Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Schimbare boxe 16.5cm

youshouldrun7
post 19 Aug 2023, 10:34
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 19 August 23




Salut! Mi-am luat recent un megane 3 hatchback din 2012 si as dori sa-i schimb boxele pentru ca se aud oribil. Ce e peste nivelul 20 21 de muzica e imposibil de ascultat, asa ca m-am gandit sa ii schimb boxele si m-am gandit sa o fac singur. Nu sunt vreun expert, insa as vrea sa scutesc banii pe manopera si sa ii schimb eu boxele pe partea din fata+ tweetere. In principiu voiam sa ii pun tot ceva de 13cm, niste jbl 507cf. Insa dupa mai multe cautari, am gasit pe net niste inele de adaptoare de 16.5cm si ma gandeam sa ii pun ceva mai mare, niste jbl 607c, bineînțeles plus tweetere. Din cate am inteles sunt mai puternice si diferenta de pret nu e mare deloc. Aici am nevoie de parerea voastra. Se pot monta cele de 16.5 cu usurinta? Voi avea probleme in momentul in care dau geamul jos din cauza adancimii boxei? Cum am spus, nu sunt un expert si nici vreun muzicofil. Vreau doar ceva mai bun decat astea stock. M-ar ajuta mult niste sfaturi, daca nu se poate raman la jbl urile de 13cm si imi voi lua niste inele adaptoare tot de 13cm. Mersi!


--------------------
Renault Megane 3 2012 hatchback
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costas78
post 22 Aug 2023, 06:57
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 288
Joined: 26 August 20
From: Constanta




https://www.reno.ro/-t201474.html aici afli tot ce doresti despre sistemul audio.
Succes!


--------------------
Renault Megane 3 K9K 636 Grandtour 1,5dci 110CP 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 10:29
Dacia