Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

regulator aer, regulator aer

stejar
post 19 Aug 2011, 01:56
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 5 December 09




salut prieteni si posesori de r 25.se potriveste pe un r 25 cu motor de 2.0 injectie benzina un regulator de aer de pe un r25 cu motor de 2.2 tot injectie benzina?ma refer sa nu fie vreo diferenta la consum.precizez ca sunt pe gpl ambele motoare(nu shtiu daca avea vreo relevanta precizarea ca am gpl pe ele).astept un sfat de la cnv care stie ce vorbeste.multumesc anticipat


--------------------
renault 25 TXi 2.0 r25 1987 - isxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stejar
post 20 Aug 2011, 02:29
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 5 December 09




Up!Chiar nu ma poate ajuta nimeni?credeam ca am pe cn sa ma bazez dar vad ca cei care conduc acest forum si au o asemenea masina nu-si dau interesul.....k doar e forum romanesc ce naiba...


--------------------
renault 25 TXi 2.0 r25 1987 - isxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Petry
post 20 Aug 2011, 10:18
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 201
Joined: 27 April 07
From: Calafat Dolj




Salut!
Slaba miscare pe aici.
Deci poti pune regulatorul de aer de pe cel cu motor de 2.2 L.Nu este nicio problema este acelasi tip de regulator.
Apropo, cum merge masinuta pe gaz,esti multumit de cum trage, ai instalatie secventiala sau pe aspiratie?
O zi buna!


--------------------
Renault 25 TX 1989 Injectie 120CP - DJ06XMJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stejar
post 20 Aug 2011, 14:46
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 5 December 09




nu sunt char multumit de cum trage masinuta....e gpl simplu,nu e secvential.consuma in orash 16%.nu shtiu ce sa fac.help!app multumesc de sfat si ajutor petry

This post has been edited by stejar: 21 Aug 2011, 01:57


--------------------
renault 25 TXi 2.0 r25 1987 - isxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Petry
post 21 Aug 2011, 19:57
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 201
Joined: 27 April 07
From: Calafat Dolj




Salut!
N-ai ce sa faci, asa consuma si a mea 16-17% in oras si cam 8-9% afara chiar mai mult uneori, depinde de calitatae gazului sau de omul de la pompa, te face din presiune, adica pe romaneste te fura.Oricum per total e bine mai putin performatele masinii, pierde mult din putere.
Bafta!


--------------------
Renault 25 TX 1989 Injectie 120CP - DJ06XMJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stejar
post 22 Aug 2011, 02:48
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 5 December 09




Corect...asta e ce sa ii faci ....oricum mi se pare ca mi se infunda injectoarele cand merg pe gaz...chiar daca nu am gpl secvential.am o instalatie de gpl simpla cu o chestie care imi opreshte injectoarele si care imi da beznina inapoi pe retur in rezervor ca sa nu se arda pompa de benzina.dupa ce merg mult pe gaz si o dau pe benzina si bag talpa in ea imi merge in "shuturi"si sacadat vreo 10-15 km apoi ishi revine si trage liniar...nu cred ca e de la benzina,nu shtiu ce ar putea avea...si mai tin sa precizez ca la un motor de 2.2 consumule de 12 % in orash si de vreo 10% in afara ...gpl e pus in romania si nu e secvential...asta e ...asta am cu asta ma descurc.acum caut un suport ptr cutia de viteze si nu gasesc.(suportul de pe stanga de la cv)e smuls din cutie...avea sorin enache dar nu ma baga in seama...ma poti ajuta?(am fost putin off topic).Respect!


--------------------
renault 25 TXi 2.0 r25 1987 - isxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Petry
post 22 Aug 2011, 22:31
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 201
Joined: 27 April 07
From: Calafat Dolj




E problema intradevar cu injectoarele cred, acelasi simptom este si la mine, mai ales la rece.Asemanator cu cele descrise de tine ar mai fi si cititorul de pozitie clapeta.
Spune-mi, atunci cand o turezi si ei piciorul de pe acceleratie turometrul cade prea repede? Daca da, inseamna ca acest cititor este de vina pentru mersul in suturi (si nici motorul nu merge rotund,asa e?)
Cu suportul ptr. cv, momentan nu te pot ajuta, daca aflu ceva te contactez.
Bafta!


--------------------
Renault 25 TX 1989 Injectie 120CP - DJ06XMJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stejar
post 24 Aug 2011, 00:23
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 5 December 09




Nu scade repede in ture.pe gaz merge perfect.nu am probleme chiar deloc.pe benzina ishi revine repede.ms de ajutor.Respect!


--------------------
renault 25 TXi 2.0 r25 1987 - isxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 17th April 2024 - 00:09
Dacia