Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

40 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Jante Megane 2, toate motorizarile, Aliaj sau tabla

chcstefan
post 30 Jan 2006, 21:28
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 353
Joined: 11 January 06




Sorin bine ca esti destept!!! ciocu mic!
nu am cerut nimanui parerea daca e sau nu bine daca mi-am pus jante de 15.
sa-ti dai cu parera cand ti-oi cere!


--------------------
RENAULT MEGANE 2004 BICORP
Audi A6 allroad 3.0 TDI 239 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin
post 30 Jan 2006, 22:28
Post #62


pilot de renault


Group: Members
Posts: 883
Joined: 15 November 04
From: Lebbeke,Belgia




Dar eu nu mi-am dat cu parerea in privinta ta si ce faci tu este atac la persoana,scrie acolo ceva despre tine?Sau asa ai concluzionat tu pentru ca postul meu vine dupa al tau?Discutam aici omule chestii relative si nu trebuie sa te bosumfli asa.
Ce este mai important pe lumea asta decat sa fii tu multumit cu ce este al tau?Eu sunt multumit cu jante pe "17 biggrin.gif


--------------------
MEGANE 2 1,9dCi --ESTATE --octombrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dmc
post 30 Jan 2006, 22:41
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 703
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(sandman_ @ Jan 30 2006, 10:08 PM)
17" am eu si la 1 saptamana dupa ce am luat masina cautam variante de 18 sau 19 biggrin.gif
dupa ce am facut testdrive cu RS cu jante de 18, m-am calmat
*



Am si eu o intrebare: cum se pot pune jante asa de mari pe masina in conditiile in care cele de 17" standard de la Renault sunt tot de 205? Am inteles ca daca se pun de 215 la capat de cursa se lovesc de etrieri sau ceva de pe acolo (nu stiu exact ce). Nimic de zis masina ar arata extraoridinar de bine, dar daca atinge nu vad nici un sens.

P.S. Ce-ai vrut sa zici cu cele de 18" pe RS ca m-ai facut curios?


--------------------
Renault Megane II 2004 - 1.6 115
Megane 2 Sedan 1.6 115 Privilege
Iulie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chcstefan
post 31 Jan 2006, 00:52
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 353
Joined: 11 January 06




sory man!


--------------------
RENAULT MEGANE 2004 BICORP
Audi A6 allroad 3.0 TDI 239 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 31 Jan 2006, 00:55
Post #65


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




wow.. chcstefan.. aprox 150 eur / janta de 15 ...
sa ma scuzi.. da' cine a reusit sa te fraiereasca in halul asta ?? chiar e pacat.. au intrat ceva bani in masina ta.. si.. jantele chiar sunt un detaliu ..important
si.. pe langa faptul ca arata urat (parerea mea..) cu roti pe 15.. se simte si altfel in curbe.. (am simtit pe pielea mea diferenta.. de la 16 la 17..)


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chcstefan
post 31 Jan 2006, 01:34
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 353
Joined: 11 January 06




este doar o parere.
pretul care l-am spus este cu tot cu tva.taxe de adus, prezoane, si distantierele de plastic care se pun. toate preturile pe care le vedeti voi sunt fara tva, si fara aceste taxe. sunt f putine firme care ofera in pret si accesoriile.
Iar la cum sta in curbe... nu iti poti imagina ce poate face eleronul. Cum am mai spus eu dau banu! si vorba aia "MULTI VAD , PUTINI CUNOSC" si cred ca va uitati prea mult la poze cu masini tunate, treziti-va suntem in Romania, avem numai gropi. poate pt. cei care fac 10.000 de km pe an sunt bune si cele de 17, dar eu fac 35000 de km pe an min, numai prin gropi, si schimb o data pe an toate cele 4 cauciucuri, gandeste la costuri. fiecare face ce vrea, si cei place. Crezi ca mie nu imi plac de 17 -18 , ba da daca as fi in germania. ma gandeam sa mai imi pun o fusta sub spoiler dar nu se poate ca o rup.
Fiecare are pareri si nu voi putea fi niciodata pe placul tuturor , dar punete in locul meu in care ar trebui sa scoti tu banii din buzunat, in care daca atingi o janta sa te duci sa pierzi o zi la pol si la asig si sa stai prin servisuri.
eu nu ies cu masina la "plimbare" sa iau usor toate denivelarile, prefer sa las presiune de 1,6-1,8 si sa amortizez si din cauciuc. poate ca nu este bine dar , asta este nu le poti avea pe toate, si eu nu pot fi tu.


--------------------
RENAULT MEGANE 2004 BICORP
Audi A6 allroad 3.0 TDI 239 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 31 Jan 2006, 02:09
Post #67


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




mi se pare ca dramatizezi un pic...
stiu foarte bine preturi, tva, "taxe de adus" .. preturi de prezoane.. si ce mai spui tu acolo.. 150 e enorm pt janta de 15..
si, sa stii .. filozofia.. mai ales la ora asta.. nu amuza pe nimeni..
am trecut la jante pe 17 din primavara 2005.. si n-am strambat/rupt/zgariat nici una..
a, si chiar nu stiu cine a zis ceva de iesit la plimbare.. masina si-a luat o gramada de gropi/denivelari/sine de tramvai.. doar ca.. mai conteaza si cat de buna e janta.. cat de usor se deformeaza..
cu presiunea.. am impresia ca trebuie sa fie mai mare.. ca sa obtii ce vrei tu.. sa amortizezi din cauciuc.. asa, fiind moale.. poti atinge mai usor janta, cauciucul deformandu-se mai usor.. nu ?
roata.jpg ( Size: 206.7k ) Number of downloads: 1687


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chcstefan
post 31 Jan 2006, 02:19
Post #68


Membru autentic


Group: Members
Posts: 353
Joined: 11 January 06




ar fi chiar culmea sa-mi dai dreptate tu mie cand tu ai pe 17 biggrin.gif ,tu ai o parere si eu alta parere, amandoi le-am cumparat ulterior, nu putem sa fim pe acceasi lungime de unda. Cine vrea jante si gandeste ca mine isi va lua de 15, cine gandeste ca tine isi va lua de 17. Nu sunt eu in masura sa iti spun ca sunt urate jantele tale, ca mi-as bate joc de munca ta, dar daca ar fi fost de pus la sectiunea "nu face asta" ti-as fi spus, pt. ca ar fi deranjat vizual. Te felicit ca poti sa le pastrezi intregi. Sincer imi plac foarte mult ale tale.(si pun punct fara nici un "dar")


--------------------
RENAULT MEGANE 2004 BICORP
Audi A6 allroad 3.0 TDI 239 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin
post 31 Jan 2006, 10:47
Post #69


pilot de renault


Group: Members
Posts: 883
Joined: 15 November 04
From: Lebbeke,Belgia




Da chcstefan cam scumpe jantele tale,eu am platit in jur de 1000 euro pentru "17 cu Bridgestone Potenza pe ele de 215/50.Initial si eu ma gandeam la "16 dar cineva mi-a deschis ochii inainte de a le cumpara.Parerea mea,decat jante de aliaj de "15 pe Megane atunci mai bine raman la jantele originale de tabla,parerea si convingerea mea.


--------------------
MEGANE 2 1,9dCi --ESTATE --octombrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 31 Jan 2006, 10:56
Post #70


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




QUOTE(dmc @ Jan 30 2006, 10:41 PM)
Am si eu o intrebare: cum se pot pune jante asa de mari pe masina in conditiile in care cele de 17" standard de la Renault sunt tot de 205? Am inteles ca daca se pun de 215 la capat de cursa se lovesc de etrieri sau ceva de pe acolo (nu stiu exact ce). Nimic de zis masina ar arata extraoridinar de bine, dar daca atinge nu vad nici un sens.

P.S. Ce-ai vrut sa zici cu cele de 18" pe RS ca m-ai facut curios?
*



Da incep cu coada: Am facut testdrive cu M2RS, care are anvelope standard 235/40 R 18 91 Y. Acest test l-am facut dupa ce mersesem 10k km cu a mea, cu jante de 17" si mi se parea ca toate gropitele sunt cratere.

Am urmarit/participat la o discutie pe autoextrem.de referitoare la montarea de jante mai mari de 17" pe M2cc si un tip din Germania spunea ca el si-a pus standardul de pe M2RS, cu omologare, etc si circula fara probleme. Etrierii nu prea au cum sa-i loveasca, pentru ca aia sunt 100% paraleli cu discul jantei.
Despre jante de 19 nu stiu nimic in afara de niste calcule estimative, care au dus la o anvelopa 225/35R19 pentru pastrarea razei de la 205/50R17. Nu am facut calcule referitoare la existenta jantelor, comportament la bracare maxima, etc... Oricum, daca ating DOAR la ultimii 5% din jumatatea de cursa st/dr, eu cred ca se merita sa pui. La noi buba e cu omologarea.


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EL_BGD
post 31 Jan 2006, 11:09
Post #71


Membru autentic


Group: Members
Posts: 850
Joined: 9 September 05
From: Bucharest




si cu gropile.


--------------------
Renault Clio 1.4 16v 2003 bicorp
Clio II Bicorp, Pack Expression, 1.4 16V 98cp, 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marco
post 31 Jan 2006, 18:01
Post #72


Membru incepator


Group: Members
Posts: 63
Joined: 12 December 05
From: Bucuresti




Se pare ca am provocat o adevarata polemica in legatura cu jantele astea. Nu asta a fost intentia mea, ci m-am asteptat chiar sa primesc ceva sfaturi, ori aprecierile domniilor voastre, mai mult sau mai putin subiective si in aceeasi masura intemeiate nu au fost de natura sa ma convinga in nici un fel.
Scuze, dar asta e sentimentul meu in acest moment, chiar nu stiu ce alegere sa fac?
Oricum decizia mea de a achizitiona jantele cu pricina a fost in primul rand de ordin practic (sa nu mai fac schimbul cauciucuri vara- iarna pe aceeasi pereche de jante) si mai apoi de ordin estetic.
Precizez ca o pereche de jante de otel duce in jur de 10mil si atunci vazadu-le pe cele din Carrefour (Dezent- nemtesti) la aprox 14 mil. am considerat ca este totusi o varianta.
Totusi nu neg faptul ca mi-ar placea sa iau unele pe 16" dar am facut un calcul cu cauciucuri cu tot m-ar duce la aprox 28 mil.
Este totusi o diferenta, nu?

Chiar arata asa rau cu 15"?


--------------------

Megane Sedan - 1.6 16V Confort Expresion
Gris Hologramme - iul. 2005


--------------------
renault megane sedan 2005


Megane Sedan - 1.6 16V Confort Expresion
Gris Hologramme - iul. 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 31 Jan 2006, 19:07
Post #73


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




QUOTE(marco @ Jan 31 2006, 06:01 PM)
Chiar arata asa rau cu 15"?
*


Da, jantele pe 15" sunt eventual, pt clio...

@chcstefan: Ca simpla discutie, ce fel de tuning e asta...bara fata de RS si roti pe 15"? Ceva nu e-n regula.


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chcstefan
post 1 Feb 2006, 00:04
Post #74


Membru autentic


Group: Members
Posts: 353
Joined: 11 January 06




poate pentru tine.
nu inteleg care este problema?!
eu nu zic ca am facut tuning ci am personalizat masina.
ai bani fa ce vrei.
tu ti-ai facut ceva la masina ?
eu am 23 de ani si fac si facultate si lucrez, iar toti banii bagati in masina sunt din fonduri proprii. Poate daca tata ar fi gigi becali mi-as pune jante de 24 sau de tractor.
cand imi fac gaura in buget ma gandesc de 10 ori. si nu numai daca ca arata bine , dar si practic.

FACETI-VA LA MASINILE VOASTRE CE VRETI.

ati devenit plictisitori de acuma.
am expus mai sus motivele care mau dus la punerea jantelor de 15, cititi si ganditi inainte de a scrie si a critica.


--------------------
RENAULT MEGANE 2004 BICORP
Audi A6 allroad 3.0 TDI 239 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 1 Feb 2006, 00:45
Post #75


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




da ce v-ati aprins domnilor ohmy.gif , eu am pe 16 din fabrica si sunt multumit de ele wink.gif..mai destindeti-va oameni buni... si Stefan firma unde lucrezi tu n-are nici o reprezentanta in Bucuresti ca tare mi-ar prinde bine ceva de munca smile.gif


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1967
post 1 Feb 2006, 09:59
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 426
Joined: 29 March 05
From: Bacau




chcstefan
Tu chiar crezi ca noi n-avem facultati(ba chiar mai multe) sau ca n-am lucrat si noi in timpul facultatii?Nu te tura chiar asa , ca nu are nimeni nimic cu tine. Oricum chiar daca nu ti se pare , noi oricum te respectam si iti respectam parerile.Pentru restul exista K1....


--------------------
ML 350 2013 - BC-35-SDS
MERCEDES ML 350 BLUETEC , TOT ALL INCLUSIVE
MEGANE 2.2 1,9 DCI ALL INCLUSIVE
Nu-mi pare rau ca sunt roman, ci ca altii sunt...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 1 Feb 2006, 10:21
Post #77


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Hai mai oameni buni,linistiti-va!Discutia a luat-o razna!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marco
post 1 Feb 2006, 14:46
Post #78


Membru incepator


Group: Members
Posts: 63
Joined: 12 December 05
From: Bucuresti




Domnilor, nu stiu daca am calitatea necesara sa spun acest lucru, dar credeti-ma ca sunt oarecum dezamagit.
Am aruncat o privire pe un site al concurentei (nu spui cine, persona importanta) si am constatat cu stupoare ca acolo nici macar un pasat cu jante de 15" nu este ridicol, nu mai vorbesc de compacta marcii respective.
Dealtfel, nu am vazut nici un comentariu in acest sens.
Poate ca este vorba tot despre complexul lor de superioritate, dar eu tind sa cred ca este vorba si despre altceva....???
In aceste conditii, dati-mi voie sa va multumesc pentru sprijinul acordat si sa-mi inchei astfel prezenta in aceasta locatie.


--------------------
renault megane sedan 2005


Megane Sedan - 1.6 16V Confort Expresion
Gris Hologramme - iul. 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 1 Feb 2006, 15:10
Post #79


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




Si tu exagerezi: una e sa fie ridicol si alta e sa fie cumparabil. Sunt multe lucruri ridicole si penibile pe lumea asta, dar unor le plac.
Nu zic ca jantele de 15" sunt ridicole pe M2 (obiectiv), dar imi plac mai mult jantele mari (pur subiectiv, daca vrei).


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin
post 1 Feb 2006, 17:38
Post #80


pilot de renault


Group: Members
Posts: 883
Joined: 15 November 04
From: Lebbeke,Belgia




QUOTE(marco @ Feb 1 2006, 01:46 PM)
Domnilor, nu stiu daca am calitatea necesara sa spun acest lucru, dar credeti-ma ca sunt oarecum dezamagit.
Am aruncat o privire pe un site al concurentei (nu spui cine, persona importanta) si am constatat cu stupoare ca acolo nici macar un pasat cu jante de 15" nu este ridicol, nu mai vorbesc de compacta marcii respective.
Dealtfel, nu am vazut nici un comentariu in acest sens.
Poate ca este vorba tot despre complexul lor de superioritate, dar eu tind sa cred ca este vorba si despre altceva....???
In aceste conditii, dati-mi voie sa va multumesc pentru sprijinul acordat si sa-mi inchei astfel prezenta in aceasta locatie.
*



Ok,ok aia poate nu sunt asa de critici dar si despre persoanele care se ataca in halul acesta cand este vorba numai despre niste amarate de jante am eu ideile mele.


--------------------
MEGANE 2 1,9dCi --ESTATE --octombrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreicri
post 1 Apr 2006, 19:20
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 740
Joined: 5 September 04
From: Bucuresti




Fratilor,ajutor.Am fost azi la service cu Bella sa ii echilibreze rotile fata ca tremura volanul de la 100 incolosi surprize surprize janta din stanga fata se vedea clar ca era lejer strambata.Aveti idee unde o pot indrepta(am inteles ca tre sa aiba aparat de indreptat si interior si exterior)si dupa sa o echilibreze? si cam cat costa.As prefera undeva unde fac treaba buna si merita recomandat.Multumesc.


--------------------
Renault megane 2 sedan 1,9dCi/2004
Laguna 3 Dynamique 2.0 dCi full (fara piele si trapa)(pe vine)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 2 Apr 2006, 10:10
Post #82


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




mergi pe fundeni, la piciorul podului, auto soft ii cheama pe oameni.. si sunt super buni in roluit jante de aluminiu


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreicri
post 2 Apr 2006, 10:17
Post #83


Membru autentic


Group: Members
Posts: 740
Joined: 5 September 04
From: Bucuresti




Ce chestie,acolo mi-au zis si aia de la Serus,insa am vrut sa aud si parerile voastre.Au aparat de roluit si exterior si interior?Banuiesc ca nu se mai simte dupa si se poate echilibra calumea.Cam cat e distractia?Am inteles ca in jur de 1 milion?


--------------------
Renault megane 2 sedan 1,9dCi/2004
Laguna 3 Dynamique 2.0 dCi full (fara piele si trapa)(pe vine)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
reno-cstavaru
post 2 Apr 2006, 17:57
Post #84


Membru incepator


Group: Members
Posts: 46
Joined: 26 March 06




Parerea mea e ca decat sa-ti iei jante de aliaj de 15" mai bine iti iei jante de tabla de 16" + capace + cauciucuri de 16 noi. Megane-ul are decupajele pentru roti mult prea mari pentru jante de 15", cred ca 17" ar fi cele mai potrivite, chiar si cu jante de 16" masina nu isi arata adevaratul potential estetic.


--------------------
Renault Megane II 1.6 2005, Sedan
Megane II Sedan 1.6 Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pablo
post 2 Apr 2006, 18:02
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.015
Joined: 10 December 04
From: ORADEA




Nea' cstavaru sint de acord cu jenti de 17 pe Megane II dar nu pentru Romania.Vei avea un talon prea mic pentru "autostrazile" noastre fara gropi si iti vor clantani dintii in gura de la gropi.Plus gilme la cauciucuri si jenti indoite cu duiumul.
Daca cauti un pic mai bine jante de tabla de 16" + capace nu iesi ca si pret mult mai ieftin decit jenti de liaj pe 16.


--------------------
Renault Megane II Sedan Confort Expresion 1,6 16V (dec 2004,clima,jenti AL,ESP,etc)
Renault Clio Extreme 1,5 dCi 80 CP (iul 2005,tempomat)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 3 Apr 2006, 10:47
Post #86


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




Intr-adevar, cel mai bine arata cu jante de 17" (205/50r17), insa e destul de "periculos" in ro


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 3 Apr 2006, 11:13
Post #87


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




ce-o fi asa periculos ? daca mergi cu atentie, si iti pasa de masina, nu ai nici o problema..
stiu oameni cu roti pe 18, 19 .. care nu se plang

andreicri.. mergi la auto-soft.. costa in jur de 40-50 ron/roata.. si se face ca si noua.. smile.gif si interior, si exterior.. exact cum trebuie facuta smile.gif


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BOG
post 3 Apr 2006, 11:38
Post #88


Riders on the Storm


Group: Moderatori
Posts: 1.364
Joined: 16 August 05
From: Bucuresti/Botosani




Aoleu Claus...daca eu cu alea standard din echiparea Confort am reusit dupa 2000 km sa indoi una chiar in prima groapa pe care nu am mai reusit sa o evit, pai cu astea de 17 sau si mai mult prin Bucuresti mori de nervi.....


--------------------
Reno M 2.1/CD 2005/1.6 16 V - B xx BOG
Ce este adevarul?, a aruncat sfidator Pilat din Pont, dar nu a asteptat raspunsul! (Bacon)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreicri
post 3 Apr 2006, 11:51
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 740
Joined: 5 September 04
From: Bucuresti




am insa o intrebare asa pentru cultura mea generala:ce inseamna roluit si centrat.si care de diferenta fata de indreptarea propriu- zisa.Multumesc.


--------------------
Renault megane 2 sedan 1,9dCi/2004
Laguna 3 Dynamique 2.0 dCi full (fara piele si trapa)(pe vine)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 3 Apr 2006, 12:09
Post #90


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




heron.. si eu am spart o janta standard.. doar ca .. mi se par FOARTE moi materialele din care sunt facute jantele standard..
cu jantele de 17.. n-am avut nici o problema.. si.. au vazut si ele cateva gropi..


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
40 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 22:14
Dacia