Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

414 Pages « < 303 304 305 306 307 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Accidente, Cu Renault si nu numai, ale noastre sau ale altora

andri1940
post 15 Jul 2019, 23:45
Post #9121


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.741
Joined: 23 March 08
From: Pitesti




al doilea articol vorbeste despre un incident la fel de grav, cunoscut in judet drept "Batalia de la Bascov", ramas fara consecinte pentru politisti pana in ziua de azi. Si uita ca au recidivat infractorii si au omorat un om in bataie luna asta pe DN7C, adica tot acolo.

Agentii de politie au folosit masina institutiei drept fileu de tenis, pana nu au venit mascatii dementii aia puteau omori pe oricine, fix in mijlocul drumului national. Nu au intervenit pentru ca erau inruditi cu tiganii, prieteni, etc...

https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/s...n-pitec-ti.html

Nu e poltiica, e crudul adevar, indolenta unor militieni omoara oameni. Dar e mult mai usor sa vaneze cativa prosti de soferi in trafic, sa-si faca norma de amenzi.

This post has been edited by andri1940: 15 Jul 2019, 23:48


--------------------
Renault Laguna 2 1.8 16v Dynamique 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 15 Jul 2019, 23:52
Post #9122


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.354
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Cand la mine in sectorul 6, primarul și acoliții își făcuseră firma de ridicări, dupa 2 luni nu mai parca nimeni în loc nepermis. Sa vezi ce lejer se circula, ca aveam si banda 1 libera, toti astia care "nu gaseau loc de parcare" totusi gaseau.......etc etc.

De cand s-a oprit ridicarea parcheaza toti in bataie de joc. Știi de ce o fac? 1. Ca sunt nesintiti 2. Ca stiu ca nu patesc nimic. Oare de ce nu pățesc nimic, pentru ca pe polițiști nu-i lasa misiunea? Sau pentru ca ii doare la flex? Pentru ca stim cu toții cum e la stat..... timpul trece, leafa merge.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 16 Jul 2019, 07:45
Post #9123


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




QUOTE(D-Ice @ 15 Jul 2019, 21:30)
Dar nu o sa ia la verificat 2000 de mașini parcate de-am pwlii pe un bulevard când el trebuie sa oprească în trafic pentru fiola. Ca asta susții și tu și Vlad de vreo săptămână încoace.
*

Eu nu am susținut că acel individ, în mod particular, ar fi trebuit să lase fiola deoparte și să dea două sute de amenzi de parcare. Asta ar fi absurd. Am susținut că instituția, Poliția Română, ar trebui să ia atitudine și să trimită în teren oameni cu această misiune. Eventual să colaboreze cu localii, pentru că și ăia au atribuții în acest sens.
Vreau ca șeful, în loc să zică dimineața: "Gigel, tu te duci cu fiola pe bulevardul Mărăcinilor, Costel, tu te duci cu radarul pe strada Plăcintei, Vasile, tu te duci cu radarul pe șoseaua Cucurigu, etc.", să zică: "Gigel, du-te cu fiola pe bulevardul Mărăcinilor, Costel, du-te în intersecția Verzei cu Păpădiei și arde tot ce depășește coloana la semafor, iar ceilalți luați la rînd toate străzile din cartierul Condensatorul Ars și puneți amenzi în parbrize, atît de multe cît vă permite timpul".

This post has been edited by VladSoare: 16 Jul 2019, 07:53


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 16 Jul 2019, 08:00
Post #9124


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.820
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Pentru parcarile neregulamentare nu cumva politia locala ar trebui sa fie trasa de urechi? Adica, in Pitesti, Politia Locala da amenzile pentru parcare aiurea...iti lasa frumos in parbriz si poza cu dovada ca masina e parcata prost, deci n-ai decat sa platesti amenda. Eu nu-i am deloc la suflet pe-astia de la politia locala fiindca multi dintre ei erau fostii controlori de autobuz sau gardieni publici, fara instruire si cu o inclinatie deosebita spre abuzuri...dar in privinta asta, a parcarilor aiurea, chiar isi fac treaba la noi in oras.

Eu as vrea ca politia rutiera sa puna radarele in zonele cu adevarat periculoase, sa stea sa ia permisele celor care depasesc coloana la semafor, sa ii ia la intrebari pe-astia cu xenoane si pe marsarier, sa se ocupe de verificarea taximetristilor, sa dea amenzi babane pietonilor care traverseaza aiurea inclusiv pe trecere (au obligatia sa se asigure, nu sa treaca ca vitele)...eu nu vreau ca rutiera sa se ocupe de parcari. Pentru asta, pentru intratul pe interzis, pentru dirijat intersectiile ar trebui sa fie folosita politia locala, care are in atributii asa ceva, si rutiera sa se ocupe de lucrurile care chiar fac diferenta in materie de siguranta traficului.


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 16 Jul 2019, 08:13
Post #9125


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Deși localii au atribuții în materie de parcări ilegale, totuși polițiștii rutieri nu și le-au pierdut. Deci dacă localii nu-și fac treaba, mă aștept ca polițiștii adevărați să intervină și s-o facă ei.
Localii sînt slugile primarului. Iar primarii au avut interes să se ocupe de problema asta doar cît timp li s-a permis s-o facă cu firmele lor proprii, nu în interesul circulației, ci în interesul buzunarului propriu. Cînd li s-a luat jucăria, au renunțat. Deci pe locali nu ne putem baza. Și chiar dacă ar face-o, ar face-o prost (după cum am avut deja dovada).


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 16 Jul 2019, 08:13
Post #9126


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.904
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




ai vrea sa puna radare mai precis unde? in zoele de 30 din fata scolilor?
la noi la bucuresti localii dirijeaza intersectii.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 16 Jul 2019, 08:23
Post #9127


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




QUOTE(AndreiMR @ 16 Jul 2019, 08:00)
eu nu vreau ca rutiera sa se ocupe de parcari. Pentru asta, pentru intratul pe interzis, pentru dirijat intersectiile ar trebui sa fie folosita politia locala, care are in atributii asa ceva, si rutiera sa se ocupe de lucrurile care chiar fac diferenta in materie de siguranta traficului.
*

O mașină parcată pe un colț de intersecție sau pe o trecere de pietoni face diferența în materie de siguranța traficului.


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DApophis17
post 16 Jul 2019, 09:04
Post #9128


Membru autentic


Group: Members
Posts: 395
Joined: 20 August 15
From: Cluj-Napoca




Am mai zis cu alta ocazie, problema sunt ultimii 30 de ani de indiferenta. Nu indiferenta cuiva anume, ci indiferenta la nivel general, a maselor. Aia care ar fi facut ceva ce ar fi contat au plecat din tara cel mult dupa mineriade, ca s-au prins pe pielea lor ca nu e de bine; au ramas in schimb majoritari aia multi si prosti (nu inseamna ca toti care am ramas suntem prosti).
Apoi, mai departe, mecanismul asta social al promovarii prostiei, profit de ocazia asta sa ii multumesc din nou lui ion iliescu si petre roman pentru culmile inalte pe care ne-au propulsat... in fine, uitati-va in orice institutie unde aveti cunoscuti cu mintea lucida sa va explice cum e cu "la piovra", sa vedeti ce greu e pentru un om care vrea sa faca ceva bine si corect intr-o mare de tentacule. Credeti ca in militie e mai usor? Dimpotriva, eu daca ma pun rau cu sefii ma pot reprofila, dar un politist mai greu. Un medic care isi pierde dreptul de a profesa la fel, e mancat.
Am mai zis si asta, ziua in care poporul asta invata sa fie tolerant va renaste.

@vallixx, pun pariu cu tine pe cat vrei, ca in majoritatea firmelor private "la piovra" functioneaza la fel. Nu-mi da contraexemplu de firme cu x angajati ca nu e cazul, alea nu reprezinta adevaratii privati, vorbesc de firme de la xx angajati in sus. Nu cred ca imi gasesti o firma de rang mai mare in romania in care sa nu fie un var, vecin sau cunoscut angajat pe un post ferit, undeva fara stres si cu rol de ciripitor. Ca nu e la nivelul la care se intampla asta in institutii, sunt de acord.
Nu vreau sa ma cert cu tine, vreau doar sa vad daca esti capabil de toleranta sau nu.

Lasand asta la o parte, e clar ca militienii nu stiu prea multe, multi dintre ei, mai ales aia de la rutiera. Aia mai destepti de la rutiera lucreaza la "dosare", nu stau cu radarul sau fiola pe strazi... preponderent zic, ca iar ma trezesc ca vine cineva si imi zice de godina, sau ce stiu eu ce alt contraexemplu de nisa. Ganditi va rog, folositi-va materia cenusie. Cum s-a zis mai sus, daca cineva se asteapta la raspunsuri complexe din partea unui angajat care e la baza piramidei... e, cum sa zic, naiv smile.gif. Frustrarea si supararea o inteleg, asa sunt si eu si probabil majoritatea de pe forum; dar sa ma apuc sa fac o epopee ca un parlit de militian a zis nu stiu ce... e mai exagerat decat faptul ca ala a fost suficient de prost sa nu dea un raspuns suficient de evaziv dar suficient de complet incat sa lase impresia ca e profesionist...


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2002 1.9 dci 120cp/88kw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 16 Jul 2019, 09:07
Post #9129


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.820
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




QUOTE(einstein1984 @ 16 Jul 2019, 09:13)
ai vrea sa puna radare mai precis unde? in zoele de 30 din fata scolilor?
la noi la bucuresti localii dirijeaza intersectii.
*



N-ar fi rau. Dar nu numai acolo...ar trebui sa stea cu radarul in zone unde pot sari pietonii dintre masini, unde sunt locuri pe unde se joaca copiii...nu pe un drum unde nu exista niciun risc, nu pe bulevardele largi unde ai vizibilitate cat cuprinde. Sau, mai bine zis, nu numai acolo. In Pitesti sunt 2-3 locuri unde se sta cu radarul, le stie toata lumea, in rest e liber la mers haotic. Sunt zone unde se merge tare si unde chiar ar fi cazul sa se stea cu radarul dar nu i-am vazut niciodata. E mai productiv sa iei cu radarul bucurestenii care intra in oras sau ies din oras cu 70-80 pe soseaua cu trei benzi pe sens, pe coborare, fara blocuri in jur, pe unde trece un pieton pe semestru...scoti bani rapid. Preventie nu se face, dar intra banii la buget smile.gif



--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 17 Jul 2019, 12:37
Post #9130


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti






--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 17 Jul 2019, 13:52
Post #9131


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.904
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




pai daca era fara permis, faptul ca era baut nu agraveaza pedeapsa cu nimic? Ca nu are cum sa il ia, ca nu-l are....


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 17 Jul 2019, 13:59
Post #9132


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




Doua capete de acuzre. Agravant.


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 17 Jul 2019, 14:03
Post #9133


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Da, asta probabil că o să-l împiedice să ia cu suspendare. Dar din păcate pedepsele nu se cumulează, cum ar fi normal. sad.gif


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 17 Jul 2019, 14:04
Post #9134


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.904
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




da, dar mai mult decat maxim de pedeapsa pentru conducere fara permis nu ia.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lapcat
post 17 Jul 2019, 14:21
Post #9135


cracked


Group: Members
Posts: 84
Joined: 15 June 08




Socant cat le-a luat alora sa-i puna catusele.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 17 Jul 2019, 20:14
Post #9136


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Pai dacă ii făceau o vânătaie săreau televiziunile și Facebook-ul ca polițiștii au comis abuz și ca omul nu era violent. Trebuie sa te porți cu mănuși cu domnul infractor, sa ii ceri voie sa îl duci la secție, chestii, socoteli. wink.gif

This post has been edited by D-Ice: 17 Jul 2019, 20:14


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 17 Jul 2019, 21:22
Post #9137


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Hai sa nu mai suferi atat.
Daca stateau mai putin si munceau mai mult n-aveau burtile alea si aveau o sansa sa-l imobilizeze in mod civilizat pe uscatu' ala...


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 17 Jul 2019, 21:42
Post #9138


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




L-au luat pe sus în mod civilizat. Tu ce ai vrea, numai Ken și Barbie in uniforme de polițist? biggrin.gif
Nu știam ca ești adeptul soluțiilor radicale. tongue.gif


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 18 Jul 2019, 06:50
Post #9139


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




In Bucuresti au aparut multe Barbie imbracate in politist.


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 18 Jul 2019, 07:38
Post #9140


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Fie primit smile.gif


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 18 Jul 2019, 08:02
Post #9141


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.904
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(papa_mulo @ 18 Jul 2019, 07:50)
In Bucuresti au aparut multe Barbie imbracate in politist.
*


opresti singur si te duci cu actele la ele....


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 19 Jul 2019, 16:30
Post #9142


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




https://m.adevarul.ro/locale/hunedoara/vide...5da3/index.html

„Echipajul rutier deplasat la fata locului a stabilit că un bărbat în vârstă de 55 de ani, din municipiul Lupeni, în timp ce conducea un autoturism pe strada Livezeni din municipiul Petroșani în direcția de mers Hațeg spre cartier Livezeni, nu a adaptat viteza de deplasare pe un drum în aliniament drept, a pierdut controlul de deplasare, a părăsit partea carosabilă și a intrat într-un stâlp de susținere al spălătoriei auto”, a informat Inspectoratul de Poliție al Județului Hunedoara.

Iote minune, drum în aliniament drept, ce sa caute radarul acolo, ca nu e pericol, ăștia stau numai ca să șicaneze conducătorii auto pentru viteză. cool.gif


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 19 Jul 2019, 16:49
Post #9143


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




Cat inseamna sa mai ai zile..


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 19 Jul 2019, 17:40
Post #9144


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.064
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




Ala n-a fost atent la drum, se uita la altceva... nu viteza a fost problema ci neatentia.




--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Relu11
post 19 Jul 2019, 18:10
Post #9145


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.077
Joined: 21 January 08
From: Bucuresti




Sau poate i s-a facut rau.
D-Ice mi se pare ca esti toll-ul de serviciu. Am inteles cu totii tu respecti legea la virgula, bravo tie.
Vrei si un premiu de cetatean model?
Vrei sa scotocim in arhivele netului sa vedem cum comisari de politie sunt prinsi bauti la volan, sau cu viteza peste legala si culmea n-a m vazut continuare cu condamnare.
Asa ca eu unul sunt satul de morala asta ieftina, merg asa cum stiu eu de 18 ani, si imi asum amenzile (culmea am luat 3 in 18 ani, toate in linie drepata, ca aveam pana in 20km/h peste limita)

Pentru lupii moralisti eu zic sa va vedeti de viata voastra linistiti sa nu va mai f... grija de aia de de merg o idee mai tare, nu va cad galoanele cand mergeti pe autostrada sa folositi banda unu.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alexandar
post 19 Jul 2019, 19:11
Post #9146


Membru autentic


Group: Members
Posts: 345
Joined: 5 October 14
From: Timisoara




QUOTE(D-Ice @ 19 Jul 2019, 16:30)

Iote minune, drum în aliniament drept, ce sa caute radarul acolo, ca nu e pericol, ăștia stau numai ca să șicaneze conducătorii auto pentru viteză.  cool.gif
*



Ah, deci tu chiar crezi ca viteza a fost problema acolo? radmasa.gif

Da, n-are ce cauta radarul pe un sector de drum de genul acela, doar pentru ca se mai trezeste cate unu' sa fie retardat. Pentru ca sa pierzi controlul masinii pe drum drept nu e decat o dovada ca ai un retard mintal (sau o problema de sanatate aparuta inopinat).


--------------------
Renault Laguna II 1.9 dCi 88 kW
Renault Laguna II GT 175
Renault Laguna II GT 205
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 19 Jul 2019, 20:28
Post #9147


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Părerea ta.


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 20 Jul 2019, 07:06
Post #9148


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




D-Ice, poate ne spui și ce viteză avea individul, ca să vorbim pe lucruri concrete, nu pe imaginație și amintiri scoase din context.

This post has been edited by VladSoare: 20 Jul 2019, 07:07


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 20 Jul 2019, 07:53
Post #9149


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




@relu11 sau poate aberezi. Citește articolul înainte sa îți dai cu părerea.
@vlad. Pentru răspunsul la întrebarea dvs. va rugam sa va adresați IPJ Hunedoara, compartiment Relații cu Publicul. tongue.gif

This post has been edited by D-Ice: 20 Jul 2019, 07:54


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 20 Jul 2019, 08:15
Post #9150


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.902
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Nu stiu de ce va certati....dar se conduce execrabil. Trebuie facut ceva.

Ieri am dus copii in CS. Pe A1se mergea in coloana aglomeratie full.....

Se croseta ca la nebuni.

Normal...3 accidente dintre care unu carambol....4-5 masini. Cum plm cand vezi coloana de 1 km...sa stai lipit 2 m in fundul meu. ....

Ii linisteam repede...cu piciorul pe frana. Si se prindeau repede tongue.gif

This post has been edited by wolfin: 20 Jul 2019, 08:16


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
414 Pages « < 303 304 305 306 307 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 13:00
Dacia