cum e de exemplu Nexusul 4 nu am gasit kit, ia-l pe cel mai apropiat, cauta pe net cum il setezi sa intre in ecran.....editezi nu stiu ce config file, mai tragi niste morti si raniti, insa cu un pic de rabdare si pricepere, il convingi.
Cauti harti, le dai jos, le copiezi in MAPS, cauti POI-uri, le dai jos, le copiezi in POI....job done.
*



Asta nu inteleg nici eu, de ce basca mea nu il au in play store.

In rest, cate vreme hartile-s la zi, asta conteaza chiar mai mult decat algoritmul de rutare.

Si sincer, daca google maps continua in ritmul de acum, avand in vedere si ce informatii referitoare la starea traficului are la dispozitie, cred ca tot mai multi il vor folosi. L-am testat amu' ceva vreme pe un drum timisoara-cluj. 35 de mega de trafic. cu un abonament decent de date cu roaming inclus, cred ca te poti invarti ca de-un concediu prin oioropa cu el.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 9 Jul 2014, 22:47
Post #1133


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.352
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Sygic mai are un mare avantaj in momentul de fata.
Are 40% reducere, versiunea full Europa e 30 euro licenta lifetime pt. Android , inclusiv updateuri la harti.
La banii astia merita si ultimul cent.

10 Jul 2014, 13:17:
Update: am frecat si azi Sygicul si incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult IGO-ul.
Parca si vocea lu' Ioana e mai sexoasa decat aia a lu' Cosmina radmasa.gif

IGO-ul iti calculeaza mai multe variante si o alegi tu p'aia pe care o vrei , Sygic-ul iti da una, pe care dupa aia o modifici tu daca vrei. Poate n-am descoperit eu toate setarile.

IGO-ul insa e mai lent la detectia satelitilor, Sygic-ul primeste mai repede semnal.

This post has been edited by vallixx: 10 Jul 2014, 13:17


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 10 Jul 2014, 14:44
Post #1134


-


Group: Members
Posts: 21.832
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(vallixx @ 9 Jul 2014, 20:53)
Un plus poate la Sygic pentru 3D, insa nu cat sa-i acord 2-0.
*
iGO are 3D, chiar si real maps.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alydor
post 10 Jul 2014, 18:41
Post #1135


Pressar


Group: Members
Posts: 2.771
Joined: 12 March 06




Are chiar si buildings...


Suma respectelor, Alydor


--------------------
- - -
Igo8 - C520
Primo - Samsung Galaxy Mega 5.8 Duos

Cine nu poate da exemple da sfaturi..
When everything fails, RTFM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 10 Jul 2014, 18:43
Post #1136


-


Group: Members
Posts: 21.832
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(Alydor @ 10 Jul 2014, 18:41)
Are chiar si buildings...
Suma respectelor, Alydor
*

ma refeream la tot, dem, 3dc si 3dl


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 10 Jul 2014, 20:58
Post #1137


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.352
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(IRONICK @ 10 Jul 2014, 14:44)
iGO are 3D, chiar si real maps.
*


Are, are, ma refeream la faptul ca 3D-ul lui Sygic parca e un pic peste 3D-ul lui IGO, dar nu cat sa ii dau 2-0. NU ma refeream ca unul are si altul n-are.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 10 Jul 2014, 21:05
Post #1138


-


Group: Members
Posts: 21.832
Joined: 19 April 05
From: Romania




Da, la iGO ma deranjeaza reprezentarea reliefului pe drumuri montane si de coasta, cu diferente de nivel mari. Iti dispare drumul din fata. smile.gif
Dar asta pentru ca imaginea este cat mai reala, restul programelor imbunatatesc view-ul ca utilizatorul sa intelega mai bine.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 10 Jul 2014, 21:18
Post #1139


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Se poate schimba unghiul de vizualizare. Si pe mine ma deranjeaza asta. Merg mai mult prin zone cu relief accentuat.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 11 Jul 2014, 00:38
Post #1140


-


Group: Members
Posts: 21.832
Joined: 19 April 05
From: Romania




stiu, nu schimb unghiul ca imi place cel actual
eu nu afisez drumurile de dupa formele de relief, asta accentueaza senzatia de disparitie


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









NU MAI CERETI SOFTURI PIRATATE CA LUATI BAN! E pentru ultima oara cand va zic.


--------------------
Go to the top of the page
40 Pages « < 36 37 38 39 40 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 06:38
Dacia