Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Tuning megane 3

aphophis
post 8 Nov 2009, 23:36
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




Topic dedicat modificarilor (estetice, functionale) aplicate megane-ului 3 (in toate variantele). Incep eu cu un megane 3 modificat destul de dragut

Modificari:

QUOTE
Peinture des étriers en rouge
Vitres teintées
Jantes Schuss noire laqué
Installation multimédia
Xenon 8 000 K
Peinture boudins avant / arrières et baguettes latérales
Reprogrammation de l'Ecu


sursa: http://www.megane3.fr/version-cdyn-f76/130...e-p-5-t918.html


dfsfsdi.jpg ( Size: 66.19k ) Number of downloads: 5157
img0209tl.jpg ( Size: 59.04k ) Number of downloads: 5760

img0005xm.jpg ( Size: 53.03k ) Number of downloads: 5819
img1208jg.jpg ( Size: 67.95k ) Number of downloads: 5604

img0139x.jpg ( Size: 118.46k ) Number of downloads: 5754


This post has been edited by aphophis: 8 Nov 2009, 23:43


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 9 Nov 2009, 07:32
Post #2


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




Asta e topic pentru sectiunea asta.


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caty2k
post 11 Dec 2009, 18:57
Post #3


Catalin


Group: Members
Posts: 723
Joined: 28 December 07
From: Bucuresti




@aphophis: stii cumva unde pot sa gasesc si eu pragurile si bara spate?? mersi smile.gif


--------------------
Renault Megane III 2009 Expression - B 86 FUG
Daca vrei sa faci ceva, fa doar ceea ce-ti place!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bahrim II
post 22 Dec 2009, 15:25
Post #4


Urat!


Group: Members
Posts: 271
Joined: 26 February 09
From: Pitesti




arata bn ....bara vred ca e facuta manual


--------------------
Renault Megane II Bicorp 1.4 16 V 2005 - Ag----
Capitan' de judet!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gruyuss
post 26 Dec 2009, 14:11
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 153
Joined: 26 December 09
From: Tulcea/Bucuresti




In 2-3 saptamani voi intra in posesia unui Megane 3 Coupe, 1,5 dci, 105 CP, Dynamique, alb. Mi-a placut masina inca de la aparitia sa, m-a atras designul deosebit. Doresc sa-i fac un tuning in timp, in primul rand sa lucrez la aspect. M-am gandit la jante de 17 alb-negru, folie si un kit exterior, de preferat unul discret. Ce parere aveti despre cel oferit de Renault?(calitate/design/pret). Imi plac de asemenea si neoanele undercar, desi nu prea se mai poarta. Astept orice parere despre acest subiect, precum si noi sugestii. Multumesc


--------------------
Renault Megane 3 Coupe dec 2009/Dynamique - B 18 EAJ
cu un caracter de fier as fi ruginit pana acum
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 26 Dec 2009, 14:28
Post #6


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




-jante alb-negru? esti taxi cu patratele? OZ ChronoHT negre sau matt graphite, is cam scumpe dar sunt superbe
-folie- un must!
-kit exterior- cel de la reno arata ca prelungirile de bari pentru Logan din Vitan..
-neoanele mai merg bine doar pe Supra sau Skyline


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 26 Dec 2009, 15:04
Post #7


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




Neaparat neoane up.gif ...daca vrei sa ramai fara talon laugh.gif .


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 26 Dec 2009, 15:12
Post #8


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Hack, te crezi in vreo tara civilizata?!


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 26 Dec 2009, 15:27
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




Ai rabdare intai sa iti vina masina, sa te plimbi cu ea putin si dupa aceea vezi tu cum o modifici! Ce importanta are parerea noastra, o modifici pt noi?


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gruyuss
post 26 Dec 2009, 15:29
Post #10


Membru


Group: Members
Posts: 153
Joined: 26 December 09
From: Tulcea/Bucuresti




QUOTE(R19/16v @ 26 Dec 2009, 16:12)
Hack, te crezi in vreo tara civilizata?!
*


corect blink.gif

26 Dec 2009, 16:34:
QUOTE(papa_mulo @ 26 Dec 2009, 16:27)
Ai rabdare intai sa iti vina masina, sa te plimbi cu ea putin si dupa aceea vezi tu cum o modifici! Ce importanta are parerea noastra, o modifici pt noi?
*


nu, normal...si oricum modificarile nu le voi face imediat cum voi lua masina. dar vreau sa va cer parerea pentru a-mi crea o imagine asupra a ceea ce se poate face, mai ales ca voi sunteti informati in privinta noutatilor aparute, de exemplu daca a scos vreo firma de tuning un kit exterior, etc.

This post has been edited by gruyuss: 26 Dec 2009, 15:34


--------------------
Renault Megane 3 Coupe dec 2009/Dynamique - B 18 EAJ
cu un caracter de fier as fi ruginit pana acum
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 26 Dec 2009, 16:39
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Eu cand am luat masina am "tunat-o" cu un cablaj pentru detectorul de radar tras pana la plafoniera si 4 cauciucuri de iarna. Poate o voi mai "tuna" cu un set de jante ca sa nu mai stau sa jantez/desjantez de 2 ori pe an si un Beltronics RX65 (sau poate un Valentine One, cine stie smile.gif ). Voiam sa fie de tabla, dar am vazut avantajul jantelor de aliaj prin modul extrem de usor prin care incape peria sa cureti gheata si zapada de pe ele. Pare un moft, dar nu-i prea placut sa dai jos jantele sa le cureti de zapada deoarece nu poti sa treci de 80 din cauza dezechilibrarii.

In rest, o "tunez" cu benzina in rezervor, cand am vazut cata benzina a inghitit in primii 3000 de km... wacko.gif

Eu zic ca oricum Megane 3 e o aparitie destul de exclusivista la noi in trafic, nu are nevoie de impopotonari ca sa sara in evidenta. Intai mergi cu ea, vezi cum iti place, apoi te mai decizi.

Nu recomand chip-tuning, poti pierde garantia la motor, mai ales daca respectivul tunning iti forteaza turbina.

This post has been edited by Laurentziu83: 26 Dec 2009, 16:41


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gruyuss
post 26 Dec 2009, 21:01
Post #12


Membru


Group: Members
Posts: 153
Joined: 26 December 09
From: Tulcea/Bucuresti





simpatic postul tau...desi contine o doza mai mica sau mai mare de ironie. Inteleg mesajul...sa imi iau cele utile mai intai. Poate ai dreptate, dar situatiile difera de la caz la caz. Nu am nevoie de cauciucuri de iarna, daca e zapada nu folosesc masina pentru ca nu am nevoie de ea neaparat...o iau doar pentru ca imi doresc o masina...si daca voi avea cu adevarat nevoie de o masina, voi folosi pe una de-a parintilor. Iar detector de radar...hmm...nu stiu ce reactie ar avea ai mei, ca le"miroase" a viteza daca il vad. Am 19 ani si inca sunt dependent financiar de parinti, probabil intelegeti ce inseamna. Cand despre "tuningul" cu ...motorina, in cazul meu, nu se pune problema. Daca nu imi permiteam sa o tunez nu o mai luam.Si nu in ultimul rand: e o deosebire intre tuning si "impopotzonare". De-aia am si apelat la parerile voastre, zic eu, indreptatite sa invoce bunul gust, deoarece in general, am observat ca posesorii de Renault sunt oameni echilibrati. Multumesc pentru parere, in mare parte interesanta smile.gif


--------------------
Renault Megane 3 Coupe dec 2009/Dynamique - B 18 EAJ
cu un caracter de fier as fi ruginit pana acum
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 26 Dec 2009, 22:03
Post #13


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




Caucioacele de iarna nu sunt doar pentru zapada wink.gif .


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claudiusdsd
post 26 Dec 2009, 22:25
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 11 November 09




puneti pe masina . ce ti place tie .. nu ce i place lui X sau Y .. tu mergi cu masina .. tu trebuie sa te simti bine ! Multa multa bafta!


--------------------
RENAULT CLIO SYMBOL 2005 BERLINA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 26 Dec 2009, 22:36
Post #15


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




daca tot primesti o asemenea masina la 19 ani... nu ar fi rau sa investesti in anvelope bune si aici ma refer si la cele de vara si la cere de iarna ( asta e cel mai tare tuning ) ca daca nu le ai pe astea ok... ar fi pacat sa iti tuneze masina un stalp sau o alta masina.


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 27 Dec 2009, 09:44
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Sfatul meu e intai sa o echipezi cu roti de iarna (macar numai gumele) si apoi vezi ce ii mai pui. Daca la dacia berlina de 875 kg neruginita (ruginita era mai usoara), era relativ usor de controlat pe zapada si gheata si o impingeai usor, la masini de 1300-1400 kg se schimba situatia radical. Nu iti doresc sa apesi frana si sa auzi doar caraitul ABS-ului, cum am vazut ca face Clio cu gume de vara.
Umbra mea de ironie vine de la faptul ca locuiesc intr-un oras cu specific majoritar rural, in care majoritatea si-ar lua un Passat din 2001, eventual si cu volan pe dreapta, numai sa aiba cu ce chei sa se etaleze pe masa, chiar si un BMW seria 3 la 1000 de euro tot cu volan pe dreapta, dar care nu au o chifla in stomac, cu atat mai putin sa bage bani in masina. Nu zic cat de mult am ras de specimene dintr-asta in saptamanile trecute, cand ii vedeam cum voiau sa urce vreun deal cu cauciucuri panza cumparate la SH, desi avusesera bani sa o echipeze cu vreo instalatie de xenon, ca da bine la pzde.
La noi, daca as sta la o masa cu mai multi soferi, cand ar zice primul ca are Passat, al doilea ca are BMW, al treilea Audi, iar eu ca am Megane, deja eu sunt privit ca fiind o clasa mai jos, nu conteaza ca Megane-ul valoreaza cat toate 3 la un loc. Bine, si nici nu conteaza ca eu am avut Passat (bine, al parintilor, but who cares? tongue.gif) pe vremea cand costa 21000 de euro si l-am condus inca de cand avea 300 de km in bord.
Ca si tunning, daca vrei sa faci ceva calumea, costa MULTI bani, de asta nici nu m-am grabit sa-ti dau idei, intrucat un tunning cu elemente de calitate costa mult mai mult decat gumele de iarna, de exemplu, nu mai vorbim de un amarat de detector de 5-700 ron, indispensabil pe soselele din ro ca sa poti sa mergi linistit.
Ca sa nu vorbesc prea mult, zic doar ca un tunning la o masina de 15000 de euro nu se face cu piese ce costa 500 de lei in total. Eu si la Matiz, cand aveam nevoie de un accesoriu indispensabil (un suport de telefon, o husa de volan, un prelungitor de 12V), colindam de multe ori toate magazinele si nu gaseam nimic potrivit, care sa se potriveasca liniei masinii, sa nu fie cu croame, sa nu fie rosu, etc, tin minte ca am luat odata o husa de volan, singura neagra dintre toate ciurucurile de acolo si am vazut in moaca vanzatorului satisfactia ca scapase de ea, pentru ca altfel nu lua ochii nimanui, nu era bling-bling.
Tunning-urile mioritice de la noi, cu spoilere din fibra de sticla, dupa parerea mea nu numai ca sunt hidoase, dar se mai si dezmembreaza respectivele elemente, am auzit de cazuri in care le-au picat numerele de inmatriculare, nu mai zic de spoilerele coborate foarte mult pe care le polizezi de asfalt la primul viraj mai agresiv sau de prelungirile de praguri pe care le rupi la prima bordura urcata.
Modificarile pe motor, cu filtru de aer sport, sunt inutile la un motor diesel, la fel ca si o linie de esapament sport.
La montatul unei instalatii de xenon, in primul rand trebuie sa te gandesti ca pierzi garantia la instalatia electrica, plus ca respectivele instalatii nu sunt asa fiabile incat sa te bazezi ca te vor duce pana la Arad noaptea, in siguranta.
Ar mai ramane aici jantele, dar aici trebuie sa ramai pe dimensiunea standard de 16, daca vrei pe 17 dai si mai multi bani, trebuie si anvelope, si nici nu recomand 17 la drumurile noastre.
Pe parte de suspensie, masina oricum are o suspensie destul de teapana, eu la versiunea in 5 usi simt cum stau cu fundul pe o placa de plumb, mai repede fac masina sa derapeze in viraje si sa-mi intre ESP-ul decat sa o fac sa se rastoarne, imi inchipui cum e la Coupe cu sasiul sport. Singura imbunatatire pe care ai putea sa o mai faci ar fi sa-i intaresti suspensia, cu alte arcuri si alte amortizoare, dar deja iti vor clantani dintii in gura chiar si pe autostrada, si nu cred ca iti doresti asa ceva.

Pana una alta, ia masina, condu 1-2-3 mii de km si vezi daca ii mai trebuie ceva. Eu unul am constatat ca nu ii mai trebuie nimic, le are pe toate. smile.gif

This post has been edited by Laurentziu83: 27 Dec 2009, 09:48


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valy1
post 27 Dec 2009, 13:09
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 368
Joined: 6 October 08




Uite aici niste preturi


--------------------
Renault Megane 2007 80cp - B xx xxx
Renault Megane 3 1.5 dCi 105cp , Dynamique , Noir Nacre.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adytym
post 27 Dec 2009, 13:51
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.172
Joined: 6 May 09
From: TIMISOARA




superba masina cu elementele de tuning


27 Dec 2009, 16:36:
ce ziceti de asta

27 Dec 2009, 18:08:
si asta din fata

27 Dec 2009, 18:34:
Der Modell- & Formenbauer der CDW-Tuning GmbH hat sich während des Umzugs des Unternehmens in das neue Hauptgebäude nicht schlafen gelegt!

Nachdem wir mit unserer kompletten Firma, der Produktion, Verwaltung und der Entwicklungsabteilung in ein größeres Gebäude umgesiedelt sind, entstand ein komplett neu entwickeltes Designerkleid für den aktuellen Renault Megane Coupe.

Der Frontspoiler, der Heckschürzenansatz und die erfolgreich der Optik des Fahrzeugs angepassten Seitenschweller werden aus hochflexiblem PU-Rim Kunststoff hergestellt. PU-Rim wird häufig von den Fahrzeugherstellern für die Serienfertigung verwendet, und zeichnet sich durch die hohe Dehnbarkeit, die extreme Unempfindlichkeit gegenüber Aufsätzern und die sehr einfache und kostengünstige Lackierung aus.

Ergänzt werden die eigens hergestellten Produkte von einer Duplex Edelstahl Auspuffanlage und einer Tieferlegung, wahlweise aus einem Federnsatz, der eine Tieferlegung von 35mm gewährleistet, oder eines Gewindefahrwerks, das eine stufenlose Tieferlegung ermöglicht.

Für nähere Informationen steht Ihnen unser Team jederzeit zur Verfügung.

daca vrea cineva sa si traduca

This post has been edited by adytym: 27 Dec 2009, 18:34

Attached thumbnail(s)
m_3_coupe.jpg ( Size: 24.65k ) Number of downloads: 2564
1254249004.jpg ( Size: 54.35k ) Number of downloads: 1703


--------------------
Ex Megane 3; Volvo XC60; Toyota Yaris - TIMISOARA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gruyuss
post 28 Dec 2009, 16:34
Post #19


Membru


Group: Members
Posts: 153
Joined: 26 December 09
From: Tulcea/Bucuresti




multumesc smile.gif


--------------------
Renault Megane 3 Coupe dec 2009/Dynamique - B 18 EAJ
cu un caracter de fier as fi ruginit pana acum
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caty2k
post 14 Jan 2010, 15:05
Post #20


Catalin


Group: Members
Posts: 723
Joined: 28 December 07
From: Bucuresti




Bara nu e facuta manual, asa e cea de RS din franta, cu toba pe mijloc! bafta!

This post has been edited by caty2k: 14 Jan 2010, 15:06


--------------------
Renault Megane III 2009 Expression - B 86 FUG
Daca vrei sa faci ceva, fa doar ceea ce-ti place!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caty2k
post 14 Jan 2010, 15:16
Post #21


Catalin


Group: Members
Posts: 723
Joined: 28 December 07
From: Bucuresti




Valy1 vrei sa zici ca evacuarea + spoilerele de fibra de la elia ptr m3 4 usi costa 880E toate?? asta e prea ieftin sa fie adevarat!


--------------------
Renault Megane III 2009 Expression - B 86 FUG
Daca vrei sa faci ceva, fa doar ceea ce-ti place!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 16 Jan 2010, 19:45
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




nu stiu de unde e bara, uita-te pe link-ul din primul post, poate iei legatura cu proprietarul masinii (francez pare-mi-se)


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eduardsebe
post 17 Jan 2010, 22:14
Post #23


Membru Expressionist


Group: Members
Posts: 2.150
Joined: 19 September 08
From: Bucuresti




@caty2k...aia pe mijloc nu este toba ci doar un ornament
cat despre cateva accesorii vad ca se gasesc si in romania



Attached thumbnail(s)
index.php.jpg ( Size: 426.36k ) Number of downloads: 1627


--------------------
Seat Leon FR 184 2015
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gruyuss
post 9 May 2010, 11:52
Post #24


Membru


Group: Members
Posts: 153
Joined: 26 December 09
From: Tulcea/Bucuresti




QUOTE(eduardsebe @ 17 Jan 2010, 23:14)
@caty2k...aia pe mijloc nu este toba ci doar un ornament
cat despre cateva accesorii vad ca se gasesc si in romania
*


nu stiu daca se gasesc si in romania chiar toate, am vazut masina pe care ai dat-o tu aici in poza ca exemplu intr-o zi in parcarea din piata Operei, si nu cred ca este un model cumparat din romania, din cauza jantelor ce nu-s disponibile la noi...si a faptului ca avea cutie automata...


--------------------
Renault Megane 3 Coupe dec 2009/Dynamique - B 18 EAJ
cu un caracter de fier as fi ruginit pana acum
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Highwayman
post 12 May 2010, 10:57
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.872
Joined: 30 September 04
From: Marele sat numit Bucuresti




Tuning la motoras:
http://www.promotor.ro/hobby-tuning-auto/a...ne-3-rs-6110204

Cica stoc le-a iesit ca avea 265 de cai.


--------------------
- - Ex. Megane 3 2009, Ex. Megane 2 Sedane 2005
"If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut." (Albert Einstein)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chris_mara
post 7 Jun 2010, 14:10
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 7 June 10




@aphophis: stii cumva unde pot sa gasesc si eu pragurile si bara spate?? mersi






tot kitul se gaseste la orice reprezentanta renault la un pret de aproximativ 650 de euro fara jante. cat despre ornamentul de la bara din spate pentru mine a fost o mare dezamagire cand am observat ca nu este finalul de toba dar cu o mica prelungire se poate rezolva biggrin.gif

7 Jun 2010, 19:22:
am si eu o intrebare: vreau sa pun jante de 17" si nu stiu ce distanta am la prezoane si la ET. ma poate ajuta si pe mine cineva? multumesc anticipat

This post has been edited by chris_mara: 7 Jun 2010, 18:22


--------------------
Renualt Megane 4 1.6 dci energy 2016 - B 204 MKA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valy1
post 7 Jun 2010, 22:33
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 368
Joined: 6 October 08




ai 5x114.3 . ET nu stiu.


--------------------
Renault Megane 2007 80cp - B xx xxx
Renault Megane 3 1.5 dCi 105cp , Dynamique , Noir Nacre.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mitzaB
post 8 Jun 2010, 06:25
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 257
Joined: 14 November 09
From: T i m i s o a r a




ET 40 la jante pe 16.
Daca pastrazi latimea jantei se pastreaza si ET-ul.
Oricum daca te interesezi la o firma care se ocupa cu asa ceva iti vor spune exact.


--------------------
Renault Megane 3 2009 Dinamique - VANDUT!!!
Hyunday Tucson 2007 - De Vanzare 7900 Euro
BMW 3-er E90 2008 - Vandut
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chris_mara
post 8 Jun 2010, 12:31
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 7 June 10




QUOTE(Valy1 @ 7 Jun 2010, 23:33)
ai 5x114.3 . ET nu stiu.
*




QUOTE(mitzaB @ 8 Jun 2010, 07:25)
ET 40 la jante pe 16.
Daca pastrazi latimea jantei se pastreaza si ET-ul.
Oricum daca te interesezi la o firma care se ocupa cu asa ceva iti vor spune exact.
*



multumesc mult


--------------------
Renualt Megane 4 1.6 dci energy 2016 - B 204 MKA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balanel
post 8 Jun 2010, 17:02
Post #30


Transmisie automata - confort si siguranta.


Group: Members
Posts: 1.219
Joined: 29 September 06




QUOTE(Laurentziu83 @ 26 Dec 2009, 16:39)
Nu recomand chip-tuning, poti pierde garantia la motor, mai ales daca respectivul tunning iti forteaza turbina.


Detaliaza.

Chiar crezi ca se forteaza asa rau turbina la o crestere de 20-25 cai? Si daca prin acest tuning fortezi componentele, cum oare se explica ca dupa tuning scade consumul?

De asemenea, cum isi poate cineva da seama ca ai tunat-o, daca folosesti powerbox? La mine, intr-adevar, isi pot da seama ca am marit presiunea in turbina de la tija wastegate-ului, dar asta doar daca sunt exagerat de atenti smile.gif .



--------------------
chevrolet aveo sedan t300 LT+ a14xer - 1.4 benzina aspirat 100 CP/ 2013 (in curand alta masina, cu transmisie automata)
*********
Mwe Louis-Rene Panhard si Emile Levassor, inventatorii transmisiei manuale.
Fan Mircea Badea.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 00:53
Dacia