Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

CAPOTA MOTOR FAZA II, Am nevoie urgenta

santo.cristian
post 25 Jul 2011, 13:53
Post #1


membru pasionat


Group: Members
Posts: 417
Joined: 25 February 10




Imag223.jpg ( Size: 437.48k ) Number of downloads: 110
Imag066.jpg ( Size: 436.04k ) Number of downloads: 114
Imag063.jpg ( Size: 441.9k ) Number of downloads: 107
Imag062.jpg ( Size: 412.48k ) Number of downloads: 100
Imag061.jpg ( Size: 439.6k ) Number of downloads: 99
Imag060.jpg ( Size: 491.53k ) Number of downloads: 47
Imag059.jpg ( Size: 477.45k ) Number of downloads: 47
capota_de_rezerva.jpg ( Size: 457.55k ) Number of downloads: 43
Salut oameni buni.Pe scurt ce sa va spun,cred ca ma urmareste ghinionul:acum 3 luni in urma veneam de la tara,am uitat sa inchid capota de la motor,pe drum pe o ploaie torentiala imi sare capota in parbriz,fac varza si capota si parbrizul,norocul a fost ca am avut rezerva si capota si parbriz,am schimbat imediat capota si peste o saptamina parbrizul,peste inca o saptamina coboram podul de la Pipera si imi pune un Passat o frina brusca in fata,m-am dus pe frina in el,pe jos era nisip m-am dus sanie,Passatul s-a ales cu citeva zgirieturi,eu m-am ales cu spoilerul spart,capota putin indoita,oala far dreapta infundata,aripa si contraaripa dreapa deplasate spre lateral si suportul st de la cutia de viteze spart.Simbata dimineata am intrat intr-o depasire pe linia de tramvai,capota de la motor era prinsa doar in inchizatoarea din stinga si sigurantare,nu stiu cum a scapat,s-a desprins iar si am facut iar parbrizul si capota varza,mecanismul de la stergatoare si aripioarele de la grila parbrizului;acum am zis daca ma ajuta cineva cu o capota de motor cum o fii,fara pretentii,ca eu nu mai am cum sa inchid deloc capota si momentan am legat-o cu un lant ca sa nu ma ajute baietii la dezmembrat,dar o trag pe dreapta;pina nu rezolv toate problemele nu mai are rost sa merg cu ea-pretul e prea mare...multumiri anticipate! blink.gif :(PS:Daca nu vrea nimeni pe bani atunci la schimb pe alt element de caroserie sau alta piesa!

This post has been edited by santo.cristian: 25 Jul 2011, 14:08


--------------------
Renault 25 tx 1988 2165 cmc 108 cp/79 kw - IF-03-VHF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
turbodxman
post 25 Jul 2011, 15:29
Post #2


-------------


Group: Members
Posts: 3.327
Joined: 1 August 08
From: Ro




Nasol rau sad.gif
N-am, ca te-as ajuta cu cea mai mare placere. smile.gif
Spor la gasit!


--------------------
--------- ---------- ------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
horriblex
post 26 Jul 2011, 12:42
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 17 October 07




salut!am eu capota chiar albastra si tot ce iti mai trebuie!problema este ca sunt din maramures!daca vrei ma poti suna la nr 0755355584


--------------------
Renault 25 1991 TXE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 10:25
Dacia